x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Avusturya Ticari Vize

Avusturya Ticari Vize

Değerli ziyaretçimiz, Avusturya ticari vize sayfamıza hoş geldiniz.

Bu sayfamızda Avusturya vize başvurusu hakkında genel bilgileri ve vize ücretlerini sizler için derledik. Ticari vize bir Schengen vizesi olup sahip olduğu kişiye en fazla 90 gün Avusturya veya Schengen bölgesinde kalış hakkı tanır. 90 gün azami vize kalış süresidir, konsolosluk vize başvurusu sonucunda daha az süreli bir vize kararı verebilir.

Avusturya ticari vizesi için gerekli evraklar, vize başvurusu yapan kişinin bilgilerine göre değişiklik gösterir. Kişinin iş veren veya çalışan olması evrak listelerini değiştirmektedir. Ticari vize başvurularında Avusturya’da ticari iş birliği veya toplantı yapılacak şirketten mutlaka ticari davetiye alınmalıdır. Ticari davetiye haricindeki diğer evraklar ise başvuran kişiye ait evraklar olmalıdır.

Avusturya Ticari Vize Evrakları

Şahsi Evraklar

 • Pasaport (Seyahat bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.)
 • Biyometrik fotoğraf (2 adet beyan edilmeli ve ölçüleri 35×45 cm olmalıdır. Arka fonun beyaz olmasına dikkat ediniz.)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Şahsi/şirket banka hesap cüzdanı/ hesap dökümü (Son üç aylık hareketleri kapsamalı, içerisinde en az 35.000 TL olmalıdır.)
 • İkametgah Belgesi: E-devletten veya Nüfus Müdürlüğünden temin edebilirsiniz.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını kanıtlar belgeler: son üç aylık hesap hareketlerini içerir banka hesap özeti ve bankanın imza sirküleri veya hesap cüzdanı fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır
 • Ulaşım rezervasyonları: Uçak/tren/otobüs seyahatlerinde: rezervasyon belgesi Özel araçlı seyahatlerde: ruhsat fotokopisi ve uluslararası ehliyet ayrıca seyahat güzergahının detaylı beyanı

Şahsi Dilekçe

 • Avusturya ticari vize başvurusu ile ilgili açıklama yapmak veya iletmek istediğiniz durumları içeren Almanca ya da İngilizce yazılmış, şahsen imzaladığınız dilekçe. (Çalışansanız işveren yazısı zorunludur, fakat şahsi dilekçe zorunlu değildir.)
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Bütün Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 teminatlı olmalıdır. 
 • Otel Rezervasyonu: Otel rezervasyonlarını gösteren belgeler
 • Başvuru sahibinin geliri yok ise; eşinizin veya ebeveynlerin veya aile üyesinin masrafları üstlendiğine dair yazı ve evraklara dair detayları (sponsor bilgileri) aşağıda bulabilirsiniz.

Çalışanlar için Avusturya Ticari Vize Evrakları

 • Vize talep dilekçesi (Konsolosluğa hitaben İngilizce ya da Almanca olarak şirketin antetli kağıdına yazılmalı ve imzalı olmalıdır. Çalışanın işe başlangıç tarihi, işteki pozisyonu da belirtilmelidir. Dilekçe örneği için tıklayınız.)
 • Davetiye (Avusturya’da iş birlikteliğiniz olan şirketin antetli kağıdına İngilizce veya Almanca olarak yazılmış, davet eden kişinin adı soyadı, pasaport numarası, pasaport ve kimlik fotokopisi ile beraber mail olarak gönderilen bir belge olmalıdır.)
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • Maaş bordrosu (Son üç aylık hareketler şirket yetkilisi tarafından ıslak imzalı olarak beyan edilmelidir.)
 • SGK işe giriş bildirgesi ve 4 A hizmet dökümü

İşverenler için Avusturya Ticari Vize Evrakları

 • Şirket yazısı (Konsolosluğa hitaben İngilizce ya da Almanca olarak şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır. Seyahat bilgilerini içermeli, ıslak imzalı olmalıdır.)
 • Davetiye (Avusturya’da iş birlikteliğiniz olan şirketin antetli kağıdına İngilizce veya Almanca olarak yazılmış, davet eden kişinin adı soyadı, pasaport numarası, pasaport ve kimlik fotokopisi ile beraber mail olarak gönderilen bir belge olmalıdır.)
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • 4 B hizmet dökümü

Avusturya'ya ticari vize

Avusturya Ticari Vize Randevusu

Avusturya ticari vizesi bir Schengen vize türü olup başvurularda değerlendirme süreleri göz önünde tutulmalıdır. Bir ticari Avusturya vize başvurusunda planlanan seyahatten en fazla 6 ay önce vize başvurusu yapılabilmektedir. Bu nedenle vakitlice vize başvurusu yapılması tavsiye edilir.

Avusturya vize randevuları EAGVS müşteri temsilcileri tarafından oluşturulur. Vize randevusu oluşturulmadan önce müşteri temsilcilerimiz, evrak uygunluk kontrolü yapar ve dosya hazırlık süreci göz önünde bulundurularak kişinin de uygun olacağı, seyahatinde gecikme yaşatmayacağı bir vize randevusu alınır. Avusturya ticari vize randevusu Konsolosluğun yetkilendirdiği parmak izi merkezinin açtığı takvim üzerinden oluşturulur. Dönemsel yoğunluğa bağlı olarak vize randevuları ileri bir tarihte verilebilmektedir.

Ticari Vize Başvurusunda Parmak İzi

Son 5 yıl içinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize almış kişilerin parmak izi verileri Schengen sisteminde kayıtlı olduğu için Avusturya vize başvurusunda parmak izi merkezinde şahsen bulunması gerekmez. Bu durumda müşteri temsilciniz dosyanızı hazırlar, randevu alır, randevu günü dosyayı başvuruya verir ve değerlendirme sonunda pasaportunuz adresinize gönderilir. Ancak son 5 yıl içinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize almamış kişiler Avusturya ticari vize randevusu sırasında parmak izi veri merkezinde şahsen bulunmaları gerekir. Bu durumda da EAGVS müşteri temsilcileri sizlere eşlik eder, dosyanızın veri merkezindeki işlemlerini tamamlar, ödemeleri yapar ve size sadece 5 dakikalık işlem olan parmak izi verme işlemini yapmak kalır. Vize değerlendirme sonunda yine pasaportunuz müşteri temsilciniz tarafından alınarak dilediğiniz adrese teslim edilir.

Avusturya Vize Sonuçlanma Süresi

 • Avusturya vize işlemlerinin sonuçlanma süresi 5 ila 10 iş gününü arasında değişmektedir. Planladığınız seyahat tarihinin aksamaması adına başvurularınızı 3 aydan erken olmamak kaydı ile uygun bir tarihte başlatmalısınız.
 • Avusturya vize ücretleri Avusturya Konsolosluk harcı, vize evrakları toplama birimi servis bedeli ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Avusturya vize ücretleri nakit olarak ödenir ve iadesi mümkün değildir. 

Avusturya Ticari Vize Ücreti

Ticari Avusturya vize başvuru ücreti birden fazla ödeme kalemini ifade etmektedir. Bir vize başvurusunda Konsolosluk harcı ve veri ve parmak izi merkezi koordinasyon ücreti bulunur. Konsolosluk harçları 2022 yılı itibari ile zamlanarak 80 Euro olmuştur. Bunun yanında dosyayı başvuruya kabul eden parmak izi merkezinde ise herhangi bir zamlanma olmamış ancak fiyatlarda değişiklik yapma hakkı saklıdır. Konsolosluk harcı ve koordinasyon bedeli ücretleri dosyanın işleme alınması için talep edilen ücretlerdir ve vize satın almak olarak kesinlikle düşünülmemelidir. Vize başvurularında vize garantisi verilmemektedir. Dolayısıyla konsolosluk harcı ve koordinasyon ücretleri geri ödemesizdir. Vize başvurusunun red ile sonuçlanması halinde de bu ücretler iade edilmemektedir.

Avusturya vize başvurularında EAGVS vize danışmanlık hizmetinden faydalanmak ise tercihe bağlıdır, zorunlu değildir. Ancak zorunlu olmamakla birlikte basit hatalardan kaynaklı red ihtimallerinin ortadan kaldırılması, zamandan ve paradan tasarruf sağlanması için profesyonel vize danışmanlık desteği tavsiye edilmektedir.

Ücretler

Konsolosluk Harcı: 80 Euro – 2777.72 TL (14/04/2024)

Veri ve Parmak İzi Merkezi Bedeli: 19,47 Euro – 659.71 TL (14/04/2024)

Euroasia Hizmet Bedeli: 30 Euro – 1041.65 TL (14/04/2024)

Not: Bu ücretler Avusturya ticari vize 2023 yılı güncel ücretleridir ve Euroasia ile başvuru yapılacak başvurularda temel ücretleri içerir. Talep edildiği takdirde seyahat sigortası, özel kurye, VIP servis vb. ek hizmetler satın alınabilir, buna bağlı olarak ek ücretler ödenebilir.

Avusturya ticari vize danışmanlık

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Avusturya Vize İşlemleri
K. Alibeyoğlu 04/02/20, 12:07 Cevabı Görüntüle
Merhaba Avusturya vize işlemleri hakkında bilgi almak istiyorum. İstanbul da ikamet ediyorum ve Marmara Üniversitesi 3. Sınıf Moda tasarım üniversite öğrencisiyim. Yazın Avusturya’ya iki haftalık moda tasarım kursu İçin gitmeyi düşünüyorum. Ne tür bir başvuru yapmam gerekiyor? Alacağım vize Schengen vizesi mi oluyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim
Avusturya Uzun Sureli Vize Nasıl Alınır?
S. Seçkin 25/03/20, 17:31 Cevabı Görüntüle
Merhaba Avusturya uzun süreli vize istiyorum. Pasaportumda 4 tane Schengen vizesi var. En son Fransa’da uzun süreli aldım. Avusturya’ya başvuru yapsam Avusturya uzun süreli vize çıkar mı? Vize sürelerini neye göre veriyorlar, vize sürelerini etkileyen faktörler nelerdir? Konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim.
Acil Avusturya Vizesi
S. Kara 31/03/20, 16:25 Cevabı Görüntüle
Acil Avusturya vizesi almak istiyorum. Kaç günde çıkar? Avusturya da yapılacak olan bir sempozyuma katılımcı olarak gideceğim ve elimde davetiye mektubum da var. Davetiye mektubunun dışında ne tür evraklar sunmam gerekiyor? Okuldan da evraklar isteniyormuş her halde. Ama ne tür evraklar isteniliyor? Konsolosluk evrakları teslim aldıktan kaç gün sonra vizemi onaylıyor? Konu hakkında geri dönüşlerinizi rica edeceğim.
Sanatçılar İçin Avusturya Vizesi
Y. Çaylak 31/03/20, 17:20 Cevabı Görüntüle
Menajerlik ve müzisyenlik yapıyorum. SSK’lıyım ama sigortam farklı bir işyerinden her ay yatmaktadır. Avusturya’ya sürekli menajerliğini yaptığım sanatçılar için gidip gelmem gerekiyor. Avusturya da özellikle Türk nüfusunun yoğun yaşadığı yerlerde bazen kapalı bazen açık mekânlarda sanatçılarımızın konser verebilmeleri için gidip gelmemiz gerekiyor. Gelirim kendimi rahatlıkla idame ettirebilecek düzeyde. Avusturya sanatçı vizesi kategorisinden mi başvuru yapmalıyım? Benim ne tür evraklar sunmam gerekiyor?
Avusturya Şoför Vizesi Nasıl Alınır?
B. Tekir 01/04/20, 12:09 Cevabı Görüntüle
İstanbul’da bir işveren adına Tır şoförlüğü yapıyorum. Avusturya’ya nakliye işimiz var. Şoförler için Avusturya vizesi başvurusu yapmak istiyorum. Şirket mi sponsor olacak bana bu durumda? Benim yapmam gerekenler nedir? İşverenim vize mi almam adına çok fazla yönlendirmelerde bulunmadı. Konu hakkında direktiflerinizi ve yönlendirmelerinizi bekliyorum. Teşekkürler
Avusturya Ticari Vize İçin Gerekli Belgeler
Ö. Meydan 23/03/20, 14:58 Cevabı Görüntüle
Merhaba Şirket sahibimiz senelerdir Türkiye’de yaşıyor ve kendisinin Türkiye'de şirketi var. Kendisi aslen Lübnan vatandaşı ve Avusturya ticari vize almak istiyor. Davet mektubu da var.
Avusturya ticari vize için gerekli evraklar listesini iletebilir misiniz? Evraklarla ilgili bilmemiz gereken önemli detayları paylaşırsanız sevinirim. Bu arada oturum kartının süresi seyahat tarihinden 1 ay sonra bitiyor. Bu sorun teşkil eder mi?
Konu hakkında bilgilendirmelerinizi rica edeceğim.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';