x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Eposta

balikesir@eagvs.com

Belçika Vize Başvurusu, Balıkesir

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemiz tarafından sizler için tasarladığımız Belçika vize başvuruları için gerekli, detaylı ve güncel bilgilendirmelerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Balıkesir Gönen, Ayvalık, Bandırma, Edremit, Bigadiç, Altıeylül, Balya, Dursunbey, Gönen, İvrindi, Marmara, Gömeç, Havran, Savaştepe, Susurluk, Manyas, Erdek, Sındırgı, Manyas ve Karesi ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Kütahya ve Manisa gibi komşu illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Balıkesir vize başvurularına dair tüm ön bilgilere erişebilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Balıkesir

Belçika Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Belçika seyahatinde bulunmak isteyen Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin vize almalarına ihtiyaç olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek koşulu ile Belçika seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Belçika seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Önceden sahip olduğunuz geçerliliğini ve seyahat gün sayısı yeterliliğini koruyan bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika seyahati yapabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Balıkesir şubemiz tarafından yapmak istediğiniz vize başvuruları için aşağıda sizler için belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belge listelerine ulaşmak için ilgili kategori bağlantısına tıklayabilirsiniz. İhtiyaç duyulan belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Hazırladığınız belgelerin arasında gerçeğe aykırı, hatalı veya hatalı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu sayede belge hatası nedeniyle oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahatiniz için uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0266 225 50 02 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da balikesir@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Balıkesir

Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve Belçika vize başvurusu yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu olan Belçika vize başvuru formu, evraklarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinde online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı belge girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gerekli desteği vererek sizden alacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Balıkesir

Başvurusu yapılan Belçika vize başvuruları yaklaşık olarak 8 ila 15 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Bu zaman ortalama zaman olmakla beraber konsolosluk dönemsel yoğunlukları, konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ve Belçika resmi tatilleri gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir problem yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
0266 225 50 02 numaralı telefonumuzu arayarak ya da balikesir@eagvs.com adresimize e-posta göndererek yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Balıkesir

Kurumumuz ile yapacağınız Belçika vize başvuruları 4 aşamada tamamlanmaktadır. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Belçika Vizesi İçin Gereken Evrakların Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin seyahatiniz için sizden talep ettiği belge listeleri bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazır hale getirdikten sonra isterseniz kargo yoluyla isterseniz de ofisimize gelerek kurumumuza teslim edebilirsiniz. Bize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Belgelerinizin arasında yanlış ya da eksik belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti konsolosluk ve diğer tüm harçlardan, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer meydana gelebilecek giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize uğrayarak dilerseniz de banka hesabımız aracılığı ile göndererek ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Hazırlanması: Belçika vize başvuruları için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın konsolosluk yetkililerine teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Pasaportunun Size Ulaştırılması: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini isteyebilir dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak teslim alabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Balıkesir

Belçika Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. 12 yaşını aşan bireylerin ve 2016 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi olmayanların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.2016 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için yeniden gelmenize gerek olmadan Belçika vize başvurusu yapabilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman karşılaşılan bir durum olmayıp nadiren karşılaşılan bir olaydır.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';