x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 27 24

Eposta

ask@eagvs.com
help@eagvs.com

Belçika Vize Başvurusu, İstanbul

Sayın ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İstanbul şubemiz tarafından sizler için hazırlanan Belçika vize başvurularına dair tüm kapsamlı bilgilerin paylaşıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta İstanbul Pendik, Büyükçekmece, Arnavutköy, Kartal, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Sarıyer, Avcılar, Adalar, Esenyurt, Bağcılar, Eyüpsultan, Esenler, Kağıthane, Sultangazi, Beşiktaş, Ümraniye, Silivri, Çekmeköy, Gaziosmanpaşa, Bakırköy Ataşehir, Başakşehir, Şişli, Tuzla, Bahçelievler, Beykoz, Beyoğlu, Kadıköy, Bayrampaşa, Çatalca, Fatih, Güngören, Maltepe, Sancaktepe, Şile, Sultanbeyli, Üsküdar ve Zeytinburnu ilçelerimiz başta olmak üzere Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova gibi komşu illerimizden yapılacak olan Belçika vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul 

Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden bir diğeri de Belçika’dır. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Belçika seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin Belçika seyahatlerinin öncesinde vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile seyahatlerini yapabilirler. Daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden alınan geçerliliği ve seyahat süresi devam eden bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika seyahatinde bulunabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS İstanbul şubemiz tarafından gerçekleştireceğiniz Belçika vize başvuruları için sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak sahip olabilirsiniz. İhtiyaç duyulan belgeleri hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden alacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Hazırlanan belgeler arasında eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı belge olması halinde bilgilendirilirsiniz. Bu sayede belge hatası ya da eksikliği nedeniyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmekteyiz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0212 963 27 24 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da ask@eagvs.com / help@eagvs.com adreslerimizden e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu İstanbul

Belçika seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Belçika vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve evraklarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği sağlayarak sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? İstanbul

Başvurusu gerçekleştirilen Belçika vize başvurularının sonuca bağlanma süreleri 8 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi, Belçika resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
0212 963 27 24 numaralı telefonumuzdan ya da ask@eagvs.com / help@eagvs.com adreslerimizden birine e-posta göndererek uzman yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul

Kurumumuz ile yapacağınız Belçika vize başvuruları 4 aşamada tamamlanmaktadır. Euroasia GVS İstanbul şubemiz tarafından sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin seyahat amacınıza göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri isterseniz kargoya vererek gönderebilir isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz. Kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatlice teker teker incelenir ve kontrol edilir. Herhangi bir belgenin eksik ya da hatalı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti danışmanlık hizmet bedelimizden, işlem ücretlerinden, tüm harçlardan ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize gelerek isterseniz de banka hesabımıza yatırarak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Belçika vize başvuruları için parmak izi verme şartı söz konusudur. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın konsolosluk yetkililerine teslim edilmesi, başvurunuzun işleme alınması ve bunun gibi tüm geriye kalan prosedürler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini isteyebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz alabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? İstanbul

Schengen vize uygulamasına dahil olan diğer ülkelerde olduğu gibi Belçika için de parmak izi verme şartı bulunmaktadır. 2016 tarihinden sonra alınan bir Schengen vizesi olmayanların ve 12 yaşını tamamlayan bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Belçika vize başvurusu yapabilirsiniz.

Belçika konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilir. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';