x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

Belçika Vize Başvuru, Kayseri

Sayın misafirlerimiz Euroasia Global Visa Services Kayseri Şubemiz ile yapacağınız Belçika vize başvurularına dair sizler için güncel, detaylı ve gerekli bilgileri hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Kayseri Talas, Melikgazi, Akkışla, Felahiye, Özvatan, Develi, Kocasinan, İncesu, Hacılar, Bünyan, Yahyalı, Pınarbaşı, Sarız, Sarıoğlan, Yeşilhisar ve Tomarza ilçelerimiz başta olmak üzere Niğde, Nevşehir ve Kırşehir gibi koşu şehirlerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Belçika vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Belçika Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden birisidir. Belçika seyahati gerçekleştirmek isteyen Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek koşulu ile vize almalarına gerek olmadan Belçika seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Belçika seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden alınan geçerliliği ve seyahat gün sayısı yeterliliği bulunuyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika seyahati yapabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Kurumumuz aracılığı ile yapacağınız Belçika vize başvuruları için sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak erişebilirsiniz. Gerekli olan belge listelerini nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Belgelerinizin eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. Yaptığımız bu uygulama sayesinde belge hatası ya da eksikliği nedeniyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmekteyiz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayarak ya da kayseri@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Kayseri

Belçika seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve Belçika konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olan Belçika vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girilen eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Yetkililerimiz size bu konu da gereken desteği vererek sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Kayseri

Başvurusu yapılan Belçika vize başvurularının sonuca bağlanma süreleri yaklaşık olarak 8-15 iş günüdür. Bu zaman ortalama olmakla beraber konsolosluk tarafından istenen ek belge talepleri, Belçika resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

+90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayarak veya kayseri@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Tüm ülkelerde olduğu gibi Belçika’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Euroasia GVS Belçika şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Belçika konsolosluk yetkililerinin seyahat sürenize göre, meslek bilgilerinize göre ve seyahat amacınıza göre sizden istediği belgelerin listesi tarafınıza sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra dilerseniz kargo ile dilerseniz de ofisimize gelerek bize teslim edebilirsiniz. Hazırlayıp bize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Belgeleriniz arasında eksik ya da hatalı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yerine getirmeniz gereken ön şart vize başvuru ücretinizi ödemektir. Vize başvuru ücreti tüm harçlardan, danışmanlık hizmet bedelimizden, işlem ücretlerinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinii isterseniz banka hesabımıza transfer edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Belçika vize başvuruları için parmak izi verme şartı vardır. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın konsolosluk yetkililerine teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürler yetkilimiz tarafından arka planda tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Başvurunuzun karara bağlanması ile birlikte yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize ziyarette bulunarak isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Schengen vize uygulamasında yer alan diğer ülkeler de olduğu gibi Belçika için de parmak izi verme şartı aranmaktadır. Daha önceden Schengen vize uygulamasında bulunan ülkeler için verilen parmak iziniz bulunmayanların ve 12 yaşını tamamlamış bireylerin parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme sürecinizde kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde parmak izi verme süreciniz hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. 25 Eylül 2015 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilmiş olan parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan vize başvurusu yapabilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';