x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 86

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Belçika Vize Başvurusu, İzmir

Sayın ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İzmir şubemiz tarafından yapılacak olan Belçika vize başvurularına dair gerekli, kapsamlı ve güncel bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta İzmir Bayraklı, Bornova, Karşıyaka, Balçova, Aliağa, Buca, Konak, Beydağ, Foça, Menderes, Menemen, Karaburun, Dikili, Çiğli, Karabağlar, Torbalı, Ödemiş, Gaziemir, Kemalpaşa, Kınık, Çeşme, Güzelbahçe, Selçuk, Bayındır, Seferihisar, Narlıdere, Kiraz, Urla, Tire ve Bergama ilçelerimiz başta olmak üzere Aydın, Manisa ve Çanakkale gibi çevre şehirlerimizden gerçekleştirilecek olan Belçika vize başvurularına dair tüm ön bilgilere ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? İzmir

Belçika Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Daha önce Schengen ülkelerinden birinden alınan geçerliliği ve seyahat süresi devam etmekte olan bir Schengen vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika seyahatinde bulunabilirsiniz. Umuma Mahsus (Bordo) vize sahiplerinin Belçika seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı aşmamak şartı ile Belçika seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirilecek olan Belçika vize başvuruları için aşağıda sizler için belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan belge listelerini nasıl ve nereden elde edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. İhtiyacınız olan belgeleri hazırladıktan sonra belgeleriniz arasında eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı belge olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (232) 335 03 86 numaralı telefonumuzdan veya izmir@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu İzmir

Konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olan ve Belçika vize başvurusu yapmak isteyen ziyaretçilerimizin doldurması zorunlu olan Belçika vize başvuru formu, dostlarınız hazırlık halindeyken online olarak doldurulur, bir adet örneği alınır ve belgelerinizin arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen gerçeğe aykırı, eksik ya da hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzman yetkililerimiz bu konuda size gerekli desteği vererek sizden alacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? İzmir

Başvurusu gerçekleştirilen Belçika vize başvurularının karara bağlanma süreleri yaklaşık olarak 8 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk dönemsel yoğunlukları, konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi ve Belçika resmi tatilleri gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık ya da gecikme yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle irtibata geçmenizi önermekteyiz.
+90 (232) 335 03 86 numaralı telefonumuzu arayarak ya da izmir@eagvs.com adresimizden bize e-posta göndererek uzman yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? İzmir

Kurumumuz tarafından gerçekleştireceğiniz Belçika vize başvuruları 4 adımda sonuca bağlanmaktadır. Euroasia GVS İzmir şubemiz tarafından sizler için bu adımları sırasıyla listeledik:

  • Belçika Vizesi İçin Gereken Belgelerin Hazırlanması: Seyahat gerekçenize göre, seyahat sürenize göre ve meslek bilgilerinize göre sizden istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra belgeleriniz dilerseniz kargo sayesinde dilerseniz de ofisimize gelerek bize teslim edebilirsiniz. Bize ulaştırdığınız belgeler uzman yetkililerimiz tarafından eksiksiz bir şekilde kontrol edilir ve incelenir. Belgelerinizin arasında gerçeğe aykırı, hatalı ya da eksik belge olması halinde aranarak haberdar edilirsiniz.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Belçika vize başvurularının işleme alınması için yapılacak olan ön şart başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden, tüm harçlardan ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize uğrayarak dilerseniz de banka hesabımıza yatırarak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerin ve Dosyanızın Sunulması: Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi Belçika için de parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme süreciniz sona erdikten sonra dosyanızın teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize uğrayarak alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? İzmir

Schengen vize uygulamasında yer alan Belçika için parmak izi verme şartı aranmaktadır. 12 yaşını tamamlayan bireylerin ve 2016 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi bulunmayanların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde bir yetkilimiz sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği aracılığı ile bu aşamayı hızlıca tamamlamış olursunuz. 2016 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan Belçika vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';