x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vize Ücreti

Değerli ziyaretçimiz, Avusturya vize ücreti sayfasına hoş geldiniz.

Avusturya hükümeti, yabancı ülke vatandaşlarının kendi ülkelerine seyahat edebilmeleri için çoğu ülke vatandaşlarına vize prosedürü uygulamaktadır. Yabancı ülke vatandaşları, Avusturya’ya yapacakları seyahatlerden önce, Avusturya hükümetinin yabancı ülkelerde vize başvuruları ve Avusturya vize ücretleri almak için yetkilendirdiği Avusturya konsolosluklarından vize almaları gerekmektedir. Konsolosluklar, Avusturya hükümetince yetkilendirilen vize departmanları bulundurmaktadırlar. Bu departmanlar bireylerin yapacakları başvurularda hem yoğunluğu azaltmak amaçlı hem de karışıklıkların önüne geçmek amaçlı direkt başvurular almamaktadırlar.

Bireyler veya bireyler adına başvuru yapacak özel danışmanlık firmaları temsilcileri, konsoloslukların bulundukları ülkelerde yetkilendirdiği başvuru merkezleri aracılığıyla başvurularını yapmak durumundadırlar. Konsoloslukların vize departmanlarındaki temsilcileri zorunlu olmadıkça başvuru sahipleriyle iletişim kurmazlar. İstisnai durumlarda konsolosluk temsilcileri bireyleri konsolosluğa mülakat için çağırmak durumunda kalırlar. Böyle durumlarda başvuru sahipleri belirtilen gün ve saatte konsolosluklarda hazır bulunmak durumundadırlar.

Avusturya Vizesi İçin Ödenen Ücretin Kapsamı

Avusturya vize ücreti 2021 her senenin belli dönemlerinde Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından belirlenir. Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu vize ücretlerini belirlerken diğer Schengen ülkelerinin güncel vize ücretleri üzerinden bir değerlendirme yapar ve ücretleri ona göre belirler. Belirlenecek olan vize başvuru ücreti her bir birey için aynı değildir. Konsolosluklar vize başvuru ücretlerini bireylerin başvuru merkezlerine Avusturya vize evrakları teslimi sırasında başvuru merkezlerinde ki yetkili servis birimi aracılığıyla teslim alırlar. Başvuru merkezleri, konsolosluklar adına aldıkları Avusturya vizesi ücretleri yanı sıra kendi servis ücretlerini de almaktadırlar.

Konsolosluklar, bireylerin yaşlarına, evlilik durumlarına ve vatandaşı oldukları ülkeye göre bireyleri farklı ücretler ödemekle yükümlü kılmıştır. Yani her bir birey aynı harcı ödemek durumunda değildir. Kişiler yapacakları vize başvurularından önce kendi durumlarını gözden geçirmeli, durumları ile ilgili araştırma yapmalı ve ona göre başvurularını yapmak durumdadırlar. Kişilerin yaş durumları, Avrupa birliği vatandaşı kişilerle evli olup olmama durumları ödeyecekleri vize ücreti ile ilgili ücret farklılıkların ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Bu yüzden vize ücretleri ile ilgili ödenecek miktarların hangi durumlara göre değişkenlik gösterdiği bilmekte fayda var. Vize ücreti detaylarını aşağıda paylaşacağımız tablo üzerinden inceleyebilirsiniz.

Avusturya vize ücretleri 2020

Avusturya Vize Ücreti Ne Kadar?

Avusturya vize fiyatları konsolosluğa ödenen harç ve konsolosluğun yetkilendirdiği servis birimine ödenen harçlar olarak kategorize edilebilir. Konsolosluklara ulaştırılacak harç ücretleri de Konsoloslukların yetkilendirdiği serviste ki görevliler aracılığıyla alınır. Yetkili servisler ücretleri sadece Euro bazında almaktadırlar. Konsolosluklara ve konsoloslukların servis birimleri için ödenen harçlar, hiçbir şekilde iadesi söz konusu olmayan ücretlerdir. Konsoloslukların başvuru merkezlerine gidildiğinde ödenen vize harçları yetkililer tarafından sadece nakit alınır. Yetkililer hiçbir şekilde ücret alımını kredi kartları üzerinden almazlar. Ayrıca nakit alışverişinde bozuk paraların da kullanılmadığını bilmenizde fayda var. Başvuru merkezlerine gidildiğinde illa başvuru ücretini tam götürmeniz gerekmektedir diye bir kaide yoktur. Dilerseniz ödemelerinizi biraz daha yüksek Euro bazında meblağlarla yapabilir paranızın üstünü TL cinsinden nakit olarak alabilirsiniz. 

Konsoloslukların aldıkları harçların yanı sıra başvuru sahipleri her bir başvuru için konsolosluğun servis birimine ‘’ Servis ücreti ‘’ adı altında 19,47 € ödemek durumundadırlar.

Avusturya Vize Ücreti Dışındaki Masraflar

Konsolosluk ve servis birimlerinin aldığı harçların yanı sıra dosyanızın teslimi sırasında, dosyanızda öncesinde temin ettiğiniz seyahat sağlık sigortanız yok ise eğer, bunun için de ekstradan ücret ödemeniz gerekebilir. Avusturya hükümeti dâhil diğer tüm Schengen’e üye ülkeler yabancı ülke vatandaşlarının kendi ülkelerine yapacakları turistik seyahatler için seyahat sağlık sigortası yapmalarını zorunlu kılmıştır. Seyahat sağlık sigortalarını dilerseniz kendiniz de dışardan edinebilirsiniz.

Vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi ve güncel Avusturya vize ücreti hakkında bilgi almak için ask@eagvs.com adresine e-mail atarak sorularınızı yazabilir veya 02129632787 numaralı telefondan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

 

Avusturya vize fiyatları

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Avusturya Viyana Vize Ücreti
M. Demir 23/03/20, 09:50 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben Viyana’ya amcamı ziyarete gitmek istiyorum. Amcam bana davetiye gönderdi yeni pasaport çıkarttım. Viyana vize ücreti 2020 yılı güncel tutarı nedir? Üniversite’den yeni mezun oldum. Çalışma hayatımı buradan sürdürmek yerine oraya gitmek istiyorum. Amcam senelerdir Viyana’da ikamet etmekte ve yani Avusturya’nın vatandaşı artık. Ben aslında oraya gidip yerleşmek istiyorum ama ilk etapta çalışma vizesi falan alıp gitmek çok zor diye biliyorum. Amcam turistik olarak oraya gidersem eğer bana yardımcı olabileceğini söyledi. İlk etapta oraya bir şekilde kendimi atmam gerekiyormuş anlayacağınız. Şimdi ne yapmalıyım bana adım adım anlatır mısınız?
Avusturya Vize Fiyatları
E. Özgür Battal 27/02/20, 15:24 Cevabı Görüntüle
Viyana’ya kültürel gezi amaçlı seyahat planlıyorum. Avusturya vize fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum. Yapacağım seyahatte tüm masraflarımı kendim karşılayacağım. Aileden kalan kira gelirleri ile kendimi finanse ediyorum. Bu şekilde bir gelir kaynağı olduğu için çalışmıyorum bir yerde. Şimdi sayfanızdan vize evraklarını incelediğimde kendi durumuma uygun bir evrak listesi göremedim. Ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Başvuru süreci, hazırlamam gereken evraklar vs hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Avusturya Vize Ücreti 2020
H. Özen 11/01/20, 17:53 Cevabı Görüntüle
Avusturya vizesi için başvuru yapmak istiyorum. Avusturya vize ücreti 2020 yılı güncel tutarlarında artış oldu mu? Bundan bir yıl önce Avusturya için başvuru yapmıştım ama rey yedim. Vize ücreti boşuna gitsin istemiyorum, bir de uzun süredir planladığım gezi planımı ertelemek istemiyorum. Üniversite den yeni mezun oldum ama kendi şahsi bankamda mevcut bakiyede para var. Dışardan yaptığım işlerden kazandığım para bu. Mart ayında işe girişim yapılacak. Bir daha fırsatım olmayacak yurt dışı tatili için o yüzden bir yurt dışı tatili yaptıktan sonra işe başlamak istiyorum. Yönlendirmelerinizi bekliyorum. İyi çalışmalar.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES