x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 24

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Belçika Vize Başvuru, Gaziantep

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemiz tarafından yapmak istediğiniz Belçika vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Gaziantep Şehitkamil, Nizip, Oğuzeli, Yavuzeli, Şahinbey, İslahiye, Karkamış Araban ve Nurdağı ilçelerimiz başta olmak üzere Adıyaman, Kilis ve Kahramanmaraş gibi çevre illerimizden yapılacak olan vize başvuruları için gerekli, güncel ve kapsamlı tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Belçika Schengen vize uygulamasına üye ülkelerden birisidir. Daha önceden almış olduğunuz seyahat süresi ve geçerliliği devam eden Schengen vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek kalmadan Belçika ziyareti gerçekleştirebilirsiniz. Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Belçika seyahati yapabilirler. Belçika seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Gaziantep şubemiz tarafından yapılacak olan Belçika vize başvuruları için aşağıda sizler için ilettiğimiz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Belçika seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerekli olan belge listelerine nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazır hale getirdikten sonra belgelerinizin arasında eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Yapılan bu uygulamamız sayesinde belge hatası sebebiyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan sorular için +90 (342) 255 50 24 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta atabilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Gaziantep

Belçika konsolosluk yetkilileri tarafından ilk incelenen belge ve vizenizin özeti niteliğinde olan Belçika vize başvuru formu, evraklarınız hazırlık halindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve evraklarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden uzmanlarımız sizlere gereken desteği sağlayarak sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Gaziantep

Belçika vizelerinin sonuca bağlanma süreleri yaklaşık 8-15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ortalama zaman vermekle beraber Belçika resmi tatilleri, konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

+90 (342) 255 50 24 numaralı telefonumuzu arayarak ya da gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta göndererek uzman yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Gaziantep

Kurumumuz aracılığı ile yapacağınız Belçika vize başvuruları 4 aşamada sonuçlanmaktadır. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri tarafından seyahat gerekçenize göre sizden talep edilen belge listeleri bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo yardımıyla isterseniz de kendiniz ofisimize gelerek bize ulaştırabilirsiniz. Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatli bir şekilde kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenizin eksik ya da hatalı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Belçika vize başvurularının işleme alınması için yapılması gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlardan, danışmanlık hizmet bedelimizden, işlem ücretlerinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize uğrayarak dilerseniz de banka hesabımıza yatırarak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Belçika vize başvuruları için parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış dilerseniz kargo ile gönderilmesini isteyebilir dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak alabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? Gaziantep

Schengen vize uygulamasında yer alan diğer ülkelerde olduğu gibi Belçika vizesi için de parmak izi verme zorunluluğu söz konusudur. 12 yaşını tamamlayan bireylerin ve 2016 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi olmayanların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme aşamasında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 tarihinden sonra verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi (VIS) adı verilen sisteme kaydedildiğinden yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika vize başvurusu yapabilirsiniz.

Belçika konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir olay olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';