x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bodrum@eagvs.com

Belçika Vize Başvuru, Bodrum

Sayın konuklarımız Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemiz tarafından gerçekleştirmek istediğiniz Belçika vize başvurularına dair sizler için tüm bilgileri hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Muğla Bodrum, Fethiye, Datça, Dalaman, Marmaris, Köyceğiz, Ula, Menteşe, Kavaklıdere, Yatağan, Milas, Seydikemer ve Ortaca ilçelerimiz başta olmak üzere Isparta, Denizli ve Burdur gibi çevredeki illerimizden yapılacak olan Belçika vize başvurularına dair tüm ön bilgilere erişebilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Bodrum

Belçika Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin Belçika seyahatlerinin öncesinde vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 3 ayı aşmamak koşulu ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Belçika seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Daha önce Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birinden aldığınız geçerliliği ve seyahat gün sayısı devam etmekte olan bir Schengen vizesine sahipseniz yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika seyahatinde bulunabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Kurumumuz ile gerçekleştireceğiniz Belçika vize başvuruları için sizler için aşağıda ilettiğimiz kategoriler için Belçika vize başvurusu yapabilirsiniz.

Belçika seyahatiniz için istenen belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. İstenen belgeleri hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz Belgelerinizin arasında gerçeğe aykırı, eksik ya da hatalı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Böylece belge hatası ya da eksikliği sebebiyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olursunuz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, +90 (252) 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayarak ya da bodrum@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Bodrum

Belçika seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu ve başvurularının özeti niteliğinde olan Belçika vize başvuru formu, belgeleriniz hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konu da size gereken desteği vererek sizden alacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Bodrum

Başvurusu yapılan Belçika vize başvurularının sonuca bağlanma süresi yaklaşık olarak 8 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ortalama zaman vermekle beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Belçika resmi tatilleri ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

+90 (252) 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayarak ya da bodrum@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Bodrum

Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştireceğiniz Belçika vize başvurusu 4 aşamada sonuçlanmaktadır. Euroasia GVS Bodrum şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Belçika konsolosluk yetkililerinin seyahat amacınıza göre, seyahat sürenize göre ve meslek ayrıntılarınıza göre sizden talep ettiği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra belgelerinizi isterseniz kargo yoluyla isterseniz de ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden, işlem ücretlerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz hesabımıza transfer ederek dilerseniz de ofisimize gelerek ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Belçika vize başvurusu için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin vize başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Bodrum

Belçika Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle 12 yaşını dolduran bireylerin ve daha öncesinde herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda bizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 tarihinden sonra alınmış olan bir Schengen vizeniz varsa verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize ihtiyaç duymadan Belçika vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';