x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (212) 963 26 86

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Meksika Vize Başvurusu, Edirne

Değerli ziyaretçilerimiz,

Euroasia Global Visa Services Edirne Şube olarak Meksika vize başvurunuzu kolaylaştırmak için konuda uzman ekibimizle hazırlamış olduğumuz Meksika Vize Başvuru sayfasına Hoş Geldiniz.

Euroasia Global Visa Services Edirne Şubesi olarak Merkez, Meriç, Uzunköprü, Enez, İpsala, Havsa, Keşan, Süloğlu, Lalapaşa ilçeleri ve Tüm Türkiye il ve ilçelerinden yapacak olduğunuz Meksika Vize Başvurularınıza uzman ekibimizle birlikte hizmet veriyoruz. Edirne ili ya da ilçelerinde ikamet etmekte olan siz değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Edirne Şubemize +90 (212) 963 26 86 numaralı telefonumuzdan arayarak ulaşabilir ya da Edirne@eagvs.com adresi üzerinden e-posta atarak tecrübeli ekibimizden destek alabilirsiniz.

Meksika Konsoloslukları Görev Bölgesi - Edirne

Euroasia Global Visa Services Edirne Şubemizden konsolosluklara bizzat gitmeden uzman ekibimiz aracılığı ile kolaylıkla vize başvurusu yapmanızı sağlamaktayız. 

İstanbul Konsolosluğu yapacak olduğunuz Meksika Vize Başvurularını kabul etmektedirler. Meksika Vize Başvurularını değerlendiren ve sonuçlandıracak yetkiye sahip olan tek konsolosluk ise Meksika Ankara Büyükelçiliği’dir. Fahri konsolosluklar vize taleplerinizi kabul etmedikleri için İzmir Fahri Konsolosluğu ve Mersin Fahri Konsolosluğu vize başvurularınızı kabul etmeyeceklerdir.

Başvuru yaptığınız il ya da ilçe neresi olursa olsun başvuru evraklarınız Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne iletilecektir. Ve vize başvurularınız Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde sonuçlanacaktır. Bu nedenle Meksika Vize Başvurusu yaptığınız il ya da ilçe Meksika Ankara Büyükelçiliği görev çevresi dışında kalıyor ise başvuru işlemleriniz ve onay süreciniz normalden bir miktar daha uzun sürebilir. 

Meksika Vizesi Kimlere Gerekir? - Edirne

Meksika’ya seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Meksika seyahatleri öncesinde vize almalarına gerek yoktur. Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi T.C. vatandaşları vizeden Meksika seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Umuma mahsus (bordo) pasaport, Hususi (yeşil) pasaport ve Hizmet (gri) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapmayı planladıkları seyahatleri öncesinde vize almak zorundadırlar.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Edirne

Euroasia Global Visa Services Edirne Şubesi olarak siz değerli ziyaretçilerimiz için danışmanlığını yapmakta olduğumuz Meksika Vize türlerini sizler için aşağıda ana başlıklar halinde toplamış bulunmaktayız. Yapacak olduğunuz Meksika Vize Başvurusu öncesinde ziyaret sebebinizin ne olduğunu bizlere sunmanız gerekmektedir. Seyahat etme sebebinize uygun bir başlığa tıklayarak gerekli bilgilere kolaylıkla erişebilir ve doğru adımları izleyebilirsiniz.

Seyahat sebebinizin hangi başlık altında olduğuna karar veremiyor ya da seyahatinizin bir başka sebeple gerçekleşeceğini düşünüyor ve uygun başlığın burada olmadığı için adımlarınıza devam edemiyorsanız Euroasia Global Visa Services Edirne Şubemize irtibat telefon numaramızdan ulaşıp uzman ekibimizden yardım alabilir ya da e-posta adresimize konu ile alakalı mail atarak izleyeceğiniz adımların sırasını öğrenebilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Edirne

Euroasia Global Visa Services Edirne Şubemiz aracılığı ile yapacak olduğunuz Meksika Vize Başvurularınız için aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz adımları izlemeniz yeterli olacaktır.Meksika Konsolosluğu Türkiye, Rusya ve Ukrayna vatandaşlarına Elektronik Vize uygulaması yapmaktadır. Meksika Elektronik Vize Başvurusu yapabilmeniz için izlemeniz gereken adımlar aşağıdadır.

Meksika’ya yapacak olduğunuz ziyaret eğer Elektronik Vize Talep Formu (SAE) sitemine kayıtlı olan bir hava yolu firması ile olacaksa Elektronik vize başvurusu yapabilirsiniz. Seyahat planlaması yaparken rezervasyon yaptıracak olduğunuz hava yolu firmasının SAE sistemine kayıtlı olduğundan emin olunuz.

Turizm, iş, gazetecilik, transit geçiş ya da eğitim gibi nedenlerle Meksika seyahati yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatlerini Hava yolu ile gerçekleştirmeleri şartıyla, 30 gün (1 ay) geçerliliği olan tek girişli vize başvurusunu online olarak yapabilmelerine olanak tanımaktadır. Meksika seyahatinizi, eğer başka bir ülke bağlantılı yapmayı düşünüyorsanız (deniz yolu, kara yolu) Meksika Ankara Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğu'na Meksika vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. 

Meksika Elektronik Vizesine Başvuru yaptıktan sonra 30 gün (1 ay) içerisinde Meksika’ya giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer bilet rezervasyonunuza henüz 30 gün kalmamışsa Meksika Elektronik Vize Başvurunuz onaylanmayacaktır. Bu nedenle başvuru yapmadan önce bu tarihlere dikkat etmenizi önemle rica ederiz. 

Meksika Elektronik Vize Başvurusunu seyahat tarihinize az bir zaman kalmadan yapmanız tavsiye edilir. Konsolosluk yoğunluğu, güncel sistemlerde oluşabilecek hatalar vize onay sürecinizi uzatabilir. Almış olduğunuz Meksika Elektronik Vizesi tek seferlik bir giriş hakkı vermektedir, çoklu girişler için uygun değildir ve 90 (3 ay) günlük bir konaklama hakkı vermektedir.Meksika Vize Başvuruları için bizzat konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan sizler için uzman kadromuz ile bütün işlemlerinizi tamamlayıp Meksika Vize Başvurunuzu yapmanızı sağlamaktayız. Konuyla alakalı daha detaylı bilgi almak için lütfen Euroasia Global Visa Services Edirne Şubemizi ziyaret etmenizi rica ederiz. Eğer ziyaret imkanınız yok ise ilgili telefon numarasından arayarak ve ya e-posta adresimize mail atarak bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Meksika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Edirne

Meksika Elektronik Vize Başvuruları gerekli belgelerin toplanması ve işlemlerin başlanması durumunda 1 ila 2 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Onay süresi Konsolosluk yoğunluğu ve güncel uygulamalara göre değişkenlik gösterebilir. Vize sürelerinin çıkış süreleri hakkında daha detaylı bilgi almak için uzman kadromuzla iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Edirne Şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Meksika Vize Başvurusu hakkında genel bilgileri aktardığımız sayfamızı okudunuz. Vize başvuru süreçleri, Vize işlemleri ve başvurular hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen ofisimizi ziyaret ediniz.

Euroasia Global Visa Services Edirne Şubemize +90 (212) 963 26 86 numaralı telefondan ulaşabilir ya da edirne@eagvs.com adresine e-posta atarak bizlere ulaşabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Meksika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';