x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 40

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Avusturya Vize Başvuru, Antalya

Güzel ülkemizin turizm başkentliğini yapmaya devam eden Antalya! Yurtdışına çıkmak istiyorsanız ve rotanız Avusturya ise EGVS Antalya Danışmanlık şubesi olarak sizler için Avusturya vizesini nasıl alacağınızı, gerekli evrakları, vize şartlarını sizlerle paylaşmaya ve size vize başvurusu konusunda yardımcı olmaya çalıştığımız internet sayfamızın yazısına Hoş Geldiniz!

Antalya danışmanlık şubesi olarak, Antalya merkez veya Antalya ilçelerinden Demre, Kemer, Kepez, Elmalı, Gündoğmuş, İbralı, Akseki, Finike, Korkuteli, Döşemealtı, Alanya, Gündoğmuş, Kaş, Kumluca, Serik, Konyaaltı, Muratpaşa, Aksu, Manavgat, Akseki, veya civar illerden de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akdeniz harika bir yer ancak işlemler için ilçelerden şu an sayfamızda vize araştırması yapmakta olan sevgili ziyaretçimiz ve aynı şekilde civar il ve ilçelerde olan sayfa ziyaretçilerimiz Avusturya vize başvurusu için EAVGS Antalya Vize Ofisimize ulaşabilir. Ulaşabilmeniz için Kurum telefon hattımız +90 (242) 255 01 40 veya kurum mail adresimiz Antalya@eagvs.com olup şayet ulaşamazsanız istediğiniz gibi Antalya danışmanlık ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Antalya

Avusturya’ya giriş yapabilmek için Avusturya vizesi çıkarmanız gerekir. Peki kimler için gerekir, öncelikle Avusturya’ya giriş sebebiniz turistik, eğitim, iş, orada kalmanız için gerekir Antalya şubesi olarak sizlere yardım etmek ve yol göstermek için buradayız. Vize almanız için elinizde ki pasaport bordo pasaport ise önce pasaportunuzun güncelliğini kontrol etmeniz gerekiyor eğer ki güncel bir pasaportunuz varsa Schengen vizesi için başvuru yapmanız gerekmemektedir. Lakin güncel olup olmadığını araştırdığınızda; güncel değil ise Antalya da ki vize şirketimize başvuru yapabilirsiniz.

Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya elimizde ki pasaport çeşitlerini anlatmaya çalışarak başlayacağız.

Pasaport tanımları; Siyah/Kırmızı (diplomatik), Yeşil(hususi), Gri (Hizmet) olarak üçe ayrılır. Eğer ki bu pasaportlardan birine sahipseniz hemen bilgilendirelim 6 aylık (180 gün) kalmanızda 3 aylık (90 gün) vizeden muaf olarak kalma hakkınız vardır. Schengen vizesi başvurunuzu gerçekleştirdiğinizde ise en uzun kalabileceğiniz ülkeyi hedef alarak başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Kafanızı kurcalayan her bilgi ve her soru için buradayız.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler? - Antalya

Avusturya’ya giriş sebebinizin ne olduğu, hangi kimlikle ülkeye giriş sağlayacağınız; ne kadar kalacağınız hepsi cevaplanması gereken sorulardan. Bu sorulara cevap veremediyseniz eğer ki Antalya şubesi olarak size yardımcı olmak için bilgilerimizi öncelikle web sitemizin sayfasında daha sonrasında ise eğer ki aradığınız bilgiyi bulamadıysanız da bizlere ulaşmanız için gereken iletişim bilgilerimizi yazımızda bulabilirsiniz. Antalya ve civar illerden yapacağınız her başvuru cevaplamanız gereken sorular için biz buradayız.

D tipi vize için ayrıntılı bilgi vermemiz gerekiyor öncelikle Avusturya’ya gitme amacınız eğitim yahut uzun süreli bir iş 3 ayı geçecek bir seminer vs. olabilir. Böyle bir durumda çıkabilecek vizeler; daha doğrusu çıkartmanız gereken vizeler şu şekilde;

Avusturya vize işlemleri başvurusu nasıl yapılır? - Antalya

Antalya’dan vize almak için başvuru yapmak istediğiniz Avusturya vizesi belgelerinizi hazırlama sürecinden bahsettiğimiz yazımızı sizler için derledik. Gereken belgeler, evraklar gibi kafanıza takılan soruları yanıtlamak için Antalya Vize Danışmanlık Şubesi olarak buradayız. Belgelerin ve işlemelerin süreci genel olarak şöyle.

  • Avusturya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması: Seyahat gerekçenize uygun olarak, talep edilen belgelerin ofislerimize ulaştırması ile başvuru süreciniz başlar. Belgelerinizin tarafımıza tesliminin hemen ardından yetkililerimiz, evrakların doğruluğunu, güncelliğini ve gerekli niteliklere sahip olup olmadığını kontrol ederler. Herhangi bir sorun olmaması halinde bir sonraki aşamaya geçilebilir.
  • Avusturya Vizesi Başvuru Ücretini Ödemesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için Vize Başvuru Ücretinin ödenmesi gerekir. Başvuru ücreti, Konsolosluk harcı, Başvuru merkezi ücreti ve danışmanlık bedelimizden oluşur. 2023 Yılı Güncel Avusturya vize başvuru ücretlerini öğrenmek için Antalya Şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: Avusturya Vizenizin işleme alınabilmesi için parmak izinizin alınmış olması gerekir. 25 Eylül 2014 yılından sonra alınmış bir Schengen Vizeniz var ise, parmak izinizin yeniden alınmasına gerek olmadan başvurunuz tamamlanabilir ve şahsen gelme zorunluluğunuz ortadan kalkar. Aksi durumda 12 yaşından büyük her başvuru sahibinin, başvuru merkezine gelerek parmak izi vermesi gerekir. Bu aşamada bir ekip üyemiz size eşlik ederek, sürecin sorunsuzca tamamlanmasını sağlar.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Belgelerin değerlendirme süreci tamamlanıp pasaportunuz çıktıktan sonra pasaportunuz işlemi başlattığınız şubemize ulaşır. Dilerseniz şubemize gelip elden teslim alabilir; dilerseniz de şubemiz sizler için pasaportu kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilir. 

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Antalya

Avusturya vizesi için belgelerinizi kurumumuza ulaştırdıktan sonra bekleme süreci değişkenlik göstermektedir. Antalya’da Avusturya fahri konsolosluğu olduğu için işlemleriniz Antalya’ya en yakın olan Avusturya Konsolosluğuna iletilir. Diplomatik bir süreç gerçekleştirileceğimiz için tahmini olarak 8 veya 15 gün arasında değişmektedir. Ancak size tavsiyemiz tahmini olarak bir-iki ay öncesinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlamanız, işlemlerin daha hızlı çözülebilmesi için sadece küçük bir adım olur. Araya girecek resmi tatiller, resmi bayramlar Avusturya konsolosluklarının yoğunluk derecesini etkileyeceği için işlemlerin hızını belirler. Sizlerin başvuruyu başlatmanızı baz alarak belgelerinizin takibini gerçekleştirdiğimiz için başvuru başlatma tarihinizi Avusturya’da olmak istediğiniz tarihe göre ayarlayarak gerçekleştirmeniz; işlemlerin daha sorunsuz ilerlemesini sağlar. İşlemleri rahatça takip etmeniz için erişim bilgilerimizi tekrardan yazalım +90 (242) 255 01 40 numaralı telefon numarasını arayarak veya bizlere mail yoluyla antalya@eagvs.com internet adresimizden mail atarak ulaşabilirsiniz.

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Antalya Avusturya Vize Başvuru Merkezi
S. Cırtlak 25/03/20, 10:16 Cevabı Görüntüle
Avusturya Antalya vize başvuru merkezinden işlemlerimi halledebilir miyim? Daha önce yurtdışına birkaç defa çıktım. En son Avustralya seyahatim dönüşü havaalanında gümrük memurlarıyla tartıştım ve hakkımda tutanak tuttular. Bu sonra ki vize başvurularımda problem teşkil eder mi? Dilediğimiz yerden başvurumuzu yapabiliyor muyuz? Dosyaları neresi değerlendiriyor? Tahmini ne kadar sürede sonuçlanır başvurum? Avusturya Schengen vizesini Antalya’dan almam ne kadar zaman alır? Konu hakkında bilgilendirmelerinizi rica ederim. Şimdiden teşekkür ederim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';