x
 • Kısa Süreli Belçika Vizesi

  Kısa Süreli Belçika Vizesi

  Belçika vizesi başvurularınız için seyahat amacınızı belirtmelisiniz. Belçika vizesi için Euroasia GVS uzmanları iyi bir seyahat planını sizlere sunmak için bekliyor olacak.

  Devamı
 • Belçika Vize İşlemleri

  Belçika Vize İşlemleri

  Belçika Vize İşlemleri, başvuru süreci için ülke uzmanlarımızdan bilgi alın.

  Devamı

Belçika Vizesi

Belçika Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, Belçika Vizesi sayfamıza hoş geldiniz.

Belçika, Schengen vizesi şartlarını uygulayan 26 ülkeden biridir. 25.09.2014 tarihinden sonra alınmış VIS ibareli bir vizeniz var ise, başvuruda şahsen bulunmanız gerekmeyecektir.

Başvuru sürecinizi Vizen Kapında uygulamamamız aracılığı ile eviniz ya da ofisinizden bir telefonla başlatabilirsiniz. Vizen Kapında uygulaması şartlarını öğrenmek ve iş birliğimizi başlatmak için lütfen bize ulaşın. Size en yakın şube ve merkez ofisimiz iletişim bilgileri için tıklayın.

Eğer bir Schengen ülkesine ilk kez giriş yapacaksanız biometrik parmak izi kaydınız için sizin için tanımlanan Konsolosluk vize merkezinde şahsen bulunmanız gerekecektir. Size tanımlanan gün ve saatte danışmanlarımız eşliğinde vize randevunuzda biometrik kaydınız sisteme girilecektir.

Belçika vizesi işlemleri ile ilgili Belçika vizesi kaç günde çıkar?, Belçika vize başvuru evrakları nelerdir?,  Belçika vizesi ne kadar? Gibi genel sorularınızın cevaplarını bulacağınız yazımız haricinde tüm diğer konular için de ofislerimize ulaşabilir ya da canlı destek servisinden yardım talep edebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından genel olarak verilen Bordo pasaport sahipleri Belçika ziyaretleri için vize işlemlerini tamamlayarak, Büyükelçilik onayıyla vize dahilinde seyahat edebilirler. Diğer pasaport sahipleri 180 kapsamında 90 günü geçirmemek koşuluyla vize prosedüründen muaf olarak Belçika ziyaretlerini gerçekleştirebilirler.

Belçika Vizesi başvurunuzdan önce seyahat süreniz ve Belçika’da ne kadar kalacağınız önem arz edecektir. Çünkü Shengen Vize şartları nedeniyle en çok konaklayacağınız ülkenin giriş yapacağınız ülke olması gerekmektedir.

Belçika Vizesi İşlemleri

Belçika vizesi işlemleri Ankara’da konumlandırılan Belçika Büyükelçiliği himayesinde görev yapan Belçika Konsolosluğu vize merkezleri tarafından yapılmaktadır.

Dış bağlantı olarak görev yapan başvuru merkezi firmaları ise dosyanızın sisteme girilme ve randevunuzun oluşturulması konusunda hizmet vermektedir. Dosyanızın kararında ya da niteliği konusunda fikir beyan etmez ve sürece dahil olmazlar.

Belçika vize işlemleri için sunacağınız evrakların güncel olması gerekmektedir. Evraklarınızı mülakat tarihinizden son 8 gün önce temin etmeli ve eksiksiz olarak dosyanızı sisteme girmelisiniz. Güncel olmayan, eksik evraklar olumsuz cevap almanıza neden olabilir.

Belçika Schengen başvurunuzu yapmadan önce seyahat planınızı yapmalı, kategorinizi seyahat sebebinize uygun olarak seçerek başvuru evraklarınızı ona göre hazırlamalısınız.

Belçika Vizesi Kategorileri

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Ziyaret Vizesi
 • Belçika Transit Vize
 • Denizci transit vizesi
 • Belçika’da evlenme vizesi
 • Kültürel, sportif faaliyetler ve konferansa katılımcı vizesi
 • Kısa süreli staj ve eğitim vizesi

Belçika Vizesi kategorileri uzun vadeli çalışma ve konaklama için farklı kategorilerden işlem yapmaktadır. Belçika ulusal vize olarak adlandırılan bu vize kategorileri için farklı prosedür uygulanmakta ve işleyiş süreci daha uzun zaman aralığında tamamlanmaktadır.

Belçika vizesi işlemleri EAGVS aracılığıyla size uygun şart ve seyahatinize uygun evrakların usule, yasalara ve uluslararası vize prensiplerine göre güvenle tamamlanmaktadır. Vize işleminize yönelik her türlü soru ve sorununuz için danışmanlarımıza ulaşabilir ve iş birliğimizden faydalanabilirsiniz.

Belçika Vize Başvurusu

Belçika vize başvurusu anlaşmalı dış bağlantılar aracılığıyla Büyükelçiliğe iletilmekte sonrasında dosyanız belli şart ve usul incelemesine girmektedir. Bu sürece hiçbir firma ya da kişi dahil edilmez.

Başvurunuzu gerçekleştirmeden önce seyahat planınızı netleştirmeli, seyahat nedeninize uygun kategoriden seçiminizi yapmalısınız. Seçtiğiniz kategoriyi karşılayan evraklarınızı tam, eksiksiz olarak tamamlamalı ve başvuru formunuzla da örtüşecek nitelikte ibrazlarınızı düzenlemelisiniz.

Belçika vize belgeleri kişinin vize süresi ve şahsi özel durumları ile ilgili değişkenlik gösterebilir. Aynı durum Schengen vize ücreti için de geçerlidir. Seyahatinizin durumu, sizin şahsi ayırt edici özelliğiniz hem evraklarınızda hem de ücretinizde belirleyici olacaktır.

Şahsi özelliklerinizi ve seyahat ayrıntılarınızı kapsayan kişiye özel evrak listenizi ve ücret hesaplamanızı danışmanlarımızdan temin edebilirsiniz. 

90 günü aşacak ziyaretleriniz için farklı işlem ve kategoriden Belçika Vizesi başvurusu yapılmaktadır. Belçika D vize kategorisindeki vizeler ise Oturum, Eğitim, Çalışma ve Aile Birleşimi olarak sınıflandırılmıştır.

Schengen vize işlemi gören dosyalar ise 90 günü aşmayan konaklamaları kapsamına alır. Her iki başvuruda da sizden beklenilen vize sürenizi aşmamanız ve taahhüt ettiğiniz sürede Türkiye’ye dönüşünüzü yapmanızdır. Aksi takdirde ne yazık ki sonraki Schengen başvurularınızda sıkıntı yaşamanız olasılık dahilinde karşınıza çıkacaktır.

Belçika vize başvurusu evraklarınız aşağıda listelenmiştir. Bu liste genel ve her daim talep edilen evraklardır. Şahsınıza özel evrak listesi için danışmanınıza ulaşmanız daha sağlıklı olacaktır.

Belçika vizesi ile diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilir miyim?

İlk girişinizi Belçika’dan yaparak diğer Schengen ülkelerine seyahat etmenizde fayda var. Seyahat planınızda Belçika ve diğer ülkeler var ise bunu başvuru sırasında belirtmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Belçika seyahat sağlık sigortası istiyor mu?

Belçika dahil tüm Schengen ülkeleri seyahat sağlık sigortalarını başvuru sırasında zorunlu tutar. Seyahat sağlık sigortalarınızı bizlerden veya bir sigorta acentesinden yaptırabilirsiniz.

Belçika için otel ve uçak biletimi satın almak zorunda mıyım?

Otel ve uçak biletlerinin satın alınması Belçika için zorunlu değildir. Geçerliliği devam eden rezervasyonlar dosyaya eklenebilir. Konsolosluk eklenen her evrakın üzerinden bir değerlendirme yapmaktadır. Buna göre rezervasyonların süresinin başvuru sonuçlanıncaya kadar geçerli kalması olumlu olacaktır.

Belçika Vizesi Gerekli Evraklar kişi ve seyahat özelliklerine göre değişecektir. Net evrak listenizi danışmanınızdan almadan başvuru yapmayınız.

Belçika Vizesi Gerekli Evraklar

Belçika Vizesi Gerekli Evraklar

Belçika Vizesi Gerekli Evraklar kişinin kişisel, mesleki ve mali durumunu tespit ve vize talep formunuzdaki bilgilerin teyidi için istenmektedir. Bu sebeple sisteme alınan belgelerinizin güncel, eksiksiz ve teyit edilebilir olması gerekir.

 • Belçika vize başvuru formu: Form Belçika Vizesi kısa süreli başvurular için online olarak sunulmuştur. Formun açık, okunaklı olarak eksiksiz doldurulması gerekir. İmzanızı atmalı ve beyan ettiğiniz bilgilerin teyit edilebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Başvuru formu için tıklayınız.
 • Pasaport: 10 yıldan eski olmayan, okunabilir, yıpranmamış, iki sayfası boş pasaportunuzun aslı dosyada sunulmalıdır. Seyahat sonrası en az 3 ay daha geçerliliği olan pasaportunuza varsa eski pasaport fotokopilerini de ekleyerek dosyanızı teslim etmelisiniz.
 • Nüfus Cüzdanı ve Nüfus Kayıt Örneği: Pasaportunuzla aynı bilgileri taşıyan kimliğiniz fotokopisi sunulmalıdır. Yabancı uyruklu iseniz Oturma İzninin (yabancılar için) kopyasını da evraklarınızın arasında bulundurmak zorundasınız.
 • Fotoğraf: Biyometrik ölçülerde ve özellikte 2 fotoğrafınız dosyanızda bulunmalıdır. Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi: Tüm Schengen bölgesini kapsamalı, uluslararası seyahat unsurlarına hakim olmalı 35.000 Euro teminatlı ve seyahat sürenizin tamamında geçerli olmalıdır.
 • Belçika vize ücreti dekontu: Kategorinize uygun olan ve sürenize uyumlu Belçika Vizesi ücretinizin ödendi belgesi de dosyanızda olmalıdır.
 • Seyahat programı: Uçak, gemi gibi taşıtlar kullanılacak ise rezervasyon belgeleri dosyaya eklenmelidir. Konaklama bilgilerinizde tarihleri belli olacak şekilde rezerve belgesiyle teyit edilecek şekilde belgelendirilmelidir. Seyahatiniz süresince farklı şehir ve ülkelere geçişiniz var ise bu rezervasyon belgelerini de eklemelisiniz.
 • Biometrik Veri Kaydı: Parmak izinizin kaydı size sunulan Belçika vize randevu günü kayda girilmelidir. 12-18 yaş arası çocuklar da bu vize şartı dahilinde işlem görmektedir.
 • Banka Hesap Dökümü: Son üç aylık hesap dökümünüz banka yetkilisi imza ve banka kaşesiyle hazırlanmalıdır. Banka yetkilisinin imza sirküsü evraklara eklenmelidir. Banka hesabınızda seyahatiniz süresince günlük masraflarınızı karşılayacak ortalama 100 Euro dan hesap edilen miktar TL ya da Euro para birimiyle bulunmalıdır.

Belçika Vizesi Mesleki Evraklar

 • Vize Dilekçesi - Kaşe, imza ve tarih bulunan resmi şirket antetli kağıdına yazılmış dilekçe eklenmelidir. İşveren yazısı İngilizce ya da Türkçe olabilir ancak Türkçe dilekçe çevirisi ile dosyada bulunmalıdır. Şirketin adres, telefon ve faks numaraları, yetki sahibinin adı, soyadı şirket görevi belirtilmelidir. Başvuru sahibinin iş yeri pozisyonu, izinli olduğu günler de dilekçede detay olarak verilmelidir.
 • Şirket Evrak Fotokopileri – Faaliyet belgesi, vergi levhası, İmza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopileri dosyaya eklenmelidir.
 • SGK giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü, Son 3 ayın maaş bordroları
 • Emekliler için düzenli gelirinin olduğunu kanıtlayan maaş bildirimi, işsiz kişiler için sponsor ve sponsor olan kişinin kişisel ve mali durumunu kanıtlar belgeler gerekli olacaktır.

18 yaşın altında olan ve yolculukta tek başına olacak Belçika Vizesi başvuru sahipleri aileleri tarafından alınacak Muvafakat name ve öğrenci olduklarına dair belge ile seyahat edebileceklerdir.

Belçika Vize Ücreti 2023

Belçika vize sorumluluğunu alan Büyükelçilik her yıl giriş sayısı, vize süresi ve kategorisine göre vize ücretlerini kamuoyu ile paylaşmaktadır. Belçika vize ücreti 2023  listesinde kısa süreli ve tek girişli vize harcı 80 Euro olarak listelenir.

Belçika vize fiyatları Euro olarak listelenmiş olsa da kur hesabı yapılarak Türk Lirası olarak ödenecektir. Bilgilerinizi karşılayan vize harcı için şahsınıza özel hesaplama yaptırmalısınız. Danışmanlarımızdan bilgi alarak doğru miktarı öğrenebilirsiniz.

Belçika vize işlemleri süresince ödeyeceğiniz diğer rakamlar bu ücrete dahil değildir. Başvuru merkezi, belge tasdikleri, seyahat sigortaları, danışmanlık hizmeti gibi ücretler ek olarak sizden talep edilir.0 – 6 Yaş grubu çocuklar bu ücretlerden muaftır. Ancak başvuruda ebeveynleri ile randevu noktasında bulunmalıdırlar.

Belçika Vize ücreti devir edilemez ve başvurudan vaz geçme ya da ret durumunda ödediği ücret iade edilmez. Bu sebeple başvuru reddi almamak için evraklarınızı belirtilen vize şart, kanun ve şekle göre teslim etmelisiniz. Vize red konuları genel olarak evraklar sebebiyle alınmaktadır.

Özellikle, yukarıda da bahsettiğimiz kimlik bilgileri ile pasaport bilgilerinin örtüşmemesi başvurunuzu direk geri çevirecektir. Kızlık soyadı değişmiş kimlik kartı ve farklı bir soy isimle gideceğiniz güncel olmayan pasaportunuz ret cevabı almanıza neden olacaktır.

Belçika vize ücreti 2023 ödemenizi yapmadan önce tüm evraklarınızın doğruluğunu ve tamlığını teyit etmeli ve eğer uygunsanız bir danışman yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika Vizesi sisteme kaydınız girildikten sonra ortalama 8 ile 15 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Bu süreçte belgeleriniz vize yetkilileri tarafından incelenir ve şüpheli bir durum söz konusu değilse vizeniz basılarak pasaportunuz size verilir.

Ancak başvuru süreciniz bu süreden daha uzun zaman alacaktır. Bu sebeple en geç seyahat gününüzden 15 gün ve idel olarak 1 ay önceden başvurunuzu yapmanız yararınıza olacaktır.

Resmi tatiller, sistem arızaları, güncel diplomatik gelişmeler de vize başvuru sürecinizin uzamasına sebep olabilir. Bu nedenle 1 ay önceden başvuru yapmanız daha sağlıklıdır.

Belçika Vize Reddi

Belçika vize reddi de onay gibi olasılık dahilinde bir sonuçtur. Vize başvurunuza ret almanız durumunda size sebebine dair bir evrak verilecektir.
Vize ret mektubunuzu Belçika Vizesi danışmanlarımızla paylaşarak yeni başvurunuz için sorununuzun çözümlenmesi ve yeni başvurunuz için zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Vize ret konuları genel olarak evrak eksikliğiniz, beyan yanlışlığınız, güncel olmayan evrak ya da yanlış kategoriden ödenen ücret olabilir. İstisnai durumlarda ise daha önceki seyahatlerinizde yaptığınız vize ihlali ya da ülke yasalarına aykırı davranış şüphe uyanmasına sebep olunmuştur.

Belçika vize danışmanlık hizmetimiz dahilinde uluslararası hukuk konusunda uzman avukatlarımızla her iki duruma haiz Belçika Vize Reddi konusunda yardımımızı alarak yeni başvurunuzu yasalara uygun olarak, Belçika vize şartları çerçevesinde yeniden gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika Vizesi Bilgi

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Belçika Öğrenci Vizesi
i. olgun 05/05/21, 13:44 Cevabı Görüntüle
Belçika öğrenci vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Arkadaşım orada şuanda. Ben de gitmek istiyorum. Nasıl gidebilirim? Daha önce hiç yurtdışı deneyimim yok bu bir sorun olur mu? Sadece İngilizce biliyorum. Ücretler yüksek mi? Sadece aracı firma mısınız yoksa sponsor da buluyor musunuz? Herhangi bir okula önceden mi başvurmak lazım? Acil dönüş bekliyorum sizden.
Belçika Aile Birleşimi
E.L.M 03/05/21, 17:10 Cevabı Görüntüle
Kolay gelsin ben Belçika aile birleşimi hakkında bilgi almak istiyorum. Ankara’da ikamet ediyorum. Ben Türk vatandaşıyım. Ancak nişanlım Belçika vatandaşı. Aile birleşimi prosedürleriniz nelerdir? Evlilik prosedürleri olmadan oraya gidip evlilik yapmam mümkün mü? Anadil seviyesine yakın Almanca konuşabiliyorum. Belçika’da aile birleşimi esnasında dil sertifikası zorunlu olacak mı? Aslında bu sürecin ne kadar zor ilerlediğini biliyorum ve bu yüzden deneyimli insanlarla çalışmak istiyorum. Belçika hakkında tüm detaylara sizin aracılığınızla ulaşabilir miyim? Ortalama kaç günde sonuçlanır? Cevap için teşekkürler!!!!!
Belçika Eğitim Vizesi
y. yıldız 03/05/21, 13:53 Cevabı Görüntüle
Belçika eğitim vizesi için çok araştırma yaptım ve uzman bir ekipten destek almam gerektiğini fark ettim. Belçikada University of Liègeden kabul mektubu aldım. 4 yıllık lisans eğitimimi orada tamamlayacağım. Vize başvurularında öncelikle kabul almam gerektiğini biliyordum. Şimdi nasıl bir yol izlemek gerekir? Hangi evraklar gerekli olacak? Orada bir ev kiralamayı düşünüyorum. Bunu öncesinde mi planlamalıyım? Eğitim dili İngilizce olacağı için flamanca yada almaca dil sertifikası gerekiyor mu? Geri dönüşünüzü bekliyorum. Ayrıca danışmanlığınız için yüzyüze görüşmemiz mümkün olabilir mi?
Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
U.L. 30/06/20, 16:46 Cevabı Görüntüle
Belçika Vizesi İçin Gerekli Evraklar konusunda ‘’ Belçika Hükümetinin Türkiye’de yetkilendirdiği Belçika İstanbul Başkonsolosluğunun işaret ettiği gerekli evraklar listesi referans alınmalıdır. ‘’ diye bir bilgilendirmede bulundular ama doğru mu? Ben Belçika’ya turistik bir vize başvurusunda bulunacağım. Vize başvuru yapabilmem için ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Vize başvurusu konusunda her kişi kendi çalışma durumuna göre mi evrak hazırlamak durumunda? Ben şu an hali hazırda öğrenci olarak devam etmekteyim. Öğrencilerin hazırlaması gereken evraklar konusunda ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Geri dönüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
Belçika Vize Randevusu 2020
E.Ç. 30/06/20, 16:35 Cevabı Görüntüle
Belçika Vize Randevusu 2020 yılı itibariyle nerden alınıyor? İzmit’te ikamet ediyorum. Belçika’ya bir aile-akraba ziyaretinde bulunmak istiyorum ama vize randevu başvurumu nereye yapmam gerekiyor? Vize başvuruları için genel anlamda bir gecikme söz konusuymuş sanırım doğru mu? Benim ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Şu an hali hazırda işsizlik maaşı almaya başladım. Sigortamda İŞKUR tarafından ödeniyor. Bu durumda vize başvurumu yapabiliyor muyum? Ne gibi evraklar hazırlamam gerekiyor. Hali hazırda bir kurumla ilişiğim olmadığı için vize başvurusu için çalışma evrakları hazırlayamayacağım. Bu sorun teşkil ediyor mu? Konu hakkında geri dönüşlerini sağlarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

Belçika Vize Randevu
S.K. 30/06/20, 16:25 Cevabı Görüntüle
Belçika Vize Randevu konusunda ne gibi bir prosedür izlemekte? Vize randevusu konusunda yardımcı olma şansınız var mı? Vize başvurusu yapacağım ama randevunun hangi aşamada alınacağı, ne gibi işlemlerin yapılacağı konusunda yardımcı olmanızı rica edeceğim. Belçika’ya yapılan vize başvurularında evrakların içeri yani servis birimine veya Konsolosluğa teslim edilmesi için randevu alınması gerekiyormuş sanırım. Randevu almak için ne yapılması gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Belçika’ya turistik vize başvurusunda bulunacağız ama vize başvurumuzu yaparken ne gibi aşamaları olduğunu bilmiyoruz. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı?
Belçika Vize Ücreti 2020
L.K. 30/06/20, 16:16 Cevabı Görüntüle
Belçika Vize Ücreti 2020 yılında bir artış gösterdi mi? Vize başvurusu yapacağım ama, vize başvurusu için ne kadar bütçe ayırmam gerektiğini bilmiyorum. Vize başvuru ücretleri her sene belli bir artış gösteriyormuş. Benim yapacağım vize başvurusu için genel olarak ne kadar bütçe ayırmam gerekiyor? Konsolosluğa ödenen harç, Konsoloslukların Servis Birimlerine ödenen harçlar, Uçak bileti, otel masrafları ve benzeri şeyler… Masraflar ne tutacak? Genel anlamda ne kadar ücret ayırmam gerekiyor? Geçen sene Almanya’ya bir seyahatte bulunmuştum, orası için masraflarımı hatırlıyorum ama Belçika’da da aynı şekilde mi acaba? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler.
Belçika Vize Ücreti
E.N. 29/06/20, 15:48 Cevabı Görüntüle
Belçika Vize Ücreti konusunda bilgi rica ediyorum. Belçika’ya kısa süreli, yaklaşık bir hafta kalacak kadar kısa süreli bir vize başvurusu yapmak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla orada kaldığım her gün için hesabımda belli bir paranın olması gerekiyormuş. Bu para da € üzerinden hesaplanıyormuş. Doğru mu? Birde vize başvurusu yaparken benim ne kadar ücret ödemem gerekiyor? Sadece Konsolosluğa ödenen harç mı var? Konsolosluk dışında bir yere para falan verilecek mi? Ne kadar bütçe ayırmam gerektiğiyle ilgili bana bilgi verirseniz sevinirim. Konu hakkında geri dönüşlerinizi rica ederim.
Belçika Vize Başvurusu
İ.T. 29/06/20, 15:30 Cevabı Görüntüle
Belçika Vize Başvurusu için ne tür işlemler yapmamız gerekiyor? Vize başvurusu yapmadan önce ne tür işlemler yapılması gerekmektedir? Vize başvurusu için nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? Vize başvurusu için bulunduğumuz ilden başvuru yapabiliyor muyuz? Ben hali hazırda Tekirdağ’da ikamet ediyorum. Vize başvurumu yapmak için nereye müracaat etmem gerekiyor? Sigortalı çalışanlar için ne tür bir prosedür izlenmesi gerekiyor, konu hakkında yardım ve önerilerinizi rica ederim.
Belçika Vizesi 2020
E.B. 29/06/20, 15:17 Cevabı Görüntüle
Belçika Vizesi 2020 yılı itibariyle prosedür olarak neyi gerektirmekte? Belçika vizesine başvurmak istiyoruz ama ne zaman başvuru yapacağımızı bilmiyoruz. Seyahat etmeden ne kadar süre önce vize başvurusunun yapılmış olması gerekmektedir? Vize başvuruları için ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Ben hali hazırda öğrenciyim. Yaz tatili için bir plan yapmak istiyorum. Planımı ne zaman yapmam gerekiyor? Belçika vize konusunda öğrencilerden ne tür evraklar istiyor? Konuya pek hakim olmadığım için yardımlarınızı rica ediyorum. Buradan başvuru yaparken, bankada bulunan param bana yeterli olur mu? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
BASE_URL = '';