x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Avusturya Vize Başvuru, Gaziantep

Güzel ülkemizin medeniyet beşikliğini yapmış olan Gaziantepliler! Yurtdışına çıkmak istiyorsanız ve rotanız Avusturya ise EGVS Gaziantep Danışmanlık şubesi olarak sizler için Avusturya vizesini nasıl alacağınızı, gerekli evrakları, vize şartlarını sizlerle paylaşmaya ve size vize başvurusu konusunda yardımcı olmaya çalıştığımız internet sayfamızın yazısını okumaya başladınız.

Gaziantep

Gaziantep danışmanlık şubesi olarak, Gaziantep ilçelerinden; Yavuzeli, Araban, Şehitkamil, İslâhiye, Şahinbey, Karkamış, Oğuzeli, Nizip, Nureli veya civar illerden Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kilis’ten de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güneydoğu harika bir yer ancak işlemler için ilçelerden şu an sayfamızda vize araştırması yapmakta olan sevgili ziyaretçimiz ve aynı şekilde civar il ve ilçelerde olan sayfa ziyaretçilerimiz Avusturya vize başvurusu için EVGS Gaziantep Vize Ofisimize ulaşabilir. Ulaşabilmeniz için Kurum telefon hattımız +90 (342) 255 50 26 veya kurum mail adresimiz gaziantep@eagvs.com olup şayet ulaşamazsanız istediğiniz gibi ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Gaziantep

Türkiye’nin neresinden başvuru yaparsanız yapın; yurtdışına çıkabilmeniz için yapmanız gereken işlemler var. Özellikle Avrupa ülkeleri; ülkelerine giriş yapılması için Schengen adını verdiğimiz bir vize istiyor. Avusturya da bu ülkelerden biri. Schengen vizesi pasaportunuza ek olarak almanız gereken bir vize. Elinizde Schengen vizesi olabilir ama vizenin geçerlilik süresini kontrol etmenizde yarar var bizden söylemesi. Schengen vizenizi yeniden çıkartacak iseniz de elinizde ki pasaport; hizmet(gri), hususi(yeşil), siyah ya da kırmızı (diplomatik) pasaport diye üçe ayırdığımız pasaport çeşitlerinden biri olabilir. Schengen vizesi aldıktan sonra Avusturya ülkesi adına 6 aylık süreçte 3 ay ülkede bulunma hakkınız var. Şayet turistik bir amaçla gidiyorsanız ve tek ziyaret etmek istediğiniz ülke Avusturya değilse de Gaziantep şubemizle iletişime geçebilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler - Gaziantep

Avusturya’ya gidebilmeniz yahut ziyaret edebilmeniz için yukarıda ki yazımızda bahsettiğimiz gibi Schengen vizesi almanız mecburi; Schengen vizesi güncel olmadığını baz alarak sizlere yardımcı olduğumuzu unutmayınız. Schengen vizesi başvurunuzu belirleyecek en önemli etken ülkeye giriş sebebinizi belirlemeniz. 6 aylık Schengen vizesinde 3 ay boyunca ülkede kalma hakkınızın bulunduğunu unutmayınız. Ülkeye gitme amacınız; turistik, aile ziyareti gibi kısa süreli olabilir. Bu ve buna benzer sebepler için alınması gereken vizeler:

Eğer amacınız daha uzun süreli ülkede bulunmaysa; Avusturya’ya yerleşme, Eğitim alma ve benzeri gibi bir nedene sahipseniz D tipi vize almanızı öneririz. D tipi vize almanız için Şubemiz ile iletişime geçmeniz, danışmanlarımız ile konuşmanız size daha rahat bir yol gösterecektir.

Avusturya vize işlemleri başvurusu nasıl yapılır? – Gaziantep

Avusturya vizesi alma konusunda sizlere yardımcı olmak için hazırladığımız yazımızı heyecanla okuyor olduğunuz için teşekkür ederiz. Gaziantep vize danışmanlık şubesi olarak vize almanız için gereken süreçleri, izlenmesi gereken yolları ve dikkat etmeniz gereken noktaları anlatmaya çalışacağız ancak yine de yardımcı olamadığımız, kafanıza takılan bir soruyu bizlere sorabilmeniz için bizlere telefon, mail yoluyla ulaşabilir ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Vize sürecinizi sorunsuz ilerlemesi için Eagvs Gaziantep şubesi olarak buradayız. İsterseniz kısaca gereken adımlardan bahsedelim.

  • Avusturya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması: Bir önce ki yazımızda vize çeşitlerinin Schengen süresine göre nasıl ve hangi adla alabileceğinizden bahsetmiştik. Gitme amacınıza uygun vize çeşidinizin belirlenmesi üzerine sizlere ulaştırdığımız Avusturya ülkesinin istedikleri evrakları sizlere ulaştırmak yahut sizin çıkartmak istediğiniz pasaport, güncellemek istediğiniz Schengen vizeniz için vize danışmanlık şubesi olarak buradayız.
  • Avusturya Vizesi Başvuru Ücretini Ödemesi: İşlemlerin başlaması ve süreci sizinle takip edebilmemiz adına; Vize şirketimize gider bedeli, danışmanlık ve hizmet bedeli, işlem ücreti gibi ödeme yapmanız gereken miktarı bize kendiniz ya da banka yoluyla ulaştırmanız halinde hazırlanan evraklarınız işleme alınır ve ihtiyacınız olan vize için en büyük adım atılmış olur.

Avusturya vizesi Şahsen gelinmesine gerek var mı? - Gaziantep

Dünya üzerinde ki 25 ülke vize başvurusunda parmak izi işitiyor. Avusturya 25 Eylül 2014’te bu ülkelerin arasına girmiş ve Schengen vizesi alınırken parmak izi tanımını yapmanızı istiyor. Schengen vizeniz güncel halde ise ve parmak iziniz tanımlıysa tabii ki gelmenize gerek yok. Emin olamadığınız bir noktada vize şirketimize danışabilir; gerekli bilgileri tarafınıza sunulmasını isteyebilirsiniz.

Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Gaziantep şubemizde başlayan vize işlemleriniz, uzman kadromuzun takibi ile gerekli evrakların toplanması, konsolosluğa gönderilmesi gibi diplomasi gerektiren tüm adımların bitmesi halinde çıkan vizeniz tercihinize göre şirketimizden alabilir ya da belirtilen adrese kargo ile yollayabiliriz. 

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Gaziantep

Avusturya vizeniz için belgeleri topladınız, evraklarınızın elinize ulaşmasını bekliyorsunuz ama vize kaç günde çıkar sorusu kafanızı kurcalıyorsa; hemen anlatalım eksik belge olmaması dahilinde konsolosluğa ulaşan evraklarınız; konsolosluk yoğunluğuna başvuracağınız ülke ve başvurduğunuz ülke için önemli bayram tatiline veya hafta tatiline denk gelmemesi halinde on ila on beş gün içinde çıkar. Şayet ki gitme tarihiniz belli ise size en büyük uyarımız gitme tarihinden en az bir yahut bir buçuk ay önce evrak işlemlerinizi başlatmanız; sürecin hızlanması ve sorunsuz ilerlemesi için önemli bir detay.

Gaziantep şubesi olarak hazırladığımız bu yazıyla vize alma sürecini sizlere anlatmaya çalıştık, eğer ki vize almanız gerektiğini düşünüyorsanız ya da aklınıza bir soru takıldıysa Gaziantep şubemize +90 (342) 255 50 26 numaralı telefon numarasını arayarak ulaşabilir veya bizlere mail yoluyla gaziantep@eagvs.com internet adresimizden mail atarak ulaşabilirsiniz.

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Gaziantep'ten Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
A. Solmaz 25/03/20, 21:42 Cevabı Görüntüle
İyi çalışmalar. Avusturya için turistik vize başvurusu yapacağım. İkamet ettiğim şehir Antep. Avusturya vizesi Antep’ten alabilir miyim? Yoğun çalışıyorum Antep’ten başvuru yapabilirsem benim için çok iyi olur. Avusturya’da yaşayan ablamı ziyaret etmek istiyorum ama yapacağım bu ziyaret öncesi onlardan bir davetiye temin etmem gerekiyormuş sanırım. Ben bu davetiyeyi edinmek istemiyorum çünkü yapacağım seyahatten öncesinde haberleri olsun istemiyorum. Yani anlayacağınız bu bir sürpriz olacak. Benim durumumda nasıl ilerlenme kaydedebiliriz? Konu hakkında geri dönüşlerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';