x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 91

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

canakkale@eagvs.com

Avusturya Vizesi Çanakkale

Bir orta Avrupa ülkesi olan Avusturya, 9 farklı eyaletten oluşur ve ekonomik anlamda da gelişmiş Avrupa ülkeleri arasında gösterilebilir. Bu nedenle iş imkanları ve sosyal yaşam gibi farklılıklar göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yerleşim ve oturma izni gibi konularda da tercih ettiği ülkelerden birisidir. Her ne kadar denize kıyısı bulunan bir ülke olmasa dahi özellikle Viyana gibi şehirleriyle çok köklü bir tarihi bulunduğu için turistik açıdan da çok fazla tercih edilen ülkelerden birisini oluşturmaktadır. Bu nedenle her yıl binlerce kişi Avusturya vizesi talebi ile firmamızdan hizmet almayı tercih etmektedir. Avrupa Birliği Schengen bölgesi içerisinde bulunması ile birlikte Avusturya Vizesi Çanakkale gibi konularda vize işlemleri Schengen vizesi standartlarına göre gerçekleştirilir. 

EAGVS firması olarak Avusturya Vizesi taleplerinize cevap oluşturmak adına tamamen profesyonel ve tecrübeli bir kadro ile hizmet veriyoruz. Bu çerçevede Çanakkale ilinde de kurmuş olduğumuz ofis sayesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye'de yaşayan yabancı ülke vatandaşları için hizmet çerçevesi sunuyoruz. Avusturya vizesi için ilk başvuru işlemlerini gerçekleştirmek isteyen ve resmi prosedür sayesinde vize sahibi olmak isteyen herkes, Çanakkale büromuz üzerinden hizmet alabiliyor. Özellikle Türkiye'nin en önemli turistik kentlerinden biri olan ve tarihi dokusuyla Türkiye'ye farklı bir anlam katan Çanakkale'de uzun yıllardır profesyonel ve öncelikli olarak tercih edilen büro hizmetlerimiz yer alıyor. 

Avusturya Vizesi Çanakkale'den Alınır Mı?

Avusturya vizesi bahsedildiği şekilde ülke Schengen bölgesi içerisinde bulunduğu için Schengen vizesi şeklinde talep edilir. Ancak Schengen Vizesi sayesinde 180 gün içerisinde en fazla 90 gün olmak üzere Avusturya'da konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Schengen vizesi taleplerinde bilinmesi gereken önemli noktalardan biri de ilk defa hangi ülke üzerinden Schengen vizesi talep ediyorsanız, o ülke üzerinden Avrupa'ya giriş yapmanız gerektiğidir. Yani Avrupa'da giriş yapacağınız ilk ülke Avusturya ise Schengen vizesini Avusturya üzerinden talep edersiniz. Schengen vizesinin temin edilmesi için de Türkiye'de belirli başlı bölgelerde hizmet veren konsolosluk bağlantılı kurumlar yer almaktadır. Örneğin İstanbul, İzmir, Ankara, Çanakkale, Bursa ve Antalya gibi farklı şehirlerde bulunan merkezler ile bağlantılı şekilde firmamızın kurmuş olduğu yapıya benzer acenteler danışmanlık hizmetleri verir. 

Firmamızın verdiği hizmetler sayesinde Çanakkale kentinde de vize başvuruları gerçekleştirebilir ve Avusturya Vizesi talep edebilirsiniz. Bu konuda firmamızdan hizmet alan her kişi kendisi ile sürekli bir şekilde bağlantıda kalacak bir danışman ile sürekli iletişim kurarak, her aşamada doğru işlemleri gerçekleştirip vize başvurusunu tamamlayabilir. Genel kapsamda kademeli bir şekilde gerçekleştirilen vize başvuru işlemlerinde başvuru formu doldurulması, dilekçe hazırlanması, evrakların hazırlanması, evrakların dosya haline getirilmesi ve randevu alınması gibi tüm işlemler Çanakkale'de gerçekleştirilir. Sonrasında ise konsoloslukta gerçekleştirilen randevu için Çanakkale'den ayrılmanız gerekirken, bu konuda da firmamız danışmanları size refakat edecektir. Son aşamada inceleme işlemleri ve vize onayı verilmesi gibi tüm noktalar konsoloslukta gerçekleştirilirken, pasaport teslimi yine Çanakkale'de sağlanır. 

Avusturya Vizesi Çanakkale Başvuru Merkezi Nerede?

Çanakkale son yıllarda çok hızlı bir şekilde gelişimine devam eden ve büyüyen bir kent olmakla birlikte kentte birçok farklı hizmete ihtiyaç duyduğundan dolayı firmamız Çanakkale ofisi kurulumu gerçekleştirmiştir. Bu bağlamda şehrin özellikle merkezi bölgeleri arasında yer alan bir noktada Çanakkale ofisimiz yer almaktadır. Özellikle 300.000 üzerinde Çanakkale nüfusu ve yine yüz binlerce nüfus oluşturan ilçeleriyle birlikte sadece il genelinde hizmet alınması için dahi büromuz önemli bir yere sahiptir. Ayrıca yine çevre vilayetlerden Çanakkale'ye gelerek büromuz üzerinden hizmet almayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Üstelik Çanakkale yoğun bir turizm potansiyeline sahip olduğu için yurtdışındaki vatandaşlarımız ve yurt dışından gelen yabancı vatandaşlar Çanakkale ofisimiz sayesinde Avusturya Vizesi Başvurusu gerçekleştirebilir. 

Vize başvuru işlemlerini sağlamak, hazırlıkları gerçekleştirmek, randevu almak ve vize işlemlerini tamamlamak için Avusturya vize başvuru merkezi Çanakkale ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Hafta içi her gün geniş bir mesai saati yapısı ile çalışan ofisimiz, hafta sonları ise Cumartesi günleri yine sizler için hizmet sunmaktadır. Bu bağlamda ofisimizin mesai saatlerini ve açık adreslerini gayet kolay bir şekilde sayfamız üzerinde bulabilirsiniz. Ayrıca web sayfamız üzerinde de adres bilgisi için harita ve konum noktası paylaşıldığından dolayı özellikle kendinize ait araçlarla Çanakkale’ye ulaştıktan sonra da ofisimizi gayet kolay bulabilirsiniz. Çanakkale içerisinde EAGVS ofisimizi ziyaret etmek açısından ise yürüyerek, toplu ulaşım araçları veya ticari taksiler ile ulaşım gerçekleştirilebilir. 

Avusturya Vize Randevu Çanakkale'den Nasıl Alınır?

Vize işlemlerinin başlamasından sonra evraklar hazırlanıp vize harç ücretleri yatırılması ile birlikte randevu alınarak, bu evrakların teslim edilmesi ve aynı zamanda da biometrik veri beyanının gerçekleştirilmesi gerekir. Vize işlemlerinde randevu en önemli aşamalardan biri olmakla birlikte öncelikle online işlemler üzerinden doğru tarihin belirlenmesi ile birlikte randevu alınmalıdır. Doğru tarih açısından düşünüldüğünde, birçok kişi fırsat bulunması dahilinde seyahatten 3 ay öncesine kadar randevu almayı tercih ederken, genellikle seyahatten 1 ay öncesine randevu alınması sıklıkla tercih edilmektedir. Bu konuda seyahat tarihinizi, vize türünüzü ve almak istediğiniz vizenin süresini tespit ettikten sonra danışman personellerimiz tarafından da size yardım edilerek, doğru tarihi seçmeniz sağlanacaktır. 

Büromuzdan aldığınız hizmetler kapsamında Avusturya Vize Randevu Çanakkale işleminin doğru tarihte belirlenmesi önemli bir ayrıntı ortaya çıkarmaktadır. Çünkü randevu tarihi doğru alındığında, tüm evrak hazırlıkları eksiksiz şekilde hazırlanabilir, süreç iyi bir şekilde değerlendirilerek gerekli maddi birikimler ve rezervasyonlar kolaylıkla sağlanabilir. Aksi takdirde randevu tarihinde gereken tüm belgeleriniz hazır bulunmadığında ve sigorta gibi işlemleriniz yapılmamış olduğunda, vize onayında sorun yaşanabilir. Randevu tarihi belirlenirken danışman personellerimiz tarafından da dikkat edilen noktalar arasında özellikle Türkiye Cumhuriyeti veya Avusturya Cumhuriyeti tarafından belirlenmiş resmi tatillerin ya da dini tatillerin göz önünde bulundurulması yer almaktadır. Çünkü bu tarihler aralığında veya bu tarihleri içinde bulunduracak şekilde bir randevu alındığında, işlem süreniz uzayabilir ve rezervasyonlarınız ile vize tarihiniz arasında çakışma yaşanabilir. 

Çanakkale Avusturya Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Avusturya Vize Başvurusu gerçekleştirmeniz için öncelikle Çanakkale ofisimizi ziyaret etmeniz gerektiğinden dolayı hem adres bilgisi temin edebilmek hem de daha öncesinde yapmanız gereken işlemler konusunda bilgi almak açısından telefon görüşmesi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bağlamda sabit hatlar üzerinden görüşme gerçekleştirebilmeniz açısından firmamız yerel santral kodu ile birlikte telefon numaraları üzerinden hizmet sunmaktadır. Gereken telefon numaraları web sayfamız üzerinde çok kolay bir şekilde alınabilir ve aynı zamanda bununla birlikte mail adresi bilgilerini de elde ederek mail üzerinden de görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız görüşmeler kapsamında firmamız talep ettiğiniz bilgi ve belge listesi gibi hiçbir noktada sizden ek bir ücret talep etmeyecektir. Bu kapsamda mesai saatleri içerisinde firmamız personelleri ile vize konusundaki tüm sorularınız hakkında görüşme gerçekleştirebilirsiniz. 

Çanakkale Avusturya Vize Ücreti 2021

Vize talebinde bulunan insanların en çok merak ettiği konuların başında genellikle ödenmesi gereken ücretler gelmektedir. Bu ücretler her yıl belirli bir zam oranı ile birlikte artış gösteren ve genellikle üç farklı kalem üzerinden temin edilen ücretlerdir. Örneğin, ilk aşamada talep edilen ücret konsolosluk tarafından talep edilen harç ücreti olarak bilinmektedir. Ayrıca yetkili konumda hizmet veren başvuru merkezi tarafından da ayrı bir ücret talep edilmektedir. Son noktada ise firmamız tarafından belirli bir hizmet bedeli talep edilirken, istenilen ekstra hizmetlere bağlı olarak da ek ücretler talep edilebilir. Örnek olarak Schengen vizesi taleplerinizde EAGVS olarak standart hizmet bedeli kapsamında 30 Euro gibi bir ücret talep ediyoruz. Hem yetişkin hem de 6-12 yaş arasındaki çocuklar için talep edilen vize işlemlerinde bu ücret standart olarak alınmaktadır. 

Firmamız tarafından standart bir şekilde talep edilen hizmet ücreti dışında farklı vize türlerine bağlı olarak konsolosluk harcı açısından da standart bir ücret talep edilmektedir. Ancak konsolosluk tarafından ve yetkili başvuru merkezi tarafından talep edilen ücretlerden farklı olarak yetişkinler ve 6-12 yaş arasındaki çocuklar için değişen rakamlar talep edilir. Yetişkinler açısından düşünüldüğünde Çanakkale Avusturya vize ücreti 2021 açısından farklı vize kategorileri kapsamında turistik vize, ticari vize, öğrenci vizesi, kültürel vize, şoför vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi gibi noktalarda konsolosluk harcı ve yetkili başvuru merkezi için 110 Euro gibi bir ücret talep edilir. Bir yetişkin tarafından Schengen vizesi kapsamında Avusturya başvurusu yapıldığında, firmamız hizmet bedeli 30 Euro, konsolosluk harcı ve başvuru merkezi için 110 Euro olarak toplam 140 Euro ücret ödemesi gerçekleştirilir. 

Çanakkale Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Ücret bilgileri kadar önemli bir konuyu da vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklar oluşturmaktadır. Çünkü başvurduğunuz vizenin sorunsuz bir şekilde size sunulması için özellikle bu evrakların eksiksiz ve tamamen doğru bir şekilde hazırlanması gerekir. Örnek olarak dil açısından Avusturya tarafından İngilizce ve Almanca çevirisi yapılmış evraklar talep edilmektedir. Günümüzde birçok kişi rahatlıkla İngilizce bilgisine sahip olup İngilizce evrak hazırlığı gerçekleştirme konusunda yeterli olabilse de özellikle Almanca evrak hazırlama konusunda eksiklikler yaşanabilir. Bu nedenle Çanakkale ofisimizi ziyaret ederek Avusturya Vizesi talep ettiğinizde, personellerimiz ilk aşamada Avusturya vizesi için gerekli evraklar Çanakkale listesini sizinle paylaşacaktır. Bu sayede liste üzerinde bulunan tüm evrakları sırasıyla hazırlayabilir ve istediğiniz her konuda danışman personellerimizden destek talep edebilirsiniz. 

Personellerimiz tarafından verilen destek ile beraber evraklarınızı randevu tarihine kadar hazır hale getirdiğinizde, ödediğiniz harç ücreti dekontları ile beraber dosyanızı tamamlayabilirsiniz. Tamamlanan bu dosya randevu gününde konsoloslukta parmak izi verisi sunulduktan sonra teslim edilir. Genel kapsamda dosya içerisinde kimlik fotokopisi, pasaport, fotoğraf, sağlık belgesi, gelir belgesi, rezervasyon belgeleri ve çalışma belgeleri gibi birçok farklı evrak yer alır. Ancak konsolosluk tarafından Schengen vizesi kapsamında bazen talep edilen evraklarda değişiklik oluşturulabilir. Örneğin öğrenci olmanız, emekli olmanız veya bir işletme sahibi olmanız gibi konularda değişiklikler görülebilir. Hatta kısa süreli Schengen vizesi dışında uzun süreli oturma vizesi veya aile birleşim vizesi gibi taleplerde tüm evraklarda değişim görülebilir. 

Çanakkale'den Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Standart koşullarda Avusturya Vizesi taleplerinizde Çanakkale ofisimizi ziyaret ettikten sonra danışman personellerimiz tarafından size verilen liste içerisindeki tüm evrakları eksiksiz şekilde hazır hale getirmeniz beklenir. Hazırladığınız bu evraklar ile birlikte gerekli ilk incelemeler yapılarak sonrasında konsolosluk harcı ve hizmet bedeli ödemeleri gerçekleştirilir. Yapılan ödemeler ile birlikte hazırlanan evraklar konsolosluğa teslim edilecek şekilde randevu gününde parmak izi verilerek dosyanız teslim edilir. İlk etapta bu süreç randevu gününe kadar genellikle 1 ay gibi standart bir süre olarak görülür. İşte bu 1 aylık süre sonrasında randevu tarihinde konsolosluğa teslim edilen evrakların resmi makamlar tarafından incelenmesi sonrasında vize onayı gerçekleştirilir. Bu durumda vize onayı için genellikle 15 gün gibi bir süre geçebilir. 

Yapılan vize başvurularında konsoloslukta bulunan yoğunluk göz önünde bulundurulduğunda ve evraklarda bir eksiklik bulunup bulunmadığı hesap edildiğinde, bu duruma bağlı olarak vize onay süreci daha kısa veya daha uzun olabilir. Yani genellikle ortalama 15 gün gibi bir süre içerisinde vize onayı verilmesine rağmen bazen bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlanabilir. Ancak belirtilen bu süre genellikle kısa süreli Schengen vizesi başvurularında beklenen süreyi ifade etmektedir. Çünkü farklı konumlarda uzun süreli vize talebi veya oturma izni vize talebi gibi talepler gerçekleştirilir ise evrak incelemeleri daha uzun süreceği için sonuç daha geç çıkabilir. Ayrıca yine önemli bir nokta olarak randevu işlemlerinde resmi tatillere ve dini tatillere mutlaka dikkat edilmelidir. 

Avusturya Vizesi VFS Global Çanakkale

Avusturya dahil olmak üzere birçok farklı Avrupa ülkesi 1986 yılında gerçekleştirilen bir anlaşma ile birlikte Schengen bölgesine dahil olmuştur. Ardından Birleşik Arap Emirlikleri'nde kurulmuş olan önemli bir şirket olarak VFS Global bu konuda bir atılım gerçekleştirmiş ve öncelikle Dubai'de sonrasında dünyanın birçok ülkesinde Avusturya vizesi gibi Schengen vizesi başvurularının gerçekleştirilmesi açısından yetkili kuruluş haline gelmiştir. Aslında VFS Global tarafından bu işlemlerin gerçekleştirilmesi Schengen vize sürecini daha kolay bir hale getirirken, bugün Avusturya başta olmak üzere Schengen bölgesi ülkelerinin hepsinde bu kuruluş üzerinden vize başvurusu yapılabilir. 

Kuruluş ile bağlantılı bir şekilde Türkiye'nin farklı şehirlerinde yer alan yetkili ofisler gibi Çanakkale ofisimiz aynı etkiye sahip olarak Schengen vizesi başvurularınızda talep almaktadır. Ardından hazırlanan tüm evraklarınız konsolosluk bağlantısı ile birlikte VFS Global ofislerine ulaştıktan sonra Schengen vizesi incelemeleri gerçekleştirilir ve vize sonucu firmamız ile bağlantılı olarak tarafınıza iletilir. Sonuç alınmış ve vize onayı verilmiş pasaport taleplerinize bağlı olarak kurye ile adresinize teslim edilebileceği gibi ofisimizde direkt olarak şahsınıza da teslim edilebilir.  

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Çanakkale'den Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
M. SEZER 25/03/20, 21:05 Cevabı Görüntüle
Biga’da ailemle birlikte yaşıyorum. Kız arkadaşımla Avusturya’ya gitmek istiyorum. Avusturya vizesini Çanakkale’den alabilir miyiz? Her ikimiz de burada süt ürünleri üreten bir firmada gıda mühendisi olarak çalışıyoruz. Daha önce hiçbir şekilde yurtdışı seyahatimiz olmadı. Avusturya vizesine başvurmadan önce farklı ülkelere giriş çıkışlarımızın olması gerekiyor muydu? İnternetten yaptığım okumalarda Avusturya vizesi almanın zor olduğunu okudum ama biz, özellikle de kız arkadaşım Viyana’ya seyahat etmek istiyoruz. İlk başvurumuzu bu ülke üzerinden yapamıyor muyuz? Vize başvurumuz onaylanır mı? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederiz.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES