x
 • Mısır Kapı Vize Uygulaması Yoktur

  Mısır Kapı Vize Uygulaması Yoktur

  Mısır kapı vizesi uygulamasının geçerliliği yoktur. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri vizelerini Türkiye'den temin etmelidirler. Başvurunuzu başlatmak için tıklayınız...

  Devamı
 • Mısır Vize İşlemleri

  Mısır Vize İşlemleri

  Turistik ve ticari amaçlarla yapacağınız seyahatlerde Mısır vize başvurunuzu Euroasia GVS ile gerçekleştirebilirsiniz...

  Devamı
 • Mısır Konsolosluğu Evrak Tasdik İşlemleri

  Mısır Konsolosluğu Evrak Tasdik İşlemleri

  Mısır Konsolosluğu evrak tasdik işlemleri için gerekli belgeler ve detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret ediniz...

  Devamı

Mısır Vize Başvurusu

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz;

Değerli ziyaretçilerimiz, Mısır’a yapacağınız turistik/ticari amaçlı seyahatlerinizde vize işlemlerinizi Euroasia GVS ile tamamlayabilirsiniz. Sizlere faydalı bilgi sağlamak amacıyla hazırlamış olduğumuz web sayfamızı inceleyerek vize başvuru hazırlıkları hakkında ön bilgiye sahip olabilir, Mısır vize ücreti ve vize başvurusu için gerekli evrakların neler olduğunu öğrenebilirsiniz. 
Euroasia Global Visa Services, Türkiye’nin bütün bölgelerini kapsayan gelişmiş koordinasyon ağı ile Mısır vize başvruruları başta olmak üzere tüm Orta Doğu ülkeleri vize işlemleri konusunda profesyonel vize başvuru hizmeti vermektedir.
Mısır vize başvuruları sonuçlanma süreleri öngörülebilir değildir. 45 yaş altındaki kişilerin başvurularının sonuçlanması birkaç ayı bulabilmektedir. 45 yaş üstündeki kişilerin vize başvuruları başvuru tarihi sonrası 3 iş gününün sonunda neticelenmektedir. Bu süre içerisinde 45 yaş altı başvuru sahiplerinin pasaportları başvuru sahiplerine geri verilmektedir. Soruşturması tamamlanan dosyalar için pasaportlar vize basım işlemleri için 3 iş günlüğüne Konsolosluğa teslim edilecektir. Mısır vize başvurularının geç neticelenmesi ihtimalinden dolayı ücretli otel rezervasyonu ve uçak bileti satın alımı yapmamanızı tavsiye ederiz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla;
Mısır Turist vizesi
Mısır Ticari vize (iş ve fuar ziyareti)
Mısır Eğitim vizesi
Mısır Transit vize başvurularınızı yapabilirsiniz.

mısır vizesi

Mısır Vizesi İle İlgili Genel Bilgiler

Mısır Hükümeti, ülkesine seyahat edecek Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi kişilerden vize istemektedir. Yeşil pasaport (hususi),Gri pasaport (hizmet pasaportu) ile Diplomatik pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü aşmamak kaydı ile Mısır’a vizesiz seyahat edebilirler. Mısır’a çeşitli amaçlar için (turistik gezi, ticari ilişkiler veya eğitim gibi) seyahat edecek kişilerin, seyahat amaçlarına uygun vize başvurusunda bulunarak, evraklarını Mısır Konsolosluğu'nun belirlediği yönergelere uygun olarak hazırlamaları önemlidir. 

Mısır’a yapacağınız turistik seyahatler için Mısır turistik vizesine, iş ve ticaret gezisi ile fuara katılım için yapacağınız seyahatler için Mısır ticari vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Uzun ya da kısa süreli eğitim almak için Mısır’a gidenler, konsolosluğa Mısır eğitim vizesi için başvuru yapabilirler.

Mısır’a yapacağınız seyahat amacınıza göre  başvuru evrakları farklılıklar olabilir. Hangi vize kategorisine başvurmanız gerektiği konusunda Euroasia GVS Çağrı Merkezi’ni arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Yetkilimiz, içeriğini Mısır Konsolosluğu'nun belirlediği vize başvuru evraklarının listesini e-mail adresinize iletecektir. 

Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır vizesi için sayfamızda bulunan gerekli evrakları hazırladıktan sonra ikamet ettiğiniz ile en yakın ofisimize ulaştırmanız halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. Vize kriterlerinin çeşitlilik arz ettiği ve zaman içerisinde değişebildiği ortamda sizden istenen belgeleri toplamış olmanız yeterli olmayabilir. Vize başvuru dosyasının güncel bilgilere vakıf deneyimli vize danışmanları tarafından hazırlanmasında, sizin adınıza fayda vardır. Mısır’a seyahat edecek kişilerin öncelikle seyahat amaçlarını açıklığa kavuşturmaları gerekir.

Tatil yapmak, ülkenin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görmek için gezi planlıyorsanız Mısır turist vizesine başvurmalısınız. Ticaret yapmak, iş anlaşması yapmak veya fuarlara katılmak için seyahat ediyorsanız, Mısır ticari vizesine başvurmak için evrak hazırlığı yapmalısınız. Mısır’da bulunan eğitim kurumlarında uzun ya da kısa süreli eğitim almak için seyahat ediyorsanız, Mısır öğrenci vizesi talep etmeniz gerekir. Vize başvurusu, istenen belgelerin hazırlanarak başvuru dosyası halinde konsolosluk vize departmanına sunulması ile başlatılmış olur. Talep edilen her vize türü kendi içinde farklı belgelerin hazırlanmasını gerektirir. Doldurulması gereken Mısır vize başvuru formu, başvurulan vize türüne uygun Mısır vize talep dilekçesi konsolosluğa sunulacak evraklar arasındadır.

45 yaş altındaki kişilerin Mısır vize başvuruları Mısır diplomatik mecralarının değerlendirme aşamalarına bağlı olarak uzun sürede sonuçlanmaktadır. Bu süreçte ihtiyacınız olması halinde pasaportunuz konsolosluktan teslim alınarak tarafınıza iletilir. İşlem konsolosluk makamınca sonuçlandırıldığında size bilgi verilir ve pasaportunuz sizden teslim alınarak tekrar Mısır Konsolosluğu'na iletilir.  Alınan her vize reddi seyahat sicilinizi olumsuz etkilemektedir. Mısır vize reddi, yalnızca ret alınan ülke için değil diğer ülkeler için yapacağınız vize başvurularınızı da olumsuz etkileyecektir. Eksik veya hatalı evrak yüzünden başvurunuzun reddedilerek, zaman kaybetmenizin önüne geçmek adına Mısır vize başvurunuzu Euroasia GVS aracılığıyla güvenli şekilde yapabilirsiniz.
 Detaylı bilgi için destek hattımıza bağlanabilirsiniz. 

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Vize başvurusu yapabilmek için, son on yıl içerisinde alınmış, geçerlilik süresi yeterli (talep edilen vize bitiminden sonra en az 6 ay) bir pasaportunuzun bulunması zorunludur. Pasaportunuzun en az iki sayfası boş olmalı, pasaport hasarlı veya yırtık olmamalıdır. Mısır vize başvurularında ibrazı zorunlu olan bir diğer evrak da başvuru formudur. Mısır vize başvuru formunu eksiksiz doldurarak vize servisimiz yetkililerine sununuz. Vize başvurunun doldurulması konusunda yetkililerimizden destek alabilirsiniz.

Kimlik kartınızın fotokopisi, yüz ifadenizin net olarak görüldüğü, biometrik ölçülerde çekilmiş iki adet fotoğraf ile seyahatinizin masraflarını karşılayacak gelir kaynaklarınızı gösteren belgeler, vize başvuru dosyasında bulunması gereken evraklardır.

Seyahatinizin gidiş ve dönüş tarihlerini gösteren, ulaşım ve konaklama ön rezervasyon evrakları vize başvuru evraklarının arasına konması gerekir. Mısır seyahatiniz sonrasında Türkiye’ye döneceğinizi ifade etmesi açısından önemli olduğu için konsolosluk tarafından talep edilmektedir. Mısır vize başvuruları için ibrazı zorunlu olan uçak ve otel rezervasyonlarınızı yapmaktayız. 

mısır vize ücreti 2018

Mısır Vize Ücreti 2023

Mısır vize ücreti konsolosluğa ödenen vize harcı ile yetkili acente veya danışmanlık firmalarına ödenen hizmet bedellerinden oluşmaktadır. Talep edilen vize türüne ve süresine, ülkeye ne kadar giriş hakkı verdiğine bağlı olarak Mısır vize ücretleri farklılık gösterebilir. Yabancı ülke pasaportları ile yapılan başvurularda da farklı ücretler oluşabilmektedir. Mısır vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda, yatırmış olduğunuz vize harç bedeli konsolosluk tarafından geri iade edilmemektedir. Şahsi başvurunuz için hesaplanacak, güncel Mısır vize ücreti bilgisini Çağrı Merkezi’ni arayarak öğrenebilirsiniz. 

Yabancı Pasaport Sahiplerinin Mısır Vize İşlemleri Hakkında

Türkiye’de oturum izni bulunan Yabancı ülke vatandaşları, Mısır vize başvurularını, Türkiye’de bulunan Mısır Büyükelçiliği'ne veya Mısır Konsolosluğu'na yapabilirler. Yabancılar vize başvurularında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından istenen belgelere ilave olarak, Türkiye’de almış oldukları oturum izni belgelerini de ibraz etmeleri gerekir. Yabancı pasaport ile yapılan başvurular Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurularına nazaran biraz daha geç sürede sonuçlanabilmektedir. Yabancı ülke vatandaşlarının Mısır vizesi 2023 güncel evrak listesini, çağrı merkezlerimizi arayarak yetkililerimizden isteyebilirsiniz.
mısır konsolosluğu vize

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Seyahat tarihinizle bağlantılı olarak vize başvuru zamanını doğru belirlemek gerekir. Mısır Konsolosluğu 3 ay öncesinden başvuruları değerlendirmeye almaktadır. Vize başvurunuzu mümkün olan en erken tarihte  yapmanızı, Konsoloslukta oluşabilecek yoğunluklardan etkilenmemek ve seyahat tarihine kadar vizenizin yetişmesi konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamak için öneririz.  20 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük başvuru sahiplerinin Mısır vize başvuruları daha kısa zamanda sonuçlanmaktadır. Mısır vize işlemlerinin sonuçlanması, 45 yaşından küçük başvuru sahipleri için, tüm evrakların teslim edildiği tarihten başlayarak 90 günü bulabilmektedir. Bu süre kesin olmayıp talep edilen vize türüne, süresine ve başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bayram ve resmi tatilleri öncesinde konsolosluklarda oluşabilecek yoğunluklarda süreyi etkilemektedir
Mısır Konsolosluğu 20 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük başvuru sahipleri için kolaylık sağlayarak daha kısa sürede vize başvurularını sonuçlandırabilmektedir.
Mısır'a yapacağınız seyahatleriniz için yapacağınız tüm vize başvurularınızı incelemeye alarak, kabul ya da reddetme yetkisi sadece Mısır Büyükelçiliği veya Mısır Başkonsolosluğu’na aittir.
Vize başvuru evraklarının hazırlanarak, Mısır Konsolosluğu'na teslim edilmesinden sonra işlemlerin sonuçlanması yalnızca Mısr diplomatik temsilciliklerinin yetkisi altındadır. Resmi tatillere ve iş yoğunluğuna bağlı olarak süre uzayabilmektedir.

Mısır Vizesi Başvuru Bölgeleri

Türkiye’nin her bölgesinden, size en yakın Euroasia Global Visa Services çalışma ofislerimize, vize başvuru evraklarınızı gönderebilirsiniz. Vize başvuru evraklarınız güncel tarihli olmalı ve mevcut halinizi yansıtmalıdır.   Euroasia GVS şubelerinin bulunduğu İstanbuli Ankara, Antalya, Gaziantep, İzmir, Edirne, Tekirdağ ve Bursa illeri dışında ikamet ediyorsanız, Çağrı Merkezi’nden Mısır vize işlemleriniz için hangi lokasyondaki vize servisimizden hizmet alabileceğinizin bilgisini alabilirsiniz. 

Mısır Vize İşlemleri İzmir

İzmir merkez ilçeleri ile Manisa, Muğla, Denizli, Aydın, Afyon, Balıkesir, Uşak, Çanakkale, Isparta ve Burdur gibi çevre illerde ikamet eden kişiler yapacakları Mısır vize başvuruları için Euroasia İzmir şubemizden hizmet alabilirler. Şahsi seyahat amacınıza ve mesleksel durumunuza uygun 2023 yılı Mısır vize başvuru evraklarını destek hattımıza bağlanarak talep edebilirsiniz. Vize servisimiz yetkililerinden hazırlamanız gereken evraklar ile hesaplanacak vize ücretinin bilgisini öğrenebilirsiniz. Vize başvuru evraklarında beyan etmiş olduğunuz e-mail bilgileriniz ile telefon numaralarınızın güncel ve kullanımda olmasına dikkat ediniz. Mısır Konsolosluğu beyan etmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden sizden ek belge talep edebilir.

Mısır Vize İşlemleri Ankara

Ankara ve çevre illerden Mısır vizesi almak için, Euroasia GVS Ankara ofisimizi ziyaret ederek vize başvurularını yapabilirler. Ankara ofisimiz yetkilileri, evraklarınızın nasıl hazırlanması gerektiği konusunda sizleri bilgilendireceklerdir. Mısır vize başvuru formunuz doldurulup, diğer evraklar eklenerek oluşturulan vize başvuru dosyanız, Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk vize işlemleri departmanına ulaştırılacaklardır.

 • Mısır vize başvurularına konsoloslukların bölge sınırlaması getirilmiştir. Güney Doğu, Doğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgeleri’nden yapılan vize başvurularını değerlendirme ve karara bağlama yetkisi Mısır Büyükelçiliği’nin yetkisi altındadır. 

Mısır Ankara Büyükelçiliği'nin yetki alanına giren illerde ikamet ediyorsanız, hazırlamış olduğunuz vize başvuru evraklarını Ankara ofisimize, kargo ya da kurye ile gönderebilirsiniz. Ankara ofisimize ulaşan başvuru evraklarınızı, vize kriterleri açısından kontrolünü yaparak vize başvuru dosyanızı oluşturmak görevlerimiz arasındadır. Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk vize işlemleri nezdinde başvurularınız ile ilgili süreç, yakından takip edilerek, gelişmeler hakkında sizlere bilgi verilecektir. Vize başvurunuzun kabul edilip vizesi onaylandıktan sonra, pasaportunuz adresinize kargo ile gönderilecektir.

Mısır Vize İşlemleri Bursa

Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi, Orhangazi, İnegöl, Osmangazi, Mudanya, Yıldırım, Mustafakemalpaşa, Karacabey, İznik, Nilüfer ve Yenişehir gibi merkez ilçeleri ile beraber Yalova İzmit, Balıkesir, Zonguldak, Bilecik, Kütahya, Kocaeli ve Adapazarı gibi çevre illerden Mısır vizesine ihtiyaç duyan kişilere vize danışmanlık hizmeti vermektedir. Bursa ofisimizi, Mısır vizesi hakkında bilgi almak ve vize başvurusu yapmak için randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Bursa ili dışında ikamet ediyorsanız, Çağrı Merkezi üzerinden veya help@eagvs.com mail adresimize yazarak, Mısır vizesi için istenilen evrakları öğrenme imkânınız vardır.
Bursa Mısır vize başvurusu içinbeyan ettiğiniz bilgiler, kişisel durumlarınızı açıklayıcı nitelikte olmalıdır. Sosyal statünüzü (çalışan, emekli, öğrenci veya işveren gibi),şahsi kimlik bilgilerinizi ve gelir kaynaklarınızı gösteren evraklar resmi onaylı olmalıdır. Vize başvuru dosyanızda eksik evrak olmamasına ve evraklarda beyan edilen bilgilerin birbirleri ile çelişmemesine çok dikkat etmelisiniz. Beyan edilen bilgiler arasında çelişkilerin bulunması başvurunuzun reddedilmesine yol açabilir.

Mısır Vize Reddi

Mısır vize başvurunuz herhangi bir nedenden dolayı reddedilebilir. Bu durumda Mısır Konsolosluğu, başvurunuzun neden reddedildiğini maddeler halinde izah eden bir ret mektubunu, beyan etmiş olduğunuz irtibat adresinize gönderecektir. Reddedilme gerekçelerini öğrendikten sonra, eksik kalan kısımları tamamlayarak tekrardan bir vize başvurusu yapabilirsiniz. Konsoloslukların reddedilen başvurularda, vize başvuru işlem ücretlerini iade etmediklerini bilmenizi isteriz. Mısır vize başvurularını değerlendirerek olumlu ya da olumsuz karar verme yetkisi sadece Mısır Konsolosluğuna aittir. Vize servisimizin karar verme noktasında hiçbir yetkisi yoktur.

Seyahat amacınıza ve mesleksel durumunuza uygun 2023 yılı Mısır vizesi evrakları ve vize ücreti hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayınız. 

mısır vize işlemleri

Mısır ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Mısır Turistik Vize Ücreti
G.D 01/03/20, 20:30 Cevabı Görüntüle
Mısır Turistik Vize Ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. Ağustos ayında Mısır a 2 haftalığına gitmek istiyorum ve bunun için vize almak istiyorum ne yapmalıyım? Aktif olarak çalışıyorum hangi evrakları hazırlamam gerekir orada tanıdıklarım var otelde kalmayacağım hatta evlilik durumu var aslında ilk aşamada turistik vize yeterli olacak benim için sonra gidince halledeceğim diğer işlemleri şimdilik bu vize bana yeterlidir.
Mısır Ticari Vize Gerekli Evraklar
Ü.M 22/02/20, 09:15 Cevabı Görüntüle
Merhaba Mısır ticari vize gerekli evraklar nelerdir? Antalya’da yaşıyorum. Mısır için eylül ayının 9 undan 14 üne kadar uçak biletimi aldım. Fakat araştırmalarım sonucu bize alınamadığını öğrendim. ben 78 şirket yetkilimiz 74 doğumlu. Vize alamama ihtimali gerçekten var mı? acenta veya şahsi başvurular arasında vizenin alınmasını etkileyen bir fark var mı? Bileti yeni aldım henüz başvuruyla ilgili bir girişimde bulunmadım başvuru için süre yeterli mi?
Mısır Ziyaret Vizesi
Y.P 29/01/20, 00:52 Cevabı Görüntüle
Mısır ziyaret vizesi almak için davetiyem geldi. Mısır’da düğünümüz var hepimize davetiye geldi ortalama 10 kişi gitmek istiyoruz ne zaman başvuru yapalım yaşlılarda olacak bizimle birlikte yaklaşık iki ay var vize için başvuralım mı şimdi? daha önce avrupa ülkelerine giriş çıkışım oldu biletleri aldık yardımcı olur musunuz?
Mısır Aile Ziyareti Vizesi
D.U 04/01/20, 14:50 Cevabı Görüntüle
Mısır aile ziyareti vizesi için evrakları öğrenebilir miyim? Bir firmada çalışıyorum beş yıldır eşim Mısır vatandaşı daha önce vize aldık çocuğum ve kendim içim vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor. Siz yardımcı olur musunuz? İzmir’de ikamet ediyorum İstanbul’a gelebilirim zorunluysa
Teşekkürlerimle.
Mısır Vizesi Ankara
S.S 17/12/19, 09:09 Cevabı Görüntüle
Mısır vizesi Ankara ilinden alınabiliyor mu? Balayı için mısır-şarm el şeyh e gitmek istiyoruz. Yani bizim nikâhımız kıyıldı düğünden sonra gideceğiz benim ikametim Bursa’da nereden başvuru yapmam gerekiyor şuan Ankara’dayım. 8 Eylül’de Mısır’a gitmeyi planlıyoruz. 2 haftaya kadar vizeye başvursak ne kadar sürede çıkar bilginiz var mı? şu sıra mısır vizeleri çok zor çıkıyormuş diye duydum. Bir de vize başvurusu yaparken uçak bileti almadan da yapabilir miyiz?
Mısır Vizesi İstanbul
A.K 09/12/19, 11:52 Cevabı Görüntüle
Mısır vizesi İstanbul iliden ikamet etmeyen kişiler nereden başvuru yapabilir. 3 ay önce pasaport aldım öğretmenim. Ekimde Mısır'a gidecektim. Şimdi bu değişen mevzuattan dolayı vize almak zor mu? Okuldan almam gereken belgeler nelerdir? Şuan okullar kapalı konsolosluğa gelebilirim gerekirse kocaelindeyim.
Mısır Vizesi İzmir
U.E 04/12/19, 00:10 Cevabı Görüntüle
Merhaba Mısır vizesi İzmir ikametliler nereden alıyor? ,ben Mısır’da bir staj projesine kabul edildim ve vize almam gerekiyor gerekli davetiye vb. dokümanlar karşı taraftan sağlanacak. Fakat Mısır vizesi almak uğraştırıcı diye duydum bu yüzden aracı bir firma ile başvurmayı düşünüyorum. Öğrenciyim gerekli belgeler ne olur, toplam ücret ne kadar tutar ve 1 şubatta başlayacak projeye yetişebilmem için başvurabileceğim en yakın tarihi ayarlamak mümkün müdür?
Mısır Vizesi Bursa
A.Z 26/11/19, 14:13 Cevabı Görüntüle
Mısır vize Bursa ilinden nasıl alınır? burada başvuru merkezi var mıdır? Ben World Youth Forum(WYF) pragram kapsamında bir hafta Mısıra gitmek istiyorum. Yabancı uyrukluyum ve Bursada oturuyorum. Vizeyi nereden alabilir miyim Ankara ya da iSTANBUL? Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor?
Mısır Vizesi Antalya
U.G 11/11/19, 14:45 Cevabı Görüntüle
Mısır vizesi Antalya şehrinde yaşayanlar nereden başvuru yapabilir? WYF konferansına katılmak için vize almam gerekiyor. Elimde işlemleri hızlandırmak için davetiye var. Vize için gerekli evraklar ve ücret nedir acaba? Ben çalışıyorum zaten firmam gönderiyor masraflarımı da firmam karşılayacak nasıl işlem yapabiliriz Antalya’da mısır için başvuru yeri yok Ankara’ya mı gitmem lazım İstanbul’a mı?
Mısır Vizesi Trabzon
R.W 31/10/19, 21:07 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Mısır vizesi Trabzon ilinden alınabiliyor mu? Ben Endonezyalıyım mısır vizesi başvurmak için yardım edebilir misiniz? Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor. Nereden başvuru yapacağım burada çalışıyorum her şeyim var. Türkiye’den başvuru yapabilir miyim?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES