x
Meksika

Vize İşlemleri

Meksika

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu, tam yetki sahibi bir dış temsilcilik değildir. İzmir ve çevresinde ikamet eden Meksika vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri ve acil durumlarda yardım sağlamaktadır. Fahri konsolosluk, vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisine sahip değildir. Ancak, Türkiye’de bulunan üçüncü ülke vatandaşları ve Türk vatandaşları, buradan vize başvuru hizmeti alabilmekle birlikte yine de değerlendirmeler Ankara Büyükelçiliği’nde yapılacaktır. Meksika Dışişleri Bakanlığı, Türkiye, Ukrayna ve Rusya vatandaşları için e-vize sistemi üzerinden online olarak vize başvurusu yapma olanağı sağlamıştır. Kendi vatandaşları için konsolosluk hizmetleri sağlayan Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu, diplomatik, siyasal ve kültürel ilişkilerde yetki sahibi değildir.

Meksika Vize başvurusu hangi konsolosluk üzerinden yapılırsa yapılsın, başvurular esasen Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmış olacaktır. Ankara Meksika Büyükelçiliği dışında vize başvurusu alma ve kabul etme yetkisine sahip bir temsilcilik bulunmamaktadır.

İzmir Meksika Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yetkili: Kemal Çolakoğlu
Adres: Cumhuriyet Bulvarı, Mayıs İş Merkezi No:140, 35220 Konak-Alsancak/İzmir
Telefon: 0 (232) 463 60 33
Faks: 0 (232) 463 64 84
E-posta: skemalc@superonline.com

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu Hizmetleri

Fahri konsolosluk, diplomatik yetkiye sahip olmamasına rağmen, Türkiye ve Meksika arasındaki ticari gelişmeleri sürdürmek amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda, ticari amaçla vize başvurusu yapacak kişilerin başvurularını Ankara’ya yönlendirmektedir. Bunun dışında, kendi görev bölgesine dahil olan İzmir ve çevre şehirlerde yaşayan Meksika vatandaşları için bazı hizmetler sağlar. Türkiye’de yaşayan bir Meksika vatandaşının ölmesi durumunda gerekli belgeler bu kurumdan temin edilebilir. Ek olarak, Türkiye’de doğan bir Meksika vatandaşı için gerekli doğum işlemleri ve kimlik kaydı yapılması konusunda da hizmet sağlanmaktadır. Meksika vatandaşlarının Türkiye’de evlenmesi, boşanması gibi işlemleri de yürüten Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu, ek olarak pasaport yenileme, evrak tasdiki ve noterlik işlemleri için de yardım sağlamaktadır. Bu işlemler, başvurulması halinde İstanbul Başkonsolosluğu ya da Ankara Büyükelçiliği’ne yönlendirilerek tamamlanır.

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Yukarıda sıralanmış olan tüm bu hizmetler, iş günleri içerisinde çalışma saatleri kapsamında verilmektedir. Hafta içi her gün açık olan konsolosluk, 11.00-13.00 saatleri arasında hizmet sunmak için uygundur. Bunun dışında, hafta sonu ve resmi tatil günleri kapsamında kapalı olacağından hizmet sağlayamaz.

Meksika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu