x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu, Mersin ve civardaki diğer yakın şehirlerde yaşayan Meksika vatandaşlarının gerekli konsolosluk işlemlerine yardımcı olabilmek amacıyla Türkiye’de bulunan bir dış temsilciliktir. Tam resmi yetkiye sahip olmayan konsolosluk, Türk ve diğer üçüncü ülke vatandaşları için Meksika vizeleri konusunda hizmet sağlamaz. Türk vatandaşları, Türkiye’de ikamet izni sahibi Rusya ve Ukrayna vatandaşları, Türkiye üzerinden alacakları Meksika vizelerini e-vize yöntemi sayesinde alabilirler. Meksika e-vize sistemi, Meksika Dışişleri Bakanlığına bağlı olarak hazırlanmış ve vatandaşların kullanımına sunulmuş bir hizmettir. Bu yöntemle alınan vizeler tek girişli ve 30 gün geçerlidir. 30 günlük geçerlilik süresinde bir giriş ile 180 gün kalış sağlayan Meksika e-vize başvurusu, aracı kurumlar yoluyla alınabilir.

Mersin Fahri Konsolosluğu, kendi vatandaşları için konsolosluk hizmeti sağlıyor olsa da bu işlemler alındığı takdirde Ankara Büyükelçiliği’ne yönlendirilir ve işlemler esas olarak orada yürütülür.

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu İletişim

Fahrikonsolos: Sabahattin Memiş
Telefon: 0 (324) 234 96 66
Adres: Limonluk Mahallesi, İsmet İnönü Bulvarı, 2486 Sokak, No :4, Çoruhlu New Wave Plaza, kat: 2/ daire: 3, Mersin

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu Görevi

Esas görevi Meksika ve Türkiye arasındaki ticari ilişkileri yürütmek ve geliştirmek olan konsolosluk, pasaport, noterlik, evrak tasdik, belge temini gibi konularda Meksika vatandaşlarına yardım sağlar. Resmi diplomatik yetki sahibi olmayan Mersin Fahri Konsolosluğu, bu iki devlet arası ticari anlaşmaları düzenler ve ticaret ilişkilerini güçlendirmek amacıyla çalışmalar yapar. Aynı zamanda Meksika ve Türkiye otoritelerinin arasındaki ilişkiyi sürdüren ve güçlendiren konsolosluk, Ankara Meksika Büyükelçiliği tarafından verilen yetki sayesinde konsolosluk hizmetlerini de sağlamaya çalışır. Görev bölgesi içerisinde bulunan Mersin ve civar şehirlerde yaşayan Meksikalı vatandaşlar, boşanma veya evlilik, doğum ve ölüm, resmi evrakların tasdiklenmesi gibi birçok işlemi bu kurumda sürdürebilir. Fahri konsoloslukların vize başvurusu alma ve değerlendirme yetkisi bulunmadığından, buraya yapılacak vize başvuruları için vatandaşlar doğrudan Ankara Büyükelçiliği’ne yönlendirilmektedir.

Bordo pasaport (umuma mahsus) Türk vatandaşları, Türkiye’de hangi şehirde bulundukları fark etmeden, Meksika turistik, ticari ve ziyaret vizesi başvurularını elektronik vize sistemi üzerinden gerçekleştirebilir. Bu sistem üzerinden alınan vizeler 30 gün geçerli tek girişli ve 180 gün konaklamalı vizelerdir. Ayrıca e-vize sistemiyle vize alındığı takdirde, Meksika’ya giriş yalnızca hava yolu üzerinden yapılmalıdır. Aksi takdirde alınan e-vize geçersiz olacaktır.

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Mersin’de bulunan fahri konsolosluk, yalnızca hafta içi günlerinde açıktır. 11.00-13.00 saatleri arasında hizmet açık olmakla beraber, hafta sonlarında kapalı olacaktır. Ek olarak, Türkiye ve Meksika için belirenmiş resmi tatil günlerinin tümünde de hizmet vermeyecektir.

Meksika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';