x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Belçika Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli misafirlerimiz, Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubemiz tarafından sizler için tasarladığımız Belçika vize başvurularına dair tüm bilgilere erişebileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Tekirdağ Kapaklı, Hayrabolu, Marmaraereğlisi, Çorlu, Ergene, Çerkezköy, Muratlı, Malkara, Şarköy ve Süleymanpaşa ilçelerimiz başta olmak üzere Edirne, Çanakkale ve Kırklareli gibi komşu şehirlerimizden gerçekleştirilecek olan Belçika vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Tekirdağ

Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden birisi de Belçika’dır. Belçika seyahati gerçekleştirmek isteyen Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise Belçika seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Daha önce Schengen ülkelerinden alınan seyahat gün sayısı ve geçerliliği devam eden bir pasaportunuz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika seyahatinde bulunabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Tekirdağ şubemiz aracılığı ile yapılacak olan Belçika vize başvuruları için aşağıda sizler için listelediğimiz kategoriler için vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan evrak listelerine sahip olmak için ilgili kategori bağlantısına tıklayabilirsiniz. Gerekli olan evrak listelerini hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Hazırlanan belgeler arasında gerçeğe aykırı, eksik ya da hatalı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Böylece belge hatası nedeniyle seyahatinizde meydana gelecek olumsuz durumların önüne geçmekteyiz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor veya seyahatinizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, +90 282 255 50 37 numaralı telefonumuzdan ya da tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Tekirdağ

Belçika seyahati yapmak isteyenlerin doldurması gereken ve Belçika konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge olan Belçika vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız size bu konuda gereken desteği vererek sizden alacağı bilgiler sayesinde formunuzu hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Tekirdağ

Başvurusu gerçekleştirilen Belçika vize başvuruları yaklaşık olarak 8-15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir gecikme ya da aksaklık yaşamak istemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 282 255 50 37 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak ya da tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Tekirdağ

Kurumumuz aracılığı ile yapılacak olan Belçika vize başvuruları 4 aşamada sonuçlanmaktadır. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları adım adım listeledik.

  • Belçika Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri tarafından seyahat sürenize göre, meslek bilgilerinize göre ve seyahat amacınıza göre sizden talep edilen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeler hazırlandıktan sonra dilerseniz kargoya teslim ederek dilerseniz de ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz. Kurumumuza ulaşan belgeler dikkatlice uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Belçika vize başvurularının işleme alınabilmesi için yapılması gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden, tüm harçlardan ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi isterseniz banka hesabımıza transfer ederek isterseniz de ofisimize uğrayarak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyalarınızın Sunulması: Belçika vize başvuruları için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme işleminizin tamamlanmasıyla birlikte yetkilimiz dosyanızı konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürleri tamamlar.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Başvurunuzun sonuçlanmasıyla beraber yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz ofisimize uğrayarak kendiniz teslim alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? Tekirdağ

Belçika Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir bu nedenle, Belçika vize başvurularının işleme alınması için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. 12 yaşını aşmış bireylerin ve 25 Eylül 2015 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi bulunmayanların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde parmak izi verme işleminiz hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. 25 Eylül 2015 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Belçika vize başvurusu yapabilirsiniz.

Belçika konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli karşılaşılan bir durum olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';