x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Yeşil Pasaporta ile Erasmus

T. Kınıcı 24/02/19, 11:03
Merhabalar erasmus için italyaya geldim yeşil pasaportluyum ve vize almadım. Burda oturma iznine başvursam eğitim vizem yerine geçerli olacak mıdır çünkü 90 günden fazla kalacağım. Yoksa türkiyeye gir çık yapmam mı gerekecek ya da türkiyeye gidip vizeye mi başvurmam gerekicek bu konuda bilgi verebilirseniz mutlu olucam
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Tilbesu Hanım;
Öncelikle yeşil pasaportla Erasmus Programını orada tamamlayabileceğiniz bilgisini kim verdi bilemiyorum. Çok hatalı verilen bir bilgi olmuş bu. Çünkü bir çok ülkede 90 güne kadar Yeşil Pasaport ile kalış sağlayabiliyorsunuz. 90 günü geçen durumlarda ise Ulusal D Tipi Vize başvurusunda bulunmanız gerekmekte. Yani  Erasmus Programı çerçevesinde İtaya'ya gittiğinizde 1 dönem dahi kalsanız 90 gün sınırını aşacağınız bariz bellidir. Ulusal D tipi Vize süreci ve işlemlerin tamamlanması çok farklılık göstermektedir. Bazen 1 haftada bazen ise 45 gün gibi sürelere çıkabilmektedir. İtalya Ulusal D tipi Vize için başvurunuzu siz İtalya'da iken yapamazsınız. Mutlaka Türkiye'ye dönmek ve başvurunuzda da şahsen bulunmanız gerekmektedir. Süreç ve istenen belgeler ayrıntılı olduğundan bir an evvel işlemlere başlamalısınız. Arada olacak sınavlarınızın tarihleri, hocaların insiyatifleri doğrultusunda belki esnetilebilir ve 1 kerede başvurunuzu sonlandırabilme şansınız olabilir. Erasmus Programı çerçevesinde gittiğiniz İtalya'da, Erasmus Programı'na dair tüm belgeleri yanınızda bulundurun ve Türkiye'den İtalya Konsolosluğu'na yapacağınız Ulusal D Tipi Vize başvurunuzda bu belgeleri mutlak suretle ibraz ediniz. Geçici de olsa oturum izni çok ayrı bir konudur. Eğitim Vizesi değil, Ulusal D Tipi Vize almanız gerekmektedir.
Gerekli evraklar, başvurusu sırasında yapılacaklar ve ücret  ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen (0212) 265 00 09 numaralı telefonumuzu arayarak Müşteri Temsilcimizden yardım isteyiniz.
Arzu ederseniz mail ile de iletişim kurabilirsiniz.
ask@eagvs.com

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES