x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Avusturya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Avusturya aile birleşimi gerekli evraklar listesini sayfanın devamında bulabilirsiniz. Başvurunuz esnasında temin edeceğiniz evrakların eksiksiz olmasına dikkat etmenizde fayda olacaktır. Ayrıca evraklar orijnalleri ile istenmektedir ve apostilli şekilde,  Almanca tercüme yaptırılarak beyan edilmesi önem arz etmektedir.

Avusturya aile birleşimi için gerekli belgeler

 • Avusturya aile birleşimi için hazırlanmış başvuru formu

Formda dikkat edilmesi gerekilen nokta, formun başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş olmasıdır. Beyan edeceğiniz diğer belgeleriniz ile çelişki arz etmemelidir. Orijinal başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

 • Pasaport

Pasaportunuzun güncelliğini koruyor olmasına, son geçerlilik tarihinin en az altı ay daha devam etmesine dikkat etmelisiniz. Pasaportunuz on yıldan eski olmamalıdır. En az iki boş sayfası bulunmalıdır ve dolu sayfalarının fotokopileri de başvuru dosyanızda bulunmalıdır. Şahsınızca imzalı olmalı, harcınızı yatırdığınızı kanıtlayacak dekontunuzdaki soy isimle pasaportunuzdaki soy isim birbirleri ile çelişmemelidir. Elektronik pasaporta sahip iseniz fotoğrafınızın bulunduğu sayfayı ve kullanılmış sayfaları fotokopi halinde ibraz etmeniz gerekmektedir.

 • Biometrik fotoğraf

35x45 boyutlarında, 2 adet resim temin etmeniz gerekmektedir. Biometrik fotoğrafınız güncel halinizi temsil etmeli, önceden kullanılmamış olmalı, arka fonu ise beyaz olmalıdır. Yüzünüzün ve kulaklarınızın açık olduğu bir fotoğraf ayrıca tercih sebebidir.

 • Sabıka kaydı

Sabıka kaydınız dört haftadan eski olmamalıdır. Hem orijinali hem fotokopisi ile birlikte teslim edilmeli ve Almanca tercümesi mutlaka yaptırılmalıdır. Sabıka kaydı 13 yaşından küçük çocukların muaf olduğu bir belge olmakla beraber, 13 yaşın üstündeki çocuklardan ailelerinin imzası bulunacak şekilde temin edilmelidir.

 • Geçim kaynağını gösterir evraklar

Aile birleşiminiz için gerekli olacak önemli bir belge de finansal kaynaklarınızı kanıtlayacak nitelikte evrak teminidir. Bu evraklar maaş bordrosu, hesap cüzdanı, emeklilik evrakları gibi maddi kaynaklarınızı gösterebileceğiniz her türlü belge kapsamındadır.

 • Uluslararası doğum kayıt örneği

Doğum kayıt örneğinizin başvuru sahibini temsil etmesi gerekmekte ve uluslararası olması istenmektedir. Uluslararası doğum kayıt örneğinizin hem orijinali hem de 1 adet fotokopisi başvurunuz esnasında beyan edilmelidir

Avusturya’da ikamet eden yakınınızdan talep edilecek evraklar

 • Kira sözleşmesi - Tapu senedi

Avusturya’da yaşayan, yasal ikamet iznine sahip olan (Avusturya vatandaşı ya da değil) yakınınızın kira sözleşmeleri ve tapu senedinin orijinali ve 2 adet fotokopisi başvuru dosyanızda bulunması gereken belgelerdendir. Ayrıca her iki adet evrağın temin edilmesine gerek olmamak ile beraber, bireysel standartlarınıza bağlı olarak  ya kira sözleşmesi ya da yalnızca tapu senedi yeterli olmaktadır.

 • Maaş bordrosu

Buradaki önemli olan faktör maaş bordrosunun size değil Avusturya’da ikamet eden yakınıza ait olmasıdır. Son üç aya ait olacak şekilde düzenlenmeli ve hem orijinali hem de 1adet fotokopisi ile temin edilmelidir.

 • Pasaport

Avusturya’da ikamet etmekte olan yakınınıza ait pasaportun ilk 1 ve 2. sayfalarının asılları ve fotokopileri temin edilmelidir. Avusturya’daki yakınınız (eşiniz, birinci dereceden) Avusturya vatandaşı değil ise yasal oturum izninin 2 adet fotokopisi gereklidir.

 • Sigorta kartı

Avusturya’da yaşayan (sizleri davet eden) yakınınızın 2 adet sigorta kartı fotokopisi başvuru dosyanızda yerini almalıdır.

 • İkamet senedi

Aslında bu evrak, aile birleşimi yapacağınız şahıs ile ilişiğinizi kanıtlayacak belgelerin tümü olarak adlandırılmaktadır. İkamet senedi gibi aile birleşiminizi gerçekleştireceğiniz kişiden açıklayıcı bir belge ibraz etmeniz gerekmektedir. ( 2 adet fotokopisi ile beraber)

 • Maddi gelirleri kanıtlayan belgeler

Avusturya’da daimi olarak yaşayan, yasal ikamet iznine sahip olan yakınınızın, aile birleşimi sebebi ile sizlere yapacağı maddi desteğin türünü, miktarını, mühletini  açıklayacak her türlü belge bu kategoride değerlendirilmektedir. Bu belgelerin orijinalleri ve 1 adet fotokopileri beraber temin edilmelidir.

 • Dil bilginizi kanıtlayacak evraklar

Almanca dil bilginizi kanıtlayabileceğiniz dil sertifikaları, diploma gibi evrakları başvurunuzda beyan etmelisiniz.

 • Kimlik bilgileri

Avusturya vatandaşı yakınınızın kimlik kartının aslı ve 2 adet fotokopisi başvuru esnasında gerekli olacak evraklar arasındadır.

Avusturya aile birleşimi için yapacağınız başvurunuzda gerekli evraklarınız bireysel olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Başvurunuzun çok daha profesyonel şekilde ilerleyebilmesi için uzman kadromuza irtibat adreslerimiz aracılığı ile ulaşarak işlemlerinizi en kolay şekilde olumlu sonuçlandırabilirsiniz.

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';