x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 39

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Belçika Vize Başvuru, Antalya

Değerli misafirlerimiz Euroasia Global Visa Services Antalya şubemiz tarafından sizler için tasarladığımız Belçika vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Antalya Demre, Aksu, Manavgat, Gazipaşa, Akseki, Konyaaltı, Alanya, Döşemealtı, Finike, Kaş, Kemer, Elmalı, Gündoğmuş, Korkuteli, Kumluca, Kepez, Muratpaşa, İbradı ve Serik ilçelerimiz başta olmak üzere Burdur, Karaman ve Isparta gibi çevre illerimizden gerçekleştirilecek olan Belçika vize başvuruları için güncel, gerekli ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Antalya

Belçika Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden biridir. Belçika seyahati yapmak isteyen Gri (Hizmet), Diplomatik (Siyah) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 3 ayı aşmamak şartı ile seyahatlerini yapabilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise Belçika seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Daha öncesinde herhangi bir Schengen ülkesinden alınan bir vizeniz varsa geçerliliği ve seyahat süresi devam ediyorsa yeniden vize almanıza gerek olmada Belçika seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Antalya şubemiz ile yapacağınız Belçika seyahatiniz için sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gerekli olan belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Hazırladığınız belgeler arasında eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı belge olması halinde aranarak haberdar edilirsiniz. Böylece belge hatası nedeniyle seyahatinizde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmekteyiz.Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (242) 255 01 39 numaralı telefonumuzdan ya da antalya@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Antalya

Belçika konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olan ve Belçika seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu olan Belçika vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık durumundayken internetten online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzman yetkililerimiz size bu konuda gereken desteği sağlayarak başvuru formunuzu sizden aldığı bilgilerle doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Antalya

Başvurusu yapılan Belçika vize başvurularının karara bağlanma süreleri 8-15 iş günü arasında değişmektedir. Bu zaman ortalama olmakla beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Belçika resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

+90 (242) 255 01 39 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da antalya@eagvs.com adresimizden bize e-posta gönderebilirsiniz

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Antalya

Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirilecek olan Belçika vize başvuruları 4 aşamadan sonuçlanmaktadır. Euroasia GVS Antalya şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları sırasıyla listeledik.

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk tarafından seyahatiniz için talep edilen belge listeleri bilgilerinize sunulur. Seyahatiniz için gerekli olan evraklar hazırlandıktan sonra isterseniz kargo yoluyla isterseniz de ofisimize gelerek evraklarınızı bize teslim edebilirsiniz. Belgeleriniz arasında gerçeğe aykırı, eksik ya da hatalı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Belçika vize başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi isterseniz banka hesabımıza transfer ederek ya da isterseniz ofisimize uğrayarak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Belçika vize başvurusu için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanız sonuçlandıktan sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan işlemler yetkilimiz tarafından yürütülür.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun karara bağlanmasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzun kargoya verilmesini talep edebilir ya da isterseniz ofisimize gelerek kendiniz alabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? Antalya

Diğer Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerdeki gibi Belçika için de parmak izi vermeniz gerekmektedir. 2016 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi bulunmayanların ve 12 yaşının üstündeki bireylerin parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde bizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 tarihinden sonrasına ait almış olduğunuz Schengen vizeleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan başvuru yapabilirsiniz.

Belçika konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';