x
 • Meksika Turist ve Ticari Vize

  Meksika Turist ve Ticari Vize

  Meksika turizm ve ticari vize başvurularınızı Euroasia GVS ile gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru talebi oluşturmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayınız...

  Devamı
 • 2 Günde Meksika Vizeniz Hazır!

  2 Günde Meksika Vizeniz Hazır!

  Meksika vizesi elektronik bir vizedir. Meksika vizesi tek girişli ve 180 gün kalışlı olarak onaylanmaktadır. Kolaylaştırılmış işlem hizmetinden faydalanarak başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için bizi arayınız...

  Devamı

Meksika Vize İşlemleri

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz, 

Euroasia Global Visa Services, seyahat planlarınızın aksamadan gerçekleşmesi için profesyonel vize hizmeti sunmaktadır.Yurt dışı seyahati planlarınızı yaparken, vize işlem tarihlerini de göz önünde bulundurarak Euroasia GVS vize işlem ofislerini arayarak veya evize@eagvs.com mail adresimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz. 
Meksika vize başvurularının sonuçlanma süresi 1-2 iş günüdür.  
Sayfamızın devamında Meksika vizesi için 2023 yılı gerekli evraklar, vize ücreti, hangi T.C. pasaport türlerinin Meksika vizesine tabi oldukları, başvuru sürecinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.  
Meksika vize başvurularınızda şahsen konsolosluk biriminde hazır bulunmanıza gerek kalmadan sizin adınıza başvurunuzu tamamlamaktayız.

Meksika Vize Türleri

Meksika vize başvurularınızı vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Meksika vizesi elektronik bir vizedir. Tek girişlidir ve çıktığı andan itibaren 30 gün içerisinde ülkeye giriş yapılmalıdır. Meksika e-vizesi 180 gün konaklama hakkı tanımaktadır. Meksika vize türleri aşağıdaki gibidir: 

Meksika Vizesi 2023

 • Meksika Konsolosluğunun Türkiye, Rusya, Ukrayna vatandaşlarına e-vize uygulaması yapılmaktadır. 
 • Elektronik onayın kullanılabilmesi için Meksika’ya gidilecek hava yolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. 
 • Meksika e-vize yalnızca ülkeye hava yolu ile giriş yapacaklar için geçerli bir uygulamadır. Elektronik vize, kara yolu ve deniz yolu ile seyahat edecekler için geçerli değildir. 
 • Meksika e-vize ile 30 gün içerisinde ülkeye sadece tek giriş yapılabilmektedir. Ülkeye giriş yaptıktan sonra vize, sahibine ülkede en fazla 180 gün konaklama hakkı tanır. 
 • Meksika’ya turistik, ticari, transit, eğitim, muhabir veya dini amaçlarla seyahat planlıyorsanız 180 gün kalış süreli Meksika e-vizenizi alabilirsiniz. 
 • Meksika Konsolosluklarının bölge ayrımı yoktur. Meksika vizenizi konsoloslukta şahsen bulunmanıza gerek kalmadan sizin adınıza tamamlamaktayız. 
 
meksika vize işlemleri

Meksika Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Meksika vizesi bilgi formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport 
 • 1 adet vesikalık fotoğraf (güncel, arka beyaz fonlu)

Meksika vizesi için gerekli evraklar, başvuru sahibinin seyahat içeriği ve seyahat etkinlikleri kapsamına bağlı olarak düzenlenmekte ve farklı evrak gereklilikleriyle sağlanmaktadır.
Kısa süreli Meksika Vizesi başvurularında, başvuru sahibine ait pasaportun en az 6 ay süreyle geçerliliği bulunması ve seyahat içeriğin tanımlayan diğer ek belgelerin eksiksiz biçimde beyan edilmesi önem taşımaktadır.
Meksika Turizm Vizesi evrakları, Meksika Eğitim Vizesi evrakları ve Meksika Ticari Vize evrakları hakkında detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services yetkilileriyle iletişime geçerek, seyahat planlarınızı detaylandırabilirsiniz.
Meksika’ ya gerçekleştirilmesi planlanan seyahat süresi 6 aydan uzun konaklamalı Meksika seyahatleri için, seyahat kapsam ve süresine bağlı olarak belirlenen Meksika uzun konaklamalı vize kategorilerinin gereklilikleri takip edilmelidir.
Planlanan kalma süresi 6 ayda daha uzun Meksika seyahatleri için uzun süreli vize işlemlerinin gereklilikleri yerine getirilmelidir. Gelir sağlayan faaliyet izni bulunmayan geçici ikamet izni prosedürlerine uygun vize işlemleri ile Meksika Vizesi alabilmektedir.

Meksika Yeşil Pasaporta Vize Uyguluyor Mu?

Umuma Mahsus Pasaport, (Bordo)  Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaporta sahip vatandaşlarımız Meksika vizesine tabiyken, Meksika’ya Diplomatik pasaport hamili yapacakları kısa süreli seyahatlerde vizeden muaftırlar. 

Meksika Vize Muafiyeti 

Türkiye’den Meksika’ya gerçekleşecek yurtdışı seyahatleri için gerekli olan vize işlemleri, seyahat edecek kişi veya kişilerin;
ABD Vizesi, Japonya Vizesi, İngiltere Vizesi, Kuzey İrlanda Vizesi, Kanada Vizesi veya Schengen Vizesi çoklu giriş gerekliliklerini yerine getirmiş olan ve söz konusu prosedürlere uygun vizesi bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Meksika Vizesi zorunluluğu bulunmamaktadır.
Schengen Bölgesi, A.B.D, Kanada, Japonya ile Birleşik Krallık ve Kuzey İrlanda ve Pasifik Birliği’ni oluşturan Kolombiya, Şili ve Peru ülkelerinde daimi ikamet belgesine sahip olan vatandaşlar, Meksika Vizesi zorunluluğu bulunmadan, Meksika’ya giriş yapabilmektedir.
NOT: ABD, Japonya, İngiltere, Kuzey İrlanda, Kanada ve Schengen vizelerine sahip olup, Meksika’ ya vizesiz giriş yapan Türk vatandaşları Meksika’da 6 aya kadar kalabilmektedir.
Vize ve daimi ikamet belgeleri söz konusu kriterlere uymayan Türkiye Cumhuriyeti Umumi Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri, Meksika’ya girişlerinde kısa süreli Meksika Vizesi ile giriş yapabilmektedir.
NOT: Meksika Vizesi ile Meksika’ ya sağlanan girişlerde, Meksika giriş ve konaklama süresine ilişkin nihai karar verme yetkisi, Meksika Göç ve Sağlık makamlarının yetkililerine aittir.

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika vize işlemleri, Meksika Büyükelçiliği ve İstanbul Meksika Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize işlem merkezleri aracılığıyla, konsolosluk ziyareti zorunluluğu bulunmadan alınabilmektedir. Planladığınız Meksika seyahatine uygun vize prosedürleri ve gerekli adımların takibi için Euroasia GVS ofisleriyle iletişime geçebilir, hızlandırılmış vize başvuru işlemleriyle seyahat planlarınızı aksatmadan kolay vize hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvuru sahiplerinin Meksika seyahati planlarıyla ilişkili form ve evraklarının eksiksiz olarak Meksika Konsolosluğu’na bildirilmesinin ardından, vize değerlendirme süreci Meksika Büyükelçiliği ve konsolosluk yetkilileri tarafından gerçekleştirilmektedir. Meksika Vizesi Sonuçlanma Süresi
Meksika vize başvuruları ortalama olarak 1-2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Meksika vizesine Türkiye’nin tüm illerinden başvuru yapabilirsiniz.  Meksika Konsolosluk Ofisi'nin yoğun olduğu tarihler ve konsolosluk tarafından olası ek evrak talebi gibi ekstra süreçlerin seyahat planlarınızı aksatmaması adına, vize işlemlerinizi seyahat tarihinden en geç 5 gün önce başlatmanız önemle tavsiye edilmektedir.

Meksika Vizesi Başvuru Formu

Türkiye’den Meksika’ya gerçekleştirilecek seyahatler için gerekli olan vize başvuru formunu doldurarak Euroasia GVS yetkililerine teslimiyle, hızlandırılmış vize işlem hizmetinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Meksika seyahati planınızın tüm gerekliliklerini en iyi biçimde tanımlayan form düzenlemeleri ve ek evraklar hakkında daha detaylı bilgi edinmek için help@eagvs.com mail adresi üzerinden Euroasia GVS yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Eğitim Vizesi

Meksika’da 6 aydan daha uzun süreli konaklamalı eğitim programları kapsamında ülkeye giriş yapmayı planlayan başvuru sahipleri için Meksika’da bulunan üniversite ve kurumlardan alınmış davet mektubunun bulunması önem taşımaktadır. 

meksika vize başvurusu

Meksika Vizesi Başvuru Bölgeleri 

Meksika Konsolosluklarının bölge ayrımı yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin her bölgesinden şahsen konsolosluk biriminde bulunmanıza gerek kalmaksızın, işlemlerinizi yürütebilirsiniz. İstanbul merkez ofisimizin dışında aşağıdaki illerde de ofislerimiz bulunmaktadır. Dilerseniz Meksika vize işlemlerinizi ikamet bölgenize en yakın ofisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.  

Meksika Vize İşlemleri Ankara

Ankara ve çevre illerde yaşayan kişilerin Meksika vizesi için gerekli evrakların takibi ve vize işlemleri, Euroasia GVS Ankara yetkilileri aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Ankara’da ikame eden vatandaşların vize başvuru işlemlerinin takip ve kontrolünü sağlayan EAGVS Ankara ofisi ya da Euroasia GVS merkez ofisi aracılığıyla, seyahat planlarınıza uygun hızlandırılmış vize işlem servisinden yararlanmak için ofisimizi arayabilir veya help@eagvs.com mail adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Vize İşlemleri Bursa

Bursa ve Marmara Bölgesi’nin güneyinde bulunan kişilerin Meksika Vize işlemleri, Euroasia Global Visa Services Bursa yetkilileri ve Euroasia Global Visa Services merkez ofisi görevlileri tarafından sağlanmaktadır. Marmara Bölgesi’nde yaşayan başvuru sahipleri, vize işlemlerinin takip ve kontrolü için bulundukları yerleşime en yakın ofisimiz veya İstanbul merkez ofisimiz yetkilileriyle iletişime geçerek vize işlemlerini başlatabilmektedir.

Meksika Vize İşlemleri Edirne

Edirne ve diğer Trakya illerinde yaşayan başvuru sahipleri için hızlandırılmış vize işlem hizmeti sunan Euroasia Global Visa Services Edirne ofisi, seyahat planlarınıza en uygun vize işlemleriyle hızlı ve sonuca yönelik süreç kontrolü sağlamaktadır.
Edirne ve çevre illerde ikame eden başvuru sahiplerinin vize işlem takibi, EAGVS Edirne ofisinin yanında Euroasia GVS İstanbul merkez ofisi tarafından da sağlanmaktadır. Kişisel planlarınız için gereken tüm vize işlem ve prosedürü hakkında detaylı bilgi almak için EAGVS ofisleriyle iletişime geçebilir veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

Meksika Vize Ücreti 2023

Meksika’ ya gerçekleştirilecek vize işlemleri için geçerli fiyatlandırma kriterleri; seyahat kapsamı ve vize süresi ile başvuru sahibinin pasaport ve diğer vize durumlarıyla ilişkili olarak farklılık göstermektedir. Planladığınız seyahatin kapsamı, başvurduğunuz vize kategorisi ve Meksika’da kalmayı planladığınız süreyle bağlı olarak değişiklikler gösteren, ek hizmetler dahil Meksika vize ücreti hakkında daha detaylı bilgi almak için Euroasia GVS yetkilileriyle iletişime geçerek sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Meksika Vize Reddi

Planlanan seyahat kapsamında gerçekleştirilen Meksika vizesi başvurularının onay ve ret yetkisi Meksika Büyükelçiliği ve Meksika Konsolosluğu yetkililerindedir. Olası bir Meksika vize reddi kararı, ilerleyen tarihlerden gerçekleştirilecek Meksika Vizesi başvuruları ve farklı ülkeler için gerçekleştirilecek vize başvuruları için önem taşıyacağından, vize reddinin orijinal sonucunun saklı tutulması önem taşımaktadır. Muhtemel vize reddi sonrasında tekrarlanacak Meksika Vizesi başvurularında, vize reddinin nedenlerinin dikkate alınması, daha sonraki başvurular için olumlu etki sağlayacaktır.

Meksika Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Elektronik onayın kullanılabilmesi için Meksika’ya gidilecek hava yolu şirketi SAE sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. 
 2. Meksika elektronik vize uygulaması yalnızca hava yolu ile yapılan seyahatlerde geçerlidir. 
 3. Meksika e-vize ile 30 gün içerisinde ülkeye sadece tek giriş yapabilir ve 180 gün kalabilirsiniz. 
 4. Meksika’ya turistik, ticari, transit, eğitim, dini amaçlı ya da muhabir olarak seyahat planınız varsa e-vize uygulamasından faydalanabilirsiniz. 
 5. Meksika vizenizi sizin adınıza yapmakta ve takibini sağlamaktayız. 
Meksika seyahat planınız için gerekli olan vize kategorisi ve işlemleri ile tüm vize prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services ofislerini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden EAGVS ekibiyle iletişime geçerek, seyahat planlarınızı aksatmayacak hızlandırılmış vize işlem hizmetinden yararlanabilirsiniz. 
Meksika vize başvuru talebi oluşturmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayınız.  

meksika vizesi

Meksika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Meksika Vize İşlemleri
İ. Özkök 29/07/20, 15:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben İnci. Uzun süredir İspanyolca öğrenmek için Türkiye’de farklı kurslara gittim. Meksika’da en çok konuşulan dilin İspanyolca olduğunu biliyorum ve kültürlerine karşı ilgi duyuyorum. Aslında dil öğrenmek amacıyla uzun bir Meksika seyahati düşünüyordum fakat çalıştığım iş yerinden ayrılmak ya da bu kadar uzun sürecek bir izin almak istemiyorum. Bunun yerine eşimle birlikte bir Meksika yolculuğu planlayarak hem kültürü hakkında biraz bilgi edinmeyi hem de kısa bir tatil yapmaya karar verdik. İlk işimiz pasaport çıkartmak oldu, geçen ay pasaportlarımızı aldık. Her ikimiz de pasaportumuzu bordo şeklinde aldık. Bordo pasaportla Meksika’ya gitmek için neler yapmamız gerektiğini bilmiyoruz ve sorularımıza cevap arıyoruz. Eşim çok yoğun çalışıyor ve bende bu konularla uğraşmak için zaman ayıramıyorum. Meksika vize işlemleri kurumunuz tarafından nasıl yürütülüyor? Başvuru için ne yapmamız gerek? Teşekkürler, iyi günler.
Meksika Vize Başvurusu
O. Soykan 29/07/20, 12:52 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, ben 6 yıl önce Meksika vize başvurusu yapmıştım. İlk yaptığım vize başvurusu reddedildi, daha sonra gerekli düzeltmeler yapıldı ve tekrar denedim, sonucunda vizemi alarak Meksika’ya bir seminere katılmak üzere seyahat ettim. Bu yıl, tekrar bir seminere katılmak için Meksika’ya gitmek istiyorum. İşim için zorunlu olarak bu seminere katılmam gerekiyor. Tekrar bir vize başvuru yapmak istiyorum fakat daha önce başvurumun reddedilmiş olması beni biraz tedirgin ediyor. Vize almak için başvuru yaparken, daha önce başıma gelmiş bu durum, yeni başvurumun sonucunu olumlu/ olumsuz etkiler mi? Vize başvurumun reddedilme ihtimali, bu seminere katılımımın zorunlu olması sebebiyle beni biraz tedirgin ediyor. Daha önce vize alarak Meksika’ya gitmiş ve hiç vize ihlali yapmamıştım. Başvuru değerlendirilirken bu da göz önünde bulundurulur ve olumlu bir etken olur mu?
Meksika’ya Vize Var Mı
A. Çetin 08/07/20, 17:03 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Meksika için vize başvurusu yapacağım. Ağustos ayının sonuna doğru orada olmak istiyorum. 15 gün kadar arkadaşımın yanında kalacağım, seyahatimin son iki gününü de farklı bir şehirde otelde kalarak geçirmeyi planlıyorum. Bu benim ilk yurt dışı seyahatim olacağından vize işlemleriyle ilgili fazla bir bilgim yok. Birkaç ülkenin, vizelerini seyahat planlarına göre farklı kategorilerden verdiğini arkadaşımdan öğrendim. Meksika vizesi alırken benim ziyaret kategorisi mi yoksa turistik vize mi almam gerekecek? Meksika Konsolosluğu vize başvuruları için kategori ayrımı yapıyor mu? Bu durumda ne yapmam gerek bilmiyorum. İzmir’de yaşıyorum, burada bir Meksika Fahri Konsolosluğu olduğu bilgisine sahibim. Vize işlemlerimi bu konsolosluğa giderek mi tamamlamalıyım? Vereceğiniz bilgilerde bir etkisi olacak mı bilmiyorum ama Umuma mahsus pasaport sahibiyim ve 10 yıllık pasaportumun bitmesine 4 sene daha var. Daha önce bir ülkeye gitmedim. Hangi belgeleri hazırlamalıyım başvuru yapmak için? Dönüş yaparsanız sevinirim.
Meksika Konsolosluğu
E. Sevimli 08/07/20, 17:00 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Meksika için vize başvurusu yapacağım. Ağustos ayının sonuna doğru orada olmak istiyorum. 15 gün kadar arkadaşımın yanında kalacağım, seyahatimin son iki gününü de farklı bir şehirde otelde kalarak geçirmeyi planlıyorum. Bu benim ilk yurt dışı seyahatim olacağından vize işlemleriyle ilgili fazla bir bilgim yok. Birkaç ülkenin, vizelerini seyahat planlarına göre farklı kategorilerden verdiğini arkadaşımdan öğrendim. Meksika vizesi alırken benim ziyaret kategorisi mi yoksa turistik vize mi almam gerekecek? Meksika Konsolosluğu vize başvuruları için kategori ayrımı yapıyor mu? Bu durumda ne yapmam gerek bilmiyorum. İzmir’de yaşıyorum, burada bir Meksika Fahri Konsolosluğu olduğu bilgisine sahibim. Vize işlemlerimi bu konsolosluğa giderek mi tamamlamalıyım? Vereceğiniz bilgilerde bir etkisi olacak mı bilmiyorum ama Umuma mahsus pasaport sahibiyim ve 10 yıllık pasaportumun bitmesine 4 sene daha var. Daha önce bir ülkeye gitmedim. Hangi belgeleri hazırlamalıyım başvuru yapmak için? Dönüş yaparsanız sevinirim.
Meksika Vize Ücreti 2020
S. Akçay 08/07/20, 16:57 Cevabı Görüntüle
Öncelikle merhabalar. Üç hafta sonra yapacağım bir Meksika seyahati planım var. Bunun için gereken işlemlerin çoğunu tamamladım. Kalacağım otele ait rezervasyon belgelerim, gidiş ve dönüş olmak üzere 2 adet uçak biletim ve tüm yolculuk planım hazır. Henüz önümde üç hafta olduğundan ve Meksika vize başvurusunun kısa sürede sonuçlandığını bildiğimden dolayı vize başvurumu gerçekleştirmedim. Daha önceki ülke seyahatlerimde hiç e-vize sistemi üzerinden başvuru yapmam gerekmemişti. Dolayısıyla bu benim ilk tecrübem olacak. Başvurular konsoloslukta mı yoksa başka bir kurumda mı değerlendiriliyor bilmiyorum. İnternette araştırdım fakat net bir Meksika vize ücreti 2020 güncel fiyatına ulaşamadım. Başvuruyu şahsen değil, bir firma aracılığıyla gerçekleştirmeyi planlıyorum. Tüm hazırlıklarım tamam olduğundan, şahsen başvuru yaparak risk almak istemiyorum açıkçası. Bütçemi planlarken bir başvuru ücreti olacağını da göz önünde bulundurmuştum fakat ne kadarlık bir tutar ödemem gerekiyor bilmiyorum. Bilgi sağlayabilirseniz çok sevinirim. İyi günler.
Yeşil Pasaporta Meksika vizesi
A. Armaz 08/07/20, 16:55 Cevabı Görüntüle
Merhaba, çalıştığım şirket, ortaklığımız olan farklı bir ülkeye ait kurumla, Meksika’da bir toplantı yapacak. Toplantıyı çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmeyi düşünüyorlar. Yaklaşık bir hafta içerisinde şirketimizden birinin Meksika’da olması gerekecek. Patronum vize işlemleri için yeteri kadar zamanımız olmadığını ve Meksika’ya vizesiz gitme hakkına sahip birinin gönderilmesini talep etti. Ben son 2 yıldır yeşil pasaport sahibiyim ve vizesiz şekilde bazı Schengen ülkelerini ziyaret ettim. Meksika’da da böyle bir muafiyetten yararlanıp yararlanamayacağımı öğrenmek istiyorum. Çok fazla vaktimiz olmadığı için, eğer vize muafiyetim varsa ben gideceğim, böyle bir hak söz konusu değilse ve her iki türlü de vize başvurusu yapmamız gerekecekse, başka bir çalışanımızı görevlendireceğiz. Daha önce Meksika’da bulunmadığım için vize başvurularıyla ilgili hiç bilgi sahibi değilim. Yeşil pasaporta Meksika vizesi alınması gerekiyor mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.
Meksika E-vize
C. Caymaz 08/07/20, 16:53 Cevabı Görüntüle
Selamlar, babam hizmet pasaportu sahibi olduğu için benim de bu pasaporta başvurma hakkım olduğunu öğrendim. Henüz 21 yaşındayım, çalışmıyorum ve ailemle yaşıyorum. Dolayısıyla hizmet pasaportu için başvuru yapma hakkına sahibim. Uzun zamandır Meksika’ya seyahat etmek istiyordum. Şimdi Meksika’ya gri pasaportla vizesiz giriş yama hakkının da bulunduğunu öğrendim. Eğer pasaport başvurum onaylanırsa mutlaka gitmeyi planlıyorum. Eğer çocuk hakkından yararlanarak gri pasaport alamazsam, umuma mahsus pasaport çıkartmayı da planlıyorum. Umuma mahsus pasaportla da vize almam gerekiyor mu Meksika için? E-vize uygulaması diye bir şey duydum. Umuma mahsus pasaportla Meksika e-vize başvurusu mu yapmam gerekecek? Seyahatim sadece Meksika’yı görmek ve tatil üzerine odaklı olacak. Bunun için e-vize başvurusu mu yapmam gerekiyor? Eğer hizmet pasaportu olan gri pasaportu alabilirsem yine de başvuruda bulunmam gerekir mi yoksa başvurudan muaf mı tutulurum? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.
Meksika vize istiyor mu
S. Uslu 08/07/20, 16:51 Cevabı Görüntüle
Selam, Meksika’ya gitmeyi ve uzun zamandır orada yaşayan bir akrabamda kalmayı düşünüyorum. Orada geçireceğim süre baya bir az olacak. Ailevi bir mesele üzerine konuşmak maksadıyla orada olacağım. Gidiş biletim hazır fakat dönüş biletimi almadım. Yaklaşık 4 gün kalmayı planlıyorum ama dönüş biletimi almadığım için bu süre biraz daha esneyebilir. Ama yine de yıllık iznim sebebiyle en fazla bir hafta orada olma imkânım var. Size sorum şu olacak, bazı pasaportlara özel olarak Meksika’ya vizesiz gitme hakkı olduğunu duydum. Ben de böyle bir haktan yararlanabilir miyim merak ediyorum. Geçen sene pasaport aldım ve süresi 3 yıl. Pasaportum bordo, umuma mahsus pasaport. Hangi pasaportlar Meksika’ya vize almadan girebiliyor bunu merak ediyorum. Meksika vize istiyor mu? Eğer vize almam gerekiyorsa, bunu acenteniz yardımıyla alabilmem mümkün mü?
Meksika Kapıda Vize
A. Aslan 08/07/20, 16:48 Cevabı Görüntüle
Merhaba, haftaya Meksika’ya gitmeyi planlıyorum. Arkadaşlarımla birlikte ani bir şekilde bu planı yaptık. Aklımıza takılan sorular var, iletişim numaranızı alabilir miyiz? Bir de sorum olacak. Çok kısa zamanda böyle bir karar verdik ve şimdi de Meksika’ya vize almak için yeterli vaktimizin olup olmadığını bilmiyoruz. Bir hafta içerisinde hepimizin vize alması mümkün mü? Yoksa uçak bileti almayı ertelememiz mi gerekiyor? Ayrıca bazı ülkelere giriş esnasında vize alınabildiğini duymuştum. Meksika kapıda vize uygulamasını kullanıyor mu, bu şekilde vize alabilmemiz mümkünse seyahatimizi haftaya gerçekleştireceğiz. Ayrıca şunu da belirtiyim, beş arkadaş olarak bu tatili yapmaya karar verdik, dördümüzün pasaportu bordo, birimizinkiyse yeşil pasaport. Yeşil pasaport sahibi arkadaşımın da vize alması gerekiyor mu? Yanıt için hızlı dönüş yapar ve bir de telefon numaranızı verebilirseniz çok sevinirim. İyi günler, iyi çalışmalar.
BASE_URL = '';