x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Avusturya Vize Başvuru, Kayseri

Kayseri’den Avusturya’ya gidebilmeniz, halletmeniz gereken vize işlemleri için gerekli bilgileri sunmaya çalıştığımız 2023 yılına dair Vize süreçlerini, gerekli evrakları, konsolosluğa gitmeden bilgi edinebilin diye sizler adına düzenlediğimiz Web sitemizin bu sayfasında bulabilirsiniz. 

Yazımıza geçmeden önce sizlere Hoş geldiniz diyoruz! 

KAYSERİ

Kayseri merkez ve Kayseri ilçelerinden; Develi, Pınarbaşı, Hacılar, İncesu, Tomarza, Yeşilhisar, Akkışla, Sarız, Melikgazi, Bünyan, Kocasinan, Felahiye, Sarıoğlan yahut civar illerden yapılacak Avusturya vize başvurularınıza hizmet sunuyoruz. İlgili ziyaretçilerimiz ofisimize +90 (352) 353 30 25 no’lu telefon ile ulaşabilir veya kayseri@eagvs.com adresine mail göndererek sizlere yardımcı olmamız için bize sorularınızı yönlendirebilirsiniz. Sayfamızda yazıların altına yaptığınız yorumlara da en kısa sürede dönüş yapmaya çalışırız. 

Avusturya Vizesi Kimlere Gereklidir? - Kayseri 

Kayseri şubemizden de bilgi alabileceğiniz gibi yazımızda da anlatmaya çalışalım. Pasaportunuzun Yeşil(hususi) pasaport, gri (hizmet) pasaport, umuma has(kırmızı) pasaport, diplomatik(siyah) pasaport sahibi olabilirsiniz. Avrupa vatandaşlığınız yok ise Schengen vizesi almanız gerekir, Schengen vizesi alırken dikkat etmeniz gereken kalma sürenizdir. 180 günlük süreci içinde 90 günlük kalma hakkınız bulunmaktadır. Bu hakkı dikkate almanızı öneririz. 6 aydan daha fazla kalmak isterseniz ya da ülkeler arası geçiş sağlamanız için Schengen sürecinizi ayarlamanızı öneririz.

Schengen vize işlemleri içinde web sitemizde de arama yapabilirsiniz

Avusturya vizesi için gerekli evraklar? - Kayseri

Gitme amacınıza bağlı olarak değişen evraklar için temelde amacınızı belirlemeniz gerekiyor. Kalma sürecinizi de etkileyen bu seçim için gerektiği yerlerde, daha komplike bir durumda kaldıysanız ve karar veremiyor iseniz Kayseri danışmanlık şubemizden yardım alabilir aklınıza takılan sorular için bizlere başvurabilirsiniz. Genel olarak aşağıda sıraladığımız gibi olan vize çeşitleri ise kalma durumunuzun ve sürenize göre değişebiliyor. Örneğin eğitim için gitmeniz için D vizesi gerekirken – 6 ayı geçen bir süre ise- kısa bir gezi için turistik vize almanız yeterli olacaktır.

Olarak ayırdığımız vizeler arasından hangisi olduğunu seçmeniz dahilinde vize başvurunuz  için gerekli evrakları toplamanız için Kayseri şubemizden yardım ve bilgi alabilirsiniz.

Avusturya vize başvurusu nasıl yapılır? - Kayseri

Avusturya vizesi almak için gereken adımları, yapmanız gerekenleri; eksikleri ve şirketimiz ile yapabilecekleri anlattığımız bu yazımızda; vize çıkarmak için gereken belgeleri, Kayseri’den nasıl başvuru yapacağınızı, bu sürecin nasıl ilerlediğini anlattığımız bu yazımızı yazma amacımız sizlere yardımcı olmak için EAGVS Kayseri şubesi olarak sizlere gereken belgeleri dört madde de anlatmaya çalışıyoruz. Maddelere bir göz atalım, maddeleri dilimizin döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz ancak yine de bir eksiğimiz varsa Kayseri şubemiz ile iletişime geçerek sorularınızı sorabilirsiniz.

Avusturya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması: Avusturya seyahatinizin amacını belirlediğiniz zaman Kayseri vize şirketimiz ile vize almak ya da Schengen vize başvurusu yapmak amacıyla şirketimize gelebilirsiniz. Tahmini olarak evrakların toplanması, konsolosluğa ulaşması ve konsolosluk geri dönüşlerinin vize şirketimize ulaşması sonucunda yaklaşık 10 günlük bir periyot gereklidir. Yoğunluğa da bağlı olarak değişen vize çıkma sürecinizi unutmamanızı öneririz.

  • Avusturya Vizesi Başvuru Ücretini Ödemesi: Belgelerin işleme konulması için Vize danışmanlık şirketimize gider bedeli, işlem ücreti ve danışmanlık hizmetimizin bedelini ödemeniz, işleminizi başlatmamız için yeterlidir. Ücreti isterseniz elden gelip Kayseri şubemize ödemeyi yapabilirsiniz, isterseniz de banka üzerinden ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Biyometrik verilerin sunulması: Dünya üzerinde geçerliliği olan 25 ülke için vize alırken parmak izi istenmektedir. Avusturya bu ülkelerin arasına 25 Eylül 2014’te yürürlüğe girerek vize başvurusunda parmak izi istenir. Vize şirketimize gelerek parmak izinizi almamız gerekir ancak geçerliliği olan bir vizeniz var ise parmak izi vermenize gerek yok.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması

Pasaport işlemleri için gerekli belgeleri toplanması ve ücretin ödenmesi sonrasında danışmanlık şirketimizin adım adım takip ettiği vize sürecinizin size ulaştırılması için nasıl isterseniz ona göre yönlendiriyoruz. Dilerseniz pasaportunuzu Kayseri şubemizden gelip alabilirsiniz kargo ile adresinize göndermemiz de mümkün tabii.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Eksik belgelerinizin olmaması; Avusturya konsolosluğun herhangi bir sorun çıkarmaması veyahut konsolosluğun yoğun olmaması dahilinde on ila on beş gün içinde çıkabilir. Size tavsiyemiz ise herhangi bir aksilikle karşılaşmamanız için bir ay öncesinden belgelerinizi bize iletmeniz sürecin hızlı ve sorunsuz ilerlemesi için fazlasıyla önemli. Vize danışmanlık şubemiz tüm süreçlerde sizlere yardımcı olacaktır.

Kayseri EAGVS şubesi olarak hazırladığımız bu yazıyla sizlere bir yol açabilmiş isek ne mutlu bizlere, eğer ki vize almanız gerektiğini düşünüyorsanız ya da aklınıza bir soru takıldıysa Kayseri EAGVS şubemize +90 (352) 353 30 25 numaralı telefon numarasını arayarak ulaşabilir veya bizlere mail yoluyla kayseri@eagvs.com internet adresimizden mail atarak ulaşabilirsiniz.

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';