x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Telefon/Faks

+90 (212) 963 26 86

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Meksika Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi olarak Meksika ziyaretiniz öncesi yapmanız gereken vize başvurusu öncesinde sizlere yardımcı olabilmek için bu sayfayı hazırlamış olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi olarak hazırlamış olduğumuz Tekirdağ ve çevresinden yapacak olduğunuz Meksika Vize başvurularınıza dair süreçlerine, 2023 yılı güncel evrak listelerine ve daha birçok ön bilgiye bu sayfa aracılığı ile kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi olarak Çerkezköy, Çorlu, Süleymanpaşa, Şarköy, Ergene, Saray, Hayrabolu, Muratlı, Marmaraereğlisi, Kapaklı, Malkara ilçelerine, çevre iller olan Kırklareli, Çanakkale ve Tüm Türkiye’den yapacak olduğunuz Meksika Vize başvurularınıza uzman ekibimizle birlikte hizmet veriyoruz. Tekirdağ ili veya ilçelerinde ikamet eden siz değerli misafirlerimiz, Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubemize +90 (212) 963 26 86 numaralı telefondan ulaşabilir ya da tekirdag@eagvs.com adresine e-posta atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meksika Konsoloslukları Görev Bölgesi - Tekirdağ

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubemizden konuda uzman ekibimizle birlikte gerekli evrakları tamamlayıp kolaylıkla başvuru işlemlerinizi yapmanızı sağlamaktayız. İzmir Fahri Konsolosluğu, Mersin Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Konsolosluğuna yapacak olduğunuz başvurularınız konsolosluklar tarafından kabul edilecektir. Vize değerlendirmesi ve sonuçlandırması yetkili kurum olan Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Diğer konsolosluktan kabul edilmiş olan başvurular Ankara Büyükelçiliğine iletilmektedir. 

Vize başvurularınız Ankara Büyükelçiliğinde değerlendirilecek ve onaylanacaktır. Başvuru yaptığınız yetkili konsolosluk yetkili kurumun görev çevresinde değilse başvuru işlemleriniz daha geç bir zamanda sonuçlanabilir.

Meksika Vizesi Kimlere Gerekir? - Tekirdağ

Hususi (yeşil), hizmet (gri) ve umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Meksika’ya yapacakları seyahat öncesi vize almak zorundadırlar. Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi T.C. vatandaşları ise Meksika ziyaretlerinde vizeden muaf olacaklardır.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Tekirdağ

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ Şubesi olarak danışmanlığını yaptığımız Meksika vize türlerini sizler için aşağıda ana başlıklar halinde topladık. Siz değerli ziyaretçilerimiz için aşağıda oluşturduğumuz bağlantılara tıklayarak konuda uzman olan çalışma arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu ilgili belgelere, ilgili belgelerin geçerlilik sürelerine, nereden alınacağına ve niceliklerine kolaylıkla erişebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan vize türünün hangi başlık altında olduğuna karar veremiyor veya seyahat sebebinizin bu ana başlıklar altında olmadığını düşünüyorsanız Euroasia Global Visa Services Tekirdağ Şubemizle iletişime geçebilir, konu hakkında detaylı bilgi almak için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Tekirdağ

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ Şubemiz aracılığı ile yapacak olduğunuz Meksika vize başvurularınız için aşağıda sizler için belirttiğimiz adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Meksika Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına harç parası vermeden edinebileceğiniz Elektronik Vize Başvurusu imkanı sunmaktadır. Elektronik Vize başvurusu yapabilmeniz için aşağıda belirttiğimiz hususlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. 

Meksika'ya yapmayı planladığınız seyahatiniz için rezervasyon yapacak olduğunuz havayolu şirketinin SAE yani Elektronik Vize Talep Formu sistemine kayıtlı olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer yaptığınız rezervasyon SAE sistemine kayıtlı olmayan bir havayolu firmasına ait ise Elektronik Vize Başvuru sistemi başvurunuzu onaylamayacaktır. 

Eğer seyahatinizi kara yolu, deniz yolu ya da başka bir ülke aktarması ile gerçekleştirmeyi planlıyorsanız Elektronik Vize başvuru imkanından faydalanamayacaksınız. Bu gibi durumlar için gerekli belgeleri tamamlayıp Meksika Ankara Büyükelçiliğine ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğuna başvurmanız gerekmektedir.Meksika Elektronik Vizesine başvuru yaptıktan sonra 30 gün içerisinde ülkeye giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Eğer havayolu firması ile olan rezervasyonunuza henüz 30 gün kalmamışsa E-vize için başvuru yaptığınız zaman sistem başvurunuzu kabul etmeyecektir.

Konsolosluk yoğunluğu ya da başvuru sisteminde oluşabilecek olan aksaklıklar vize onay süresini uzatabilir. Bu durumu göz önünde bulundurmakta önemli bir husustur. Seyahatinize yakın bir zaman kalmadan risk almamak için uzmanlarımızın tavsiyesi ile hareket etmeniz önerilir.

Meksika vize başvurusu için bizzat konsoloslukta bulunmanıza gerek yoktur. Euroasia Global Visa Services Tekirdağ Şubesinde sizler için konuda uzmanlaşmış olan çalışma arkadaşlarımızla iletişime geçerek vize başvurularınızı kolay ve pürüzsüz bir şekilde rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - Tekirdağ

Meksika Elektronik Vizesi için gerekli olan belgeleri uzmanlarımız eşliğinde tamamlayıp bizlere ulaştırdıktan ve başvuru yapıldıktan ortalama olarak 1 ila 2 iş günü içerisinde Meksika Konsolosluğu tarafından başvuru değerlendirmesi yapılacaktır. Ancak bu süreç güncel uygulamalara ve konsolosluk yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Vize süreci hakkında kapsamlı bilgi almak, çıkış tarihlerini öğrenmek hakkında detaylı bilgi almak için konuda uzman çalışma arkadaşlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Sevgili Ziyaretçimiz, sizler için Euroasia Global Visa Services Tekirdağ Şube olarak hazırlamış olduğumuz Meksika Vize Başvuru Tekirdağ sayfasını okudunuz. Burada sizler için vize süreci hakkında güncel bilgileri anlatmaya çalıştık. Meksika vize işlemleri, vize süreci ve başvuru için gerekli belgeler için daha detaylı bilgi almak için verilen iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bizlerle iletişime geçip kolaylıkla destek alabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Tekirdağ Şubemize +90 (212) 963 26 86 numaralı telefonu arayarak ya da tekirdag@eagvs.com adresi üzerinde e-posta atabilirsiniz.

Meksika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';