x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Hakkında Sorular & Yorumlar

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Soru Sor

Belçika Öğrenci Vizesi
i. olgun 05/05/21, 13:44 Cevabı Görüntüle
Belçika öğrenci vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Arkadaşım orada şuanda. Ben de gitmek istiyorum. Nasıl gidebilirim? Daha önce hiç yurtdışı deneyimim yok bu bir sorun olur mu? Sadece İngilizce biliyorum. Ücretler yüksek mi? Sadece aracı firma mısınız yoksa sponsor da buluyor musunuz? Herhangi bir okula önceden mi başvurmak lazım? Acil dönüş bekliyorum sizden.
Belçika Aile Birleşimi
E.L.M 03/05/21, 17:10 Cevabı Görüntüle
Kolay gelsin ben Belçika aile birleşimi hakkında bilgi almak istiyorum. Ankara’da ikamet ediyorum. Ben Türk vatandaşıyım. Ancak nişanlım Belçika vatandaşı. Aile birleşimi prosedürleriniz nelerdir? Evlilik prosedürleri olmadan oraya gidip evlilik yapmam mümkün mü? Anadil seviyesine yakın Almanca konuşabiliyorum. Belçika’da aile birleşimi esnasında dil sertifikası zorunlu olacak mı? Aslında bu sürecin ne kadar zor ilerlediğini biliyorum ve bu yüzden deneyimli insanlarla çalışmak istiyorum. Belçika hakkında tüm detaylara sizin aracılığınızla ulaşabilir miyim? Ortalama kaç günde sonuçlanır? Cevap için teşekkürler!!!!!
Belçika Eğitim Vizesi
y. yıldız 03/05/21, 13:53 Cevabı Görüntüle
Belçika eğitim vizesi için çok araştırma yaptım ve uzman bir ekipten destek almam gerektiğini fark ettim. Belçikada University of Liègeden kabul mektubu aldım. 4 yıllık lisans eğitimimi orada tamamlayacağım. Vize başvurularında öncelikle kabul almam gerektiğini biliyordum. Şimdi nasıl bir yol izlemek gerekir? Hangi evraklar gerekli olacak? Orada bir ev kiralamayı düşünüyorum. Bunu öncesinde mi planlamalıyım? Eğitim dili İngilizce olacağı için flamanca yada almaca dil sertifikası gerekiyor mu? Geri dönüşünüzü bekliyorum. Ayrıca danışmanlığınız için yüzyüze görüşmemiz mümkün olabilir mi?
Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
U.L. 30/06/20, 16:46 Cevabı Görüntüle
Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar konusunda ‘’ Belçika Hükümetinin Türkiye’de yetkilendirdiği Belçika İstanbul Başkonsolosluğunun işaret ettiği gerekli evraklar listesi referans alınmalıdır. ‘’ diye bir bilgilendirmede bulundular ama doğru mu? Ben Belçika’ya turistik bir vize başvurusunda bulunacağım. Vize başvuru yapabilmem için ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Vize başvurusu konusunda her kişi kendi çalışma durumuna göre mi evrak hazırlamak durumunda? Ben şu an hali hazırda öğrenci olarak devam etmekteyim. Öğrencilerin hazırlaması gereken evraklar konusunda ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Geri dönüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
Belçika Vize Randevusu 2020
E.Ç. 30/06/20, 16:35 Cevabı Görüntüle
Belçika Vize Randevusu 2020 yılı itibariyle nerden alınıyor? İzmit’te ikamet ediyorum. Belçika’ya bir aile-akraba ziyaretinde bulunmak istiyorum ama vize randevu başvurumu nereye yapmam gerekiyor? Vize başvuruları için genel anlamda bir gecikme söz konusuymuş sanırım doğru mu? Benim ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Şu an hali hazırda işsizlik maaşı almaya başladım. Sigortamda İŞKUR tarafından ödeniyor. Bu durumda vize başvurumu yapabiliyor muyum? Ne gibi evraklar hazırlamam gerekiyor. Hali hazırda bir kurumla ilişiğim olmadığı için vize başvurusu için çalışma evrakları hazırlayamayacağım. Bu sorun teşkil ediyor mu? Konu hakkında geri dönüşlerini sağlarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

Belçika Vize Randevu
S.K. 30/06/20, 16:25 Cevabı Görüntüle
Belçika Vize Randevu konusunda ne gibi bir prosedür izlemekte? Vize randevusu konusunda yardımcı olma şansınız var mı? Vize başvurusu yapacağım ama randevunun hangi aşamada alınacağı, ne gibi işlemlerin yapılacağı konusunda yardımcı olmanızı rica edeceğim. Belçika’ya yapılan vize başvurularında evrakların içeri yani servis birimine veya Konsolosluğa teslim edilmesi için randevu alınması gerekiyormuş sanırım. Randevu almak için ne yapılması gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Belçika’ya turistik vize başvurusunda bulunacağız ama vize başvurumuzu yaparken ne gibi aşamaları olduğunu bilmiyoruz. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı?
Belçika Vize Ücreti 2020
L.K. 30/06/20, 16:16 Cevabı Görüntüle
Belçika Vize Ücreti 2020 yılında bir artış gösterdi mi? Vize başvurusu yapacağım ama, vize başvurusu için ne kadar bütçe ayırmam gerektiğini bilmiyorum. Vize başvuru ücretleri her sene belli bir artış gösteriyormuş. Benim yapacağım vize başvurusu için genel olarak ne kadar bütçe ayırmam gerekiyor? Konsolosluğa ödenen harç, Konsoloslukların Servis Birimlerine ödenen harçlar, Uçak bileti, otel masrafları ve benzeri şeyler… Masraflar ne tutacak? Genel anlamda ne kadar ücret ayırmam gerekiyor? Geçen sene Almanya’ya bir seyahatte bulunmuştum, orası için masraflarımı hatırlıyorum ama Belçika’da da aynı şekilde mi acaba? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler.
Belçika Vize Ücreti
E.N. 29/06/20, 15:48 Cevabı Görüntüle
Belçika Vize Ücreti konusunda bilgi rica ediyorum. Belçika’ya kısa süreli, yaklaşık bir hafta kalacak kadar kısa süreli bir vize başvurusu yapmak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla orada kaldığım her gün için hesabımda belli bir paranın olması gerekiyormuş. Bu para da € üzerinden hesaplanıyormuş. Doğru mu? Birde vize başvurusu yaparken benim ne kadar ücret ödemem gerekiyor? Sadece Konsolosluğa ödenen harç mı var? Konsolosluk dışında bir yere para falan verilecek mi? Ne kadar bütçe ayırmam gerektiğiyle ilgili bana bilgi verirseniz sevinirim. Konu hakkında geri dönüşlerinizi rica ederim.
Belçika Vize Başvurusu
İ.T. 29/06/20, 15:30 Cevabı Görüntüle
Belçika Vize Başvurusu için ne tür işlemler yapmamız gerekiyor? Vize başvurusu yapmadan önce ne tür işlemler yapılması gerekmektedir? Vize başvurusu için nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? Vize başvurusu için bulunduğumuz ilden başvuru yapabiliyor muyuz? Ben hali hazırda Tekirdağ’da ikamet ediyorum. Vize başvurumu yapmak için nereye müracaat etmem gerekiyor? Sigortalı çalışanlar için ne tür bir prosedür izlenmesi gerekiyor, konu hakkında yardım ve önerilerinizi rica ederim.
Belçika Vizesi 2020
E.B. 29/06/20, 15:17 Cevabı Görüntüle
Belçika Vizesi 2020 yılı itibariyle prosedür olarak neyi gerektirmekte? Belçika vizesine başvurmak istiyoruz ama ne zaman başvuru yapacağımızı bilmiyoruz. Seyahat etmeden ne kadar süre önce vize başvurusunun yapılmış olması gerekmektedir? Vize başvuruları için ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Ben hali hazırda öğrenciyim. Yaz tatili için bir plan yapmak istiyorum. Planımı ne zaman yapmam gerekiyor? Belçika vize konusunda öğrencilerden ne tür evraklar istiyor? Konuya pek hakim olmadığım için yardımlarınızı rica ediyorum. Buradan başvuru yaparken, bankada bulunan param bana yeterli olur mu? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
Belçika Vize
O.Ç. 29/06/20, 15:07 Cevabı Görüntüle
Belçika Vize başvurusu işlemleri için tarafınızdan danışmanlık işlemleri yapılıyor mu? Vize başvurusu yapmak istiyoruz ama işlemlerimiz sizin danışmanlığınızda yapılıyor mu, yapılıyor mu bilmiyoruz. Belçika’ya yapacağımız vize başvurusu için ne tür evraklar hazırlamamız gerekiyor? Belçika’da aile yakınımızı ziyaret etmek istiyoruz. Şöyle ki; Annem Belçika’da ikamet eden kız kardeşimi ziyaret etmek istiyor. Babamız bundan iki sene önce vefat etti. Babamızın vefatından sonra aldığı emeklilik maaşı anneme geçti. Bu durumda yapılacak olan vize başvurusu için anneme birimizin sponsor olması gerekiyor mu? Yoksa aldığı emeklilik maaşını göstererek vize başvurusunu yapabilir miyiz? Konu hakkında detaylı bilgilendirmelerinizi rica ederiz.
Belçika Schengen Vizesi
O.M. 26/06/20, 17:01 Cevabı Görüntüle
Belçika Schengen Vizesi veren ülkelerden biri midir? Biz Hollanda’ya seyahat etmek istiyoruz ama Hollanda’ya seyahat etmeden önce Belçika’ya gitme ihtimalimiz var. Arkadaşlarımızdan duyduğumuza göre Belçika diğer Schengen ülkelerine göre Türkiye’den yapılan vize başvurularında, başvurulara daha iyimser yaklaşıyormuş. Doğru mu? Edindiğimiz vize ile Hollanda’ya giriş yapabiliyor muyuz? Schengen vizesi mi oluyor edindiğimiz vize. Vizeyi hangi ülkeden aldığımız fark etmiyor mu? Konu hakkında geri dönüşlerini bekliyoruz. Şimdiden çok teşekkür ederiz.
Belçika Vizesi
I.K. 26/06/20, 16:30 Cevabı Görüntüle
Merhaba Belçika Vizesi almak istiyorum. İstanbul’da ikamet ediyorum. Senelerdir Belçika’da yaşayan ve oranın vatandaşı olan bir arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor. Onun oradan bana bir davetiye mektubu göndermesi gerekiyor sanırım. Bu davetiye mektubu geldikten sonra benim ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Vize başvurumu nereye yapmam gerekiyor? Gerekli evraklar nelerdir, süreç ne şekilde işliyor? Konu hakkında yardımcı olmanızı rica ederim.
İstanbul'dan Belçika Vize Başvurusu
ö. dursun 27/02/19, 00:11
BRÜKSEL SU ÜRÜNLERİ FUARI İÇİN GİDİCEM DAVETİYEM ABD MENŞEİLİ FUAR KATILIMCI FİRMASINDAN VAR ŞİRKET GENEL MÜDÜRÜYÜM
İzmir'den Vize Belçika Başvurusu
S. IŞIL 11/12/18, 09:46
Merhaba sizlere İzmir'den ulaşıyorum. Sömestır tatilinde ben ve erkek arkadaşım Belçikaya turistik bir seyahatte bulunmak istiyoruz. Bunun için İzmir den başvurabilir miyiz? Bu arada birimiz devlet memuru diğerimiz özel sektörde çalışıyor. Hazırlamamız gereken evraklar nelerdir? İkimizde aynı evrakları mı hazırlayacağız? Uçak biletlerimizi şimdiden alamamız gerekiyor mu? Konu ile ilgili bilgileri rica eder teşekkür ederiz .