x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Meksika Turistik Vize

Meksika Turistik Vize En Çok Sorulan Sorular

Meksika turistik vizesi kaç günde çıkıyor?

Meksika vize başvuruları E-vize olmakla beraber genellikle aynı gün sonuçlanmaktadır.

Meksika turistik vize başvurusu için şahsen gelinmesine gerek var mı?

Meksika turistik başvuruları E-vize olarak yapılmasına karşın kişinin şahsen gelme zorunluluğu yoktur. 

Meksika turistik vize başvuru için otel uçak satın alınması isteniyor mu?

Meksika başvurularında satın alınmış otel uçak bilgisi, konsolosluk talep etmedikçe istenmedikçe zorunlu değildir. Rezervasyon yapılması yeterli görülmektedir.

Meksika vizesi için Türkiye’de oturumu olan yabancı uyruklu vatandaşlar başvuru yapabilir mi?

Meksika E-vize başvuruları Türkiye’den yapıldığında yalnızca Türk vatandaşlarına ve Rusya-Ukrayna vatandaşlarına E-vize başvuru yapılabilmektedir.

Değerli ziyaretçimiz, Hoş Geldiniz,

Meksika Turist Vizenizi 1 Günde Alın: Meksika vize işlemlerinizi 1 gün içerisinde sonuçlandırmaktayız. 

Meksika vizesi elektronik bir vizedir, sayfamızın devamında yer alan evrakları taratarak help@eagvs.com adresimize göndermeniz işlemlerinizi başlatmamız için yeterli olacaktır.

 • Elektronik vize sistemi sadece Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerine uygulanmaktadır. Meksika vize rejimi kapsamında T.C. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Aynı şekilde Diplomatik Pasaport (Kırmızı) hamilleri ise vizeden muaftır.
 • Meksika’ya uçak ile seyahat ettiğiniz sürece elektronik vizeniz ile ülkeye giriş yapabilirsiniz. Meksika elektronik vizesi deniz veya karayolu ile seyahat edenler için geçerli bir uygulama değildir. Vizenizin geçerli sayılabilmesi için Meksika seyahatinizi yapacağınız havayolu firmasının “SAE” sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Biletinizi almadan önce havayolu şirketinin “SAE” sistemine kayıtlı olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Türkiye’nin her bölgesinden vize başvurularınızı vize servisimiz ile tamamlayabilirsiniz.
 • Meksika Konsolosluğu Türkiye, Rusya, Ukrayna vatandaşlarına e-vize uygulamaktadır. Elektronik onayın kullanılabilmesi için Meksika’ya gidilecek hava yolu şirketi SAE sistemine katılmış olması gerekmektedir.
 • Meksika elektronik vizesi ile 30 gün içerisinde ülkeye sadece tek giriş yapabilirsiniz. Ülkeye giriş yaptıktan sonra ülkede 180 gün konaklayabilirsiniz.
 • Meksika elektronik vizenizi turistik, ticari, eğitim, transit, muhabir ve dini amaçlı ziyaretleriniz için alabilirsiniz.

Meksika Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Nüfus Cüzdanınızı arkalı-önlü taratarak bize ulaştırabilirsiniz.

 • Pasaport.

Pasaportunuzda kimlik bilgilerinizin ve fotoğrafınızın olduğu sayfayı taratarak bize ulaştırabilirsiniz.

 • 1 adet vesikalık fotoğraf.

Güncel, arka fonu beyaz fotoğrafınızı taratarak bize ulaştırabilirsiniz.

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika vize işlemleri 1 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Seyahatinizle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için başvurunuzu en geç 4 iş günü öncesinden yapmanızı öneririz. Meksika Devleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günleri öncesinde başvuruların sonuçlanma süreleri uzayabilmektedir.

Amerika Vizesiyle Meksika’ya Giriş

Meksika Milli Göçmen Enstitüsü, 1 Mayıs 2010 tarihinde yayınladığı bildiride pasaportlarında geçerli Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vizesine sahip olan yabancı uyruklu şahısların, Meksika’ya turistik, iş amaçlı ya da transit olarak gitmeleri durumunda Meksika vizesinden muaf tutulacaklarını duyurmuştur. Pasaportunuzda geçerli bir Amerika vizeniz varsa Meksika’ya turistik, ticari ya da transit geçiş amacıyla giriş yapabilirsiniz.

Meksika Turist Vizesi

Meksika Vizesinden Kimler Muaftır?

Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik pasaport sahipleri Meksika vize işlemlerinden muaftır.

Schengen, ABD, Kanada, Japonya, Birleşik Krallık ve Kuzey İrlanda vatandaşları veya çoklu giriş vizesi sahibi ve ikamet izni olanlar Meksika vize işlemlerinden muaftırlar.

Meksika elektronik vizesi (SAE) ülkeye tek giriş hakkı verir. Vizenizi aldıktan 30 gün içinde ülkeye giriş yapabilir, ülkede 180 gün konaklayabilirsiniz.

Meksika Vizesi Başvuru Bölgeleri

Meksika vize başvurularında bölge ayrımı yoktur. Meksika vizesi elektronik vizedir, evraklarınızı taratarak help@eagvs.com mail adresimize gönderdiğiniz takdirde işlemlerinizi başlatmaktayız. İstanbul merkez ofisimizin dışında Ankara, İzmir, Edirne’de de ofislerimiz bulunmaktadır. İkamet bölgenize en yakın ofisimizi ziyaret ederek veya evraklarınızı taratarak e-mail adresimize göndermeniz halinde işlemlerinizi başlatmaktayız.

Meksika Vize İşlemleri Ankara

Meksika Konsolosluklarının yetki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle başvurunuzu ikamet bölgenizden zahmetsizce tamamlayabilirsiniz. Ankara ve çevresinde ikamet ediyorsanız 1 günde Meksika vizesi için yukarıdaki belgeleri taratarak e-mail adresimize (help@eagvs.com) göndermeniz yeterlidir. 180 gün konaklama hakkı tanıyan Meksika elektronik vize başvurularında vize tipi ayrımı bulunmamaktadır. Turistik, ticari, transit, aile ziyareti, eğitim gibi seyahat amaçlarıyla elektronik vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Meksika Vize İşlemleri Bursa

Bursa'dan Euroasia GVS aracılığıyla Meksika vize başvurunuzu tamamlamanız için randevu almanıza gerek yoktur. Bursa, Bilecik, Adapazarı, Kütahya, Zonguldak gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız bulunduğunuz bölgeden zahmetsizce ve 1 gün içerisinde vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bursa ve çevresinden vize işlemlerinizi tamamlayabilmeniz için yukarıdaki belgeleri taratarak mail olarak bize iletmeniz yeterlidir. Ardından Meksika vizeniz en geç 2 iş günü içerisinde hazır olacaktır.

Meksika Vize İşlemleri Edirne

Edirne ve çevresinde ikamet ediyorsanız Meksika vize işlemlerinizi online Edirne vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Edirne’den gerçekleştireceğiniz Meksika vize işlemleriniz için yukarıdaki belgeleri taratarak bize mail (help@eagvs.com) olarak iletmeniz yeterlidir. Edirne'de ofisimiz bulunmaktadır. Ancak işlemleriniz online olarak yürütüleceği için bölge ayrımı yoktur. Dolayısıyla mail ile evraklarınızı göndermeniz yeterli olacaktır. Malinizi aldıktan sonra Meksika vize işlemlerinizi başlatmaktayız, Meksika vize başvuruları çoğunlukla 1 iş günü sonrasında sonuçlanmaktadır.

Meksika’ya Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meksika elektronik vizeniz olsa dahi Meksika topraklarına girebilmenizin Meksika Hudut Polislerinin inisiyatifinde olduğunu hatırlatırız. Meksika seyahatiniz sırasında hudut polisleri aşağıdaki evrakları sunmanızı isteyebilir;

 •  Tamamen doldurulmuş bir FMM formunu,
 •  Finansal olarak seyahatinizin masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösterir belgeleri (hesap cüzdanı/dökümü, maaş bordrosu gibi…)
 •  Meksika dönüş bilet rezervasyonunuzu,
 •  Konaklama rezervasyonunuzu,
 •  Turistik seyahat gerçekleştirecekseniz tur güzergahı gibi seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri,
 •  Ticari seyahat gerçekleştirecekseniz şirket davetiyeleri gibi seyahat amacınızı kanıtlayan belgelerini yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

UYARILAR

Değerli ziyaretçimiz THY uçuşlarıyla Meksika elektronik vize işleminden faydalanamayacağınızı hatırlatırız. Biletinizi almadan önce uluslararası hava yolu şirketinin Meksika elektronik vize (SAE) için anlaşması bulunduğunu kontrol ediniz.

 •  Meksika Konsolosluğu Türkiye-Ukrayna-Rusya vatandaşlarına e-vize rejimi uygulamaktadır. Meksika vizesi için elektronik onayın alınabilmesi için Meksika’ya uçuş gerçekleştirilecek hava yolu şirketinin SAE sistemine katılmış olması gerekmektedir.
 •  Meksika vize başvurusu online olarak yapılmakta, vizeniz onaylandığında tarafınıza “vize onay mektubu” e-posta olarak ulaştırılmaktadır.
 •  Meksika elektronik vizesi ile 30 gün içerisinde ülkeye yalnızca tek giriş yapılabilmektedir. Meksika’ya giriş yaptıktan sonra ülkede 180 gün kalabilirsiniz.
 •  Meksika e-vizesi turistik, ticari, aile ziyaret, transit, dini amaçlı ya da muhabir olarak ülkeye giriş yapmak isteyenler 180 gün kalış hakkı veren e-vize prosedüründen faydalanabilirler.
 •  Meksika Konsolosluklarının yetki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin tüm illerinden Meksika vizesi için vize servisimiz aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.
 •  Meksika Devleti e-vize uygulamasını Türkiye, Rus ve Ukrayna vatandaşlarına uygulamaktadır. Bu nedenle Meksika’nın vize kolaylığı tanıdığı ülke vatandaşı olduğunuzu kanıtlar, Meksika’dan dönüş tarihinizden sonra en az 3 ay geçerliliği olan pasaportunuzu sunmanız gerekmektedir.
 • Meksika elektronik vizeniz ile 30 gün içerisinde ülkeye sadece tek giriş yapabilirsiniz ve 180 gün kalabilirsiniz.
Euroasia GVS, Meksika vize işlemleri için tüm Türkiye illerinden başvuruları Meksika diplomatik misyonuna sizin adınıza başvuruda bulunma ve başvurunuzun takibini yapma yetkisine sahiptir. En hızlı Meksika vizesi için bizi arayarak veya help@eagvs.com adresimiz üzerinden vize talebi oluşturabilirsiniz.
meksika vize işlemleri

Meksika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';