x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Belçika Vize Başvuru, Adana

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Adana şubemiz ile yapmak istediğiniz Belçika vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Adana Yüreğir, Ceyhan, Sarıçam, Seyhan, İmamoğlu, Feke, Yumurtalık, Çukurova, Saimbeyli, Tufanbeyli, Pozantı, Karaisalı, Aladağ, Karataş ve Kozan ilçelerimiz başta olmak üzere Hatay, Mersin ve Kilis gibi çevre illerimizden gerçekleştireceğiniz Belçika vize başvurularına dair ön bilgilere sahip olabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Adana

Belçika Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu yüzden Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin Belçika seyahatleri öncesinde vize almalarına gerek olmadan 6 ay içinde 3 ayı aşmayacak şekilde seyahatlerini yapabilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi iseniz Belçika seyahatinizin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Önceden Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden aldığınız bir vizeniz varsa seyahat süresi ve geçerliliği devam ediyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika seyahati yapabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Kurumumuz ile yapacağınız Belçika vize başvurusu için sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz. Gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra herhangi bir belgenin gerçeğe aykırı, eksik ya da hatalı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu uygulama neticesinde belge hatası nedeniyle meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmekteyiz. Seyahat amacınıza uygun kategori başlığı bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategori başlığı ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak veya adana@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Adana

Belçika konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olan ve Belçika seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu olan Belçika vize başvuru formu, evraklarınız hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, örneği alınır ve evraklarınızın arasına konulur. Vize başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzman yetkililerimiz bu konu da size gereken desteği sağlayarak sizden elde edeceği bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Adana

Başvurusu yapılan Belçika vize başvuruları yaklaşık olarak 8-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre tam olarak zaman belirtmemekle birlikte konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi, Belçika resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

+90 (322) 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak ya da adana@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Adana

Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştireceğiniz Belçika vize başvuruları 4 aşamada karara bağlanmaktadır. Euroasia GVS Adana şubemiz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik.

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin seyahat amacınıza göre sizden talep ettiği belge listeleri bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilir isterseniz de kargo ile göndererek bize ulaştırabilirsiniz. Hazırlayıp kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzman yetkililerimiz tarafından kontrol edilir ve incelenir.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Belçika vize başvurularının işleme alınması için yapmanız gereken ön şart vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretini dilerseniz ofisimize gelerek ödeyebilir dilerseniz de banka hesabımıza yatırarak ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Belçika vize başvuruları için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm işlemler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Adana

Belçika Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu yüzden daha önce herhangi bir Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisinden alınan vizesi olmayanların ve 12 yaşını aşmış bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak iziniz verilirken bizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin size yapacağı rehberlik sayesinde parmak izi verme aşamanız hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanır. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan Schengen vizeniz varsa verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Belçika vize başvurusu yapabilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';