x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Eğitim Vizesi

y. yıldız 03/05/21, 13:53
Belçika eğitim vizesi için çok araştırma yaptım ve uzman bir ekipten destek almam gerektiğini fark ettim. Belçikada University of Liègeden kabul mektubu aldım. 4 yıllık lisans eğitimimi orada tamamlayacağım. Vize başvurularında öncelikle kabul almam gerektiğini biliyordum. Şimdi nasıl bir yol izlemek gerekir? Hangi evraklar gerekli olacak? Orada bir ev kiralamayı düşünüyorum. Bunu öncesinde mi planlamalıyım? Eğitim dili İngilizce olacağı için flamanca yada almaca dil sertifikası gerekiyor mu? Geri dönüşünüzü bekliyorum. Ayrıca danışmanlığınız için yüzyüze görüşmemiz mümkün olabilir mi?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Öncelikle merhaba. Belçika’da eğitim vizesi hakkında elimden gelen tüm desteği sağlayabileceğimden emin olabilirsiniz.

Eğitim vizesi Belçika başvurularınızda ilk adım olarak online randevu alınması gerekecektir. Temsilcilerimiz sizin için en uygun ve en erken tarihe randevuyu organize etmekte ve sizin de talep ettiğiniz tarihte sizler için randevu almaktadır.  Gerekli olabilecek evraklar her kişi için aynı denkliği taşımakta olsa bile Belçika’da eğitim için vize başvurularında zaman zaman konsolosluk ek evrak talebinde bulunabilir

*Pasaportunuzun orijinali

*Kimlik kartınız

*Ulusal başvuru formunuz( D tipi)

*Harç dekontu

*Sabıka kaydınız

*Eğitim göreceğiniz kurumdan kabul mektubunuz

*Tercih edilen dil form belgeniz

*Sağlık raporu

*Başvuru yapacak olan kişinin yükseköğrenime girmeye hakkı olduğunu gösteren ispat niteliğinde belge

*Öğrenci kayıt belgeniz

*Konaklamaya dair belgeler( kontrat/adres)

*Kurs kayıt belgeniz

*Dil yeterlilik sertifikanız/sertifikalarınız

*Maddi kaynaklarınızı sunan belgeler

*Sponsor evraklarınız

Yukarıda belirttiğim belgeler tüm Belçika’da eğitim vizesi başvuru sahipleri için geçerlilik göstermektedir.

Orada öncesinde kiralayacağınız evi başvuru evrakları arasında sunmak gerekecektir bu sebeple Belçika’da eğitim için vize başvurusu yaparken konaklama bilgileri önem arz etmektedir.

Belçika'da Eğitim Vizesi

Belçika’da eğitim vizesi başvurularında dil yeterlilik sertifikası eğitim alacağınız kurumun kriterlerine göre değişkenlik göstermektedir. Eğitim dili 100% İngilizce olan kurumlarda talep olmaması halinde yalnızda İngilizce yeterlilik sertifikası yeterli olmaktadır. Ancak talep edilen Flamanca ya da Almanca seviye belirten sertifikalar için bu belgeleri mutlaka temin etmeniz gerekecektir.

Belçika eğitim vizesi hakkında ihtiyacınız olan tüm desteği elbette size en yakın ofislerimizden alanında uzman temsilcilerimizle yüz yüze görüşmeler sağlayarak gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte ofislerimize gelmemeniz halinde de iletişim numaralarımız üzerinden gereken tüm desteği uzman ekibimizden alabilirsiniz.

ECEHAN GÜVEN

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';