x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Aile Birleşimi

E.L.M 03/05/21, 17:10
Kolay gelsin ben Belçika aile birleşimi hakkında bilgi almak istiyorum. Ankara’da ikamet ediyorum. Ben Türk vatandaşıyım. Ancak nişanlım Belçika vatandaşı. Aile birleşimi prosedürleriniz nelerdir? Evlilik prosedürleri olmadan oraya gidip evlilik yapmam mümkün mü? Anadil seviyesine yakın Almanca konuşabiliyorum. Belçika’da aile birleşimi esnasında dil sertifikası zorunlu olacak mı? Aslında bu sürecin ne kadar zor ilerlediğini biliyorum ve bu yüzden deneyimli insanlarla çalışmak istiyorum. Belçika hakkında tüm detaylara sizin aracılığınızla ulaşabilir miyim? Ortalama kaç günde sonuçlanır? Cevap için teşekkürler!!!!!
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba. Belçika aile birleşimi başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli ve ilk detay aile birleşimi gerçekleştirilecek kişilerin hangi ülke vatandaşlığında olduğudur. Çünkü bu bilgiye göre gerekli olan evraklar değişkenlik göstermektedir. Belçika vatandaşı ile aile birleşimi başvurularında;

*Pasaportunuz

*Başvuru formunuz( Flemenkçe/Fransızca/Almanca/İngilizce dillerinden biri seçilmeli)

*Başvurunuzun hangi dilde incelenmesini istediğinize dair Sonuç Belgesi

*3 adet biyometrik fotoğrafınız

*Belçika’da ikamet eden eşin kimlik fotokopisi

*Belçika’da ikamet eden kişinin bağlı olduğu kurumdan medeni hal döküm belgesi(varsa önceki evlilikleri de kapsamalı)

*Tam vukuatlı Nüfus kayıt örneği (başvuru yapılacak dile göre tercümesi)

*Çiftlerin beraberliklerini kanıtlayan belgeler( nikah/düğün fotoğrafları, evrakları )

*Başvuru yapacak eş için kendisine ait Formül/A Formül/B belgeleri

*Sağlık raporu

*Belçika’da ikamet edeceğiniz adrese ait bilgiler ve belgeler(tapu/kontrat)

*Türkiye’de bulunan eş için Belçika’daki eşin almış olduğu Sigorta Poliçesi(mutuelle) renkli fotokopisi

*Eşlerden Belçika’da ikamet eden tarafın 1 yıllık maaş bordrosu ve son 1 yıllık vergi beyannameleri.

**Boşanma var ise;

Türkiye’de boşanan taraf için- boşanma kararının yeminli tercüman ile Belçika resmi dillerinden herhangi birine çevrilmesi, boşanma kararının aslı ve 2 adet fotokopileri (apostille)

Belçika’da boşanan taraf için- Boşanma kararının aslı (Belçika’dan) ve 2 adet fotokopileri gerekmektedir.

Belçika Aile Birleşimi Vizesi

Belçika aile birleşimi vizesi başvurularınızda ne yazık ki bu gerekli belgeleri sunmamanız halinde ve gerekli prosedürü uygulamadığınız durumlarda bu vizeyi almaya hak kazanamamaktasınız.

Belçika vatandaşı ile aile birleşimi başvurularınızda dil yeterlilik zorunluluğu bulunmamaktadır ancak var olan yeterlilik belgelerinizi evraklarınız içerisinde belirtebilir veya başvuru görüşmelerinizde dil yeterlilik yeteneğinizi kanıtlayabilirsiniz. Aile birleşimi Belçika başvurularında net bir süre olmamakla birlikte 1-2 ay öncesinden başvurunun yapılması önerilmektedir. Ortalama 1-2 ay sürebildiğini de belirtmek isterim. Bu yoğunluğa ya da başvuru sahibine göre değişkenlik gösterebilir(en az 2 hafta en çok 3 ay).

Belçika aile birleşimi başvurularınız için bizlere iletişim bilgilerimiz üzerinden ulaşabilir ve Belçika uzmanlığı bulunan temsilcilerimiz dâhilinde gerekli evrak listesinin tüm detaylarını,  bilinmesi gerekenleri detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

ECEHAN GÜVEN

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';