x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Avusturya Vize Randevusu

Avusturya vize randevusu

Değerli ziyaretçilerimiz Avusturya vize randevusu sayfasına hoş geldiniz.

Bu sayfada Avusturya’ya turistik, ticari, kültürel veya ziyaret gibi amaçlarla ve 90 günü geçmeyecek seyahatlerde başvuru yapılan vize sürecinde randevu işlemleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları Avusturya’ya yapacakları ticari, turistik, ziyaret vb. amaçlı seyahatlerde vizeye tabidir. Vize alım süreci ise çok katmanlı bir süreçtir. Vize randevusu Avusturya Konsolosluğu tarafından bir başvurunun değerlendirmeye alınabilmesi için de şart bir işlemdir. Avusturya Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinin kabulü, parmak izi verilerinin alınması ve Konsolosluk harcının ödenmesi işlemlerinde veri merkezlerini yetkilendirmiştir. EAGVS ise bu veri merkezlerinde vize başvuru işlemi yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur. Avusturya vize randevu işlemleri Konsolosluğun yetkilendirdiği bu veri merkezlerinden EAGVS müşteri temsilciniz tarafından tamamlanır.

Vize randevu işlemi, başvuru dosyasının işleme verilmesi, Konsolosluk harcı ve veri işlem merkezi ödemelerinin yapılması ve biometrik işlemlerin tamamlanmasından oluşan bir süreçtir. Vize dosyasında bir eksiklik olması durumunda veri merkezi yetkilileri ilk aşamada başvuru reddi yapmaya yetkilidir. Dolayısıyla başarılı bir vize randevusu için ilk adım eksiksiz, hatasız, seyahat amacına uygun, birbiriyle tutarlı evraklarla hazırlanmış bir başvuru dosyasıdır. Avusturya vize randevu işleminden önce başvuru dosyanız deneyimli EAGVS müşteri temsilcileri tarafından hazırlanarak başvurunun reddi gibi olumsuz ihtimaller ortadan kaldırılır.

Avusturya vize randevu oluştur

Nasıl Avusturya Vize Randevusu Alabilirim?

Vize randevu takvimi Avusturya Konsolosluğu’nun dönemsel yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin yaz sezonu, okulların kapalı olduğu tatil sezonları ve yılbaşı gibi dönemlerde vize randevularında yoğunluk olduğu için Avusturya vize randevu 2021 takvimi de ileri bir tarihte uygunluk verebilmektedir. Avusturya vize başvuruları planlanan seyahatten en fazla 6 ay önce en az 15 gün önce yapılabileceği için vize başvurularının vakitlice yapılması tavsiye edilir. Vize randevusu Konsolosluğun yetkilendirdiği veri merkezlerinden alınmalıdır. Avusturya Konsolosluklarında bölgelere göre yetki ayrımı bulunduğu için başvuran kişinin ikamet ettiği bölgeye göre vize randevusu alınmalıdır. EAGVS müşteri temsilciniz sizin ikamet yerinizin bağlı olduğu Konsolosluğun yetkisindeki veri merkezinden randevunuzu alır.

Avusturya Konsolosluğu vize randevusu için yetkilendirdiği veri merkezleri İstanbul, Ankara, Edirne, Bursa, İzmir, Gaziantep, Trabzon, Antalya ve Bodrum’da bulunmaktadır. Randevu alım işlemleri ise online olarak yapılmaktadır. Veri merkezlerinin yönlendirdiği online platform üzerinden vize türüne uygun randevu oluşturulmaktadır. Başvuran kişinin ikamet yerine göre EAGVS müşteri temsilciniz tarafından alınan vize randevusu, planlanan seyahatte bir gecikme olmayacak ilk uygun tarihte alınır. Vize randevusu alınırken pasaport bilgilerinin hazır olması gerekir. Pasaportta yazan, ad-soyad, pasaport numarası, doğum tarihi gibi bilgiler ile randevu alımı sırasında belirtilen bilgiler uyumlu olmalıdır. Aksi halde Avusturya vize randevu alımı başarısız sayılacaktır.

Ayrıca Avusturya Schengen vize randevu alımı ücretsizdir, pasaport bilgilerinize ihtiyaç duyulur. Telefon üzerinden güvenmediğiniz, hizmetlerinden emin olmadığınız kişilerin Avusturya vize randevusu alma vaadiyle para talep etmelerine karşı dikkatli olunması tavsiye edilir.

Vize randevu alım işlemi vize başvuru sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. EAGVS Avusturya vize danışmanlık hizmetleri yalnız randevu alım hizmetini değil, dosya hazırlığı, randevu alımı, randevu günü veri merkezinde işlemlerinizin yapılması, pasaport takibi ve iadesini de kapsamaktadır.

Vize Sonuçlanma Süresi

Avusturya Schengen vize başvuruları kural olarak 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süre standart süre olup, Konsolosluğun ek evrak talep etmesi halinde uzayabilmektedir. Konsolosluk her durumda ek evrak isteme yetkisine sahiptir. Olağandışı durumlar göz önünde bulundurularak vize başvurusunun yapılması, planlanan seyahatteki gecikmelerin önüne geçecektir.

Avusturya vize randevusu işlemleri için 02129632787 numaralı telefonu arayarak Avusturya vize başvuru süreci hakkında ücretsiz bilgi talep edebilirsiniz. EAGVS müşteri temsilcilerimiz vize başvuru süreci hakkında sizlere bilgi vermekten mutluluk duyar.

Avusturya vize randevusu al

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2020
T. Tuba 19/02/20, 17:25 Cevabı Görüntüle
Kısa dönemlik seyahat için Avusturya’ya bir seyahatte bulunacağız. Avusturya vize randevu 2020 yılı itibariyle nasıl ilerlemektedir? Evraklarımızı hazırlayıp konsolosluğe teslim ettikten sonra mı randevu alacağız? Prosedürü bilmediğimiz için ne yapacağımızı bilmiyoruz. Başvurumuzu ne kadar süre önce yapmamız gerekmektedir? Başvurumuzu yaptıktan sonra pasaportumuz ne zaman elimize geçer? Konu hakkında geri dönüşlerinizi bekliyoruz. Teşekkürler
Avusturya Vize Başvuru Merkezi
E. Dönmez 08/02/20, 16:54 Cevabı Görüntüle
Avusturya başvuru merkezinde randevu saatinde şahsen bulunmam gerekiyor mu? Vize başvurusu için bana gelmemem gerektiği söylendi özel danışmanlığımı yapan firma aracılığıyla başvurumu yaptım. Dosyamı iş yoğunluğundan dolayı kendi başıma servis merkezine götüremeyeceğim. Konu ile ilgili yardımlarınızı rica edeceğim. Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
Avusturya Konsolosluğu Randevu
M. Akay 05/02/20, 10:54 Cevabı Görüntüle
Ankara Çankaya’da oturuyorum. Avusturya Konsolosluğu randevu nasıl alınıyor? Bir ay önce senelerdir çalıştığım işten ayrıldım. Yeni bir işe başlamadan önce bir yurt dışı seyahatinin iyi geleceğini düşünüyorum. Tapuları adıma kayıtlı gayrimenkullerim var ayrıca. Bu daireler de kiraya verilmiş durumda ve sözleşmeleri benim adıma kayıtlı. Şu an hali hazırda çalışmadığım için çalışma evraklarımı da sunamayacağım. Konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim. Umuyorum ki geri dönüşlerde bulunur ve ne yapabileceğim hakkında yardımcı olursunuz.
Avusturya Vize Randevu 2020
N. Özer 11/01/20, 17:48 Cevabı Görüntüle
Kısa dönemlik seyahat için Avusturya’ya bir seyahatte bulunacağız. Avusturya vize randevu 2020 yılı itibariyle nasıl ilerlemektedir? Evraklarımızı hazırlayıp konsolosluğa teslim ettikten sonra mı randevu alacağız? Prosedürü bilmediğimiz için ne yapacağımızı bilmiyoruz. Başvurumuzu ne kadar süre önce yapmamız gerekmektedir? Başvurumuzu yaptıktan sonra pasaportumuz ne zaman elimize geçer? Konu hakkında geri dönüşlerinizi bekliyoruz. Teşekkürler
Avusturya Vize Randevuları
H. Güles 09/01/19, 03:01 Cevabı Görüntüle
Ben yeni evlendim ve eşimi avusturya ya getirmek istiyorum ve nerden başvuru yapacam bilmiyorum davetiye mi yapmam gerekiyor yoksa turkiyeden mi başvuru yapılır bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz? Nerden ve nasıl başvuru yapılır
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES