x
Yalnızca evrak hazırlamak yetmez, vize başvurunuzu AB kanunlarına uygun şekilde gerçekleştirin.

Yalnızca Evrak Hazırlamak Yetmez!

Yalnızca evrak hazırlamak yetmez, vize başvurunuzu AB kanunlarına uygun şekilde gerçekleştirin.

Devamı
Çalışanlar, çalışmayanlar, freelance ya da sözleşmeli kişiler, öğrenciler, emekliler, esnaflar, sanatçılar, kira geliriyle geçinenler.. Nasıl başvuru yapmalısınız?

Meslek Durumunuza Uygun Evrak Listeleri

Çalışanlar, çalışmayanlar, freelance ya da sözleşmeli kişiler, öğrenciler, emekliler, esnaflar, sanatçılar, kira geliriyle geçinenler.. Nasıl başvuru yapmalısınız?

Devamı
Düzenli geliri olmayan kişiler nasıl vize başvurusu yapmalı?

Çalışmayan Kişiler için Avusturya Schengen Vizesi

Düzenli geliri olmayan kişiler nasıl vize başvurusu yapmalı?

Devamı
Uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi almak için nelere dikkat etmelisiniz?

Uzun Süreli Avusturya Schengen Vizesi Nasıl Alınır

Uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi almak için nelere dikkat etmelisiniz?

Devamı
Vize talep dilekçesi, Avusturya vize başvurunuzun en önemli evraklarından biridir. Uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanın.

Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vize talep dilekçesi, Avusturya vize başvurunuzun en önemli evraklarından biridir. Uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanın.

Devamı
Yurt dışı seyahat geçmişiniz, vize başvurunuz için önemli fakat tek başına asla yeterli değildir.

Yalnızca Yurt Dışı Seyahat Geçmişi Yetmez!

Yurt dışı seyahat geçmişiniz, vize başvurunuz için önemli fakat tek başına asla yeterli değildir.

Devamı
Çiftçiler nasıl bir vize başvurusu yapmalı? Hangi evrakları hazırlamalı? Nelere dikkat etmeli?

Çiftçiler için Avusturya Schengen Vizesi

Çiftçiler nasıl bir vize başvurusu yapmalı? Hangi evrakları hazırlamalı? Nelere dikkat etmeli?

Devamı

Dikkat!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 (Koronavirüs) salgını sebebiyle Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu ve Avusturya Ankara Büyükelçiliği 2. bir duyurua kadar vize başvurularını durdurmuştur. Mayıs ve Haziran 2020'de yaşanacak gelişmeler sayfamızdan duyurulacaktır.

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, Avusturya vizesi sayfamıza hoş geldiniz. İşlemlerinizden önce sayfamızı inceleyerek ve çağrı merkezimizi arayarak süreç hakkında bilgi sahibi olabilir ve Avusturya Schengen vize işlemlerinizi kurumumuz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Avusturya’ya seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri pasaportlarında güncel ve çok girişli bir Schengen vizeleri yoksa vizeye tabidirler.

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport hamili Türk vatandaşları 180 gün içerisinde en fazla 90 günlük konaklama süresini ihlal etmeme koşuluyla vizeden muaf olarak bu ülkeye seyahat edebilirler.  

Seyahat, birden fazla Schengen ülkesini kapsıyorsa en uzun süre konaklama gerçekleştirilecek ülkenin vizesine başvurulması gerekecektir. Avusturya vize başvurusu yapabilmek için ilk giriş yapılacak ülke Avusturya olmalıdır. Avusturya Schengen vize başvuru sahibine180 gün içinde en fazla 90 güne kadar konaklama hakkı tanımaktadır. Tüm Schengen vize türlerine dair 2020 yılı güncel bilgilerine web sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla,

 • Avusturya Turistik vize
 • Avusturya Ticari vize
 • Aile Ziyareti Vizesi
 • Kültürel, sportif faaliyet ve konferansa katılım vizesi
 • Kısa süreli öğrenim ve staj vize başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya vize için İzmir, Bursa, Adana, Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin vize başvurularınızı firmamız aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Avusturya diplomatik misyonları Avusturya vize işlemlerinde bölge sınırlaması getirmiştir. Avusturya Ankara Büyükelçiliğinin yetki alanına giren illerde ikamet edenler başvurularını kendilerine en yakında Ankara, Gaziantep, Antalya, Trabzon temsilcilikleri aracılığıyla tamamlayabilirler.     

Avusturya Konsolosluğu İstanbul yetki alanına giren iller için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz.

Avusturya Konsolosluğu Ankara yetki alanına giren iller için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz. 

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020

Avusturya vizesi için seyahat programına uygunluk derecesi önem taşımaktadır. Bu durum, çalışan işçi, çalışmayan kişi, öğrenci, işveren, emekli durumuna göre ayrılmaktadır. Mevcut durumunuzu destekleyen belgeleri, form ya da dilekçeleri, yetkili mercilere teslim etmeniz başvuru dosyanızda yer vermeniz gerekmektedir. Eksik veya hatalı evrak sunmak Avusturya vize başvurusu sonucunu etkilemektedir.

Avusturya vize başvurularınıza ilişkin uygulamalar talep ettiğiniz vize türüne göre değişiklik gösterir. Sizden istenen diğer bir vize işlemi ise, biyometri işlemi (parmak izi taraması) olmaktadır. Euroasia Schengen vizesi yetkililerimiz tarafından, talep ettiğiniz başvuru takip etme yetkisi göz önüne alınarak adınıza alınan randevu ile belirtilen gün ve saat içinde veri girişinizi yaptırmanız gerekmektedir. Son 3 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Standart Evraklar

Avusturya vizesi için seyahat amacına ve kişilerin mesleki durumuna göre vize başvurusunda istenen evraklar değişiklik göstermektedir. Bunun yanında her başvurandan istenen standart evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 adet arka fonu beyaz olan güncel hali yansıtan biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi olarak belirtilebilir. Vize işlemleri sırasında kullanacağınız pasaport seyahatinizin bitiş tarihinden 6 daha geçerliliğini korumalı ve pasaportunuzda vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. 

Meslek Evrakları

Standart evraklara ek olarak, başvuran kişinin, sigortalı çalışan, iş veren, kamu çalışanı, emekli, işsiz, öğrenci, avukat, mühendis, doktor, çiftçi veya ev hanımı olması gibi birçok meslek ve finansal gelir grubuna göre evraklar değişiklik gösterir. Genel olarak meslek gruplarından

Avusturya vize işlemleri için evraklar;

 • Sigortalı çalışan; iş yerinden izin yazısı, işe giriş belgesi, SGK hizmet dökümü, son 3 aylık bordro, banka hesap dökümü, şirkete ait vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve imza sirküleri
 • İş veren için; şirketin antetli kağıdına yazılmış vize talep dilekçesi, şirkete ait evraklar, son 3 aylık banka hesap dökümü, SGK hizmet dökümü
 • Kamu çalışanları için; Çalıştığı kurumdan izin ve çalışma yazısı, 3 aylık bordro, SGK hizmet dökümü, son 3 aylık banka hesap dökümü
 • Emekliler için Avusturya vize evrakları; E-devletten emeklilik belgesi, emekli maaşının alındığı banka hesap dökümü veya PTT’den maaş alınıyorsa dekont.
 • Mühendis, Avukat vb. meslek odası grupları; meslek odasından Oda Kayıt Belgesi
 • Öğrenciler; Sponsora ait sponsorluk evrakları, öğrenci belgesi, sponsor imzalı dilekçe, sponsora ait banka hesap dökümü     
 • Ev hanımı ve çalışmayanlar için; sponsorluk dilekçesi, sponsorun meslek evrakları, sponsora ait banka hesap dökümü.

Seyahat Amacına Yönelik Avusturya Vize Evrakları

Bir Avusturya vize başvurusunda, standart evraklar, meslek ve finansal gelir kanıtı evraklarına ek olarak seyahat amacına yönelik evraklar da sunulması gerekir. Seyahat amacını net ve anlaşılır bir şekilde kanıtlamayan evraklarla yapılan vize başvuruları red ile sonuçlanabilmektedir. Dolayısı ile vize başvurusunda sunulacak tüm evraklar titizlikle hazırlanmalıdır. Seyahat amacı başvuru yapılan vize türünün de belirleyicisidir.

 • Turistik vize için belgeler; Avusturya’ya turistik amaçlı seyahatlerde mutlaka otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonu sunulmalıdır. Konaklama belgesindeki tarihler, vize dosyasının diğer evraklarındaki seyahat planı ile uyumlu olmalıdır.
 • Ticari vize için belgeler; Ticari vize başvurusunda mutlaka Avusturya’daki ticari ilişki kurulacak şirketten ticari davetiye alınmalıdır. Bu ticari davetiye Avusturya vize başvurusu sırasında elektronik ortamdan alınmış olarak sunulabilir.
 • Avusturya ziyaret vizesi için belgeler; Avusturya’da ziyaret edilecek aile, akraba, arkadaş veya yakından alınmış EVE davetiyesi. EVE davetiyesi yoksa ziyaret edilecek kişiden alınmış davet yazısı, pasaport fotokopisi, ikamet sureti ve kira kontratı.

Dikkat!

Yukarıda belirtilen vize kategorileri Avusturya Schengen vize kategorilerine aittir. Ayrıca Avusturya’ya 90 günden uzun kalmak amacıyla seyahat planlanıyorsa Avusturya Ulusal vize başvurusu yapılmalıdır. Ulusal vizenin amacı çalışmak, aile birleşimi yapmak, bilimsel araştırma, staj, Erasmus, dil eğitimi vb. amaçlar olabilir. Ulusal vize işlemlerinde de EAGVS danışmanlık hizmeti sağlamakla birlikte Ulusal vize başvuru prosedürü Schengen vizesinden farklıdır.

Avusturya vize danışmanlığı

Avusturya Vize Başvurularında Euroasia Danışmanlığı

Avusturya vizesi için ülkenin başvuru sahiplerinden istediği bilgi ve belgeleri sorunsuz tamamlamak adına girilen bu hazırlık sürecini olumlu olarak tamamlamayı öngörmektedir. Bu aşamada samimi bir iletişim ağında, sorulan her soruya kesintisiz cevap veren, ofislerinde misafirlerini ağırlayan ve vize için başvuru yapan kişileri ülkenin yönetmeliği hakkında da bilgi sahibi yapan Euroasia Schengen yetkililerimiz ile beraber, vize işlemleri zahmetsiz olacaktır.

Uzun ya da kısa süreli seyahat planını düşünen T.C. vatandaşlarının, her imkân ve durum değerlendirilmesi güncel kaynaklar incelenerek sunulur. Böylece sorun yaşamanız ve Avusturya vize başvurularınız için zaman kaybetmeniz engellenmiş olur. Evraklarınızı ister kargo, isterseniz şahsi olarak ofislerimizde bulunan uzmanlara iletebilirsiniz. 

Avusturya Vize Sonuçlanma Süresi? 

Avusturya vize başvurusu sonuçlanma süresi 5-15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ortalama veriyi ifade etmektedir.  Türkiye’nin ve Avusturya’nın resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvurularda işlem yoğunluğu olabileceği için başvurunuzun sonuçlanması daha uzun sürebilmektedir. Yabancı pasaportlarla yapılan başvuruların işlem süresi uzayabilmektedir. Bu gibi durumları göz önünde bulundurarak başvurunuzu en geç 1 ay önce yapmaya özen gösterin.

Değerli ziyaretçilerimiz, Avusturya vize işlemlerine dair yetkililerimizi arayabilir, mesleksel durumunuza uygun gerekli evrak listesini ve Avusturya vize ücreti 2020 yılına ait güncel hizmet bedellerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca yetkililerimizi arayarak başvuru süreci ve vizenizin durumunu sorgulayabilirsiniz.

Avusturya vize randevusu 2020 başvuru işlemlerinizde tüm başvuru süreci EAGVS Schengen departmanı yetkilisi tarafından yürütülür. Avusturya vize randevu yetkili başvuru merkezinin müsaitlik durumu göz önüne alınarak sizin adınıza uygun olduğunuz gün ve saate alınır. Randevu gününde parmak izi verilir, evraklar EAGVS operasyon yetkilisi eşliğinde işlem merkezine teslim edilir. Burada kısaca bahsedilen vize başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi almak için Avusturya vize randevu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Avusturya vize başvurusu işlemlerinizi seyahat tarihinize en geç 30 gün kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Seyahat tarihinize 15 günden az bir süre kalmışsa vize başvurunuz olumlu sonuçlansa da seyahat tarihinize yetişmeyebilir.
 • Avusturya Schengen vize işlemleri için hazırlayacağınız evraklarınızı randevu tarihinizden son 7 gün içerisinde temin etmeye dikkat ediniz.
 • 12 yaş altı Avusturya vize başvuru sahiplerinin dikkatine; 12 yaş altı vize başvuru sahiplerinin başvurularını şahsen yapmalarına gerek yoktur. 12 yaş altı Avusturya vize başvuru sahipleri yalnız başlarına seyahate çıkacaklarsa anne ve babaları tarafından imzalanmış, orijinal, noter onaylı muvafakatname belgesini vize başvuruları için hazırlamalıdırlar. Ancak aile fertleriyle aynı anda yapılacak vize işlemleri için 12 yaş altı Avusturya vize başvurusu müracaat sahiplerinin noter onaylı muvafakatname belgesi sunmalarına gerek yoktur.
 • 12-18 yaş arası başvuru sahipleri Avusturya Schengen vize işlemleri için başvuruları sırasında hazır bulunmaları gerekmektedir. Biyometrik verilerini (parmak izi) ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Evlilik ve boşanma gibi durumlardan dolayı soyadı değişmiş (pasaport ve nüfus cüzdanında soy ismi eşleşmeyen) müracaat sahiplerinin yapacağı vize başvuruları kabul edilmemektedir.
 • Avusturya aile/akraba/arkadaş ziyaret vizesi için müracaatta bulunacaksanız ve Avusturya belediyesi tarafından onaylı davetiye temin edemiyorsanız, Avusturya’da ikamet eden davet sahibinden Almanca veya İngilizce olarak hazırlanmış, davet sahibi tarafından şahsen imzalanmış bir davet mektubu alarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu mektuba ek olarak sizi davet eden kişinin Avusturya oturum kartının/ulusal kimlik kartının veya Avusturya pasaportunun fotokopisini ve buna ek olarak Avusturya’da ikamet edilen evin kira sözleşmesini veya ikametgâh belgesini sunmalısınız.
 • Fotoğraf şeklinde temin edilen davet mektupları kabul edilmemektedir.  
 • Avusturya vize başvurusu için, SGK’lı çalışan değilseniz noter onaylı iş sözleşmesini sunmalısınız.

Avusturya vize işlemlerine dair daha detaylı bilgiler için Schengen yetkililerimizi arayabilirsiniz, soru ve görüşlerinize help@eagvs.com mail adresine yazarak daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz

Avusturya Vize Başvuru Prosedürü

Avusturya vize işlemlerinizi Euroasia Global Visa Services aracılığıyla kolaylaştırılmış bir vize başvuru prosedürünü tamamlayarak alabilirsiniz. Avusturya vize işlemleriniz için sitemizde bulunan bilgilerin sizin için yeterli olmaması halinde yetkililerimizi arayarak gereken desteği alabilir. Seyahat amacınıza göre size en uygun evrak listesini içerir bilgi e-mailini talep edebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz belgelerinizi kurumumuza ulaştırın.

Avusturya vize işlemleri hususunda faydalı bilgi sağlamak için hazırladığımız sayfamızda mesleksel durumunuza göre değişen evrak listelerini bulabilirsiniz. Çalışan, işveren, emekli, devlet memuru, ev hanımı, öğrenci gibi mesleksel ve sosyal durumunuza göre değişiklik gösteren evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamaya özen gösteriniz. Başvuru evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vizenizin işleme alınma süresini kısaltacaktır.

Konsolosluğun vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma süresine müdahale edilememektedir. Konsolosluk detaylı inceleme yaparsa vize başvurunuzun sonuçlanma süresi uzayabilir. Ancak vize başvurunuzun işleme alınmasına kadar geçen süreci kısaltabilirsiniz. Evraklarınızı eksiksiz ve belirtilen direktiflere uygun olarak hazırlayarak bize ulaştırırsanız evrakları tekrar temin etmek ve yeni bir Avusturya vize randevusu tarihi almak gibi nedenlerden oluşan zaman kayıplarını engelleyebilirsiniz.  

Evraklarınız elimize ulaştığında sizi arayacağız.

Euroasia Schengen vize yetkililerimiz evraklarınızı teslim aldıktan sonra, evraklarınızın kontrolünü yaparak sizi bilgilendireceklerdir. Eksik veya hatalı evrak tespit ettiklerinde size bilgi e-maili göndereceklerdir. Lütfen bu aşamada evraklarınızı eksiksiz şekilde ve uyarıları dikkate alarak hazırlayın. Başvuru aşamaları konusunda dilerseniz telefon ile canlı destek de alabilirsiniz.

Avusturya Vize Ücreti

Avusturya Vize Ücreti 2020

Avusturya vize ücreti 2020; konsolosluk harç ücreti, vize evrakları toplama birimi servis bedeli ve kurumumuzun servis bedelinden oluşmaktadır. Avusturya’ya ailece seyahat edecekseniz toplu işlem bedel ücreti hakkında detaylı bilgiyi yetkililerimizden alabilirsiniz. Sayın yolcumuz, vize başvurularınızın değerlendirmesi ve sonuçlandırması tamamen Avusturya Büyükelçiliğinin ve Avusturya Başkonsolosluğunun inisiyatifi altındadır. Evraklarınızı eksiksiz sunmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını garantilememektedir. Vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Avusturya vize ücreti 2020 başvurunuzun işleme alınabilmesi için talep edilmektedir, vize garantisi için alınan bir ücret değildir.              

Avusturya vize işlemleri için 2020 yılına ait güncel ücret e-posta hesabınıza gönderilmiş bilgi mailinde yer almaktadır. Bilgi e-mailinde belirtilen Avusturya Schengen vize başvuru işlem ücretini yetkililerimiz tarafından size iletilecek banka hesap bilgilerimize TL karşılığı olarak yatırabilirsiniz. Ayrıca Avusturya vize işlemleri/hizmet bedelini döviz bazında nakit olarak vize başvuru evraklarınızla birlikte kurumumuza ulaştırabilirsiniz.

Avusturya Vize Randevusu Belirleyin.

Avusturya Schengen vize başvuru belgelerinizi kurumumuza ulaştırmanızla yetkililerimiz sizin adınıza parmak izi (VIS) ve evraklarınızın vize birimine teslimi için randevu alacaktır. Randevu alma işlemlerinizi yetkililerimize bırakabilirsiniz. Size en uygun ve alınabilecek en yakın tarihe randevunuzu almış olacağız. Böylece durumunuza uygun tarih ve saatte biometrik verilerinizi ibraz edebilirsiniz.

Randevu gününüzde yetkililerimiz eşliğinde biometrik verilerinizi beyan edin

Avusturya vize randevusu gününde yetkilerimiz, biometrik verilerinizi verirken sorun yaşamamanız için parmak izi beyanı sırasında sizlere eşlik edecektir.

Pasaportunuzun durumunu öğrenin

Randevu gününden sonra işlemleriniz devam ederken vize sonucunuzu her gün düzenli olarak sorgulayacağız. Siz de çağrı merkezimizi arayarak veya talebinizi mail olarak help@eagvs.com’a belirterek pasaport durumunuzu sorgulatabilirsiniz. Schengen yetkilerimiz işlemlerinizin sonuçlanmasıyla sizi derhal bilgilendirecektir.

Pasaportunuzu teslim alın

Avusturya vize işlemlerinizin sonuçlanmasının ardından pasaportunuzu şahsen ofisimize gelerek teslim alabilirsiniz. Talebiniz halinde pasaportunuzu ev/iş adresinize kargo ile göndermekteyiz.

Avusturya vize işlemleri neticelenmiş yolcularımız, pasaportlarınızı teslim aldıktan sonra vize tarihlerinizi, vizelerinin üzerinde bulunan kimlik bilgilerinizi ve Schengen sahası giriş-çıkış sayıları ile ilgileri bilgileri (multiple-single) mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Herhangi bir yanlışlık söz konusuysa vakit kaybetmeden yetkililerimizi bilgilendiriniz. 

Avusturya D Vize

Avusturya uzun süreli (D tipi) vize türleri;

Avusturya seyahatine çıkmadan önceki ilk aşama, Avusturya seyahat uygunluğuna bağlı olarak vize başvurusunda bulunmaktır. Avusturya vizesi için gerekli ve yeterli bilgileri sunmanız gerekir. Avusturya Schengen vize ve aile birleşimi, çalışma ve uzun süreli öğrenim gibi 90 günden daha fazla konaklama gerektiren durumlar için talep edilen Avusturya D vize türleri aşağıdaki gibidir; 

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi
 • Aile birleşimi vizesi 

Avusturya vizesi ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için 02129632787 numaralı destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Avusturya vizesi almak

 

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2020
T. Tuba 19/02/20, 17:25 Cevabı Görüntüle
Kısa dönemlik seyahat için Avusturya’ya bir seyahatte bulunacağız. Avusturya vize randevu 2020 yılı itibariyle nasıl ilerlemektedir? Evraklarımızı hazırlayıp konsolosluğe teslim ettikten sonra mı randevu alacağız? Prosedürü bilmediğimiz için ne yapacağımızı bilmiyoruz. Başvurumuzu ne kadar süre önce yapmamız gerekmektedir? Başvurumuzu yaptıktan sonra pasaportumuz ne zaman elimize geçer? Konu hakkında geri dönüşlerinizi bekliyoruz. Teşekkürler
Avusturya Vize İşlemleri
K. Alibeyoğlu 04/02/20, 12:07 Cevabı Görüntüle
Merhaba Avusturya vize işlemleri hakkında bilgi almak istiyorum. İstanbul da ikamet ediyorum ve Marmara Üniversitesi 3. Sınıf Moda tasarım üniversite öğrencisiyim. Yazın Avusturya’ya iki haftalık moda tasarım kursu İçin gitmeyi düşünüyorum. Ne tür bir başvuru yapmam gerekiyor? Alacağım vize Schengen vizesi mi oluyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim
Avusturya Viyana Vize İşlemleri
Z. Devrim 13/02/20, 12:48 Cevabı Görüntüle
Merhaba
Viyana vize almak istiyorum. Daha önce, yanlış hatırlamıyorsam beş yıl önce Almanya’ya orada yaşayan ailemi ziyaret etmek için gitmiştim. Ama o zamanlar gittiğimiz de hali hazırda bir öğrenciliğimi vardı ve vizemin ne şekilde alındığını bile hatırlamıyorum. Şimdi durumlar değişti. Üniversiteyi yeni bitirdim ve yorucu çalışma hayatına atılmadan önce olabildiğince dünyayı gezip görmek istiyorum. Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmam gerekiyor? Babamın faal bir şirketi var ve durumumuz gayet iyi. Babam bana sponsor olabiliyor mu? Bana birinin sponsor olabilmesi için belli bir yaş sınırlaması var mı? Yoksa sponsor olabilir mi? Sponsor olacak sa eğer ne tür evraklar sunması gerekiyor? Bu arada istediğiniz evrakları size yollarsak bir daha bizlik bir şey kalıyor mu? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
Avusturya Uzun Sureli Vize Nasıl Alınır?
S. Seçkin 25/03/20, 17:31 Cevabı Görüntüle
Merhaba Avusturya uzun süreli vize istiyorum. Pasaportumda 4 tane Schengen vizesi var. En son Fransa’da uzun süreli aldım. Avusturya’ya başvuru yapsam Avusturya uzun süreli vize çıkar mı? Vize sürelerini neye göre veriyorlar, vize sürelerini etkileyen faktörler nelerdir? Konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim.
Avusturya Schengen Vizesi ile Avrupa’ya Seyahat
E. CEYLAN 23/03/20, 17:00 Cevabı Görüntüle
Merhaba yazın bir Avrupa seyahati planlamayı düşünüyorum. Aklımda kabataslak birkaç ülke var ama tam net değil.
Muhtemelen ilk girişimi Avusturya’dan yapacağım. Ama nereden vize başvurusu yapacağımı bilmiyorum. Seyahatim için vize başvurusu yapmadan önce ne yapmam gerekiyor? Ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor?
Kendime ait bir taksi hissem var. Avusturya Schengen Vizesi alsam, Çekya’ya da gidebilir miyim? Seyahate sağlık sigortası da yapmak gerekiyormuş sanırım. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
Avusturya Schengen Vizesi 2020
B. Komurcu 20/02/20, 12:04 Cevabı Görüntüle
20 yaşına yeni girdim ve Avusturya’ya sömestr tatilinde gezmeye gitmek istiyorum. Hali hazırda öğrenciyim. Avusturya Schengen vizesi başvurusu yapmak istiyorum. Daha önce yurt dışına çıkmadım ve vize başvuru yapmadım. İşlemelerimi ne zaman yapmam gerekiyor? Vize hakkında prosedür bilgisine sahip değilim bu yüzden biraz da telaşlıyım işin açığı. Başvurumu ne zaman yapmam gerekiyor? Ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Konu hakkında geri dönüşlerinizi rica ederim.
Acil Avusturya Vizesi
S. Kara 31/03/20, 16:25 Cevabı Görüntüle
Acil Avusturya vizesi almak istiyorum. Kaç günde çıkar? Avusturya da yapılacak olan bir sempozyuma katılımcı olarak gideceğim ve elimde davetiye mektubum da var. Davetiye mektubunun dışında ne tür evraklar sunmam gerekiyor? Okuldan da evraklar isteniyormuş her halde. Ama ne tür evraklar isteniliyor? Konsolosluk evrakları teslim aldıktan kaç gün sonra vizemi onaylıyor? Konu hakkında geri dönüşlerinizi rica edeceğim.
Sanatçılar İçin Avusturya Vizesi
Y. Çaylak 31/03/20, 17:20 Cevabı Görüntüle
Menajerlik ve müzisyenlik yapıyorum. SSK’lıyım ama sigortam farklı bir işyerinden her ay yatmaktadır. Avusturya’ya sürekli menajerliğini yaptığım sanatçılar için gidip gelmem gerekiyor. Avusturya da özellikle Türk nüfusunun yoğun yaşadığı yerlerde bazen kapalı bazen açık mekânlarda sanatçılarımızın konser verebilmeleri için gidip gelmemiz gerekiyor. Gelirim kendimi rahatlıkla idame ettirebilecek düzeyde. Avusturya sanatçı vizesi kategorisinden mi başvuru yapmalıyım? Benim ne tür evraklar sunmam gerekiyor?
Avusturya Vize Başvuru Merkezi
E. Dönmez 08/02/20, 16:54 Cevabı Görüntüle
Avusturya başvuru merkezinde randevu saatinde şahsen bulunmam gerekiyor mu? Vize başvurusu için bana gelmemem gerektiği söylendi özel danışmanlığımı yapan firma aracılığıyla başvurumu yaptım. Dosyamı iş yoğunluğundan dolayı kendi başıma servis merkezine götüremeyeceğim. Konu ile ilgili yardımlarınızı rica edeceğim. Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
Avusturya Konsolosluğu Vize
A. Bozdağ 29/01/20, 11:33 Cevabı Görüntüle
Avusturya Konsolosluğu vize başvuru işlemleri için randevu mu almak gerekiyor? Randevu almadan önce ne tür işlemler yapmamız gerekiyor? Annem ve babam Avusturya’da kalan abimi ziyaret etmek için gidecekler. Annem ve babam Kayseri ikametli ve emekliler. Abimle konuştuğumda bize bir numara göndereceğinden ve konsolosluğa bu numarayı bildirdiğimiz takdirde konsolosluğun anne ve babama vize verebileceklerini söyledi. Böyle bir şey var mı gerçekten? Anne ve babamın kendi hesaplarında belli bir paranın bulunması gerekiyor mu? Bu Mevla ne kadar olmalıdır? Konu hakkında geri dönüşlerinizi rica ederim.
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES