x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 87

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Avusturya Vize Başvuru, İzmir

İzmir Web sitemizden Avusturya vizesi alma süreçlerini anlattığımız, gereken evraklardan, nasıl vize çıkarılır, pasaport alma hakkında bir yazı hazırladık. İzmir'den danışmanlık ofisimiz ile birlikte vize alma, Schengen gibi konsolosluktan almanız gereken belgeler için sizlere yardımcı olmak ve yol göstermek için buradayız kurum telefonumuz +90 (232) 335 03 87 veya bizlere izmir@eagvs.com E-mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

İzmir

İzmir Eagvs şirketinin İzmir ilçelerinden; Bayraklı, Dikili, Karaburun, Foça, Gaziemir, Tire, Ödemiş, Torbalı, Kemalpaşa, Karşıyaka, Narlıdere, Karaburun, Bergama, Sefer hisar, Çiğli, Aliağa, Bornova, Güzelbahçe, Urla, Bergama, Bornova, Selçuk, Balçova, Konak, Menderes, Kiraz, Çeşme, Buca, Beydağ, Urla, Karaburun, Konak, Gazi emir, Bergama, Bayraklı ve İzmir çevresinden Manisa, Aydın, Kütahya, Denizli, Uşak’tan yapacağınız vize başvurularını kurumumuza yapabilir. Bizlere +90 (232) 335 03 87 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir ya da bizlere izmir@eagvs.com üzerinden mail atabilirsiniz. İzmir yakınındaysanız Avusturya vizesi hakkında bilgi almak için de ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Avusturya vizesi kimler için gereklidir? - İzmir

İzmir şubesi olarak Avusturya vizesi kimler için gereklidir sorularınıza yanıt vermek adına web sitemizde- burada -hizmetinizdeyiz. Avusturya vizesi almanız iş, eğitim, turistik nedenlerden dolayı gerekli olabilir, elinizde Bordo pasaportunuz varsa ve Schengen vizesi güncel haldeyse Avusturya ve muhtemel çoğu Avrupa ülkesine rahatça giriş yapabilir istediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz. Pasaport çeşitlerine ayrıntılı bir şekilde göz atacak olursak pasaportları 3 sınıfta inceleyebiliriz. Elinizde bulunabilecek pasaportlar;

Gri(hizmet), Yeşil (Hususi), Siyah/Kırmızı (diplomatik) pasaportlardan birine sahipseniz hemen bilgilendirelim 6 aylık (180 gün) kalmanızda 3 aylık (90 gün) vizeden muaf olarak kalma hakkınız vardır. Schengen vize başvurusu yaparak birden fazla ülkeyi gezmek istiyorsanız Schengen vizesinde sürenin en uzun olduğu ülkeyi seçmeniz ve girişinizi seçtiğiniz ülkeden başlatmanız gerekir. Schengen vize işlemleri içinde web sitemizde arama yapabilirsiniz.

Avusturya vizesi için gerekli olan belgeler - İzmir

Avusturya vizesi alabilmeniz için gitme amacınızı belirlemeniz gerekir. Schengen sürecini de etkileyecek olan gitme sebebinizi seçmeniz hangi vizeyi alacağınıza kadar birçok noktada etkili. Karar veremediğiniz en küçük hususta bile Eagvs İzmir şubesi olarak burada sizlere yardımcı olmak adına varız. Uzman kadromuz sayesinde vize başvurunuz hiçbir sorunla karşılaşmamanız, ülke ziyaret amacınızı belirlemek ve vize almanız daha kolay hale gelecek.

Hemen vize çeşitlerinden bahsedelim bilmelisiniz ki Avusturya’ya gitmeniz için çıkması gereken Schengen 6 aylık süre için 3 ay kalma hakkı veriyor bu da demek oluyor ki kısa süreli tatil, ziyaret ya da katılacağınız kısa bir seminer için yeterli olacak vizeler aşağıda sıraladığımız gibi:

Bu vizeler harici daha uzun süre kalmanız halinde D tipi vize almanız gerekiyor. D tipi vize almanız için İzmir şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Avusturya vize işlemleri nasıl yapılır? - İzmir

Euroasia Global Visa Service olarak Avusturya vize başvurusunda İzmir şubemizden bilgi aldığınız için çok teşekkür ederiz. Umuyoruz ki bu sayfada hazırladığımız yazılar sizlere vize başvurusu yaptığınız sürede sizlere yardımımız bir nebze de olsa dokunmuştur. Avusturya vize başvuru hakkında bilgi vermek hem de tüm bu aşamaları konsolosluk çalışmasına bağlı size vize almakla hükümlüdür. Hep birlikte vize başvuru adımlarımıza bir göz atalım.

  • Avusturya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması: Avusturya’yı ziyaret etme amacınızı belirlemeniz dahilinde şirketimiz ile yürüteceğiniz bu süreç evrak toplamanızı ve şirketimize ulaştırmanız üzerine olan kısa ve diplomatik belgelere dayanan bir süreçtir. Eksiksiz evrak toplanması vize başvurunuzun da sorunsuz ilerleyeceğinin göstergesidir.
  • Avusturya Vizesi Başvuru Ücretini Ödemesi: Vize sürecinizin başlaması için İzmir veya civar illerden gelip evraklarınızla beraber; gider bedeli, danışmanlık ücreti, belge bedeli gibi şirketimizin gerek duyacağı miktarı, ister şirketimize gelerek isterseniz de banka yoluyla ödeyebilirsiniz. 
  • Parmak izi gerekliliği: Schengen vizesini Avusturya için alıyorsanız eğer 25 Eylül 2014’ten itibaren Avusturya vize alımında parmak izi istiyor. Parmak izi gereken 25 ülkeden sadece biri. Schengen vizenizde parmak iziniz tanımlı ve güncel bir Schengen vizeniz varsa yeniden parmak izi vermenize gerek yok ancak güncel bir Schengen vizeniz yoksa ve parmak izinizi vermeniz gerekiyorsa da şirketimizin uzman kadrosu size bu konuda yardımcı olacaklardır.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Evraklarınızın eksiksiz olması ve halinde çıkan vizeniz; dilerseniz kargo ile size ulaşmasını istediğiniz adrese tarafımızdan yollanır veya gelip şirketimizden de alabilirsiniz.

Avusturya vizesi kaç günde çıkar? - İzmir

Avusturya vizesi almak için hazırlanan evraklarınız eksiksiz bir şekilde vize başvurusu için Konsolosluğa ulaşır. Konsolosluk yoğunluğu ve vize başvuru yoğunluğuna göre işleme alınacağı için gitme tarihinizden bir iki hafta önce vize almaya çalışmak yerine en az bir ay öncesinden işlemleri başlatmanız zor durumda kalma riskinizi azaltır. Genel olarak yedi ila on gün içinde çıkan Avusturya vizesi konsolosluk ve vize başvuru yoğunluğuna göre değişir. Herhangi bir soru sormak ya da daha fazla bilgi almak için İzmir şubemize gelebilir ya da +90 (232) 335 03 87 numaralı telefon numarasını arayarak ulaşabilir veya bizlere mail yoluyla izmir@eagvs.com  Mail adresimizden mail atarak ulaşabilirsiniz.

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Avusturya Vize Başvurusu İzmir'den Nasıl Yapılır?
F. Demir 25/03/20, 19:28 Cevabı Görüntüle
Bornova’da yaşıyorum. Avusturya vizesi İzmir’den nasıl alınıyor? Şu an için bir işyerinde çalışmıyorum. Engelli bir bireyim ve erken emeklilikte n dolayı hali hazırda emeklilk maaşı alıyorum. Engellilik durumum tek başıma seyahat etmeme engel değil. Avusturya’ya vize başvurumu yaptıktan sonra edindiğim vizeyle Avrupa’ya tek başıma seyahat edebiliyor muyum? Yoksa vize başvurumu yaptıktan ve vizemi edindikten sonra birinin bana refakat etmesi gerekiyor mu? Emekliliğimden dolayı ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Konu hakkında geri dönüşlerinizi rica edeceğim. Şimdiden teşekkürler ilginiz için.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';