x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Avusturya Vizesi İşlemleri, Edirne

Bir Avrupa Birliği üye ülkesi olarak Avusturya, bu bağlamda Schengen vize bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya'ya seyahat gerçekleştirebilmesi için öncelikli olarak Avusturya konsolosluğu üzerinden Schengen vizesi başvurusu gerçekleştirmesi gerekmektedir. Özellikle bordo renk umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içerisinde maksimum 90 gün Avusturya'da yer alabilmesi için bu vizeyi temin etmesi gerekmektedir. Bu nedenle Euroasia Global Visa Services firması olarak sizlere Avusturya vizesi Edirne konusunda danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz. Yetkili personellerimiz alanında uzman olmaları sayesinde her müşterimiz için birebir danışmanlık gerçekleştirerek, sürecin en doğru şekilde yürütülmesi açısından özenli bir yaklaşım ile kapsamlı bir hizmet sergiliyor. 

Bugün Türkiye üzerinden Avrupa seyahati gerçekleştirmek isteyen hem turistik anlamda hem de ticari anlamda birçok kişi yer almaktadır. Hatta üniversite öğretimini Avusturya'da almak isteyen, sağlık ve tıbbi tedavi hizmeti almak isteyen ya da aile birleşimi gerçekleştirmek isteyen kişiler de bulunmaktadır. Bu kategorilerin herhangi birinde bulunan kişiler Avusturya vize başvurusu gerçekleştirmek için öncelikle profesyonel danışmanlık hizmeti alarak Schengen vizesi koşullarını yerine getirmelidir. Zira Avrupa Birliği ülkeleri Schengen vizesi konusunda çok hassas bir şekilde yaklaşım sergilemektedir. Çünkü ilk girişinizi Avusturya'dan gerçekleştireceğiniz şekilde almış olduğunuz bu vize ile birlikte daha sonrasında yine Schengen bölgesi içerisinde bulunan ülkelere de aynı Vize kullanımı sayesinde girme hakkına sahip olmaktasınız. 

Avusturya Vizesi Edirne'den Alınır mı?

Normal koşullarda Schengen vizesi başvurusu gerçekleştirmek için Schengen bölgesi içerisinde üye olan 26 farklı Avrupa ülkesinden birinin konsolosluğuna başvuru gerçekleştirmeniz ve işlemleri tamamlamanız gerekmektedir. Ancak özellikle Avusturya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatler açısından Schengen vizesi başvurusunu da veya uzun süreli D tipi vize başvurusunu da Avusturya konsolosluklarına yapmanız gerekmektedir. Bu bağlamda Türkiye'de vize başvurularını gerçekleştirmeniz için yer alan konsolosluklar belirli bölgelere ayrılmış olmakla birlikte bu bölgelerde danışmanlık hizmetleri veren firmamız gibi kurumlardan da özel bir hizmet alma şansı yer almaktadır. Örnek olarak Edirne kentinde gerekli konsolosluk, büyükelçilik ya da fahri konsolosluk gibi bir kurum bulunmamasına rağmen firmamız üzerinden alınan danışmanlık hizmetleri sayesinde ilk vize başvurusunun gerçekleştirilmesi ve sonrasında işlemlerin takip edilmesi açısından avantaj elde edilebilir. 

Avusturya vizesinin temin edilmesi için öncelikli olarak mutlak şekilde gereken tüm evrakların eksiksiz bir çerçevede hazırlanması gerekmektedir. Bugün Avusturya vizesi müracaatlarınızı direkt olarak Avusturya konsolosluğuna gerçekleştirmeyecek olup, konsolosluk tarafından anlaşmalı kurumlar ve akreditasyonu bulunan seyahat acenteleri üzerinden hizmet almanız talep edilmektedir. Bu durumda EAGVS yetkili bir konumda bulunduğundan dolayı Avusturya vizesi ve Schengen vizesi başvurularınızı firmamız üzerinden yaptığınız hizmet başvurusuyla danışmanlık olarak gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız bağlamında Avusturya vizesi için sağlamış olan organizasyon ile birlikte yetkili personellerimiz ilk başvuru gerçekleştirmeniz sonrasında evraklarınızın takibi, randevu alınması, uçak ve otel rezervasyonu gibi birçok farklı konuda size hizmet verecektir. Bu hizmet süreci içerisinde istediğiniz her an telefon veya mail gibi iletişim yöntemlerini kullanarak, gerekli bilgileri alabilir ve son durum ile ilgili bilgilendirme talep edebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Edirne Başvuru Merkezi Nerede?

Edirne bugün Trakya bölgesinde yer alan ve büyüyen kentlerden biri olurken, her geçen gün daha fazla işletme ve daha fazla yaşam alanı ile gelişimini sürdürmektedir. Bugün gayet büyük bir kent yapısına sahip olan Edirne'de firmamız tarafından kurulmuş olan Edirne ofisimiz ise gayet merkezi bir noktada yani kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir konumda yer almaktadır. Sadece Edirne'de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları değil farklı kentlerden ve ilçelerden hizmet almak için gelen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve hatta Türkiye'de yaşayan yabancı ülke vatandaşları da Avusturya vizesi başvurusu gerçekleştirmek için rahatlıkla ofisimize ulaşabilir. Zira Avusturya vize başvuru merkezi Edirne konumunda bulunmak ile birlikte firmamız, çok uzun bir dönemdir sabit ve bilinen bir adreste yer almaktadır. 

Firmamızın sahip olduğu coğrafi konum incelendiğinde çok kolay bir şekilde şehir içerisinde toplu ulaşım gerçekleştiren araçlar, ticari taksiler veya özel araçlar ile ulaşım sağlanabildiği görülebilir. Bu bağlamda ofisimizin tam açık adresini kolay bir şekilde web sayfamız üzerinde temin edebilirsiniz. Ayrıca görüşme gerçekleştirmeniz ve işlemlerinizi takip etmeniz açısından ofisimizi ziyaret etmek istediğinizde, telefon hatlarımız üzerinden net bir şekilde adres bilgisi talep edebilirsiniz. Web sayfamız üzerinde ise adres bilgimiz aynı zamanda harita ve konum bilgisi ile birlikte paylaşılmış olduğu için çok daha net bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Edirne ofisimiz şehrin resmi kurumları ile çok yakın bir mesafede yer aldığı için de hazırlamanız gereken tüm evraklar açısından da gayet kolay bir şekilde işlem gerçekleştirme imkanınız yer almaktadır.

Avusturya Vize Randevu Edirne'den Nasıl Alınır?

Günümüzde internet üzerinden gerçekleştirilen ve daha sonrasında fiziki işlem yapılması gereken tüm resmi başvurularda öncelikle internet üzerinden ve sonrasında kurumsal olarak randevu alma ihtiyacı bulunmaktadır. Bu bağlamda uluslararası bir işlem olarak görülen vize işlemleri sırasında da konsolosluklar tarafından öncelikle randevu alınması talebi bulunmaktadır. Randevu işlemlerinin gerçekleştirilmesi için firmamız tarafından danışmanlar aracılığıyla kişisel olarak yapacağınız işlemlerde dahi refakat gerçekleştirilerek, sorunsuz bir randevu tarihi belirlemeniz sağlanmaktadır. Özellikle vize randevuları alınırken en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi ise doğru tarihin seçilmesi yani seyahat tarihine göre en yakın günün tercih edilmesi olmaktadır. Çünkü doğru miktarda bir süre zarfı bulunduğunda, tüm evrakların eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde hazırlanması, harçların yatırılması ve seyahat rezervasyona uygun bir şekilde işlemlerin tamamlanması mümkün olmaktadır. 

Ofisimize başvuru gerçekleştiren kişiler danışman aracılığıyla sağladıkları Avusturya vize randevu Edirne işlemlerinde genellikle en uygun olacak gün ve saat tercihini gerçekleştirmektedir. Ancak birçok kişi tarafından randevu günü açısından seçilen en doğru tarihlerden birisi, seyahatten 4 hafta yani bir ay öncesine kadar olan süreç olarak görülmektedir. Alınan randevu gününde Schengen vizesinin zorunlu bir prosedürü olarak parmak izi yani biometrik veri kaydı gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu konuda da son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi başvurusu gerçekleştirmiş ve parmak izi vermiş kişilerin geçerli bir kaydı bulunduğundan dolayı muafiyet sağlanabilir. Evrakların hazırlanması, teslim edilmesi, parmak izi kaydını verilmesi, değerlendirme ve sonuçlandırma işlemlerinin göz önünde bulundurulması bağlamında randevu tarihinin en ideal şekilde tüm bu gereklilikleri yetiştirecek kapsamda tercih edilmesi doğru olacaktır. 

Edirne Avusturya Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Tüm işlemleriniz sırasında ihtiyacınız olacaklar, hazırlamanız gereken evraklar, yatırmanız gereken ücret miktarları ve işlem sürecinin nasıl ilerleyeceği gibi birçok farklı konuda bilgi almak için ofisimiz ile iletişim halinde bulunabilirsiniz. Bu iletişim açısından her seferinde ofisimizi ziyaret etmek yerine kurmuş olduğumuz telefon santrali üzerinden sabit hatlarımızı kullanarak, personellerimiz ile sürekli görüşme içerisinde bulunabilirsiniz. Edirne ofisimiz için yerel sabit hat telefonlarını kullanmanız vasıtasıyla Türkiye'nin her yerinden kolaylıkla iletişim kurabilir ve ücretsiz bir şekilde süreç hakkındaki tüm bilgileri talep edebilirsiniz. Sağlamak istediğiniz iletişim için gereken telefon numaralarını ise web sayfamızda çok kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de iletişim gerçekleştirebilmeniz için telefon numaralarımız yanında mail adreslerimiz de yer aldığı için bu iletişim yöntemini de kullanma şansına sahipsiniz. 

Edirne Avusturya Vize Ücreti 2023

Edirne üzerinden talep edeceğiniz Avusturya vize ücreti, Schengen vize ücreti ile aynı kriterde yer almaktadır. Bu nedenle firmamız tarafından uygulanan tarife göz önünde bulundurulduğunda farklı vize türlerine bağlı olarak Avrupa para birimi olan Euro üzerinden ücret talepleri bulunmaktadır. Standart bir şekilde güncel ücretler incelendiğinde Schengen için EAGVS olarak hizmet bedeli kapsamında 30 Euro ücret talep ediyoruz. Ayrıca konsolosluk harcı ve yetkili başvuru merkezi tarafından talep edilen ücret kapsamında da 110 Euro gibi bir tarife yer alıyor. Bu bağlamda yetişkin bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının yani 18 yaş üstündeki bir vatandaşın Avusturya Schengen vizesi başvurusu gerçekleştirmesi için toplam 140 Euro gibi bir ücret ödemesi gerekiyor. Ancak 18 yaş altındaki çocuklar için farklı bir tarife kapsamında ücret talepleri yer almaktadır.  

Yetişkin kişiler için 18 yaşın üstünde talep edilen vize ücretleri incelendiğinde, standart bir şekilde firmamızın hizmet ücreti ile birlikte €140 talebi bulunmaktadır. Bu vize ücret tarifesi içerisinde farklı kategorilerde olmak üzere turistik vizeler, ticari vizeler, öğrenci vizeleri, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, kültürel vizeler, şoför vizesi gibi çeşitler yer almaktadır. Ayrıca firmamız 6-12 yaş arasındaki çocuklar için de farklı bir kategori olarak vize başvuruları sırasında daha düşük bir ücret talebinde bulunmaktadır. Bu bağlamda genel çerçevede incelediğinizde, Edirne Avusturya vize ücreti 2023 kapsamında bazı ayrıntılı noktalar da yer almaktadır. Örnek olarak konsolosluk gerçekleştirdiğiniz vize başvurusunu reddeder ise bu başvuru için ödenmiş olan ücret geri iade edilmez. Vize başvurularında her seferinde istenilen tüm ücretin tamamını yatırarak başvuru gerçekleştirmeniz gerekir. Ayrıca Schengen vizesi kapsamında olsa dahi Avusturya için vize ücreti ödendiğinde, sadece Avusturya vizesi talep edilebilir.

Edirne Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Aslında her ülke kendi koşullarına ve prosedürlerine bağlı olarak vize başvurularında değişen evraklar talep edebilmektedir. Fakat Avusturya'da 90 güne kadar konaklama ve seyahat gerçekleştirebilmek için umuma mahsus pasaport ile talep ettiğiniz Avusturya Schengen vizesi kapsamında birçok ülkede istendiği şekilde standart evraklar yer almaktadır. Yine pratik bir hizmet alabilmek açısından firmamız personelleri sizin için gerekli listeyi ve dosya özelliklerini sağlamak ile birlikte her başvurunuzda sizin için Avusturya vize evraklarını hazırlamada da yardımcı olacaktır. Hatta ilk başvuru işlemlerini gerçekleştirirken, telefon üzerinden veya e-posta üzerinden Avusturya vizesi için gerekli evraklar Edirne listesini talep etme şansına sahipsiniz. Ancak bazı evrakların özellikle Avusturya dikkate alındığında İngilizce ve Almanca hazırlanması gibi koşullar bulunduğu için bu evrakların hazırlık durumunda büromuz personellerinden yardım talep etmeniz daha doğru olacaktır. 

Standart bir şekilde Avusturya Schengen vizesi talep edilirken hazırlamanız gereken evrakların arasında, genellikle seyahat amacı ve mesleki duruma göre değişiklikler ile karşılaşmanız da mümkündür. Ancak mutlak şekilde talep edilen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması ve hepsinin güncel nitelikte olması gerekmektedir. Personellerimiz ile görüşme gerçekleştirdiğinizde sizin için güncel olarak hazırlanması gereken evraklar listesi aynı gün içerisinde posta veya telefon yoluyla iletilebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi olarak da internet üzerinden araştırma yaparak Avusturya vizesi için konsolosluk tarafından talep edilen güncel ve farklı evraklarında mutlaka incelenmesi gerekecektir. Ayrıca sadece Schengen vizesi açısından değil uzun süreli D tipi vize talep edildiğinde veya Avusturya’da oturum izni gibi noktalarda vize talep edildiğinde, mesleki belgeler, gelir belgeleri, sponsorluk belgeleri, konaklama belgeleri gibi birçok farklı ek evrak talep edilmesi de mümkün olacaktır. 

Edirne'den Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Temel olarak bakıldığında Türkiye'nin hangi şehrinden başvuru gerçekleştirilmiş olursanız olun, belirli prosedürler ve işlemler yerine getirildiğinde vize sonuç tarihleri her zaman aynı olacaktır. Bu bağlamda da Edirne üzerinden gerçekleştirilen vize başvurularında yine vize sonuç tarihi standart bir süre ortaya çıkaracaktır. Standart işlem aralığı gözlendiğinde, Avusturya vizesi başvuruları için öncelikle ofisimize ulaşarak müşteri temsilcileri ile görüşme gerçekleştirebilir ve işlem başlangıcına onay verebilirsiniz. Sonrasında personellerimiz tarafından belirtildiği sürece sizden talep edecekleri evrakları hazırlayarak işleme devam edebilirsiniz. Ardından hazırlamış olduğumuz bu evrakları kargo veya ofisimize uğrayarak elden yetkili personellerimize teslim ederek işlemlerin devamını talep edebilirsiniz. Sürecin devamında personellerimiz yaptıkları incelemelerde eksik bir evrak bulunduğunu veya yanlış bir bildirim bulunduğunu tespit ederler ise sizden güncelleme yapmanızı talep edeceklerdir. 

Hazırlık ve güncellemeler ile birlikte tüm evraklar eksiksiz hale getirildiğinde, artık personellerimizin yardımı ile birlikte randevu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Avusturya vizesi talep edebilmeniz için randevu aldıktan sonra pasaportunuzu ve evraklarınızı teslim edip parmak izi beyanını da sağladıktan sonrasında ise artık konsolosluk tarafından inceleme işlemleri gerçekleştirilir. Yapılan inceleme işlemleri sonrasında genellikle pasaportunuzda ve diğer evraklarda bir eksik bulunmuyorsa, 4-7 gün kadar bir süreç içerisinde işlemlerin sonuçlanması beklenmektedir. Ancak farklı vize kategorileri veya Schengen vizesinde ki sürece bağlı olarak da 15 güne kadar işlem sonucu alınması mümkündür. Yani ortalama olarak 15 gün gibi bir süre içerisinde ve bazen daha kapsamlı vize taleplerinde bir aya kadar uzayan bir şekilde vize sonucu elde edilebilir. 

Avusturya Vizesi VFS Global

Klasik bir şekilde talep edeceğiniz Schengen vizelerinde başvuru işlemlerinizi yetkili acenteler ve firmamız gibi danışmanlık hizmetleri sayesinde konsolosluk üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak internette birçok farklı noktada görebileceğiniz üzere VFS Global, Avusturya vizesi başvuruları açısından yetki sahibi bir kurumdur. Özellikle kısa süreli Avusturya seyahati gerçekleştirmek isteyen ve tatil gerçekleştirmek isteyen kişilerin başvurularını VFS global başvuru merkezlerine ulaştırması gerekmektedir. Ancak daha uzun süreli ikamet veya öğrenim vizesi açısından mutlaka Avusturya büyükelçiliği ile iletişim kurularak talepte bulunulması gerekmektedir. 

Bugün Türkiye'de Ankara, İzmir, Edirne ve İstanbul gibi noktalarda çevre illerden gelecek başvuruları kabul edecek şekilde VFS Global yetki merkezleri yer almaktadır. EAGVS, bu yetki merkezlerinden biri olması ile beraber VFS Global ile bağlantılı çalışma sergileyerek, almak istediğiniz 90 güne kadar talep edilen ve 6 aylık süreyi aşmayacak şekilde Schengen vizeleri açısından danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Firmamız üzerinden gerçekleştirdiğiniz başvurular ile birlikte hazırlanan tüm evraklar kısa dönem vize başvuru işlemleri için VFS Global kurumuna yönlendirilir. Kurum, konsolosluk üzerinden almış olduğu parmak izi kaydı gibi verilerini de göz önünde bulundurarak, tüm incelemelerini sağlar ve bu şekilde vize sonuçlarının tamamlanması için işlem gerçekleştirilir.  

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';