x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (212) 963 26 86

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Meksika Vizesi, İzmir

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Euroasia Global Visa Services İzmir Şubesi olarak seyahatlerinizde sizlere yardımcı olabilmek için uzman ekibimizle birlikte hazırlamış olduğumuz Meksika Vize Başvuru Sayfamıza Hoş Geldiniz.

Euroasia GVS İzmir şubesi olarak hazırlamış olduğumuz, İzmir ve çevresinden yapacak olduğunuz Meksika Vize başvurularınıza dair süreçlerine, 2023 güncel evrak listelerine ve daha birçok ön bilgiye bu sayfadan ulaşabileceksiniz.

Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi olarak Ödemiş, Karşıyaka, Çeşme, Aliağa, Seferihisar, Kemalpaşa, Çiğli, Balçova, Selçuk, Kınık, Dikili, Bayındır, Tire, Kiraz, Foça, Bayraklı, Torbalı, Konak, Gaziemir, Bergama, Urla, Menderes, Güzelbahçe, Beydağ, Menemen, Karabağlar, Bornova, Narlıdere, Karaburun, Buca ilçeleri. Çevre iller olan Manisa, Aydın, Muğla, Denizli ve Uşak dahil olmak üzere Tüm Türkiye il ve ilçelerinden yapacak olduğunuz Meksika Vize Başvurularınıza uzman ekibimizle birlikte hizmet veriyoruz. İzmir il ve ilçelerinde ikamet eden siz değerli misafirlerimiz, Euroasia Global Visa Services İzmir Şubemize +90 (212) 963 26 86 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir ya da izmir@eagvs.com adresine e-posta atabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meksika Konsoloslukları Görev Bölgesi - İzmir

Euroasia Global Visa Services İzmir Şubemizden uzman ekibimizin de yardımı ile kolaylıkla vize başvurusu yapmanızı sağlamaktayız. 

İstanbul Konsolosluğuna yapacak olduğunuz başvurularınız konsolosluklar tarafından kabul edilecektir ancak Meksika Vize başvurularını değerlendirecek olan yetkili kurum Ankara Büyükelçiliği’dir. İzmir Fahri Konsolosluğu ve Mersin Fahri Konsolosluğu vize başvurularınızı kabul etmemektedirler.

Bu sebeple başvuru yaptığınız il veya ilçe neresi olursa olsun dosyanız Ankara Büyükelçiliğine iletilecektir. Vize başvurularınız Ankara Büyükelçiliğinde değerlendirilecek ve sonuç bulacaktır. Başvuru yaptığınız il veya ilçe konsolosluk görev çevresi dışında ise başvuru işlemlerinizin daha geç bir zamanda sonuca bağlanması muhtemel olabilir.

Meksika Vizesi Kimlere Gerekir? - İzmir

Umuma mahsus (bordo) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve hususi (yeşil) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapacak oldukları seyahat öncesinde vize almaları gerekmektedir. Diplomatik (siyah) pasaport sahibi kişiler ise vizeden muaftırlar.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Belgeler - İzmir

Euroasia Global Visa Services İzmir Şubesi olarak danışmanlığını yapmakta olduğumuz Meksika vize türlerini siz değerli ziyaretçilerimiz için aşağıda ana başlıklar halinde topladık. Siz ziyaretçilerimiz için aşağıda oluşturduğumuz bağlantılara tıklayarak konuda uzman arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu ilgili belgelere, ilgili belgelerin geçerlilik sürelerine, niteliklerine ve nereden alınacağına dair bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz.

Elektronik Onay Sistemi ile Meksika’ya yapacak olduğunuz iş, turistik, eğitim, gazetecilik ve transit geçiş gibi sebeplerle ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Meksika’ya yapacakları ziyaretin havayolu ile olması şartı ile 30 (1 ay) gün geçerliliği olan tek girişli vize başvurularını online olarak yapabilme imkanı sunmaktadır. Başka bir ülkeden seyahatle bağlantılı olarak Meksika’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız (deniz yolu, kara yolu) ziyaretçilerimiz; Meksika Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’na Meksika Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Seyahatiniz için gerekli olan vize türünün hangi başlık altında olduğuna karar veremiyor ya da seyahat sebebinizin bu ana başlıklar altında olmadığını düşünüyorsanız Euroasia Global Visa Services İzmir Şubemizle iletişime geçebilir, konu hakkında detaylı bilgi almak için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İzmir

Euroasia Global Visa Services İzmir Şubemiz aracılığı ile yapacak olduğunuz Meksika vize başvurularınız için aşağıda belirttiğimiz adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Meksika’ya yapacak olduğunuz vize başvurularınız için Meksika Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına harçsız bir şekilde elektronik vize alabilme imkanı sunmaktadır. Elektronik vize başvurusu için aşağıda belirttiğimiz hususlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Meksika’ya yapacak olduğunuz seyahatlerinizi Elektronik Vize Talep Formu sistemine (SAE) kayıtlı bir havayolu ile yapmanız elektronik vize alabilmenizde ki en önemli hususlardan biridir. Eğer SAE sistemine kayıtlı olmayan bir havayolu şirketi ile yapacak olursanız elektronik vize başvurunuz kabul olmayacaktır. Bu nedenle seyahat planlaması yaparken ulaşımı yapacağınız havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı olmasına önemle dikkat ediniz.

Seyahatinizi eğer Elektronik Vize Talep Formu (SAE) sistemine kayıtlı olmayan bir hava yolu ya da kara yolu, deniz yolu ile gerçekleştirmeyi planlıyorsanız; Meksika Ankara Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğu'na gerekli evraklarınızı tamamlayıp Meksika vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Meksika elektronik vize sistemine başvuru yapıp onay aldıktan sonra 30 (1 ay) gün içerisinde Meksika’ya giriş yapmanız gerekmektedir. Almış olduğunuz vize çoklu giriş çıkışlar için uygun olmayıp yalnızca tek seferlik bir giriş imkanı ve 90 günlük (3 ay) konaklama süresi vermektedir.

Eğer ziyaretinize 30 günden fazla bir süre varsa Meksika Elektronik vize sistemi başvurunuzu onaylamayacaktır bu nedenle başvurularınızı yapmadan önce bu hususa dikkat ediniz. Konsolos yoğunluğu ya da başvuru sisteminde ki oluşabilecek aksaklıkları göz önüne alarak vize başvurusunu seyahate çok kısa zaman kala yapılması da uzmanlarımız tarafında tavsiye edilmeyen bir başka önemli konudur.

Meksika vize başvurusu yapmak için konsolosluklara bizzat gitmenize gerek yoktur. Euroasia Global Visa Services İzmir Şubesinde görevli olan konuda uzman çalışma arkadaşlarımız gerekli evraklarınızı tamamladığınız sürece sizler adına bütün işlemlerinizi kolaylıkla tamamlamanızı sağlayacaklardır. Konuya dair daha detaylı bilgi almak için bizleri arayabilir ya da ilgili mail adresine e-posta atabilirsiniz.

Meksika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? - İzmir

Meksika Elektronik Vizesi için yapacağınız başvuru evraklarını eksiksiz bir biçimde tamamlayıp Euroasia Global Visa Services İzmir Şubesinde görevli olan konuda uzman çalışma arkadaşlarımıza ulaştırdığınız andan itibaren evraklarınızın işleme sokulmasından 1 ila 2 iş günü sonrasında vizeniz sonuç bulmuş olacaktır ancak bu süre konsolosluğun yoğunluğu ya da güncel uygulamalara göre değişkenlik gösterebilir. Vize sürelerinin güncel çıkış tarihleri hakkında bilgi almak için konuda uzman çalışma arkadaşlarımıza iletişime geçip destek alabilirsiniz.

Siz değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İzmir Şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızı okudunuz. Burada sizler için Meksika Vizesi hakkında genel bilgileri ana hatları ile anlatmaya çalıştık. Vize işlemleri ve vize süreçleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services İzmir Şubemize +90 (212) 963 26 86 numaralı telefonda ulaşabilir ya da izmir@eagvs.com adresinden uzmanlarımıza e-posta yolu ile erişebilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Meksika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';