x
  • Kısa Süreli Hollanda Vizesi

    Kısa Süreli Hollanda Vizesi

    Kısa süreli Hollanda seyahatleriniz için alacağınız vize Schengen Vizesi kategorisindedir. Schengen vizesi başvurularınızı vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapmanız gereklidir.

  • Parmak İzi Uygulaması Var mı?

    Parmak İzi Uygulaması Var mı?

    Hollanda vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

Hollanda sınırları ve vizeleri Pandemiden dolayı kapalı mı?

Hollanda vize başvuruları için şu anda tüm vize başvuru kategorileri açıktır ve ülkeye seyahat edilebilmektedir;

Hollanda seyahatlerde aşı şartı var mı?

Pandeminin getirdiği koşullar nedeniyle ülkemizde yapılan aşıların hepsi kabul edilmektedir. Söz konusu aşılarınızın 2 doz olarak tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvuru dosyanızda aşı kartınızı sunmanız zorunlu değildir ancak aşılarınız tam ise ibraz edilmesini tavsiye ederiz. 2. doz aşınızdan 14 gün geçtikten sonra Hollanda’ya seyahat edebilirsiniz.

Hollanda vizesi kaç günde çıkıyor?

Ortalama işlem süresi 7 - 10 iş günüdür. Yaşamış olduğumuz Pandemi dönemi nedeniyle yaşanan yoğunluklar göz önünde bulundurularak maalesef işlem süreleri beklenenin biraz üzerine çıkabilmektedir. 

Hollanda vizesi için şahsen gelinmesine gerek var mı?

Vize başvurularında son 2 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizeniz varsa ve bu işlemde parmak izi verdiyseniz başvuruda bizzat bulunmanız gerekmemektedir. Ancak ilk vize başvurunuz ise veya daha eski vizeleriniz varsa parmak izi işlemi için başvuru merkezinde randevu günü bulunmanız gerekmektedir. 

Hollanda seyahat ederken PCR testi isteniyor mu?

Ülkeye girişte karantina uygulaması yoktur ve seyahat öncesinde PCR testi istenmemektedir. Seyahat sağlık sigortanızın Covid kapsamlı olması gerekmemektedir.

Hollanda girişlerde PCR testi isteniyorsa kaç saat önce yapılması gerekir?

Ülkeye girişte karantina uygulaması yoktur ve seyahat öncesinde PCR testi istenmemektedir.

Hollanda seyahati için Covid kapsamlı sigorta zorunlu mudur?

Başvurularda seyahat sağlık sigortası sunulması zorunludur ancak bunun covid kapsamlı olması tamamen başvuru sahibinin inisiyatifindedir.

Hollanda seyahatlerinde karantina uygulanıyor mu?

Ülkeye girişte karantina uygulaması yoktur ve seyahat öncesinde PCR testi istenmemektedir.

Başvuru için otel uçak satın alınması isteniyor mu?

Başvurularınızda otel veya konaklama yeri ve uçak bileti belirtilmelidir. Satın alınma koşulu yoktur kısmı ön ödemeli veya ödemesiz rezervasyon olarak başvuru dosyanıza ilgili belgeleri ekleyebilirsiniz.

Hollanda vizeleri pandemi dönemi geç mi çıkıyor?

Yaşamış olduğumuz Pandemi dönemi nedeniyle yaşanan yoğunluklar göz önünde bulundurularak maalesef işlem süreleri beklenenin biraz üzerine çıkabilmektedir.

Hollanda turistik vizesi açık mı?

Hollanda vize başvuruları için şu anda tüm vize başvuru kategorileri açıktır ve ülkeye seyahat edilebilmektedir.

Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için zorunlu seyahat sağlık sigortası ve diğer (konaklama ve ulaşım rezervasyon dokümanları, pasaport fotokopileri vb.) başvuru belgelerini de ekleyerek başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Geçerliliği devam eden veya önceki pasaportlarında başvuru günü itibariyle son 3 yıl içinde temin edilmiş VIS ibareli Schengen vizesi varsa parmak izi verilmesine gerek kalmayabilir. VIS ibareli Schengen vizesine sahip olan müracaat sahipleri Türkiye’nin neresinde ikamet ederse etsin başvuru evraklarını ofislerimize kargo ile iletmeleri halinde Hollanda vize başvurusu en kısa sürede EAGVS müşteri temsilcileri tarafından tamamlanır ve işlem sonunda pasaportu dilediği adrese ulaştırılır.

Hollanda Parmak İzi İşlemi

Son 3 yıl içinde herhangi bir Schengen vizesi almamış olan kişiler, vize başvuruları sırasında parmak izi kaydı vermeleri gerektiği için randevu sırasında şahsen bulunmaları gerekecektir. Bu durumda ise seyahat amacı ve kişisel bilgilere göre oluşturulan vize evrak listesi EAGVS müşteri temsilcisi tarafından hazırlanarak sizlere sunulur. Sizden gelen evrakların uygunluk kontrolü müşteri temsilciniz tarafından yapılır ve başvuru dosyası hazırlanmaya başlanır. Planlanan seyahatte herhangi bir gecikme yaşanmamasına dikkat edilerek Hollanda vize randevusu da müşteri temsilciniz tarafından oluşturulur. Başvuru sahibinin randevu günü 1 saatliğine başvuru merkezinde bulunması yeterlidir.

Hollanda Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Hollanda’ya seyahat etmek amaçlı yapılacak vize başvurularında gerekli evraklar EAGVS müşteri temsilcileri tarafından seyahatin amacına ve kişisel bilgilere uygun olarak tespit edilmektedir. Bu evraklar Hollanda Konsolosluğu tarafından vize değerlendirmesi sırasında istenen evraklardır.

İnternette çeşitli web sayfalarında belirtilen evraklar genel olarak talep edilen evrakları belirtse de her başvuranın kişisel, mesleki ve seyahat amacı bilgilerine göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacı ve mesleki bilgilere uygun olarak evrak sunmamak vize başvurusunun reddine yol açacağından vize başvuru dosyasının size özel hazırlanması için profesyonel vize danışmanlık desteği alınması tavsiye edilir.

Gerekli Evrakların Belirlenmesi

Hollanda vizesi işlemleri için gerekli evraklar 2 farklı kategoriye göre belirtilebilir. Bunlardan ilki seyahat amacının belirlenmesi ile hazırlanması gereken evraklardır. Seyahat amacı aşağıdakilerden biri olabilir.

90 günü aşmayan kısa süreli Hollanda seyahatinin amaçları; Turist vizesi, Ticari vize, Aile ziyaret vizesi, Transit vize, Denizci transit vizesi, Kültürel, sportif faaliyet ve konferansa katılım vizesi, Denizciler, Tır Şoförü, Kültürel, Bilimsel, Araştırma veya Spor Etkinlikleri, Remigrant/Erken Emeklilik, Geri Dönüş Vizesi, Hollanda Antilleri Vizesi, Kısa süreli öğrenim ve staj amaçlı olabilmektedir.

Hizmet, Hususi ve Diplomatik gibi özel pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda seyahatlerinden önce pasaportlarının geçerlilik süresine dikkat etmelidirler. Hollanda’ya turistik, ticari ve aile ziyareti amacıyla kısa süreli yani 90 günü aşmayacak ziyaret planı olanlar pasaportlarında geçerli ve çok girişli Schengen vizesi bulunmuyorsa Hollanda vize işlemleri tamamlanmadan ülkeye giriş yapamazlar.

Hollanda’ya turistik ziyaret, ticari ziyaret ve aile ziyareti amacıyla kısa süreli seyahat planlayanlar pasaportlarında geçerli ve çok girişli Schengen vizelerine sahip değillerse Hollanda Schengen vize işlemlerine tabidirler.

Hollanda Vizesi Muafiyeti

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Kırmızı/Siyah) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla Schengen Bölgesine Hollanda vize işlemleri için muaf olurlar. Pasaportların geçerlilik süresi seyahat sonlanma tarihinden sonra 3 ay olmalıdır.

90 günden fazla oturum gerektiren eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi durumlar için Hollanda MVV vize başvurusunda bulunulması gerekir. Hollanda MVV vize başvurularında başvurular doğrudan Hollanda Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda diplomatik temsilciliklerinin vize işlemlerinde bölge sınırlamaması bulunmamaktadır. İkamet bölgenize en yakın ofisimizden vize işlemleri EAGVS aracılığı ile tamamlanabilmektedir. Vize başvurusu sırasında profesyonel vize danışmanlıkları aracılığı ile başvuru yapmak bir zorunluluk değildir. Başvuru sahibi dosyasını kendisi de hazırlayarak oluşturduğu randevu gününde başvurusunu tamamlayabilmektedir. Ancak bir vize başvurusu yalnızca evrak sunmaktan ibaret değildir. Evrakların uygunluğu, güncelliği, konsolosluk tarafından istenen evrak standardında olup olmadığı vize sonucunu doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla gerekli evraklar hazırlanırken profesyonel destek alınması tecrübeyle hazırlanmış, basit nedenlerden red ihtimali azaltılmış bir Hollanda vize başvurusu dosyası demektir.

Hollanda vize başvuru merkezlerinde bölge ayrımı bulunmamaktadır. İstanbul, Trakya, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve tüm Türkiye vize işlemlerinizi İkamet bölgenize en yakın ofisimizden tamamlayabilirsiniz. Hollanda’da üç aydan uzun süre konaklama planınız varsa direkt olarak Hollanda Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğundan uzun dönem MVV vizesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Hollanda Vize Masrafları

Hollanda vize ücretleri başvuru yapan kişinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. Vize başvuru sahibi 0-6 yaş arasında ise vize harcından muaftır. 6-11 yaş arası başvuru sahipleri ise indirimli vize harcı ödemektedir. 11 yaşından büyük her başvuran ise Hollanda hükümeti tarafından belirlenen Hollanda vize ücreti 2023 miktarını ödemek zorundadır. Vize harçları başvuru dosyasının Konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınması içindir, vize garantisi olarak düşünülmemelidir. Vize başvurusunun red ile sonuçlanması halinde veya kişinin başvurudan vazgeçmesi halinde Konsolosluk harçları iade edilmemektedir. Konsolosluğa ödenen vize harçları randevu günü başvuru merkezinde Euro cinsinden ödenmektedir.

Konsolosluk harcına ek olarak, Hollanda Schengen vize başvurularını kabul etmek üzere Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş parmak izi merkezine ödenen koordinasyon bedeli bulunur. Koordinasyon bedeli de tıpkı vize harçları gibi geri ödemesizdir ve iadesi talep edilemez. Parmak izi merkezi koordinasyon ücreti de Hollanda vize randevusu gününde merkezde nakit ve Türk Lirası cinsinden ödenmektedir. Koordinasyon bedellerinde kur farkından kaynaklı değişiklik olabilmektedir. Müşteri temsilciniz güncel koordinasyon bedelini sizlere bildirmektedir.

Hollanda vize ücretleri

Yukarıdaki ücretler vize başvuru aşamasında resmi makamlara ödenen ücretlerdir. Ayrıca vize başvuru dosyasının hazırlanması, randevunun alınması, başvurunun yapılması, pasaport takibi gibi geniş kapsamlı EAGVS hizmetinden yararlanmak isteyenler ise isteğe bağlı olarak danışmanlık bedeli ödemelidir. EAGVS danışmanlık bedeli 30 Euro’dur. Danışmanlık ücretine dahil olan EAGVS hizmetleri ise; gerekli evrak listelerinin belirlenmesi, evrak uygunluk kontrolü, başvuru formlarının doldurulması, vize talep dilekçesinin yazılması, fotokopi hizmetleri, randevuya eşlik etmek, pasaport takibi ve kargo hizmetlerini kapsamaktadır. Hollanda vize işlemleri için müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve ücretsiz bilgi talep edebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vize başvuruları ortalama olarak 7-15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Hollanda Başkonsolosluğunun görev sahası dışında ikamet edenlerin vize işlemleri daha uzun sürebilir. Türkiye’den başvuruda bulunan yabancıların başvuru işlem süreleri de daha fazla uzayabilmektedir. Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Paskalya Bayramı gibi Türkiye ve Hollanda’nın resmi tatil günlerinde Hollanda temsilcilikleri hizmet vermemektedir. Bu tarihlerden önce Hollanda vize başvurusu yapılacaksa yoğunluktan dolayı işlem sürelerinin uzayabileceğini göz önünde bulundurulmalıdır.

Değerli ziyaretçilerimiz, Hollanda vize işlemleriniz için Schengen yetkililerimizi arayabilir, mesleki durumunuza göre farklılık gösteren evrak listelerini talep edebilirsiniz. 2023 Hollanda vize ücretlerini ve servis bedellerini öğrenebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ve Flemenkçe olarak doldurulabilir. Hollanda Schengen vize başvuru formunu aşağıdaki linklerden PDF olarak doldurarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Hollanda vize başvuru formu Hollanda temsilciliklerinin hazırladığı resmi bir belgedir. Tüm sorular gerçeği birebir yansıtacak şekilde ve eksiksiz olarak cevaplanmalıdır. Vize başvuru formu şahsen imzalanarak ibraz edilmelidir.

Hollanda vize başvuru formu, Hollanda Konsolosluğu tarafından yönlendirilen online platform üzerinden tamamlanan bir formdur. Online form doldurma işlemleriniz de EAGVS müşteri temsilcileri tarafından tamamlanır.

Hollanda Vize Başvurusu Prosedürü

Hazırlamış olduğunuz belgelerinizi kurumumuza ulaştırın.

Hollanda vizesi için gerekli evrak listesinde yer alan belgeleri size en yakın ofisimize şahsen, kargo/kurye veya 3. Bir kişi aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Belgelerle temin edilmesi ve içerikleri hakkında yetkililerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Belgeleriniz müşteri temsilcinize ulaştığında, temsilciniz sizlere ulaşarak belge uygunluk onayı verir veya eksik evraklarınızı talep eder.

Hollanda Schengen vize ücretinizi ödeyin.

Hollanda Vizesinden Muaf Olan Ülkeler

Aşağıdaki ülke vatandaşları 180 içinde maksimum 90 gün Hollanda vize prosedüründen muaftırlar.

Avrupa Birliği vatandaşları, Arnavutluk, Andorra, Amerika Birlesik Devletleri, Antigua & Barbuda, Arjantin, Avustralya, Barbados, Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bahamalar, El Savador, Guatemala Cumhuriyeti, Güney Kore, Honduras, Hong Kong BNO sahipleri (Yurtdışında İngiliz vatandaşlığı), Hong Kong SAR pasaportlari (Özel Yönetim Bölgesi), Hırvatistan, İsrail, İsviçre ,İspanya ,Japonya, Kostarika, Kanada, Karadağ, Makedonya, Malezya, Mauritius, Meksika, Monako, Nikaragua, Panama, Paragua, San Marino Cumhuriyeti, Saint Kitts ve Nevis Federasyonu, Sırbistan, Singapur, Şili, Tayvan, Uruguay, Vatikan, Venezuela, Yeni Zelanda.

• Biometrik pasaporta sahip Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan ve Karadağ vatandaşları Hollanda vizesi prosedüründen muaftırlar. Ancak söz konusu ülke vatandaşları olan başvuru sahipleri biometrik pasaporta sahip değillerse daha düşük bir ücretle vizeye tabi olurlar.

• 11/01/2011 tarihinden sonra Tayvan vatandaşlarının kimlik kartları da pasaportlarıyla birlikte ise vize prosedürünü tamamlamaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için 02129630451 numaralı telefonu arayarak ücretsiz bilgi talep edebilir veya ask@eagvs.com adresine e-mail gönderebilirsiniz. 

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Hollanda Vize Evrakları
Y.Ş. 07/10/20, 12:55 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize evrakları Konsolosluğa sunulurken hangilerinin orijinal olması gerekir? Ben Hollanda’daki kuzenimin yanına gitmeyi düşünüyorum. Bana bir davet gönderecek, bu belgeyi e-mail veya whatsapp üzerinden gönderse uygun olur mu? İşlemlerin daha hızlı olması için ne yapmam ve hangi belgeleri sunmam gerekir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler
Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020
T.R. 26/09/20, 14:24 Cevabı Görüntüle
Ben Hollanda vizesi için gerekli evraklar 2020 yılı neler sunmam gerektiğini merak ettiğim için yazıyorum. Başka Avrupa ülkelerinde ticari vize başvurularını sizlerle yapan iş insanı tanıdıklarım sizi önerdi. Ben Hollanda'da bir atölye kuracağım. Tekstil sektöründe üreticiyim, Hollanda'da oranın ünlü bir markası için fason üretim yapacağım. Bu nedenle karşıdaki şirketle bir dizi toplantı yapmam gerekiyor. Bu nedenle vize talebim bulunuyor. Bana yardımcı olur musunuz? Aynı zamanda emekliyim ve şirket sahibiyim. Evraklarımı neye göre hazırlamam gerekiyor?
Hollanda Vize Randevu 2020
A.K. 22/09/20, 12:26 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize randevu 2020 yılında konsolosluktan yapılmıyormuş galiba? Ben bundan 7 sene önce oradaki bir arkadaşımın daveti üzerine vize alıp gitmiştim. Şimdi de turistik olarak gidip biraz gezmek istiyorum. Randevumu nereden almalıyım? Randevuya giderken hangi evrakları götürmem gerekiyor? Bir de eski vizemin bana bir avantajı olur mu?
Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar
S.L. 22/09/20, 12:16 Cevabı Görüntüle
Öğrenciyim, özel sektör çalışanı annem ile başvuru yapmak istiyoruz, Hollanda vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Ben aynı zamanda okulda part-time çalışıyorum, sigortam falan da var. Benim yine de sponsor olarak annemi göstermem gerekir mi? Kendi banka hesabımda da 5 bin TL var. Bu durumda annem ve ben hangi evrakları sunmalıyız ve nasıl bir başvuru yöntemi izlemeliyiz?
Hollanda Vize Randevu
H.N. 21/09/20, 15:15 Cevabı Görüntüle
İlk kez Hollanda vize randevu almaya çalıştım fakat yapamadım. Sizi bir arkadaşım tavsiye etti. Daha önce vize başvurusu hiç yapmadığım için yanlış bir şey yapmaktan çekiniyorum bu yüzden sizin aracılığınız ile vize başvurumu yapmak istiyorum. Turistik amaçlı gideceğim Hollanda’ya ve özel sektörde çalışıyorum. Bu durumda benim hangi evrakları hazırlamam gerekiyor ve süreç nasıl ilerliyor bilgi verir misiniz?
Hollanda Vize Ücreti 2020
H.G. 21/09/20, 14:44 Cevabı Görüntüle
Ben emekliyim ve Hollanda’daki kızımın yanına gitmek istiyorum 3 aylığına Hollanda vize ücreti 2020 fiyatları emekliler için de geçerli mi? Benim tüm masraflarımı kızım karşılayacak. Kızımın Hollanda’da dükkanı var, bana davetiye göndereceğini söyledi. Daha önce de gitmiştim 3 yıl oluyor. Şimdi tekrar vize başvurusunda konsolosluğa para ödemem gerekecek mi? Bir de benim işlemlerimi siz yürütebilir misiniz?
Hollanda Vize Ücreti
Y.B. 21/09/20, 13:55 Cevabı Görüntüle
Eşim ve kızımla birlikte başvuru yapmamız halinde Hollanda vize ücreti toplam maliyeti hakkında bilgi almak istiyordum. Ben kamu çalışanıyım, eşim ev hanımı, kızım ise 10 yaşında. Konsolosluk harçları ve size ödememiz gereken toplam ücret ne kadar olabilir. Bir de size hangi evrakları getirmemiz gerekiyor?
Hollanda Vize Başvurusu
O.K 18/09/20, 18:28 Cevabı Görüntüle
Ben iki çocuğumla birlikte Hollanda vize başvurusu yapmak istiyorum. Kendim çalışıyorum ve yıllık iznim var fakat eşim yıllık izin kullanamayacağı için ben ve iki çocuğum birlikte seyahat etmeyi düşünüyoruz. Kızlarım biri 5 biri 8 yaşında vize ücreti ödememiz gerekecek mi? Nasıl bir başvuru süreci izlemem ve hangi evrakları sunmam gerekir? Başvurumu sizin aracılığınız ile yaparsam başvuru formları vb. evrakları da siz mi hazırlıyorsunuz bu durumda?
Hollanda Vizesi 2020
Y.G. 18/09/20, 17:44 Cevabı Görüntüle
Ben kamuda öğretmenim, dört- beş yıl önce Hollanda’ya gitmiştim ama Hollanda vizesi 2020 şartlarında artık değişiklik olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle vize başvurumu sizin aracılığınız ile yapmak istiyorum. Aslında Hollanda’da akrabalarım var fakat çok samimi olmadığım için davetiye isteyemem. Bu nedenle turist vizesi başvurusu yaparsam, yalan beyan sayar mı konsolosluk bu durumu? Turist vizesi ile gidersem oradaki akrabalarımı da görmek isterim tabi fakat otelde kalmayı düşünüyorum. Ben nasıl vize başvurusu yapmalıyım?
Hollanda Vize
T.Ş. 18/09/20, 16:58 Cevabı Görüntüle
Ben Hollanda vize işlemleri yapmak bir arkadaşımdan sizi duydum. Ben 6 aydır işsizim, kira gelirlerim var ve üzerime tapu, ruhsat da var. Yeni bir işe girmeden önce biraz gezmek seyahat etmek istiyorum. Çalışmadığım için benim vize almamın biraz zor olacağını söylüyor çevremdeki kişiler. Sizin aracılığınız ile başvuru yapsam vize alma şansım yükselir mi?
Turistik Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES