x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

Belçika Vize Başvuru , Trabzon

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemiz ile gerçekleştireceğiniz Belçika vize başvurularına dair gerekli, detaylı ve güncel bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Trabzon Akçaabat, Vakfıkebir, Şalpazarı, Araklı, Maçka, Of, Çarşıbaşı, Arsin, Beşikdüzü, Dernekpazarı, Köprübaşı, Hayrat, Tonya, Düzköy, Çaykara, Ortahisar, Sürmene ve Yomra ilçelerimiz başta olmak üzere Gümüşhane, Bayburt ve Giresun gibi çevrede bulunan şehirlerimizden yapılacak olan Belçika vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisi de Belçika’dır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Belçika seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Belçika seyahati yapmak isteyen Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 3 ay aşmamak koşulu ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Daha önceden Schengen ülkelerinden birinden alınan bir vizeniz varsa geçerliliği ve seyahat gün sayısı yeterliliği bulunuyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika ziyaretinde bulunabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Trabzon şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategori başlıkları için Belçika vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Belçika seyahatiniz için gereken belge listelerine ilgili kategori başlıklarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gereken belge listelerini nasıl ve nereden elde edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz. Gereken belgeleri hazırladıktan sonra belgelerinizin arasında hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu uygulama sayesinde seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahat amacınıza uygun kategori başlığı bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategori başlığı ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayarak veya trabzon@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Trabzon

Belçika seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatlerinin özeti niteliğinde olan Belçika vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık durumundayken internet üzerinden online olarak doldurulur, bir adet örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Vize başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konu da size gereken desteği sağlayarak başvurunuzu sizden aldığı bilgilerle doldurarak hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Trabzon

Başvurusu yapılan Belçika vize başvuruları yaklaşık olarak 8 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu zaman ortalama zaman belirtmekle beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve Belçika resmi tatilleri gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

+90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzdan ya da trabzon@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirmek istediğiniz Belçika vize başvuruları 4 aşamada tamamlanmaktadır. Euroasia GVS Trabzon şubemiz tarafından sizler için bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri tarafından seyahat gerekçenize uygun sizlerden talep edilen belge listeleri bilgilerinize sunulur. Gerekçenize uygun belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo yoluyla bize iletebilir isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz. Bize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatle kontrol edilir ve incelenir.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Belçika vize başvurunuzun işleme alınması için başvuru ücretinizin ödenmiş olması gerekmektedir. Vize başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi isterseniz banka hesabımıza transfer ederek isterseniz de ofisimize gelerek ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Belçika vize başvuruları için parmak izi verme şartı söz konusudur. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürler yetkilimiz tarafından arka planda tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgilendirir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini isteyebilir isterseniz de ofisimizi ziyaret ederek kendiniz alabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisi de Belçika’dır. Daha önceden herhangi bir Schengen ülkesinden alınan vize için verilmiş olan parmak izi bulunmayanların ve 12 yaşının üstündeki bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde halletmiş olursunuz. 2016 tarihinden sonrasına ait Schengen vizeniz varsa verilmiş olan parmak izler VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden gelmenize gerek olmadan Belçika vize başvurusu yapabilirsiniz.

Belçika konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Belçika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES