x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Konsolosluğu Evlilik İşlemleri

B. Topçu 04/11/19, 15:44
İyi Günler, Nişanlım Rusya vatandaşı ben ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Nikahımız Rusya da olsun istiyoruz ve evlendikten sonra bende Rusya'da yaşamak istiyorum bunun için ne yapmalıyız ve bu işlemlerin masrafları nedir?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Rusya Konsolosluğu evlilik işlemleri için konsolosluklara başvuru yapmanızı rica ederiz. Evlilik akdi için ikamet bölgenize en yakın Rusya Konsolosluğu'na gitmeniz ve başvuruda bulunmanız gerekir, başvurunuz ile birlikte yerel gerekli evlenme evrakları haricinde konsolosluğun size Bekarlık belgesi çıkarması gerekir. Belirtilen Bekarlık belgesi evliliğe herhangi bir engel olmadığını belirtmek içindir ve bir tek Antalya Rusya Başkonsolosluğundan çıkarılmaktadır.

Bekarlık belgesi Rusya vatandaşının ya da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının evlilik için herhangi bir sorunu olmadığını belirten yazılı bir beyandır. Bekarlık belgesi noter onaylı, tercümeli ve apostilli şekilde teslim edilecek şekilde olmalıdır. Bekarlık belgesi onaylandığında kıyılacak nikah için hiçbir sorun çıkmayacaktır. 

Rusya'da oturum izni almak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kolaya indirgenmiş işlemlerle gerçekleşir. Rusya da oturum izni başvuruları genel olarak her yılın ocak ve şubat ayları içerisinde yapılmaktadır ve sonuç almaktadır. Rusya Federasyonundan oturum izni almak için öncelikle kişinin sabıka kaydı alması gerekmektedir. İstenilen sabıka kaydında belirli bir sicil kaydı olmaması gerekir ve sabıka kaydı belgesi e-devlet üzerinden çıkarılabilmektedir. Alınan sabıka kaydı belgesi bulunulan bölgedeki savcılığa ibraz edilir. Sabıka kaydı savcılığa iletilirken apostil edilmelidir, resmi bir evrak olduğu için apostil olması zorunlu kılınmıştır. Rusya'da oturum izni için talep edilen belgelerin tamamı Rusya tarafından onaylanmalıdır.

Türkiyeden alınmış olan sabıka kaydı ve belgeler eşliğinde Rusyada bulunan Göçmenlik ofisine başvuru yapılmalıdır. Rusya da oturum izni almak için gerekli olan belgeleriniz sabıka kaydı, başvuru formu, Rusyadan noter tasdikli pasaport tercümesi ve 35*45 boyutlarında beyaz fonlu olan dört adet fotoğraf dan oluşmaktadır. Oturum izni başvurunuz ve ücreti hakkında daha fazla bilgiye vize servisi iletişim numaralarımızdan bizleri arayarak ulaşabilirsiniz ya da Web adresimiz üzerinden bizlere mail yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Rusya aile birleşimi 2020 yılı başvuru koşulları hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz. 

Rusya Konsolosluğu evlilik işlemleri için 2020 yılı güncel başvuru prosedürü ve evrak listesini lütfen konsolosluktan isteyiniz. Başvuru detaylarını ikamet bölgenize en yakın Rusya Konsolosluğu'ndan öğreniniz. EAGVS Rusya vize servisi evlilik işlemleri yazısı yalnızca bilgi vermek amaçlı yazılmıştır. 

Saygılarımızla,

Evrim

S. yörük 26/08/20, 14:35

Kız arkadaşım davet gönderdi rusya da evlilik yapacağım. Rusya'da evlenmek istiyorum oraya yerleşebilirim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';