x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Avusturya Vize Başvuru, Konya

Değerli Eagvs sayfasını ziyaret eden Konyalılar, Avusturya vize başvurusu Konya’dan nasıl yapılır? Vize süreci nasıl ilerler? Vize için neler gerekir gibi genel sorularınızı yanıtlamak için bu sayfayı hazırladık. Konya’dan işlemler nasıl yürür bilgilerini size aktarmak için okumanızı öneririz. Şayet isterseniz +90 (332) 225 40 20 irtibat numaramızı arayarak vize şirketimize ulaşabilir ya da konya@eagvs.com mail adresimize mail atarak, mail yoluyla bize istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

Konya

Tuzlukçu, Yalıhüyük, Meram, Selçuklu, Seydişehir, Kadınhanı, Ilgın, Sarayönü, Kulu, Hadim, Yunak, Ahırlı, Beyşehir, Cihanbeyli, Akşehir, Çeltik, Derbent, Altıntekin, Derebucak, Emirgazi, Doğanşehir, Ereğli, Güneysınır, Halkapınar, Çumra, Akören, Karapınar, Taşkent, Karatay, Selçuklu, Hüyük, Doğanhisar, Derbent, Bozkır ilçelerinden veya Karaman, Niğde, Aksaray gibi civar illerden de  Konya Vize şirketimize +90 (332) 225 40 20 numaralı kurum telefonu ile ulaşabilir ya da konya@eagvs.com üzerinden kurumumuza mail atabilirsiniz. Vize şirketi olarak size yardımcı olmak bizim görevimiz.

Avusturya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? -Konya

Değerli Avusturya vizesi almak isteyen ziyaretçimiz öncelikle Schengen vizesi için başvuru yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Avusturya ziyaret amacınız Turistik, iş- ticaret maksadıyla veya eğitim amaçlı olabilir. Schengen vizesine başvuru yapacaksanız en uzun kalabileceğiniz Ülke üzerinden Schengen başvurusu yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Eğer ki Schengen vizeniz geçerliliğini koruyorsa böyle bir işlem için koşturmanıza gerek yok.

Umuma mahsus (bordo), hususi(yeşil), Hizmet(gri), Diplomatik(siyah/kırmızı) pasaporta sahip vatandaşların 180 gün içinde en az 90 gün kalma süresinin ihlal etmeme koşuluyla vizeden muaf olarak seyahat edeceğiniz bu ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Avusturya 2022 güncel Schengen bilgileri için web sitemize göz atabilirsiniz.

Avusturya vizesi için neler gerekir? -Konya

Avusturya’ya ziyaret amacınız ne kadar süre ülkede bulunacağınız bu noktada önem arz ediyor. Kısa süreli ve Schengen vizesi prosedürlerine uygun bir şekilde kalacaksanız çıkartılması gereken vizeleri türlerine göre ayırdık. Gitme durumunuzla bağlantılı olarak çıkartmanız gereken vizeler;

Ancak Avusturya vizesi almanızda ki amaç eğitim, Avusturya’da kalma gibi bir amaç içeriyorsa D tipi vize dediğimiz 90 günü (3 ayı) ayı geçecek Schengen vize ile aile birleşimi ve benzeri gibi ise D tipi vize aşağıda ki gibidir.

Avusturya vize işlemleri nasıl yapılır? -Konya

Euroasia Global Visa Service olarak Avusturya vize başvurusunda Konya şubemizden bilgi aldığınız için çok teşekkür ederiz. Umuyoruz ki bu sayfada hazırladığımız yazılar sizlere vize başvurusu yaptığınız sürede sizlere yardımımız bir nebze de olsa dokunmuştur. Hep birlikte vize başvuru adımlarımıza bir göz atalım.

  • Avusturya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması: Vize türünüzü kalma aralığınızı ayarladıktan sonra gereken belgeler ile birlikte hazırlama süreci başlar. Gereken belgeler ve vize çıkartma için istenilen her şeyi Konya şubemiz ile senkron şeklinde ilerleyerek kolay bir şekilde ilerletebilirsiniz. Danışmanlık şirketimiz ile yürüttüğünüz vize alma süreci sorunsuz ve zahmetsiz geçebilmesi için Eagvs Konya şubesi olarak buradayız.
  • Avusturya Vizesi Başvuru Ücretini Ödemesi: Vize sürecinin başlaması için gereken bir diğer hususta şirketimize yapmanız gereken Gider bedeli, işlem ücreti ve danışmanlık hizmetimizin bedelini yani tüm harç ödemesini ödemenizdir. Ödemenizi isteğinize bağlı olarak banka üzerinden veya danışmanlık ofisimizi ziyaret ederek elden ödeyebilirsiniz.
  • Parmak izi için tarafınızın bulunması durumu: Avusturya 2014 yılından beri parmak izi isteyen 25 ülke içinde. Schengen vizeniz süresi dolmamış ve parmak iziniz sisteme kayıtlı gözüküyorsa böyle bir adıma gerek yok. Anlayacağınız üzere eğer ki sisteme tanımlı bir parmak iziniz yok ise parmak izi kaydınızın oluşturulması gerekiyor.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Tüm bu süreç başarılı bir şekilde ilerlediği zaman, başvurusunu yaptığınız pasaport veya vizenizin size ulaştırılması kalıyor. Başvuru sürecini başlattığınız Konya şubemizden gelip evrak teslimi alabileceğiniz gibi, şirketimize bıraktığınız adrese kargo ile şirketimiz de gönderebilir.

Avusturya vizesi kaç günde çıkar? -Konya

Belgelerinizi şirketimize ulaştırmanız ve harç ödemesinin gerçekleşmesi dahilinde pasaport işlemleriniz başlar. Konya şubemiz tarafından yürütülen bu süreç adına genel bir gözlem olarak yaklaşık on ila yirmi gün içinde vizeniz ya da pasaportunuz çıkmış olur. Pasaport ya da vize işlemleri başvuru yapılan konsoloslukların başvuru yoğunluğuna bağlı olduğu gibi vize başvurusu yoğunluğuna da bağlıdır. Konsoloslukların yoğunlukları yanı sıra araya giren resmi tatiller ve bayramlar ya da izin günleri bu sürecin hızlanması ve yavaşlamasına sebep olur, sizden ricamız Avusturya vizesi almak istediğiniz zaman ile gitmek istediğiniz zaman arasında bir iki ay bırakmanız. Erken başlayan işlemler sorun çıkmaması ve sürecin daha sakin ilerlemesi adına önemlidir. Konya şubemize ulaşmanız ve süreci takip etmek ya da vize işlemleri için +90 (332) 225 40 20 numaralı hattımızı arayabilir yahut konya@eagvs.com a mail atarak kurumumuza ulaşabilirsiniz.

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Konya'dan Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
S. ÇETİN 30/03/20, 10:48 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Konya'daki Selçuk Üniversitesi ‘de okuyorum. Avusturya vizesi Konya ’dan nasıl alınır? Avusturya’ya bir tekvando müsabakasına katılmak üzere davetiye aldım. Konya Selçuk Üniversite Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünde eğitimimi sürdürmekteyim. Aynı zamanda Türkiye Taekwondo Federasyonunda kayıtlı, lisanslı taekwondocuyum. Katılacağım taekwondo turnuvası özel bir turnuva ve Federasyonla çok alakası yok. Vize başvurumu yaparken haliyle federasyon bana destek olduğuna dair evrak vs sunamayacak. Bu durumda bir sponsora ihtiyacım olacak. Babam çalışmıyor annem ise bir kurumda sigortalı olarak çalışmaktadır. Bana kimin sponsorluğunu kabul ederler ne tür evrak hazırlamam gerekiyor?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';