x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kirklareli@eagvs.com

Avusturya Vizesi Kırklareli

1985 yılında imzalanan Schengen anlaşması sonrasında bugün listede bulunan 25 farklı Avrupa ülkesi belirli bir bölge kapsamına girmiştir. Bu bölge Schengen Bölgesi olarak adlandırılmak ile birlikte Avusturya da bölge içerisinde bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya'ya seyahat gerçekleştirebilmesi için Schengen vizesi talebinde bulunması gerekmektedir. Aslında Schengen vizesi farklı ülkelerin konsoloslukları üzerinden alındığında dahi Schengen bölgesinde bulunan ülkelere seyahat gerçekleştirme imkanı bulunmaktadır. Ancak yolculuğunuz süresince en uzun süreyi Avusturya’da geçirmek istiyorsanız ve sonrasında diğer ülkelere geçmek istiyorsanız ya da sadece Avusturya'da konaklama istiyorsanız, Avusturya konsoloslukları üzerinden Schengen vizesi talebi gerçekleştirmeniz gerekir. İşte bu bağlamda EAGVS sizin için Avusturya vizesi Kırklareli başvurularını gerçekleştirmek ve işlem sürecini yürütebilmek açısından danışmanlık hizmetleri vermektedir. 

Euroasia Global Visa Services firması üzerinden alacağınız danışmanlık hizmetleri sayesinde Avusturya vizesi Kırklareli işlemlerini sağlarken mutlak bir şekilde Schengen vizesi başvurusu yapılacağını unutmamanız gerekir. Ancak bu bağlamda yapılacak vize başvurusunda bazı değişiklikler bulunmaktadır. Çünkü özellikle sahip olduğunuz pasaportun türü de vize üzerinde etki sahibidir. Yeşil renk hususi pasaport, gri renk hizmet pasaportu ve kırmızı diplomatik pasaport sahibi olan kişiler 180 gün içerisinde maksimum 90 gün konaklama süresi elde etme hakkı ile birlikte vizeden muaf şekilde Avusturya'ya seyahat edebilir. Ancak bordo renk ile birlikte verilen umuma mahsus yani herkesin kullanabileceği pasaport türünde ise 90 gün maksimum giriş süresi elde edilebilmesi açısından Schengen vizesi başvurusu yapılmalıdır. Bu bağlamda firmamız aracılığıyla turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, sportif vize, konferans katılım vizesi, staj vizesi ve öğrenim vizesi talebi gerçekleştirilebilir.

 

Avusturya Vizesi Kırklareli'den Alınır Mı?

Günümüzde Avusturya vizesi talep edebilmeniz için Türkiye'nin farklı noktalarında büyükelçilikler, konsolosluklar, başkonsolosluklar ve fahri konsolosluk gibi merkezler yer almaktadır. Bu merkezlerin herhangi bir üzerinden şahsen vize alma imkanınız yer alırken, başvuru merkezi açısından da Kırklareli ilinde yer alan ofisimizi ziyaret ederek danışmanlık hizmetleri talep edebilirsiniz. Danışmanlık hizmetleri almanız vasıtası ile birlikte başvuru sürecinde hangi adımları gerçekleştirmeniz gerektiğini, hangi evrakların hazırlanması gerektiğini ve ne kadar ücret yatırmanız gerektiğini daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Çünkü özellikle Schengen vizesi başvuru süreçlerinde çok yüksek bir hassasiyet gerekmektedir. Schengen vizesi, Avusturya tarafından verilmiş olsa dahi ilk giriş işlemi Avusturya'dan sağlandıktan sonra diğer Avrupa ülkelerine yani Schengen bölgesi ülkelerinde de farklı bir vize talep etmeden giriş gerçekleştirebilirsiniz. 

Temel soru olarak Kırklareli'den Avusturya vizesi talep edilmesinin mümkün olup olmadığı sorusunun cevabı açısından firmamız tarafından verilen danışmanlık hizmetlerini aldığınızda, mümkün olduğu belirtilebilir. Yani telefon veya yüz yüze görüşme gibi fırsatları değerlendirdiğinizde, hatta mail adresimiz üzerinden iletişime geçtiğinizde, bu konuda çok net bir şekilde bilgi talep etmeniz mümkündür. Web sayfamız üzerinde de çok kolay bir şekilde elde edebileceğiniz tüm listeleri ve bilgileri incelemeniz sayesinde EAGVS sayesinde alacağınız hizmetlerin koşullarını ve çerçevesini rahatlıkla görebilirsiniz. Firmamız tecrübeli bir kadroya sahip olması sayesinde de profesyonel bir danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Sizin için danışman olarak hizmet veren yetkili personellerimiz, size rehberlik sağlamakla birlikte başvuru için dosyanızın en hızlı şekilde hazırlanmasına ve eksiksiz bir evrak listesi elde edilmesine yardımcı olur. 

 

Avusturya Vizesi Kırklareli Başvuru Merkezi Nerede?

Daha pratik ve hızlı bir şekilde Avusturya vizesi yani Schengen vizesi başvurusu gerçekleştirmek isteyen herkesin öncelikle öğrenmesi gereken temel ayrıntıyı, Kırklareli vize merkezinin nerede olduğu oluşturmaktadır. Bu bağlamda firmamız tarafından uzun yıllardır kaliteli bir şekilde hizmet verilen Avusturya vize başvuru merkezi Kırklareli kentin çok merkezi bir konumunda kolaylıkla ulaşılabilecek bir şekilde kurulmuştur. Kırklareli büromuz bünyesinde bugün birçok farklı personel Avusturya vizesi açısından farklı vize başvuruları gerçekleştirmek isteyen herkese profesyonel ve pratik bir hizmet sunmaktadır. Bu bağlamda turistik vize, ticari vize, öğrenci vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, şoför vizesi, kültürel vize ve 6-12 yaş arası çocuklar için alınacak tüm vizelerde aynı merkez üzerinden hizmet alınması mümkün olacaktır. 

Kırklareli merkezinde gerçekleştireceğiniz başvurular ile birlikte çok daha pratik ve hızlı bir şekilde sonuç elde etmeniz mümkün olduğundan dolayı birçok kişi bu hizmeti tercih etmektedir. Bu nedenle gerek kent merkezinde bulunan vatandaşlarımız gerekse çevre illerden ya da ilçelerden Kırklareli merkezine gelerek vize başvuru ve danışmanlık hizmeti almak isteyen vatandaşlarımız, bu adrese kolaylıkla ulaşabilirler. Şehir merkezinde çok kolay bir şekilde toplu ulaşım yöntemlerini kullanmanız, ticari taksi hizmetlerini kullanmanız ve kendi aracınız ile ulaşmanız için sunulan bu adresi net olarak web sayfamızda bulabilirsiniz. Ayrıca hiçbir şekilde ücret ödemeden ve mutlak bir memnuniyet çerçevesinde telefon ya da e-mail adresi üzerinden firmamızla iletişim kurduğunuzda da adres bilgimizi ve konum bilgisini talep edebilirsiniz. 

 

Avusturya Vize Randevu Kırklareli'den Nasıl Alınır?

Avusturya vize başvurusu gerçekleştirilirken en önemli noktalardan birini, randevu işlemi alınması oluşturmaktadır. Çünkü konsolosluk ve büyükelçilik üzerinde gerçekleştirilen randevu işlemleri, vize alma prosedürünün en önemli aşamasıdır. Bu bağlamda da Avusturya vize randevu Kırklareli işlemlerinin gerçekleştirilmesi açısından büromuzdan hizmet almanız doğru bir tercih oluşturacaktır. 2022 yılı bağlamında gerçekleştirilecek randevu işlemlerinde Schengen departmanı yetkilimiz tarafından size destek hizmetleri sunulmaktadır. Bu bağlamda öncelikli şekilde müsaitlik durumu göz önüne alınarak, sizin için en doğru tarih ve saat seçimi gerçekleştirilir. Çünkü randevu gününde mutlaka konsoloslukta bulunmanız, parmak izi vermeniz ve evraklarınızı teslim etmeniz gerekmektedir. 

Pratik bilgiler açısından düşünüldüğünde, Avusturya vize randevusu gerçekleştirmeniz için seyahat tarihinizi göz önünde bulundurarak, en fazla 30 gün kala bir süre içerisinde randevu işlemlerini tamamlamanız doğru olacaktır. Ayrıca personellerimizin desteği sayesinde randevu tarihine en fazla bir hafta kala Schengen vize evraklarının tümünü tamamlamanız doğru olacaktır. 12 yaş altında bulunan çocukların vize müracaatı gerçekleştirebilmesi için mutlaka yetişkin vasilerinden muvafakatname belgesi almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca vize randevu işlemleri gerçekleştirirken ve randevu sürecinde işlemler yürütülürken, dikkat etmeniz gereken birçok farklı ayrıntı konusunda da operasyon personellerimiz sizlere büyük bir destek sağlayacaktır. Uzman arkadaşlarımız sayesinde elde ettiğiniz destekle birlikte gerekli evrakları hazırladıktan sonra bu evraklarla birlikte randevu gününde personel refakat ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Kırklareli Avusturya Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Bugün dünya üzerinde hangi hizmeti alırsanız alın en iyi iletişim yöntemlerinden birini telefon ile iletişim oluşturmaktadır. Bu nedenle kurumsal yapıya sahip olan firmamız tarafından da pratik bir iletişim gerçekleştirebilmeniz açısından Kırklareli ofisimizde sabit telefon hatları ve mobil hatlar kullanılmaktadır. Özellikle mobil telefon hatlarımız, mesai saatleri sürecinde mutlak şekilde ulaşmanıza imkan sağlarken, istediğiniz herhangi bir konuda kolaylıkla bilgi talep edebilirsiniz. Örnek olarak firmamızdan vize başvuru süreci, randevu süreci, evraklar ve ücretler gibi konularda bilgi talep etmek istediğinizde hiçbir ek ücret ödemeden ve hiçbir ret yanıtı almadan istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. Bu bağlamda ihtiyaç duyacağınız sabit telefon hatları ve mail adresi gibi tüm bilgileri web sayfamız üzerinde 365 gün temin edebilirsiniz.

 

Kırklareli Avusturya Vize Ücreti 2022

Avusturya vize başvurularında ödemeniz gereken ücret öncelikli olarak seyahat amacınıza ve Avusturya'da ne kadar kalacağınıza göre değişiklik gösterebilir. Bu bağlamda öncelikle Avusturya hükümeti tarafından vize harç ücreti talep edilirken, ek olarak vize koordinasyon ve danışmanlık ücretleri de yer almaktadır. Bu konuda hem sayfamız üzerinden hem de danışmanlık için gerçekleştirdiğiniz telefon görüşmelerinde çok daha net bir şekilde ücret bilgileri elde edebilirsiniz. Ancak firmamız tarafından Schengen vizesi taleplerine karşılık olarak standart hizmet bedeli olarak 30 Euro gibi bir ücret talep edilmektedir. Ayrıca yetişkinler için tüm vize türlerinde standart olarak resmi vize harç ücreti ve yetkili başvuru merkezi ücreti olarak 110 Euro gibi bir talep bulunmaktadır. Yani yetişkin bir birey Avusturya vizesi talebinde bulunduğu zaman €140 toplam ücret ödemek zorunda olacaktır. 

Yetişkinler için toplam 140 Euro gibi bir vize ücreti talep edilirken, 12 yaş altında çocuklar için farklı bir tarife ile vize ücreti talebi bulunmaktadır. Bugün 6-12 yaş arasında bulunan çocuklar için Kırklareli Avusturya vize ücreti 2022 içerisinde vize resmi harç ücreti ve danışmanlık hizmet ücreti için toplam olarak 110 Euro gibi bir ödeme talep edilmektedir. Firmamız üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz başvuru işlemlerinde bulunsa dahi Avusturya konsolosluğu ret yanıtı verdiği hiçbir vize başvurusu için almış olduğu ücretin iadesini gerçekleştirmemektedir. Ayrıca vize başvuru ücreti bir defa yatırıldığında, yine bir defa başvuru yapılır. Sonrasında tekrar başvuru yapıldığında yeniden vize ücreti ödenmesi gerekmektedir.

 

Kırklareli Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Büromuz üzerinden danışmanlık hizmetleri alarak Avusturya vizesi başvurusu gerçekleştirmiş olsanız dahi Schengen vizesi konumunda bulunan Avusturya vizesi için mutlaka eksiksiz bir şekilde ibraz etmeniz gereken evraklar yer almaktadır. Bu evrakların tek bir tanesinde dahi eksik veya yanlış bir bilgi bulunmaması ve hiçbir evrakın eksik olmaması önemlidir. Bu bağlamda Avusturya vizesi için gerekli evraklar Kırklareli listesinde her evrak teker teker incelendiğinde;

 • Pasaportunuzun mutlaka 2 adet boş vize sayfasına sahip olması, 10 yıldan eski olmaması ve dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olması gerekir. 
 • Fotoğrafınızın 6 aydan eski olmamak üzere 2 adet biometrik fotoğraf formunda olması gereklidir. 
 • Seyahat süresini dahil edecek şekilde en az 30.000 Euro teminat bedelinde seyahat sağlık sigortası sunmanız gerekir. 
 • El yazısı ile hazırlanmış ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş vize başvuru formu sunulmalıdır. 
 • Sizin adınıza başvuru gerçekleştirmesi gereken yani danışmanlık hizmeti aldığınız firmanın yetkilendirme yazısında imzanız ve bilgileriniz bulunarak ibraz edilmelidir. 
 • Seyahat rezervasyonu belgeleriniz ve konaklama rezervasyonu belgeniz sunulmalıdır. 
 • Banka hesap dökümlerinizi gösteren belgeler ve ruhsat ya da kira kontratı gibi gelir belgeleri sunulmalıdır. 
 • Daha önceden kullanılmış pasaportların eksiksiz olarak tüm sayfalarının fotokopisi gerekmektedir. 
 • Son 3 ay kapsamlı şekilde maaş bordrosu, çalışan iseniz SGK bildirisi ve 4A hizmet dökümü, iş yeri sahibi iseniz vergi levhası, ticaret gazetesi kaydı ve meslek odası kaydı sunulmalıdır. 
 • Kamu personelleri kurumdan izin yazısı almalı, çiftçiler Ziraat Odası'ndan sicil kaydı ve toprak belgesi almalı, emekliler ise emekli banka cüzdanı ve emekli belgesi sunmalıdır. 
 • Öğrenciler başvuru gerçekleştirirken öğrenci belgesi sunmak zorundadır. 
 • Çalışmayan kişiler ise Avusturya'da kendi masraflarını karşılayacak kişinin sponsoru olduğuna dair belgeyi mutlaka evraklar arasına eklemelidir.

 

Kırklareli'den Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kırklareli üzerinden gerçekleştireceğiniz vize başvurularında öncelikli bir şekilde dikkat etmeniz gereken birçok farklı nokta yer almaktadır. Örnek olarak pasaportunuzun türüne dikkat etmeniz, hangi amaç ile Avusturya'ya seyahat edeceğinizi mutlak bir şekilde belirtmeniz, evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamanız ve maddi koşullara dikkat etmeniz önemlidir. Bu gibi noktalara ayrıntılı bir şekilde uyarak, sorunsuz bir başvuru gerçekleştirip istediğiniz vizeyi elde etmek istiyorsanız, firmamız üzerinden hizmet almanız önemli bir avantaj oluşturacaktır. Çünkü gerçekleştirdiğiniz ilk telefon görüşmesinden başlamak üzere vize başvurusunun sonuçlanmasına kadar firmamızın sizin için tahsis ettiği uzman danışmanlar sorunsuz bir süreç yürütülmesi için destek olacaktır. Bu sayede de en kısa süreçte ve onay oranı çok yüksek bir yüzdelik oluşturacak şekilde vize başvurusu tamamlanabilir. 

Firmamız üzerinden almış olduğunuz hizmetlerle birlikte vize başvurusu gerçekleştirdiğinizde, eksiksiz şekilde yapılan bir başvuru sonuçlanma süresi genellikle 5-15 iş günü arasında değişebilir. Aslında bu süre ortalama bir şekilde ifade edilse de Türkiye ve Avusturya'da uygulanan resmi tatiller ve dini tatiller göz önünde bulundurulduğunda ve randevu tarihinin hangi gün alınmış olduğu göz önünde bulundurulduğunda süre değişikliğe uğrayabilir. Bu nedenle başvuru işlemlerinizde randevuya çok yüksek bir özen göstermeniz ve başvurunuzu en geç seyahatten 1 ay öncesinde yapmanız gayet doğru olacaktır. Eğer standart koşullarda belirtilen tarihler aralığında vize sonuçları elde edilmedi ise en doğru işlem telefon sayesinde iletişim kurarak, merkezlerimizden daha net bir bilgi almak olacaktır.

 

Kırklareli Avusturya Vizesi VFS Global

Bir Avrupa Birliği üyesi olması ile birlikte Avusturya, Schengen bölgesi içerisinde yer aldığı için Avusturya’ya gerçekleştireceğiniz ziyaretlerde Schengen vizesi talebinde bulunmanız gerekmektedir. Bu konuda 6 ay süreyi aşmayacak şekilde Schengen vizesi talepleri gerçekleştirirken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları VFS Global üzerinden başvuru işlemleri sağlayabilir. VFS Global, Avusturya vizesi başvurusu gerçekleştirme açısından yetkili bir kurum oluşturmaktadır. Bu kurum üzerinden kısa dönem vize başvuruları gerçekleştirmek mümkündür. Hatta daha önce biometrik kayıt uygulaması gerçekleştirmiş olan kişiler, yetkili acente sistemi olarak EAGVS üzerinden danışmanlık hizmetleri talep edebilirler. 

Avusturya vize başvurularını gerçekleştirirken, maksimum 15 gün önce başvuru sağlamanız en doğru yöntem olacaktır. Çünkü vize başvurularında genellikle 15 gün gibi bir değerlendirme süreci ile karşılaşmanız olasıdır. Ayrıca bu süre Schengen vizesi başvuruları gerçekleştirdiğiniz durumda konsolosluk tarafından dosyalar işleme alındıktan sonra bu dosyalar VFS Global merkezine ulaştırılır. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde belirtildiği üzere kısa süreli vize başvuruları VFS global üzerinden yapılabilir. Yani turistik vizeler, ticari vizeler, aile ziyareti vizesi, şoför vizesi, kültürel vizeler, eğitim vizesi ve transit vize açısından başvuru yapılabilir. Ancak uzun vize türü olarak kabul edilen D tipi Avusturya vizelerinde mutlaka firmamız danışmanlık hizmetleri aracılığı sayesinde konsolosluğa başvuru sağlanmalıdır.  

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES