x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 40 20

Eposta

konya@eagvs.com

Belçika Vize Başvuru, Konya

Değerli misafirlerimiz, Euroasia Global Visa Services Konya şubemiz aracılığı ile yapılacak olan Belçika vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Konya Ereğli, Selçuk, Meram, Derbent, Seydişehir, Çumra, Hüyük, Sarayönü, Karapınar, Yalıhüyük, Ilgın, Doğanhisar, Beyşehir, Bozkır, Hadim, Taşkent, Halkapınar, Ahırlı, Karatay, Akşehir, Akören, Derebucak, Kulu, Altınekin, Yunak, Tuzlukçu, Kadınhanı, Güneysınır, Emirgazi, Cihanbeyli ve Çeltik ilçelerimiz başta olmak üzere Karaman, Isparta ve Aksaray gibi komşu illerimizden yapılacak olan Belçika vize başvuruları için gerekli, detaylı ve güncel bilgilere erişebilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Konya

Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisi de Belçika’dır. Bu nedenle daha önceden Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisinden alınan bir vizeniz bulunuyorsa, geçerliliği ve seyahat gün sayısı yeterliyse yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin ise Belçika seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) ve Hususi (Yeşil) pasaporta sahipseniz 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile vize almanıza gerek olmadan Belçika seyahati yapabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Kurumumuz aracılığı ile yapmak istediğiniz Belçika seyahati için sizin için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan evrak listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gerekli olan evrakları hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden sahip olacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Hazırlanan evraklarınız arasında hatalı, eksik ya da gerçğe aykırı belge olması halinde aranarak haberdar edilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu uygulama ile belge hatası ya da eksikliği sonucu seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmekteyiz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulamıyorsanız ya da seyahat gerekçenizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak ya da konya@eagvs.com adresimizden e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Konya

Belçika seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatlerinin özeti niteliğinde olan Belçika vize başvuru formu, seyahatiniz için gerekli olan belgeleriniz hazırlık halindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınır ve evraklarınızın arasına konulur. Vize başvurusu sırasında girilen hatalı, gerçeğe aykırı ya da eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. Uzman yetkililerimiz size bu konuda gereken desteği vererek sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Konya

Başvurusu yapılacak olan Belçika vize başvurularının karara bağlanma süreleri yaklaşık olarak 8-15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre yaklaşık zaman belirtmekle beraber dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge talebi gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

+90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzdan veya konya@eagvs.com adresimizden uzmanlarımızla görüşme sağlayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Konya

Diğer ülkeler de olduğu gibi Belçika’nın da vize işlemleri için uyguladığı bir takım prosedürler ve aşamalar mevcuttur. Sizler için bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Belçika konsoluluk yetkililerinin seyahat sürenize göre, mesleki bilgilerinize göre ve seyahat amacınıza göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri isterseniz kargo yoluyla isterseniz de ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz. Bize ulaştırdığınız belgeler uzman yetkililerimiz tarafından dikkatlice kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenizin hatalı ya da eksik olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz.

  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerimizden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza göndererek dilerseniz de ofisimize gelerek ödeyebilirsiniz.

  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Belçika vize başvuruları için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizi verdikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkilimiz tarafından tamamlanır.

  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize başvuru işleminizin sona ermesinin ardından yetkilimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Bu aşamada pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış dilerseniz kargo ile gönderilmesini isteyebilir dilerseniz de ofisimize gelerek alabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? Konya

Belçika Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle 12 yaşını dolduran bireylerin ve daha önce Schengen vizesi için verilmiş olan parmak izi bulunmayanların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme aşamasında kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için vermiş olduğunuz parmak izler VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden gelmenize gerek olmadan Belçika vize başvurusu yapabilirsiniz.

Belçika konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';