x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Ticari Vizesi Nasıl Alınır

A. Turfan 17/10/19, 14:14
İyi günler diliyorum sayfanızı yapmak istediğin Rusya seyahati için bilgi edinmeye çalışırken buldum. Arkadaşlar Rusya ticari vizesi nasıl alınır bir bilgi verir misiniz ? Yazılım mühendisliği mezunuyum ve şuan çalışmakta olduğum şirket Rusya’daki şirketlerine beni transfer etmek istiyor benim için çok iyi bir fırsat Rusya’ya ticari vize almam için neler yapmam gerek açıklar mısınız ? Cevaplarsanız mutlu olurum.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İlk olarak Rusya ticari vizesi nasıl alınır sorusunuzun cevabı olarak ticari vize davetiyesi ile alınmaktadır diyebiliriz. Rusya ticari vize davetiyesi Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı, orijinal veya elektronik olmalıdır. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi müşteri temsilcimizden alabilirsiniz.

Rusya ticari vize başvurusu esnasında başvuruda bulunan kişilerin şahsen konsoloslukta bulunması şart değildir. Acentemiz sizin adınıza başvuru işlemlerinizin her aşamasında büyük bir özenle çalışır. Tek veya çift girişli verilen Rusya iş vizesi 90 gün geçerliliği olan bir vize çeşididir. Rusya ticari vizesi 3 kategoriden oluşmaktadır. 3 aylık tek girişli vize, 3 aylık 2 girişli vize, 1 yıllık çok girişli vize.

Dikkat etmeniz gereken konu ise çok girişli vizelerde Rusya sınırları içerisinde konaklama sürenizin 180 günlük sürenizin içerisinde 90 günü aşmamalıdır. Rusya Dışişleri Bakanlığının onayını gerektiren Rusya vize davetiye orjinal veya elektronik davetiye formatında olabilir. Rusya ticari vize evrakları aşağıda belirttğimiz gibidir.

Son 10 yıl içerisinde alınmış 6 ay geçerliliği olan pasaport. 35*45 mm ölçülerinde fotoğraf kimlik fotokopisi. Rusya ticari faaliyette bulunacak şirkette alınması gereken Rusya Federasyonu Federal Göç İdare şubesi onaylı davetiye. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklulardan temin edilmesi istenen ikamet belgesi.

Güncel ve şahsınıza ait bilgiler ile doldurulmuş vize başvuru formu. Başvuru formunuz gerçek bilgiler taşımadığı tespit edildiği zaman başvurunuz geçersiz sayılmaktadır. Belirtilen bu aşamaların hepsi dikkat edildiğinde ve yerine getirildiğinde alındığında başvurunuzu yapabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES