x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 04 98

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Belçika Vize Başvurusu, Ankara

Schengen Vize Şartlarını uygulayan Belçika vize işlemleriniz için Euroasia GVS Belçika Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz hizmet vermektedir.

Euroasia GVS Belçika Vize Başvurusu, Ankara Şubemiz iletişim numaralarından ya da sitemiz aracılığıyla Belçika Vize başvurunuzda vermeniz gereken başvuru formu şartlarını, evrak listesini ya da vize ücretlerini öğrenebilir; dilerseniz vize kategorinize ve varsa özel statünüze uygun başvurunuzu ekibimiz iş birliğiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara’dan yapılacak Belçika Vizesi başvurularınız için güvenli, kurumsal ve branşında uzman profesyonellerle hizmet veren başvuru merkezimiz; C Vize olarak adlandırdığımız kısa süreli ya da D vize olarak bilinen uzun süreli vize başvurularınızı Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası Kanunu’na uygun online, mobil ve ofislerimiz aracılığıyla her türlü bilgi akışına açık olarak yürütmektedir.

Belçika Büyükelçiliği tarafından kanuna bağlanmış ve kamuoyuyla paylaşılmış vize başvuru şartlarını hazırladığımız Belçika Vize İşlemleri başlığı altında inceleyerek ve seyahatinizi belirlediğinizde vizenizi, Belçika Vize Başvurusu, Ankara şubemiz rehberliğinde güvenle alabilirsiniz.

Belçika Vizeleri

Euroasia GVS Belçika Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz işbirliği ile şartlarınıza ve varsa özel statünüze, durumunuza uygun vize türünden, evrakların oluşturulması ve başvuru sürecinin takibi ile faydalanabilirsiniz. Her konuda yönelteceğiniz sorular için Tel:+90 (312) 963 04 98 ve E-Posta:  ankara@eagvs.com  ‘dan danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Belçika Vize Ankara Başvuru Merkezi

Belçika Vize Ankara Başvuru Merkezi, Ankara’da bulunan Belçika Büyükelçiliği ve vize konusunda yasal hizmet veren Başvuru Merkezleridir. Euroasia GVS Belçika Vize Başvurusu, Ankara şubemiz size vize işlemlerinizde evrak listenizden, prosedür takibine, bürokratik süreçten her ülkenin kanunlarına ait şartlara, kurallara ve kanununa uygun verilerin aktarımı, uygulanması ve otorite kuruma teslimi sürecinde iş birliği sunar.

Belçika Konsolosluğu ihtiyaç duyduğunda ya da istisnai bir problem olduğunda sizi şahsen görmek isteyebilecek kurumdur. VIS adıyla olarak işlem kaydı tutulan sistemde daha önceki seyahatinize ait bir parmak izi kaydınız varsa çoğu zaman başvuruda şahsen bulunmanız talep edilmez. Eğer daha önce parmak izi kaydınızı VIS sistemine kayıt ettirmediyseniz Başvuru randevunuzda bulunmanız gerekecektir. Belçika Vize Başvurusu, Ankara şubemiz eşlik edecektir. Bu şarta 12 yaşından sonraki tüm başvuru sahipleri dahildir. Daha küçük yaştaki çocuklara ait bir kayıt istenmez lakin çocuk Konsolosluk yetkililerince görünmek istenebilir.

Belçika Vize Ankara Başvuru Merkezi olarak yetkilendirilen Belçika Konsolosluğu, kısa süreli vizelerde randevu ve sistem kaydını VFS Global ile almasına karşın D Vize yani oturum, çalışma gibi izinlerin tüm başvuru işlemlerini vize ofislerinden almaktadır. Euroasia GVS Belçika Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz size hem kısa süreli hem de uzun süreli vize başvurularında Konsolosluk şartlarına ve belirttiği kriterlere uygun seçimler yapmanız, evraklarınızın doğru teslim edilmesi ve işleminizin sorunsuz devam etmesi konusunda deneyimli ve vize bilgisine hakim danışmanlarımızla yardımcı olacaktır.

Belçika Vize İşlemleri

Belçika Vize işlemleri konusunda ilk adımı atmadan önce Belçika Devleti’nin size sunduğu ve bir üst başlıkta size sunduğumuz hangi vize kategorisinden işlem başlatacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.

Belçika ziyaretiniz süresince hangi şehirlere ve hatta farklı bir ülkeye geçecekseniz o ülkelere ait planınızı, rezervasyonlarınızı da belirlemeniz gerekmektedir.

Ayrıca tüm Schengen ülkelerinin uyguladığı bir prosedür olarak karşımıza çıkan VIS Sisteminde olmanızı gerektiren parmak izi beyanınızı da gerçekleştirmiş olmalısınız. Bu kayıt sadece Konsolosluk merkezinde alınmaktadır.

Tüm bunların dışında Türkiye Cumhuriyeti ibaresi bulunan nüfus cüzdanınızın, pasaportunuzun hazır olması gerekmektedir. Her iki belgede bilgileriniz aynı olmalıdır. Belçika Vize Başvurusu, Ankara olarak çok sık karşılaştığımız ve pek de dikkate değer algılanmadığından bu bilgilerin örtüşmemesi durumudur. (soy isim değişmesine karşın belgenizin herhangi birinde değiştirmemeniz gibi)

Genel statüde umuma mahsus başlığıyla verilen bordo pasaport taşıyan her Türk vatandaşı Belçika vizesi almak zorundadır. Diğer pasaport sahipleri farklı prosedür üzerinden işlem görmektedir.

Belçika Vize işlemlerinde en çok dikkat etmeniz gereken bir diğer konu aynı Schengen anlaşmasına tabi diğer ülkeler gibi gittiğiniz ülkede konaklamanızın en uzun olma durumudur. Yani Belçika topraklarına iniş yapacaksanız seyahatinizin büyük bir bölümü Belçika’da geçmelidir.

Belçika vize başvurusu, Ankara şube danışmanlarımız sizlere seyahatiniz henüz hazırlık aşamasındayken bilgi vermeye başlayarak Belçika Vize işlemlerinden geçen pasaportunuz size ulaşana kadar iş birliklerini sürdüreceklerdir.

Belçika vizesi Ankara’da nereden alınır?

Belçika vizesi Ankara Belçika Büyükelçiliği himayesinde ve yetkisinde faaliyet gösteren Konsolosluklar aracılığıyla verilmektedir. Bazı dünya ülkeleri vize başvurularında dış bağlantı firmalar ile anlaşmalı randevu ve evrak teslim alma konusunda yardım almaktadırlar. Belçika’da evrakların teslimi ve Konsolosluk randevuları konusunda VFS Global ile çalışmaktadır. Firmanın evraklarınızın içeriği konusunda herhangi bir hizmeti ve etkisi yoktur. Karar alma ve biometrik kaydınızın alınmasına yönelik çalışmalar da Belçika vize işlemleri Belçika Konsolosluğu yetkisindedir.

Schengen vizeniz için 90 gün önceden başvurabilirsiniz. İdeal zamanlama ise 30 gün olarak belirtilmiştir. Bu zamana evrakların düzenlenmesi ve hazır olarak dosyalanması, randevu tarihini bekleme  dahil değildir. Evrak toplama, doldurma varsa pürüzlerin giderilmesi süreci uzatmaktadır. Bu sebeple seyahat fikriniz olduğunda danışmanınız aracılığıyla bu süreci daha kısa sürede atlatabilirsiniz.

D Vize yani oturum ve çalışma vizesi gibi daha spesifik bir kategoriden başvuru yapacaksanız evrak dosyanızın ve şahsınızın birçok konuda daha yakından inceleneceğinizi bilmek zorundasınız. Evraklarınızın niteliği, verdiğiniz cevapların inanılır ve ispatlanır olması önem arz etmektedir.

Belçika vizesi Ankara’da nereden alınır?, sorusunun tam karşılığı Belçika Büyükelçiliği olsa da sürecin işleyişinde pek çok kurumla bir araya gelecek ve prosedürleri yerine getireceksiniz. Belçika vize başvurusu, Ankara şube rehberlerimiz 10 yılı aşkın deneyim ve uzmanlığıyla Belçika Vize işlemleri sürecinizi kısaltır ve seyahatinizin ertelenmesi riskine karşı çözümleriyle size destek olur.

Belçika vizesi Ankara’da nasıl alınır?

Belçika vizesi başvurusu kesinlikle Belçika Devleti’nin görevlendirdiği Büyükelçilik otoritesinde Konsolosluklar aracılığıyla gerçekleştirilmelidir. Vizeniz ister ulusal ister Schengen kategorisinde olsun, Belçika vize başvurusu, Ankara şubemiz aracılığıyla sizi evinizin ya da işlerinizin konforundan ayırmadan telefon ya da mail adreslerimiz aracılığıyla yapılmaktadır. Bize ulaşmanızla birlikte başlayacak Belçika Vize işlemleri süresince şube danışmanlarımız, yönergeye uygun Belçika vize başvurunuzu yapacak ve vize başvurunuzun cevaplanmasına kadar size yardımcı olmaya devam edeceklerdir. 

Belçika Konsolosluğu’na vereceğiniz sizi özetleyen dosyanın netliği değerlendirme kriterleri için önemlidir. Yanlış verilen beyan, vize talebinize uymayan seçim ve eksik teslim edilen dosyanız ret belgesi alabilir. Vize alım zaman aralığınız uzayabileceği gibi çok daha katı kurallarla karşılaşabilirsiniz.

VFS Global ya da Konsolosluk aracılığıyla alınacak Randevu tarihine kadar olan zaman diliminde Euroasia GVS Belçika vize başvurusu, Ankara şubemiz belgelerinizin kontrollerini yapar, eksikleri giderir, problem varsa çözer. Belçika Konsolosluğu’nun yönlendirdiği kanallarla başvuru formunuzu doldurarak işlem kaydınızı alır ve bürokratik süreci takip eder.

Euroasia GVS Belçika vize başvurusu, Ankara şube rehberlerimiz Belçika vizesi Ankara’da nasıl alınır? Sorunuz için hareket listesi sunar;

 • Şubemiz +90 (312) 963 04 98 telefonuna ya da ankara@eagvs.com adresine telefon numaranızı yönlendirin.
 • Şubemiz danışmanının yönelttiği soruları cevaplayın.
 • Size yönlendirdiğimiz mailindeki evrakları hazırlayın.
 • Evrakları belirttiğimiz başvuru merkez ofisimize kargo, kurye ya da şahsen ulaştırın.
 • Biometrik kaydınız yoksa size bildirilen randevu tarih ve saatinde Belçika Ankara Konsolosluğu’nda bulunarak parmak izinizi kayıt ettirin.
 • Belçika Vize işlemleri başvurunuza dair tüm bilgileri ofisimize ulaşarak alın ve pasaportunuza ofisimizden, kargo ya da kurye hizmetiyle ulaşın.

Belçika Vizesi VFS Global Ankara

Belçika vizesi VFS Global Ankara, Belçika Büyükelçiliği tarafından dosyanızın sistem gereklerini göre alınarak randevu sürecinizi başlatan anlaşmalı firmadır.Euroasia GVS Belçika vize başvurusu, Ankara ofisimiz ise dosyanızı hazırlayan, gereklerine göre tanzim eden, tüm girişlerinizi sorgulayarak çözümlemeleri yapan danışman firmadır. Euroasia GVS yasal olarak konumlandırılmış merkez ofisimiz dahilinde şubeler aracılığıyla tüm Türkiye nezdinde hizmet vermektedir.

Aynı zamanda kendini elçilik, VFS Global personeli olarak tanıtan ve işlerinizi tamamlamayı taahhüt eden ve konuyla hiçbir bağı, yasal düzeneği olmayan kişiler de söz konusudur. Lütfen kişisel verilerinizi ya da maddi olanaklarınızı bu kişilerle paylaşmayınız.

Belçika vizeniz için karar veren yetkili kurum Belçika Büyükelçiliği, randevunuzun düzenlemesini yapan VFS Global ve dosyanızı olması gereken düzende hazırlayarak mevzuatlara, kanunlara ve uygulamalara hakim vize alımı odaklı çalışan kurumsal firma ise Euroasia GVS ve yetkili şube ise Belçika vize başvurusu, Ankara şubesidir.

Her ne kadar şu an için randevu alım ve dosya alımı yapan firma Belçika vizesi VFS Global Ankara olsa da Büyükelçilik firma değiştirme hakkına sahiptir. Bu sebeple güncel bilgileri ofislerimizden bilgi alabilirsiniz. Euroasia GVS Belçika vize başvurusu, Ankara şubemize sitemizde yer alan online destek sistemi, Tel:+90 (312) 963 04 98  ve E-Posta:  ankara@eagvs.com iletişim kanallarıyla ulaşarak her sorunuza anında ve net yanıt alabilirsiniz.

Belçika Vize Ücreti 2023

Belçika vize ücreti 2023 güncel tarifesi Büyükelçilik tarafından açıklanmıştır. Vize ücretleri konusunda tüm yetki Konsolosluk nezdinde ve artış ise Belçika ülke yönetimi nezdindedir.

Belçika vizesi Ankara başvuru ücreti Türk Lirası olarak alınmakta ve Euro kullanılmamaktadır. Tarife Euro olarak verilmiş ancak kur hesabıyla Türk Lirası olarak ödeme yapmanız beklenmektedir.

Vize Ücretleri

 • A ve C vizeleri yetişkin(+18)başvuru sahipleri için 60 EURO ortalama 400,00 Türk Lirası
 • A ve C vizeleri 6 yaşa kadar çocuklar için ücretsiz
 • A ve C vizeleri 6 ile 12 yaş arası 35 Euro ortalama 250,00 Türk Lirası
 • D vizesi ise 180 Euro ortalama 1.260,00 Türk Lirası’dır.

Vize süreniz, özel şahsi durumunuz ve benzeri durumlarda vize harç ücretleri farklılık gösterebilir. Ayrıca hizmet aldığınız ya da alacağınız VFS Global hizmet bedeli, tercüme, çeviri gibi extra işlemler bu ücrete dahil değildir.

Euroasia GVS Belçika vize başvurusu, Ankara şubemize ulaşarak size özel vize ücretinizi öğrenebilir, ek ücretlendirme konusunda da bilgi alabilirsiniz. Belçika vize ücreti 2023 yılına ait güncel ücret e-mail adresinize, mesleki durumunuza uygun evrak listeleriyle gönderilecektir. E-mail de belirtilen Belçika Schengen ya da D - Vize işlem ücreti yetkililerimiz tarafından size iletilecek banka hesap bilgilerinize Türk Lirası karşılığı olarak yatırabilirsiniz. Bilgilerinizin güvende olmadığını düşündüğünüz, şüphelendiğiniz hiçbir kişiye ek ödeme yapmayınız, dosyanızı teslim etmeyiniz. Euroasia GVS Belçika Vize Başvurusu, Ankara Kişisel Veri Koruma Kanunu gereği verilerinizin kopyalanamayacağı şifreli sistemle çalışmaktadır.

Belçika Büyükelçiliği Ankara

Belçika Büyükelçiliği Ankara, Türkiye – Belçika arasında süregelen ekonomik, kültürel, eğitim ve ticari ilişkiler kapsamında ve seyahat, oturum gibi işlemlerin de yürütülmesi sebebiyle diplomatik konum olarak değeri bulunan Ankara’da bulunmaktadır.

Büyükelçilik, Ankara dışında vize işlemlerini ve diğer iletişim kanallarını farklı illerde de yürütmek gayesiyle tam Yetkili olan İstanbul Konsolosluğu haricinde;   

 • Antalya Fahri Konsolosluk
 • Bursa Fahri konsolosluk
 • İzmir Fahri konsolosluk
 • Gaziantep Fahri Konsolosluk
 • Bodrum Fahri konsolosluk olmak üzere 5 farklı işlem noktası daha konumlandırmıştır.

Ankara ve İstanbul yetkisinde olan Vize işlemleri bölge bazında illere ayrılmıştır. Ankara Konsolosluğu’nun yetki aldığı iller Adıyaman- Afyonkarahisar- Ağrı- Aksaray- Amasya- Antalya- Ardahan- Artvin- Aydın- Bartın- Batman- Bayburt-Bilecik-Bingöl-Bitlis-Bolu-Burdur-Çankırı-Çorum- Denizli-Diyarbakır-Düzce-Elazığ-Erzincan-Erzurum-Eskişehir-Gaziantep-Giresun-Gümüşhane-Hakkari, Hatay-Iğdır-Isparta-İzmir-Kahramanmaraş-Karabük-Karaman-Kars-Kastamonu-Kayseri-Kilis-Kırıkkale-Kırşehir-Konya-Kütahya-Malatya-Manisa-Mardin-Mersin-Muğla-Muş-Nevşehir-Niğde-Ordu-Osmaniye-Rize-Sakarya-Samsun-Şanlıurfa-Siirt-Sinop-Şırnak- Sivas-Tokat-Trabzon-Tunceli-Uşak-Van-Yozgat-Zonguldak’tır.

Belçika vizesi Ankara Konsolosluk Pazartesi'den Cuma gününe 09.00 – 12.30 saatleri arasında almakta, randevusuz işlem yapılmamaktadır.

Belçika Büyükelçiliği Ankara üzerinden yapacağınız vize işlemleri için yukarıda belirttiğimiz illerden Belçika vize başvurusu, Ankara şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Eğer Ankara’da ikamet etmiyorsanız müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla istisnai bir durum yok ise işlemlerinizi mail ya da telefonla tamamlıyoruz.

Belçika vizesi Ankara'da kaç günde çıkar?

Belçika vizesi Ankara'da kaç günde çıkar? Euroasia GVS ofislerimizin en çok aldığı sorulardan biridir. Özellikle ticari vize alıyorsanız zamanlama sizin için önemlidir.

Belçika vizesi Ankara çıkma süresi, dosyanız tam, hatasız, hazır ve biometrik kaydınız tamamlanmış ise ortalama 8 – 15 gün aralığında vize işleminiz tamamlanacaktır.

Değerlendirme sürecinde Konsolosluk yetkilileri süreci uzatma inisiyatifine sahiptir. Ayrıca hesaba katmadığınız her iki ülkeye ait resmi tatiller ya da güncel diplomatik gelişmeler sizi olumsuz etkileyebilir. Farklı bir il üzerinden başvuru yapıyor oluşunuz da eğer parmak izi kaydı gibi Belçika Büyükelçiliği Ankara ofisine gelmeniz gereken bir durum ya da konsolosluğun size mülakat tarihi vermesi durumu söz konusu olursa vize işleminize tavsiye edilen sürenin yanı sıra 2-3 iş günü önceden başlamanızı Belçika vize başvurusu, Ankara olarak tavsiye ediyoruz.

Belçika Büyükelçiliği nezdinde işlemlerinizi hızlandırmanın bir yolu yoktur, işlemler kanununa ve kuralına göre yapılarak incelemesi tamamlanmadan sona ermez. Size daha kısa süreler vaat eden kişi ve kurumları ciddiye almayınız. Ayrıca “vizenizi kesin biz çıkartırız” mottosuyla size yönlendirmelerde bulunanların da bu sürece etkisi olamaz. Karar veren tek yetkin kurum Büyükelçilik’tir. Siz sadece seyahat zamanınıza, belge ve evraklarınıza özen göstermeli belli bir izan içinde olmalısınız. O zaman beklendiğinden daha erken sonuç alabilirsiniz.

Euroasia GVS Belçika vize başvurusu, Ankara şubemiz; sizi zamanlama konusunda uyarak ve size verilen plan dahilinde doğru zaman aralığında başvurunuzun yapılmasını sağlayacaktır.

Ankara Belçika Vize Başvuru Formu

Ankara Belçika vize başvuru formu, Konsolosluğa sunacağınız evrakların aslını teşkil eder. Tüm vize işlem süreci boyunca Başvuru Formunuzda verdiğiniz bilgiler esas alınır. Tüm alacağınız evraklarda o çerçevede olacak, başvuru formunuzda doldurduğunuz bilgileri karşılaması beklenecektir.

Tüm vize talebinde bulunan kişilerin doldurması zorunlu olduğu vize başvuru formu, belgeleriniz hazırlık halindeyken internetten belirtilen adreslerden temin edilerek olarak doldurulur, çıktısı alınır ve evraklarınıza eklenir.

Başvuru formu sırasında girilen eksik, hatalı ya da örtüşmeyen bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta ret almasına neden olabilmektedir. Uzmanlarımız size gereken desteği vererek formunuzu sizden gelen bilgileri esas ve doğru kabul ederek doldurur, hazır hale getirir ve size sadece imzalamak düşer. Formunuzda muhakkak suretle biometrik özellikleri taşıyan fotoğrafınız bulunmalı ve bu fotoğraf temiz, lekesiz, rötuşsuz olmalıdır. Kısaca sizin doğal halini karşılamalıdır. Aksi takdirde kimliğiniz, pasaportunuz ve başvuru formunuzdaki fotoğraflar güncel nitelikte olmalıdır.

Euroasia GVS Belçika vize başvurusu, Ankara ekibimiz Ankara Belçika Vize Başvuru Formunuzun şekil, içerik ve nitelik açısından doğrulamasını sizinle yapacak yanlış olan her nokta çözüme ulaştırılacak o suretle başvuru dosyanızın tamamlanmasına geçecektir. Başvuru formunuzu doldurmadan önce vize kategorinizi ve seyahat planınızı ekibimizle paylaşmayı unutmayın. 

Ankara Belçika Vizesi Gerekli Evraklar

Ankara Belçika vizesi gerekli evraklar, seçeceğiniz vize kategorisine göre düzenlenmekte ve listelenmektedir. Genel başvuru evrakları aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport: Pasaportunuzun en az iki adet boş sayfası bulunmalı yırtık, lekeli, yıpranmış olmamalı. Son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş, vizenin bitiş zamanından en az 3 ay daha geçerli olmalı.
 • Biometrik Vesikalık Fotoğraf: 1 adet fotoğrafınızın son altı ay içinde çekilmiş, dini gerekçeler dışında gözlerinizi kapatacak herhangi bir şey olmadan tam karşınızdan çekilmiş olmalıdır.
 • Belçika Vizesi Başvuru Formu: Beyan edilmesi gereken bilgiler açık olmalı; eksiksiz olarak bizzat imzalanarak doldurulmalıdır.
 • Seyahat Rezervasyon Belgeleri : Uçuşunuza, otel rezervenize ya da diğer ulaşım araçlarına ilişkin belgeniz, seyahat planınıza ait belgeyi kapsamaktadır. Farklı ülkelere ziyaret yapacaksanız sizden ek belge istenecektir.
 • Vize Harcı Belgesi: Vize başvurunuzda ödenmesi gereken harcın banka dekont fotokopisi eklenmelidir.
 • Belçika Seyahat Sağlık Sigortası : Belçika Seyahat sağlık sigortası vize sürenizi  karşılayacak şekilde yaptırılması gereken seyahat sağlık sigortası, en az 30.000 Euro’luk poliçeyi karşılamalıdır.
 • Maddi Durum Tespiti için gereken belgeler: Kalınacak süredeki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair belge, çalışanlar, İşverenler, öğrenciler, işsizler ve hatta ev hanımları için farklı belgeler hazırlanmalıdır. Banka ekstreniz de buna dahildir.
 • Muvafakatname: 18 yaşından küçük çocukların tek başına seyahat etmelerini gerektiren durumlarda aileleri tarafından verilmiş noter tasdikli seyahat iznidir. Çocuğunuzun dosyasında muhakkak bulunmalıdır.

Ankara Belçika vizesi gerekli evraklar kapsamında daha önce aldığınız vizelere dair bilgi, varsa daha önce kullandığınız pasaportlar da dosyanıza dahil edilebilir. Planlarınızın değişmeden vize alım sürecinizi tamamlamak için Belçika vize başvurusu, Ankara ekibimize ulaşın.

Ankara Belçika Vizesi Ret

Ankara Belçika Vizesi Ret, elbette karşınıza çıkabilecek çok ciddi bir sorundur. Vize başvurunuz ret olduğunda size bir bilgilendirme belgesi sunulur ve aldığınıza dair imzanızı atmanız talep edilir. Ret evrakınızda ne sebeple vizenizin olumsuz sonuçlandığını görebilirsiniz. Genellikle bilmeden yaptığınız yanlışlıklar ya da eksiklikler konuyu oluşturur. Bu sebeple çözümlenmesi imkansız değildir.

Belçika vize başvurusu, Ankara şubemiz ile ret belgenizi paylaşabilirsiniz. Ekibimiz çözümlemeyi sunacak ve onayınızla yeniden başvuru yapma imkanı bulacaksınız. Lakin Büyükelçilik ve hizmet bedeli altında ödediğiniz tüm vize ücretlerinizin iadesi olmayacak, yeni başvurunuzda yeniden ödeme yapmak durumunda kalacaksınız.

Ret belgenizde yer alabilecek başlıklar

 • Sahte, tahrif edilmiş seyahat belgesi beyanı,
 • Gerekçesi anlaşılamayan seyahat amacı,
 • Ön görülen maddi kaynağa sahip olunduğuna ilişkin belgelerin noksanlığı, 
 • Söz konusu 180 günlük dönemde Schengen’e üye devletlerde 90 gün kalınmış olunması,
 • Schengen’de giriş yasağı kaydı girişinizin olması,
 • Başvuru sahibinin iç güvenliğe kamu, politikasına ya da toplum sağlığına tehdit olarak kabul etmişse,
 • Ziyaret ya da kalış amacı güvenilir değilse,
 • Transit geçişinize gerekçe sunmamışsanız,
 • Geçerli sağlık sigortasına sahip olduğunuzu dosyanıza eklemediyseniz vizeniz ret olacaktır.

Ankara Belçika Vizesi ret belgeniz size ulaştığında; Belçika vize başvurusu, Ankara ofisimize ulaşabiliryasal şartlara bağlı kalarak yerine getirerek yeniden vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ankara Belçika Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Ankara Belçika Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası, tüm Schengen ülke ziyaretçilerinden istenen bir poliçedir.

Poliçelerinde yaş sınırı ve seyahat sonrası ibareli evraklar kabul edilmemektedir.

Geçerli Belçika seyahat sağlık sigortası paketlerini;  Euroasia GVS Belçika vize başvurusu, Ankara ofisimizden öğrenebilir, Ankara Belçika Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası tekliflerini alabilir ve şartları sağlayan sigorta belgenizi evraklarınıza ekleyerek başvurunuzu ofislerimiz ve operasyon ekibimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Sigorta acenteleri Konsolosluk tarafından talep edilen kriterlere ilaveten ek paket özellikleri de sunmaktadır. Seyahatinizde mutlaka olması gereken bazı sigorta çeşitlerini de dahil ederek, hem şahsi güvenliğiniz, hem ani bir problemde hem de olmasını istemeyeceğiniz ciddi bir sıkıntıda yalnız olmadığınızın manevi rahatlığını deneyimleyebilirsiniz.

Euroasia GVS ile yapacağınız vize alım çalışmasının amacı,sadece Ankara Belçika Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası sıkıntınızda değil karşınıza çıkabilecek her türlüsorunda çözüm odaklı hizmet almanızı garanti altına almaktır.Kişisel bilgilerinizin güvende olduğu 10 yılı aşkın tecrübeye sahip kurumsal bir firma ile çalışmak isterseniz; biz buradayız. Ankara başvurularınız için bilgi isteği, şikayet ve vize başvurularınız için danışmanlarımıza ulaşabilir ve ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıklı, problemsiz, keyifli nice seyahatlere…

Euroasia GVS Belçika vize başvurusu, Ankara Ofisi

Adres

Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA

Telefon

+90 (312) 963 04 98

E-Posta

ankara@eagvs.com

 

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';