x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Öğrenci Vizesi

i. olgun 05/05/21, 13:44
Belçika öğrenci vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Arkadaşım orada şuanda. Ben de gitmek istiyorum. Nasıl gidebilirim? Daha önce hiç yurtdışı deneyimim yok bu bir sorun olur mu? Sadece İngilizce biliyorum. Ücretler yüksek mi? Sadece aracı firma mısınız yoksa sponsor da buluyor musunuz? Herhangi bir okula önceden mi başvurmak lazım? Acil dönüş bekliyorum sizden.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Öncelikle merhaba. Belçika’da öğrenci olmak için vize başvurularındaki en önemli detay bu vizenin bir senelik veya altı aylık olarak alınabilmesidir. 90 gün ve altı vizeler schengen vize kapsamında olurken 90 gün ve üzeri olan vizeler size geçici bir oturum hakkı sağlayan D tipi vizelerdir. Elbette ki bu süreci uzatmak için müracaat yapma hakkına da sahipsiniz. Öğrenci vizesi Belçika hakkında belirtilmesi gereken diğer bir detay ise ne için öğrencilik sağlayacağınızdır. Lisans eğitimi, master ya da dil okulu her biri öğrenci vizesini kapsamakta ve kendilerine göre bazı ek evraklar gerektirebilmektedir. Bu yüzden Belçika’da öğrenci olmak için vize başvurusu yaparken başvuru hakkında detaylı bilgilere sahip olunması gerekir. Genel bir bilgi vermek gerekirse; pasaportunuz, biyometrik fotoğrafınız, başvuru yapacağınız okuldan almış olduğunuz kabul belgeniz, konaklama bilgileriniz, sponsor evraklarınız, oradaki geçiminizi nasıl sağlayacağınız ve tercih edilen dilde doldurulmuş olan (Fransızca-Almanca- Flemenkce-İngilizce) başvuru formunuzla başvurunuzun ilk adımını genel hatlarıyla hazırlamış olursunuz. Tabi ki tüm bunlara ek olarak öğrenci vizesi Belçika başvurularınızda başvuruda bulunacağınız kuruma göre gereken ek evraklar değişkenlik göstermiş olacaktır. Daha önce yurtdışı deneyiminizin olması ya da olmamasının size belirgin herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini de vurgulamak isterim. Belçika’da öğrenci olmak için vize başvurularınızda eğitim dilinizi başvuruda bulunacağınız kurumun eğitim dil tercihine göre seçebilirsiniz.

Öğrenci Vizesi Belçika

Kurumların ücretlendirmeleri hakkında bilgi sahibi olmamakla birlikte, bizler sadece sizin öğrenci vizesi Belçika başvurularınızda aracı kurum olup, vize işlemlerinize dair genel evrak prosedürlerini gerçekleştirmekteyiz. Kurum fiyatları,kurum anlaşmaları yada sponsor bulmak gibi hizmetlerimiz mevcut değildir.

Genel vize başvuru koşulları dâhilinde Belçika’da öğrenci olmak için vize başvurusu yaparken kabul mektubunuz bulunmak zorundadır.

Belçika öğrenci vizesi başvurusunda bulunurken gerekli olabilecek tüm evrak listesi, seyahat planlaması ve genel başvuru bilgilendirmesi için ihtiyacınız olan her şeyi uzman ekibimizle iletişime geçerek öğrenebilir ve sizler için en hızlı ve güvenilir vize çözümlerimiz kapsamında içtenlikle başvurularınızı yapabilirsiniz.

ECEHAN GÜVEN

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';