x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 26 86

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Meksika Vizesi, İstanbul

Meksika vizesi alarak bu ülkeye seyahat etmek istiyor ve İstanbul ya da çevresindeki diğer yakın şehirlerde ikamet ediyorsanız, vize almak için Euroasia Global Visa Services hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, İstanbul şubesi olarak bu sayfayı sizleri Meksika vizesi işlemleri hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırladık. Vize ücreti, kimlerin vize alması gerektiği, e-vize sisteminin nasıl çalıştığı hakkında tüm güncel bilgileri, bu sayfanın devam eden kısmında bulabilirsiniz. Meksika için yapılacak vize başvuruları internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Kurumumuz aracılığıyla e-vizenizi zahmetsiz, kolay ve hızlı şekilde alabilmenizi sağlıyoruz.

E-vize hizmetinden yararlanmak, vizeyle ilgili aklınıza takılan soruları sormak ya da işlemleri derhal başlatmak için evize@eagvs.com adresine e-posta gönderebilir ya da +90 (212) 963 26 86 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Meksika Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

E-vize şeklinde internet üzerinden alınabilen Meksika vizesi, ülkeye havayoluyla giriş yapmak için uydundur. Diğer ulaşım şekilleriyle seyahat etmeyi planlıyorsanız, e-vize işinize yaramayacaktır. E-vize hizmetinden Türkiye, Ukrayna ve Rusya vatandaşları faydalanabilmektedir. Meksika e-vizesinde “vize muafiyeti” yalnızca diplomatik (siyah) pasaport hamili vatandaşlar için uygulanmaktadır. Dolayısıyla, yeşil (hususi) pasaport, umuma mahsus (bordo) pasaport ya da hizmet (gri) pasaportunuz mevcutsa, bu muafiyetten yararlanmak mümkün olamayacaktır. Saydığımız bu pasaport türü sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Meksika seyahatleri için bir vize başvurusu yapmak zorundadır.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul

Öncelikle, Meksika e-vizesi kapsamında alabileceğiniz vize türlerini belirtmek gerekirse, bu vizeyle turistik, ticari ve ziyaret kategorilerinde seyahat gerçekleştirebilirsiniz. E-vize sitemi karmaşık gözükse de, İstanbul şubemiz yetkilileri tüm süreç boyunca size yardım ve destek sunacaktır. Meksika e-vizesi başvurusu için atmanız gereken ilk adım, şubemizle iletişime geçmektir. Böylelikle, vize işlemleri için izlenecek yolu danışmanımızla birlikte çizebilir ve bulunduğunuz yerden Meksika vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Danışmanımız, size e-vize için gereken belgeleri iletecektir. Bu vize için başvuruda bulunurken, hazırlamanız gereken tek belge pasaportunuz sayfalarının görüntüsüdür. Hangi sayfaların taratılması gerektiğini, EAGVS İstanbul yetkililerinden öğrenebilirsiniz. Başvuruyu hazırlamak için, pasaportunuzu tarayıcıdan geçirerek görüntüsün e-postayla bizlere ulaştırmanız gerekecektir. Bu adımdan sonrası yalnızca yetkililerimize kalmıştır. Eğer isterseniz, dilediğiniz vakitte şubeyi arayarak ya da e-posta göndererek süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. Danışmanımız, pasaport görüntünüzü e-vize sistemine yükleyerek başvurunuzu tamamlar. Sonuçsa sizlere yine e-posta aracılığıyla iletilir. Eğer vize başvurusu onaylanmışsa, vizeniz de elektronik ortamda hazırlanarak gönderilecektir. Bu vizenin çıktısını alarak seyahatiniz için kullanabilirsiniz. E-vize yoluyla alacağınız Meksika vizesi alındıktan sonra 30 gün içerisinde kullanılmalıdır. Tek giriş sağlayan e-vize ve bu girişle beraber 180 gün boyunca Meksika’da kalma imkânı sunar.

Meksika Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? İstanbul

E-vize sistemine yapılan başvuruların kabul edilmesi için sisteme kayıtlı ve anlaşmalı bir havayolu firmasıyla seyahat gerçekleştirmeniz gereklidir. Bu şartı sağlayamıyorsanız, vize başvurusu için konsolosluklarla iletişime geçmeniz gerekir. E-vize sistemiyle başvuru yapabiliyorsanız, başvuru sisteme düştüğü gün mutlaka sonuç çıkacaktır. Vize başvurularının değerlendirilme ve karara bağlanması 1 gün sürmektedir. Bu süre, iş günleri için geçerlidir. Resmi tatillere denk gelen vize başvurularının sonuçlanma süresi farklılaşabilir.

Meksika Vize Ücreti Ne Kadar? İstanbul

Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi sayesinde, Türkiye’nin hangi bölgesinde olursanız olun, bulunduğunuz şehirden vize başvurusu yapabilme imkanına ulaşırsınız. E-vize başvuruları konsolosluklarda değerlendirilmediğinden dolayı, ek bir konsolosluk harcı bulunmayan Meksika vizesinin ücreti, danışmanlık hizmetleri, akreditasyon ücreti ve vize başvurunuz işlemlerinin sizin adınıza yürütülmesi hizmetlerini kapsar.

Meksika vize işlemlerini İstanbul EAGVS aracılığıyla hızlı ve kolay şekilde tamamlamak için +90 (212) 963 26 86 telefon numarası üzerinden yetkilerimizle iletişime geçebilir veya evize@eagvs.com adresinden işlemler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Meksika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';