x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 29

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Belçika Vize Başvurusu, Bursa

Değerli misafirlerimiz, Euroasia Global Visa Services Bursa şubemiz ile yapmak istediğiniz Belçika vize başvurularına dair sizler için hazırladığımız tüm bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Bursa Orhangazi, Kestel, İznik, İnegöl, Mudanya, Gemlik, Büyükorhan, Osmangazi, Yenişehir, Nilüfer, Gürsu, Yıldırım, Harmancı, Keles, Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Orhaneli ilçelerimiz başta olmak üzere Kütahya, Bilecik ve Yalova gibi çevre şehirlerimizden yapılacak olan vize başvurularına dair gerekli, detaylı ve güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Bursa

Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden biri Belçika’dır. Daha önce Schengen ülkelerinden alınan geçerliliği ve seyahat süresi devam eden bir vizeniz bulunuyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika seyahatinde bulunabilirsiniz. Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahip olanların Belçika seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin ise vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 3 ayı aşmamak şartı ile Belçika seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirmek istediğiniz Belçika vize başvurusu için aşağıda sizin için belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. İhtiyaç duyulan belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Belgeleriniz arasında eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu uygulama ile belge hatası nedeniyle ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçmekteyiz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (224) 322 01 29 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da bursa@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Bursa

Belçika vize başvurusu yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve başvurularının özeti niteliğine sahip olan Belçika vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık halindeyken online olarak doldurulur, bir adet örneği alınır ve evraklarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız size bu süreçte gerekli olan desteği vererek sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Bursa

Başvurusu gerçekleştirilen Belçika vize başvurularının karara bağlanma süresi ortalama olarak 8-15 iş günü sürmektedir. Konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve Belçika resmi tatilleri gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ediyoruz.
+90 (224) 322 01 29 numaralı telefonumuzdan ya da bursa@eagvs.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Bursa

Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirmek istediğiniz Belçika vize başvuruları 4 aşamada karara bağlanmaktadır. Euroasia GVS Bursa şubemiz tarafından sizlere bu aşamaları listeledik:

  • Belçika Vize Başvurusu İçin Gereken Bilgilerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin seyahat gerekçenize göre sizden istedikleri belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri isterseniz kargo ile gönderebilir istersenizde ofisimize uğrayarak teslim edebilirsiniz. Kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatli bir şekilde incelenir ve kontrol edilir.
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapılması gereken ön koşul başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza yatırabilir dilerseniz de ofisimize uğrayarak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyalarınızın Sunulması: Belçika vize başvuruları için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkilimiz tarafından arka planda tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Başvurunuzun sonuçlanmasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu ofisimize uğrayarak teslim alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Bursa

Belçika Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu nedenle vize başvurularının kabulü için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. 12 yaşını dolduran bireylerin ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi vermeniz için sizi bir yetkilimiz karşılar ve size rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 tarihinden sonra sahip olunan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden gelmenize gerek kalmadan vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';