x
 • Yalnızca Evrak Hazırlamak Yetmez!

  Yalnızca Evrak Hazırlamak Yetmez!

  Yalnızca evrak hazırlamak yetmez, vize başvurunuzu AB kanunlarına uygun şekilde gerçekleştirin.

  Devamı
 • Meslek Durumunuza Uygun Evrak Listeleri

  Meslek Durumunuza Uygun Evrak Listeleri

  Çalışanlar, çalışmayanlar, freelance ya da sözleşmeli kişiler, öğrenciler, emekliler, esnaflar, sanatçılar, kira geliriyle geçinenler.. Nasıl başvuru yapmalısınız?

  Devamı
 • Çalışmayan Kişiler için Avusturya Schengen Vizesi

  Çalışmayan Kişiler için Avusturya Schengen Vizesi

  Düzenli geliri olmayan kişiler nasıl vize başvurusu yapmalı?

  Devamı
 • Uzun Süreli Avusturya Schengen Vizesi Nasıl Alınır

  Uzun Süreli Avusturya Schengen Vizesi Nasıl Alınır

  Uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi almak için nelere dikkat etmelisiniz?

  Devamı
 • Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize talep dilekçesi, Avusturya vize başvurunuzun en önemli evraklarından biridir. Uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanın.

  Devamı

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

Avusturya vizeleri kaç günde sonuçlanır?

Avusturya vize başvuruları genelde 4 ile 12 iş günü arasında sonuçlandırılmaktadır. Nihai işlem hızı konsolosluğa bağlıdır. Yaz döneminde, yoğunluktan kaynaklı olarak vize sonuçlanma süresi 40 güne kadar ulaşabilmektedir.

Avusturya vizesi ile diğer Schengen ülkelerine giriş yapabilir miyim?

İlk girişinizi vizeyi aldığınız ülkeden yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Akabinde diğer schengen ülkelerine geçiş yapmanızda bir sorun yoktur.

Avusturya seyahat sağlık sigortası istiyor mu?

Avusturya dahil tüm schengen ülkeleri vize başvurularında seyahat sağlık sigortasını zorunlu tutar.

Avusturya başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli husus nedir?

 • Davetiyeli başvuru yapıyorsanız eğer size davetiye yollayan firma veya şahsı konsolosluğun arayabileceği ihtimali göz ardı edilmemelidir.
 • Ülke girişinde vizeniz olsa dahi sizi ülkeye almama haklarına sahip olduklarını lütfen unutmayın. Bu yüzden yanınızda nakit para, otel rezervasyonu, davetiye, dönüş uçağı, seyahat sağlık sigortası, aşı kartı, pcr negatif sonuç belgesi gibi evraklarınızı bulundurun.
 • Vizenizi aldıktan sonra isim, pasaport numarası ve tarihleri dikkatlice kontrol edin.

Avusturya için otel ve uçak biletimi satın almak zorunda mıyım?

Otel ve uçak biletlerinin satın alınması zorunlu değildir. Yine de konsolosluklar bunları kontrol edip geçerlilik sürelerini dikkate alabilirler.

Avusturya’ya seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri pasaportlarında güncel ve çok girişli bir Schengen vizeleri yoksa vizeye tabidirler.

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport hamili Türk vatandaşları 180 gün içerisinde en fazla 90 günlük konaklama süresini ihlal etmeme koşuluyla vizeden muaf olarak bu ülkeye seyahat edebilirler.  

Seyahat, birden fazla Schengen ülkesini kapsıyorsa en uzun süre konaklama gerçekleştirilecek ülkenin vizesine başvurulması gerekecektir. Avusturya vize başvurusu yapabilmek için ilk giriş yapılacak ülke Avusturya olmalıdır. Avusturya Schengen vize başvuru sahibine180 gün içinde en fazla 90 güne kadar konaklama hakkı tanımaktadır. Tüm Schengen vize türlerine dair 2024 yılı güncel bilgilerine web sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla,

 • Avusturya Turistik vize
 • Avusturya Ticari vize
 • Aile Ziyareti Vizesi
 • Kültürel, sportif faaliyet ve konferansa katılım vizesi
 • Kısa süreli öğrenim ve staj vize başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Avusturya Vize İşlemleri

Avusturya vize için İzmir, Bursa, Adana, Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin vize başvurularınızı firmamız aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Avusturya diplomatik misyonları Avusturya vize işlemlerinde bölge sınırlaması getirmiştir. Avusturya Ankara Büyükelçiliğinin yetki alanına giren illerde ikamet edenler başvurularını kendilerine en yakında Ankara, Gaziantep, Antalya, Trabzon temsilcilikleri aracılığıyla tamamlayabilirler.     

Avusturya Konsolosluğu İstanbul yetki alanına giren iller için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz.

Avusturya Konsolosluğu Ankara yetki alanına giren iller için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz. 

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2024

Avusturya vizesi için seyahat programına uygunluk derecesi önem taşımaktadır. Bu durum, çalışan işçi, çalışmayan kişi, öğrenci, işveren, emekli durumuna göre ayrılmaktadır. Mevcut durumunuzu destekleyen belgeleri, form ya da dilekçeleri, yetkili mercilere teslim etmeniz başvuru dosyanızda yer vermeniz gerekmektedir. Eksik veya hatalı evrak sunmak Avusturya vize başvurusu sonucunu etkilemektedir.

Avusturya vize başvurularınıza ilişkin uygulamalar talep ettiğiniz vize türüne göre değişiklik gösterir. Sizden istenen diğer bir vize işlemi ise, biyometri işlemi (parmak izi taraması) olmaktadır. Euroasia Schengen vizesi yetkililerimiz tarafından, talep ettiğiniz başvuru takip etme yetkisi göz önüne alınarak adınıza alınan randevu ile belirtilen gün ve saat içinde veri girişinizi yaptırmanız gerekmektedir. Son 3 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Standart Evraklar

Avusturya vizesi için seyahat amacına ve kişilerin mesleki durumuna göre vize başvurusunda istenen evraklar değişiklik göstermektedir. Bunun yanında her başvurandan istenen standart evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 adet arka fonu beyaz olan güncel hali yansıtan biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi olarak belirtilebilir. Vize işlemleri sırasında kullanacağınız pasaport seyahatinizin bitiş tarihinden 6 daha geçerliliğini korumalı ve pasaportunuzda vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. 

Meslek Evrakları

Standart evraklara ek olarak, başvuran kişinin, sigortalı çalışan, iş veren, kamu çalışanı, emekli, işsiz, öğrenci, avukat, mühendis, doktor, çiftçi veya ev hanımı olması gibi birçok meslek ve finansal gelir grubuna göre evraklar değişiklik gösterir.

Avusturya vize işlemleri için evraklar;

 • Sigortalı çalışan; iş yerinden izin yazısı, işe giriş belgesi, SGK hizmet dökümü, son 3 aylık bordro, banka hesap dökümü, şirkete ait vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi ve imza sirküleri
 • İş veren için; şirketin antetli kağıdına yazılmış vize talep dilekçesi, şirkete ait evraklar, son 3 aylık banka hesap dökümü, SGK hizmet dökümü
 • Kamu çalışanları için; Çalıştığı kurumdan izin ve çalışma yazısı, 3 aylık bordro, SGK hizmet dökümü, son 3 aylık banka hesap dökümü
 • Emekliler için Avusturya vize evrakları; E-devletten emeklilik belgesi, emekli maaşının alındığı banka hesap dökümü veya PTT’den maaş alınıyorsa dekont.
 • Mühendis, Avukat vb. meslek odası grupları; meslek odasından Oda Kayıt Belgesi
 • Öğrenciler; Sponsora ait sponsorluk evrakları, öğrenci belgesi, sponsor imzalı dilekçe, sponsora ait banka hesap dökümü     
 • Ev hanımı ve çalışmayanlar için; sponsorluk dilekçesi, sponsorun meslek evrakları, sponsora ait banka hesap dökümü.

Seyahat Amacına Yönelik Avusturya Vize Evrakları

Bir Avusturya vize başvurusunda, standart evraklar, meslek ve finansal gelir kanıtı evraklarına ek olarak seyahat amacına yönelik evraklar da sunulması gerekir. Seyahat amacını net ve anlaşılır bir şekilde kanıtlamayan evraklarla yapılan vize başvuruları red ile sonuçlanabilmektedir. Dolayısı ile vize başvurusunda sunulacak tüm evraklar titizlikle hazırlanmalıdır. Seyahat amacı başvuru yapılan vize türünün de belirleyicisidir.

 • Turistik vize için belgeler; Avusturya’ya turistik amaçlı seyahatlerde mutlaka otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonu sunulmalıdır. Konaklama belgesindeki tarihler, vize dosyasının diğer evraklarındaki seyahat planı ile uyumlu olmalıdır.
 • Ticari vize için belgeler; Ticari vize başvurusunda mutlaka Avusturya’daki ticari ilişki kurulacak şirketten ticari davetiye alınmalıdır. Bu ticari davetiye Avusturya vize başvurusu sırasında elektronik ortamdan alınmış olarak sunulabilir.
 • Avusturya ziyaret vizesi için belgeler; Avusturya’da ziyaret edilecek aile, akraba, arkadaş veya yakından alınmış EVE davetiyesi. EVE davetiyesi yoksa ziyaret edilecek kişiden alınmış davet yazısı, pasaport fotokopisi, ikamet sureti ve kira kontratı.

Dikkat!

Yukarıda belirtilen vize kategorileri Avusturya Schengen vize kategorilerine aittir. Ayrıca Avusturya’ya 90 günden uzun kalmak amacıyla seyahat planlanıyorsa Avusturya Ulusal vize başvurusu yapılmalıdır. Ulusal vizenin amacı çalışmak, aile birleşimi yapmak, bilimsel araştırma, staj, Erasmus, dil eğitimi vb. amaçlar olabilir. Ulusal vize işlemlerinde de EAGVS danışmanlık hizmeti sağlamakla birlikte Ulusal vize başvuru prosedürü Schengen vizesinden farklıdır.

Avusturya vize danışmanlığı

Avusturya Vize Başvurularında Euroasia Danışmanlığı

Avusturya vizesi için ülkenin başvuru sahiplerinden istediği bilgi ve belgeleri sorunsuz tamamlamak adına girilen bu hazırlık sürecini olumlu olarak tamamlamayı öngörmektedir. Bu aşamada samimi bir iletişim ağında, sorulan her soruya kesintisiz cevap veren, ofislerinde misafirlerini ağırlayan ve vize için başvuru yapan kişileri ülkenin yönetmeliği hakkında da bilgi sahibi yapan Euroasia Schengen yetkililerimiz ile beraber, vize işlemleri zahmetsiz olacaktır.

Uzun ya da kısa süreli seyahat planını düşünen T.C. vatandaşlarının, her imkân ve durum değerlendirilmesi güncel kaynaklar incelenerek sunulur. Böylece sorun yaşamanız ve Avusturya vize başvurularınız için zaman kaybetmeniz engellenmiş olur. Evraklarınızı ister kargo, isterseniz şahsi olarak ofislerimizde bulunan uzmanlara iletebilirsiniz. 

Avusturya Vize Sonuçlanma Süresi? 

Avusturya vize başvurusu sonuçlanma süresi 5-15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ortalama veriyi ifade etmektedir.  Türkiye’nin ve Avusturya’nın resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvurularda işlem yoğunluğu olabileceği için başvurunuzun sonuçlanması daha uzun sürebilmektedir. Yabancı pasaportlarla yapılan başvuruların işlem süresi uzayabilmektedir. Bu gibi durumları göz önünde bulundurarak başvurunuzu en geç 1 ay önce yapmaya özen gösterin.

Değerli ziyaretçilerimiz, Avusturya vize işlemlerine dair yetkililerimizi arayabilir, mesleksel durumunuza uygun gerekli evrak listesini ve Avusturya vize ücreti 2024 yılına ait güncel hizmet bedellerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca yetkililerimizi arayarak başvuru süreci ve vizenizin durumunu sorgulayabilirsiniz.

Avusturya vize randevusu 2024 başvuru işlemlerinizde tüm başvuru süreci EAGVS Schengen departmanı yetkilisi tarafından yürütülür. Avusturya vize randevu yetkili başvuru merkezinin müsaitlik durumu göz önüne alınarak sizin adınıza uygun olduğunuz gün ve saate alınır. Randevu gününde parmak izi verilir, evraklar EAGVS operasyon yetkilisi eşliğinde işlem merkezine teslim edilir. Burada kısaca bahsedilen vize başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi almak için Avusturya vize randevu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Avusturya vize başvurusu işlemlerinizi seyahat tarihinize en geç 30 gün kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Seyahat tarihinize 15 günden az bir süre kalmışsa vize başvurunuz olumlu sonuçlansa da seyahat tarihinize yetişmeyebilir.
 • Avusturya Schengen vize işlemleri için hazırlayacağınız evraklarınızı randevu tarihinizden son 7 gün içerisinde temin etmeye dikkat ediniz.
 • 12 yaş altı Avusturya vize başvuru sahiplerinin dikkatine; 12 yaş altı vize başvuru sahiplerinin başvurularını şahsen yapmalarına gerek yoktur. 12 yaş altı Avusturya vize başvuru sahipleri yalnız başlarına seyahate çıkacaklarsa anne ve babaları tarafından imzalanmış, orijinal, noter onaylı muvafakatname belgesini vize başvuruları için hazırlamalıdırlar. Ancak aile fertleriyle aynı anda yapılacak vize işlemleri için 12 yaş altı Avusturya vize başvurusu müracaat sahiplerinin noter onaylı muvafakatname belgesi sunmalarına gerek yoktur.
 • 12-18 yaş arası başvuru sahipleri Avusturya Schengen vize işlemleri için başvuruları sırasında hazır bulunmaları gerekmektedir. Biyometrik verilerini (parmak izi) ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Evlilik ve boşanma gibi durumlardan dolayı soyadı değişmiş (pasaport ve nüfus cüzdanında soy ismi eşleşmeyen) müracaat sahiplerinin yapacağı vize başvuruları kabul edilmemektedir.
 • Avusturya aile/akraba/arkadaş ziyaret vizesi için müracaatta bulunacaksanız ve Avusturya belediyesi tarafından onaylı davetiye temin edemiyorsanız, Avusturya’da ikamet eden davet sahibinden Almanca veya İngilizce olarak hazırlanmış, davet sahibi tarafından şahsen imzalanmış bir davet mektubu alarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu mektuba ek olarak sizi davet eden kişinin Avusturya oturum kartının/ulusal kimlik kartının veya Avusturya pasaportunun fotokopisini ve buna ek olarak Avusturya’da ikamet edilen evin kira sözleşmesini veya ikametgâh belgesini sunmalısınız.
 • Fotoğraf şeklinde temin edilen davet mektupları kabul edilmemektedir.  
 • Avusturya vize başvurusu için, SGK’lı çalışan değilseniz noter onaylı iş sözleşmesini sunmalısınız.

Avusturya vize işlemlerine dair daha detaylı bilgiler için Schengen yetkililerimizi arayabilirsiniz, soru ve görüşlerinize help@eagvs.com mail adresine yazarak daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz

Avusturya Vize Başvuru Prosedürü

Avusturya vize işlemlerinizi Euroasia Global Visa Services aracılığıyla kolaylaştırılmış bir vize başvuru prosedürünü tamamlayarak alabilirsiniz. Avusturya vize işlemleriniz için sitemizde bulunan bilgilerin sizin için yeterli olmaması halinde yetkililerimizi arayarak gereken desteği alabilir. Seyahat amacınıza göre size en uygun evrak listesini içerir bilgi e-mailini talep edebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz belgelerinizi kurumumuza ulaştırın.

Avusturya vize işlemleri hususunda faydalı bilgi sağlamak için hazırladığımız sayfamızda mesleksel durumunuza göre değişen evrak listelerini bulabilirsiniz. Çalışan, işveren, emekli, devlet memuru, ev hanımı, öğrenci gibi mesleksel ve sosyal durumunuza göre değişiklik gösteren evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamaya özen gösteriniz. Başvuru evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vizenizin işleme alınma süresini kısaltacaktır.

Konsolosluğun vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma süresine müdahale edilememektedir. Konsolosluk detaylı inceleme yaparsa vize başvurunuzun sonuçlanma süresi uzayabilir. Ancak vize başvurunuzun işleme alınmasına kadar geçen süreci kısaltabilirsiniz. Evraklarınızı eksiksiz ve belirtilen direktiflere uygun olarak hazırlayarak bize ulaştırırsanız evrakları tekrar temin etmek ve yeni bir Avusturya vize randevusu tarihi almak gibi nedenlerden oluşan zaman kayıplarını engelleyebilirsiniz.  

Evraklarınız elimize ulaştığında sizi arayacağız.

Euroasia Schengen vize yetkililerimiz evraklarınızı teslim aldıktan sonra, evraklarınızın kontrolünü yaparak sizi bilgilendireceklerdir. Eksik veya hatalı evrak tespit ettiklerinde size bilgi e-maili göndereceklerdir. Lütfen bu aşamada evraklarınızı eksiksiz şekilde ve uyarıları dikkate alarak hazırlayın. Başvuru aşamaları konusunda dilerseniz telefon ile canlı destek de alabilirsiniz.

Avusturya Vize ÜcretiAvusturya Vize Ücreti 2024

Avusturya vize ücreti 2024; konsolosluk harç ücreti, vize evrakları toplama birimi servis bedeli ve kurumumuzun servis bedelinden oluşmaktadır. Avusturya’ya ailece seyahat edecekseniz toplu işlem bedel ücreti hakkında detaylı bilgiyi yetkililerimizden alabilirsiniz. Sayın yolcumuz, vize başvurularınızın değerlendirmesi ve sonuçlandırması tamamen Avusturya Büyükelçiliğinin ve Avusturya Başkonsolosluğunun inisiyatifi altındadır. Evraklarınızı eksiksiz sunmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını garantilememektedir. Vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Avusturya vize ücreti 2024 başvurunuzun işleme alınabilmesi için talep edilmektedir, vize garantisi için alınan bir ücret değildir.

Avusturya vize işlemleri için 2024 yılına ait güncel ücret e-posta hesabınıza gönderilmiş bilgi mailinde yer almaktadır. Bilgi e-mailinde belirtilen Avusturya Schengen vize başvuru işlem ücretini yetkililerimiz tarafından size iletilecek banka hesap bilgilerimize TL karşılığı olarak yatırabilirsiniz. Ayrıca Avusturya vize işlemleri/hizmet bedelini döviz bazında nakit olarak vize başvuru evraklarınızla birlikte kurumumuza ulaştırabilirsiniz.

 1. Avusturya Vize Randevusu Belirleyin.

Avusturya Schengen vize başvuru belgelerinizi kurumumuza ulaştırmanızla yetkililerimiz sizin adınıza parmak izi (VIS) ve evraklarınızın vize birimine teslimi için randevu alacaktır. Randevu alma işlemlerinizi yetkililerimize bırakabilirsiniz. Size en uygun ve alınabilecek en yakın tarihe randevunuzu almış olacağız. Böylece durumunuza uygun tarih ve saatte biometrik verilerinizi ibraz edebilirsiniz.

 1. Randevu gününüzde yetkililerimiz eşliğinde biometrik verilerinizi beyan edin

Avusturya vize randevusu gününde yetkilerimiz, biometrik verilerinizi verirken sorun yaşamamanız için parmak izi beyanı sırasında sizlere eşlik edecektir.

 1. Pasaportunuzun durumunu öğrenin

Randevu gününden sonra işlemleriniz devam ederken vize sonucunuzu her gün düzenli olarak sorgulayacağız. Siz de çağrı merkezimizi arayarak veya talebinizi mail olarak help@eagvs.com’a belirterek pasaport durumunuzu sorgulatabilirsiniz. Schengen yetkilerimiz işlemlerinizin sonuçlanmasıyla sizi derhal bilgilendirecektir.

 1. Pasaportunuzu teslim alın

Avusturya vize işlemlerinizin sonuçlanmasının ardından pasaportunuzu şahsen ofisimize gelerek teslim alabilirsiniz. Talebiniz halinde pasaportunuzu ev/iş adresinize kargo ile göndermekteyiz.

Avusturya vize işlemleri neticelenmiş yolcularımız, pasaportlarınızı teslim aldıktan sonra vize tarihlerinizi, vizelerinin üzerinde bulunan kimlik bilgilerinizi ve Schengen sahası giriş-çıkış sayıları ile ilgileri bilgileri (multiple-single) mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Herhangi bir yanlışlık söz konusuysa vakit kaybetmeden yetkililerimizi bilgilendiriniz. 

Avusturya D Vize

Avusturya uzun süreli (D tipi) vize türleri;

Avusturya seyahatine çıkmadan önceki ilk aşama, Avusturya seyahat uygunluğuna bağlı olarak vize başvurusunda bulunmaktır. Avusturya vizesi için gerekli ve yeterli bilgileri sunmanız gerekir. Avusturya Schengen vize ve aile birleşimi, çalışma ve uzun süreli öğrenim gibi 90 günden daha fazla konaklama gerektiren durumlar için talep edilen Avusturya D vize türleri aşağıdaki gibidir; 

 • Oturum vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi
 • Aile birleşimi vizesi 

Avusturya vizesi ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için +90 (212) 963 27 87 numaralı destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Avusturya vizesi almak

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Avusturya Dil Kursu
i. ışıklı 03/05/21, 19:02 Cevabı Görüntüle
Avusturya dil kursu için bir başvuru yapmak istiyorum. Evraklarımın neredeyse hepsi tam ancak bunun ne kadar kritik bir süreç olduğunu bildiğimden deneyimli bir vize ekibiye çalışmak beni mutlu eder. Hizmetinize neler dahil? Sizin aracılığnızla başvuru yaparsam konsolosluğa gitmek zorunda mıyım? Ücretleriniz ne kadar? Sizinle çalışmam dahilinde temsilcime her an ulaşım sağlayabilir miyim? İlginiz için şimdiden teşekkürler.
Avusturya Erasmus Vizesi
E. T. 26/04/21, 15:32 Cevabı Görüntüle
Avusturya Erasmus vizesi almak istiyorum. Viyana’daki bir üniversiteden kabul aldım. Oradaki okul belgeleri gönderdi burada ki okuldan da belgelerim hazır. Ben burslu gidiyorum, buradaki okulum belgeleri hazırlıyoruz başvuru için başka neler gerekiyor? Harç ne kadar oluyor? Ben başvuru için şahsen geliyor muyum? Daha önce schengen vizem vardı o zaman bir daha gelmeniz gerekmeyecek 5 yıl gibi demişlerdi bu vize içinde geçerli midir çünkü ben Balıkesir’deyim nereden başvuru yapılması gerekiyor? Ben evrakları size göndersem kontrol edip bana bilgi verebilmek imkânınız var mıdır? Danışmanlığınız neleri kapsıyor? Bana bilgi verebilir misiniz detaylı olarak lütfen.
Avusturya vize reddi 2021
M.M 08/01/21, 16:40 Cevabı Görüntüle
Avusturya vize reddi 2021 yılında neye göre veriliyor? Vize başvurusu yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Vize başvurusuna bizzat kendimizin gitmesi gerekiyor mu? Ben ve annem için vize başvurusunda bulunacağız ama daha önce hiç vize başvurusunda bulunmadık. Bu yüzden biraz çekingen davranıyoruz açıkçası. Ne yapmamız gerektiğini de tam olarak bilmiyoruz. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Annem ve kendim için ne tür evraklar hazırlamamız gerekiyor, annem bana sponsor olabiliyor mu? Ben şu an hali hazırda öğrenciyim, üniversite eğitimimi henüz tamamlamadım. Finansal anlamda düşündüğünüz de her ay hesabıma burs ücretlerim dışında para girişi olmuyor diyebilirim. Bu durumda benim kendi banka hesaplarımı sunmam gerekiyor mu? Yoksa sadece annemin bana da sponsor olacağına dair sunacağı banka hesap dökümleri yeterli mi? Geri dönüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
Avusturya vizesi kaç para 2021
G.G 08/01/21, 16:09 Cevabı Görüntüle
Avusturya vizesi kaç para 2021 yılı itibariyle? Vize başvurusu yapacağız ama kişi başı ne kadar bütçe ayırmamız gerektiğini bilmiyoruz. Vize başvurusu yaparken belli aşamalarda belli harcamalar oluyor sanırım. Vize başvurusunu ilk defa yapacağımız için ne kadar para harcanacağını bilmiyoruz. Avusturya’da ikamet edene, orda çalışan yakın akrabamızı hem ziyaret amaçlı hem de birazda değişiklik olsun diye seyahatimizi yapacağız. Yapacağımız seyahat için kendi hesaplarımızda ne kadar para göstermemiz gerekiyor? Hesaplarda gösterilecek para tek hesapta gösterilse olur mu? Yoksa her başvuru sahibinin ayrı ayrı hesaplar mı sunması gerekiyor? Yapacağımız vize başvuruş için ne tür evraklar hazırlamamız gerektiğini de bilmiyoruz ama. Konu hakkında yardımcı olursanız çok makbule geçer. Teşekkürler şimdiden
Avusturya vizesi kaç günde çıkar 2021
N.A 08/01/21, 15:48 Cevabı Görüntüle
Avusturya vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı itibariyle? Vize başvurusu yapmak istiyoruz ama vize başvurusu yaptıktan sonra ne zaman geri dönüş sağlayacaklarını bilmiyoruz. Mart ayının sonunda yapacağımız seyahat için şimdiden başvuru yapmamız gerekiyor mu? Yoksa daha sonra mı yapalım başvurumuzu. Vize başvurusu yapmak için üç arkadaşız. Aslında üçümüzde bankacıydık ama bir arkadaşımız kısa bir süre önce kendi başına bir iş yapmak yani kendi işinin sahibi olmak adına ne yazık ki aramızdan ayrıldı. Şimdiye kadar Avrupa ülkelerine yaptığımız seyahatleri hep beraber yaptık ve vize başvurularını da birlikte yapıyorduk. Ama önce ki vize başvurularımızda aynı iş koşulları ve yukarı aşağı aynı finansal yeterlilikteydik. Şimdi ne diğer arkadaşımıza vize çıkar mı? Ne dersiniz? Konu hakkında geri dönüş sağlarsanız çok makbule geçer. Teşekkürler.
Avusturya vizesi nasıl alınır 2021
S.S 07/01/21, 16:59 Cevabı Görüntüle
Avusturya vizesi nasıl alınır 2021 yılı itibariyle? Konu hakkında çok fikir sahibi değiliz. Avusturya’ya; Annem, babam ve eşimle birlikte seyahat etmeyi düşüniyoruz. Avusturya’da bulunan kız kardeşimi ziyaret edeceğiz. Ama başvuruyu ne şekilde yapmamız gerektiğini bilmiyoruz. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Başvurumuzu yaparken Avusturya’da ki kız kardeşimin bize sponsor olma şansı var mı? Yoksa bizim mi buradan finansal kaynaklarımızı göstermemiz gerekiyor? Ben şu an hali hazırda sigortalı bir işte çalışıyorum ama bankamda biriken para vize başvurusunu yapabilmem için yeterli mi değil mi bilmiyorum. Sadece benim için hesabımda beş-altı günlük bir seyahat için yaklaşık on bin liralık bir rakam görmek istiyorlar. Ama biz daha fazla kişi olduğumuz için hesabımda ki meblağ yetmiyor. Kız kardeşim oradan hesabıma para transfer etse ve biz onun gönderdiği parayı finansal kaynak olarak göstersek sorun olur mu? Konu hakkında genel anlamda bilgi verirseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
Avusturya vize randevusu 2021
U.U 07/01/21, 16:44 Cevabı Görüntüle
Avusturya vize randevusu 2021 yılı için ne durumda? Vize randevuları konusunda ne yapmamız gerekiyor? Vize randevuları için işlemlerimizi nereden yapmamız gerekiyor? Avusturya’ mart ayında yapılacak bilişim fuarı için çalışanlarımızı göndermek istiyoruz ama başvurumuzu ne zaman yapmamız gerektiğini bilmiyoruz. Vize randevusu için başvuru yaptığımızda randevu ne zamana veriliyor? Randevu işlemleri için nereden işlem yapmamız gerektiğini de bilmiyoruz. Bir de ne işlemlerin sonuçlanma süresi vs. Bu konularda da bilgi sahibi değiliz. Konu hakkında tarafımıza bilgi verirseniz çok makbule geçer. Çalışanlarımızdan biri bizim firmamızda çalışıyor gözükmüyor bu arada. Bu durum vize başvurusu yaparken tarafımıza problem yaratır mı? Teşekkürler geri dönüşleriniz için.
Avusturya vize başvurusu 2021
A.N 07/01/21, 16:36 Cevabı Görüntüle
Avusturya vize başvurusu 2021 yılında yapılabiliyor mu? Oraya, orda bulunan ticari iş ortaklarımızla görüşme yapmak adına temsilcilerimizi yollamamız gerekiyor ama vize başvurusu yapılabiliyor mu, yapılamıyor mu diye muallaktayız. Birde vize başvuruş yapmak için çalışanlarımıza ne tür evrakalr hazırlamamız gerekiyor? Orada ki iş ortaklarımızın bize davetiye göndermesi gerekiyor mu yada onun dışında bir şey yapmaları gerekiyor mu? İş arkadaşlarımız oraya beş günlüğüne gidecekler ama biz sonraki iş seyahatlerini de düşündüğümüz için biraz daha uzun süreli ve çoklu girişli vize talebinde bulunmak istiyoruz. Bu mümkün mü? İstediğimiz şekilde vize edinebilmemiz için dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Şirketimizin çalışanların evraklarını hazırlaması dışında yapması gereken bir şey var mı? Konu hakkında yardımcı olursanız çok iyi olur. İlginiz için şimdiden çok teşekkürler.
Avusturya turistik vize 2021
A.A 07/01/21, 15:58 Cevabı Görüntüle
Avusturya turistik vize 2021 yılı için başvurular devam ediyor mu? Haziran ayında seyahat edeceğiz ama vize başvurumuzu şimdiden yapıp elimizde bulundurmak istiyoruz. Vize başvurumuzu şimdiden yapabilir miyiz? Ben şu an işveren statüsündeyim. Kendime ait bir restoranım var. Eşimde benim restoranımda sigortalı çalışan olarak gözükmekte. Vize başvurusu yaparsak ikimizinde ayrı ayrı evraklar mı hazırlaması gerekiyor? Yoksa sadece benim hazırlayacağım evraklarımla hem kendim hem de eşim için başvuru yapabilir miyiz? Eşim genellikle benim kredi kartı veya banka kartlarımı kullanır. Hatta kendi adına bir banka hesabı veya kredi kartı yok diyebilirim. Varsa bile kullanmıyor. Bu sorun teşkil eder mi? Onun çalışma evraklarınıda dosyaya koyarsak, Bize ‘’ Onun adına olan banka hesap dökümünü ‘’ sunmadık diye olumsuz anlamda geri dönüş yapma ihtimalleri nedir? Konu hakkında yardımcı olursanız çok iyi olur. Teşekkürler.
Avusturya öğrenci vizesi 2021
A.M 06/01/21, 17:41 Cevabı Görüntüle
Avusturya öğrenci vizesi 2021 yılı için başvurular ne durumda? Avusturya’da bir dil okuluyla anlaştım ve bana bir kabul mektubu gönderdiler. Başvurumu ne zaman yapmam gerekiyor? Nisan ayı başında orada olmam gerekiyor ve dahil olduğum kur yaklaşık 3 ay sürecek. Bu durumda başvurumu şimdiden yapmam gerekiyor mu? Başvurumu yapabilmem için ne gibi evraklar sunmam gerekiyor. Normal, turistik vize başvurularında bildiğim kadarıyla birinci derece akrabalardan birinin yapacağınız vize başvurularında size sponsor olması gerekiyor. Dil okulunda eğitim görmek için gidildiğinde de bu böyle mi? Şu an ki durumumda anne ve babam emekli ve kendilerine ait bir iş yerleri de bulunmakta. Onların bana sponsorluğunu belgelemem için ne sunmam gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olursanız çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
Vize Başvuru Formu
BASE_URL = '';