x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Meksika Ankara Büyükelçiliği

Meksika Ankara Büyükelçiliği, Meksika’nın Türkiye üzerinde bulunan yetkili dış temsilciliğidir. Ülkesi ve Türkiye arası diplomatik ilişkileri sürdüren elçilik, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerini de yürütür. Ek olarak, Türkiye’de yaşayan Meksika vatandaşları için türlü hizmetler sağlayan Meksika Büyükelçiliği vize işlemlerini sürdürme yetkisi olan tek Meksika dış temsilciliğidir. Büyükelçilik, Meksika için yapılacak vize başvurularını, online bir sistem üzerinden alır ve ayrıca, aracı kurum ve kuruluşlar vasıtasıyla başvuru kabul etmektedir. Vize başvuru formu da dahil olmak üzere her vize başvuru belgesi bilgisayar aracılığıyla sisteme yüklenmeli ve başvuru bu şekilde yapılmaktadır.

Türkiye’de oturum izniyle bulunan Meksika vatandaşları için ölüm belgesi temini, doğum belgesi temini, askerlik işlemleri, noter ve evrak tasdik işlemleri, evlilik ve boşanma işlemleri ve pasaport, kimlik kartı yenileme işlemleri gibi durumlarda Ankara Meksika Büyükelçiliği hizmet sunmaktadır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği İletişim

Büyükelçi: Jose Luis Martinez y Hernandez
Adres: Aziziye, Portakal Çiçeği Residence, NO: 1/110, Pak Sk. D:Kat: 31, 06690 Çankaya/Ankara
Telefon: 0 (312) 442 30 33
Faks: 0 (312) 442 02 21
E-posta: apubtur@sre.gob.mx

Meksika Ankara Büyükelçiliği Hizmetleri

Türk vatandaşları için vize başvurusu konusunda yardımcı olma yetkisine sahip tek kurum Ankara Büyükelçiliğidir. Meksika vizeleri, e-vize şeklinde alınır. Ayrıca sadece Türk vatandaşları değil, Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşları da Türkiye üzerinden Meksika vizesi alma hakkına sahiptir. Vize işlemleri, aracı kurumlar vasıtasıyla yapılır. Yapılan vize başvuruları 1-3 iş günü içerisinde sonuçlandırılır.

Ayrıca Meksika Ankara Büyükelçiliği, daha önce de belirttiğimiz gibi Meksika vatandaşları için de konsolosluk hizmeti sunar. Türkiye’de bulunan bir Meksika vatandaşı, ölüm veya doğum durumlarında gerekli belgeleri, yeni bir kimlik çıkarmak istendiğinde kimliği, pasaport geçerlilik sürelerinin yenilenmesi işlemlerini Ankara Büyükelçiliğinde yürütür. Ek olarak Türkiye’de yapılan evlilik veya boşanma konusundaki işlemler için gerekli belgeler de bu kurumdan alınır.

Tüm Türkiye çapında hizmet veren büyükelçilikte görev bölgesi ayrımı yoktur.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Büyükelçilik, sunduğu tüm hizmetleri çalışma saatleri içerisinde sağlamaktadır. Vize başvurularında bu saatlere ve tatil günlerine özellikle dikkat edilmelidir. Hafta içi 09.00 – 17.00 saatleri içerisinde çalışmakta ve vize bölümü 09.00’dan 13.00’e kadar hizmet sağlamaktadır. Cumartesi ve Pazar olmak üzere hafta sonu günleri ve Meksika-Türkiye resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Meksika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';