x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Telefon/Faks

+90 (212) 963 26 86

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Meksika Vize Başvuru , Gaziantep

Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şube olarak Meksika Vize Başvurularınızı kolaylaştırmak için uzman kadromuz eşliğinde hazırlamış olduğumuz Meksika Vize Başvuru sayfasına Hoş Geldiniz.

Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şubesi olarak hazırlamış olduğumuz, Gaziantep ve çevresinden yapacak olduğunuz Meksika Vize Başvurularına dair süreçleri, 2023 güncel evrak listelerini ve daha birçok bilgiyi aşağıda bulabileceksiniz.

Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şubesi olarak Yavuzeli, Araban, Şehitkamil, İslahiye, Şahinbey, Karkamış, Nizip, Oğuzeli, Nurdağı ilçeleri, Osmaniye, İskenderun, Urfa, Adıyaman, Kahramanmaraş illeri ve Tüm Türkiye’den yapacak olduğunuz Meksika Vize Başvurularınıza uzman kadromuzla birlikte hizmet vermekteyiz. Gaziantep ili ve ilçelerinde ikamet etmekte olan siz değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şubemize +90 (212) 963 26 86 numaralı telefonumuzdan arayarak ulaşabilir ya da gaziantep@eagvs.com adresine e-posta atarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Meksika Konsoloslukları Görev Bölgesi – Gaziantep

Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şubemizden konsolosluklara gitmeden uzman kadromuz eşliğinde kolaylıkla Meksika Vize Başvurusu yapmanızı sağlamaktayız.

Meksika İstanbul Konsolosluğu yapacak olduğunuz Meksika Vize Başvurularını kabul etmektedir ancak Meksika Vize Başvurularını değerlendiren ve sonuçlandırmaya yetkili olan tek kurum Meksika Ankara Büyükelçiliği’dir. Fahri Konsolosluklar ülkemizde vize başvurularını kabul etmemektedirler bu sebeple Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu ve Meksika İzmir Fahri Konsolosluğuna yapacak olduğunuz başvurular kabul edilmeyeceklerdir.

Meksika Vize Başvurusu yaptığınız il ya da ilçe neresi olursa olsun evraklarınız Meksika Ankara Büyükelçiliğine iletilecektir. Meksika Vize Başvurunuz Meksika Ankara Büyükelçiliğinde değerlendirilecek ve sonuçlandırılacağı için başvuru yaptığınız il ya da ilçe eğer Meksika Ankara Büyükelçiliği görev kapsamı dışında yer alıyorsa, vize onay süreciniz bir miktar daha uzun sürebilir.

Meksika Vizesi Kimlere Gerekir? – Gaziantep

Meksika’ya seyahat edecek olan Hususi (yeşil) pasaport, Umuma Mahsus (bordo) pasaport ya da Hizmet (gri) pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları seyahat öncesinde vize almak zorundadırlar.

Diplomatik (siyah) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Meksika seyahatlerinde vizeden muaf olacaklardır.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Belgeler – Gaziantep

Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şubesi olarak siz değerli ziyaretçilerimiz için danışmanlığını yaptığımız Meksika Vize türlerini sizler için aşağıda ana başlıklar halinde toplamış bulunmaktayız. Yapacak olduğunuz Meksika Vize Başvurusu öncesinde ziyaret sebebinizin ne olduğunu bizlere belirtmeniz işlemlerimizi kolaylaştıracaktır. Seyahat etme sebebinize uygun bir başlığa tıklayarak gerekli bilgilere kolaylıkla erişebilir ve adımları izleyebilirsiniz.

Seyahat sebebinizin ana başlığı konusunda fikir sahibi olamıyor, doğru başlığın yukarıda belirtilen başlıklar içerisinde olmadığını düşünüyor ya da uygun başlığa erişemiyor ve adımlarınıza devam edemiyorsanız Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şubemize irtibat telefonumuzdan ulaşabilir ya da mail adresimize e-posta atarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? – Gaziantep

Meksika Rusya, Ukrayna ve Türkiye vatandaşları için Elektronik Vize uygulaması yapmaktadır. Elektronik Vize Başvurusu yapabilmek için izlemeniz adımlar aşağıda siz değerli ziyaretçilerimiz için sıralanmıştır.

İş, eğitim, turizm, transit geçiş ya da gazetecilik gibi sebeplerle Meksika’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları eğer seyahatlerini hava yolu ile yapacaklar ise Meksika Elektronik Vize sistemi aracılığı ile harç ödemeden vize başvurusu yapabilirler.

Elektronik Onay sistemi sayesinde Meksika’ ya turistik, eğitim, gazetecilik, transit geçiş ya da iş gibi nedenlerle yolculuğunu gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Meksika’ya Hava yolu ile seyahat etmeleri şartı ile, 1 ay (30 gün) geçerliliği olan tek giriş hakkına sahip oldukları vize başvurusunu online olarak yapabilmelerine olanak tanınmaktadır. Meksika’ ya gerçekleştirmeyi hedeflemiş olduğunuz seyahatiniz kara yolu, deniz yolu ya da başka bir ülkeye seyahatle bağlantılı olacak şekilde gerçekleştirmeyi planlayan misafirlerimiz Meksika Ankara Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğu'na Meksika vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Seyahat planlamanızı eğer Elektronik Vize Talep Formu (SAE) sistemine kayıtlı olan hava yolu firmalarından herhangi biri ile gerçekleştirecekseniz Meksika Elektronik Vize başvurusunu yapabilirsiniz. Bu nedenle seyahat planlaması yaparken rezervasyon yapacak olduğunuz hava yolu firmasının Elektronik Vize Talep Formu sistemine kayıtlı olduğuna emin olunuz.Meksika seyahatiniz için hava yolu ile yaptığınız rezervasyon tarihi de büyük önem arz etmektedir. Eğer rezervasyon tarihinize henüz 30 gün (1 ay) kalmamış ise Elektronik Vize Başvurunuz onaylanmayacaktır.

Elektronik Vize Başvurusu yapabilmeniz için seyahatinize maksimum 30 gün kalmış olması gerekir. Harç ödemeden yapacak olduğunuz Elektronik Vize Başvurusu tek giriş hakkı veren ve 90 gün konaklama hakkınızın olduğu bir vize türüdür. Elektronik Vize çoklu giriş çıkışlar için uygun değildir.

Meksika Elektronik Vize başvurusunu seyahat tarihinize az zaman kala yapmanız uzmanlarımız tarafından tavsiye edilmez. Konsolosluk yoğunluğu, güncel sistemlerde oluşabilecek aksaklıklar vize onay sürecinizi bir miktar uzatabilir. Bu nedenle risk almamak adına vize başvurularınızda uzmanlarımızın tavsiyeleri ile hareket etmenizi öneririz. 

Meksika vize başvurusu yapmak için bizzat konsolosluğa gitmenize gerek yoktur. Sizler için konuda uzman olan çalışma arkadaşlarımızla vize sürecinde siz değerli ziyaretçilerimizin evraklarını tamamlamalarında rehberlik edip Meksika Vize Başvurusu yapmanızı sağlamaktayız. Konuyla alakalı detaylı bilgiler almak için ofisimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Eğer ziyaret edecek imkanınız yok ise telefon numaralarımız aracılığı ile uzmanlarımıza ulaşabilir ya da e-posta adresimize mail atarak destek alabilirsiniz. 

Meksika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? – Gaziantep

Meksika Elektronik Vize Başvurunuz gerekli evrakların tamamlanıp başvuru işlemi başladıktan sonra 1 ila 2 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Onay sürecini etkileyecek birkaç farklı etken mevcuttur. Konsolos yoğunluğu bu etkenlerden biri olmakla beraber Elektronik Vize başvuru sistemlerinde oluşabilecek aksaklıklar da vize onay sürecinizi etkileyebilecek bir diğer etkendir.

Vize çıkış süreleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şubesi olarak sizler için Meksika Vize Başvurusu hakkında genel bilgileri topladığımız ve vize başvuru sürecinizi kolaylaştırabilecek olduğunu düşündüğümüz sayfamızı okudunuz. Meksika Vize Başvuru Süreçleri, Vize İşlemleri ve Vize Başvuruları hakkında geniş bilgi almak için dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilir ya da Euroasia Global Visa Services Gaziantep Şube numaramız olan +90 (212) 963 26 86 telefonumuzdan irtibata geçebilir, gaziantep@eagvs.com adresine e-posta atabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Meksika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';