x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Avusturya Vize Başvurusu, Tekirdağ

Bugün Türkiye'nin her kentinde farklı ülkelerin konsolosluk ve büyükelçilik gibi kurumları yer almadığı için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurusu için aracı kurumlar ve firmalar üzerinden hizmet almaktadır. Örnek olarak Avusturya Vizesi Çorlu başvurularının gerçekleştirilmesi açısından kentte yer alan firmamız önemli bir danışmanlık hizmeti gerçekleştirmektedir. Çünkü Avusturya konsolosluğu bir Avrupa Birliği ülkesi olmaları bağlamında Schengen Vizesi sayesinde ülkelerine giriş hakkı tanımaktadır. Bu bağlamda Schengen vizesi talep etmeniz açısından da müracaat işlemlerini EAGVS gibi anlaşmalı kurumlar ve akreditasyon sahibi acenteler üzerinden gerçekleştirmeniz doğru olacaktır. Firmamız yetkili başvuru merkezi ve danışmanlık hizmeti kurumu olarak Avusturya vizesi başvurularınız için size büyük bir kolaylık sunmaktadır. 

Sektörde sahip olduğu tecrübe ile birlikte uzun yıllardır hizmet vermekte olan Euroasia Global Visa Services işletmesi olarak, her gün onlarca farklı kişi için danışmanlık hizmetleri başlatıyor ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Çorlu üzerinden dahi Avusturya vizesi almasına yardımcı oluyoruz. Schengen vizesi çok kapsamlı bir vize türü olmak ile birlikte Schengen bölgesinde yer alan 26 ülkenin tümüne giriş hakkı sağlama açısından talep edilmektedir. Ancak bu vize talep edilirken, öncelikli olarak giriş gerçekleştireceğiniz ilk ülkenin konsolosluğu üzerinden işlem gerçekleştirilmesi önemlidir. Bu nedenle Avusturya girişi için talep edeceğiniz vize açısından Schengen vizesi alarak sonrasında istediğiniz diğer Schengen bölgesi ülkelerine de geçiş gerçekleştirebilirsiniz. Yani ilk vize başvurusunun ve kabulünün Avusturya konsolosluğu üzerinden yapılmış olması gerekir. 

Avusturya Vizesi Çorlu'dan Alınır mı?

Birçok kişinin aklına takılan soruların başında, Çorlu gibi bir ilçe üzerinden Avusturya Vizesi talebinin gerçekleştirilip gerçekleştirmeyeceği bulunmaktadır. Çorlu, Tekirdağ gibi büyük bir şehrin en büyük ilçesi konumunda bulunmak ile birlikte bugün 300 bin nüfusuyla neredeyse Türkiye'nin birçok kentinden daha büyük ve kalabalık bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle bir il kadar büyük bir yapıya sahip olduğu için Çorlu ilçesinde de firmamız tarafından vize danışmanlık ve hizmet ofisi kurulumu gerçekleştirilmiştir. Bu sayede Çorlu'da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya yine Çorlu'da ikamet eden farklı ülke vatandaşları Avusturya vizesi talepleri açısından büromuzdan hizmet alarak başvuru gerçekleştirebilir. Çorlu büromuz sayesinde ilk başvuru işleminin sağlanması, form ve dilekçe hazırlığı, evrak hazırlığı, randevu işlemleri ve konsolosluk işlemleri kademeli ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir. 

Çorlu ilinde firmamızın sunmuş olduğu hizmetlerden yararlandığınızda, tüm kademelerde doğru bir işlem sonucu elde ederek yine vize başvurusunu da başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Hatta firmamız pratik ve kaliteli bir hizmet mantığı sunmak açısından konsoloslukta gerçekleştirilecek randevu gibi işlem aşamalarında personellerimiz sayesinde size refakat dahi sağlamaktadır. Örneğin, farklı bir hizmet çerçevesi açısından işlemlerinin tamamlanıp konsolosluk tarafından inceleme yapıldıktan sonra vize onayı verilmiş olan pasaportunuz size kargo ve posta yoluyla teslim edilebilir. Bu kapsamda çok cüzi bir ücret ödemesi gerçekleştirmeniz vasıtası ile kurye aracılığı sayesinde vize onayı almış olan pasaportunuz size bizzat ulaştırabilir. 

Avusturya Vizesi Çorlu Başvuru Merkezi Nerede?

Bu hizmet standartlarını ve kalitesini gören birçok kişi, direkt olarak Avusturya vizesi başvurularını firmamız üzerinden gerçekleştirmeyi seçmektedir. Bu bağlamda firmamız nitelikli bir hizmet çerçevesini göz önünde bulundurduğu için Çorlu ofisimizi, gayet merkezi ve pratik bir noktada konumlandırmıştır. Gayet büyük bir coğrafi yapıya sahip olan Çorlu ilçesinde kentin en merkezi noktalarından birinde bulunan ofisimiz sayesinde mesai saatlerinin devam ettiği herhangi bir gün ve saatte ofisimizi ziyaret ederek, Avusturya vizesi başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Kentte yer alan Avusturya vize başvuru merkezi Çorlu özellikle resmi kurumlar ile kolaylıkla ulaşım ve iletişim kurabilecek şekilde merkezi bir noktada yer almaktadır. Yani temel olarak ihtiyaç duyacağınız nüfus müdürlüğü, emniyet müdürlüğü, sağlık müdürlüğü, bankalar ve diğer resmi kurumlara ofisimiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Firmamız tarafından ofis kurulumu gerçekleştirilirken, hem Çorlu merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın hem de çevre bölgelerden Çorlu kentine gelerek hizmet almak isteyen vatandaşlarımızın kolaylıkla ulaşabileceği bir noktada tercih edilmiştir. Özellikle ofisimizi ziyaret etmeden önce telefon vasıtasıyla iletişim kurduğunuzda, net bir şekilde konum ve adres bilgisi elde edebilirsiniz. Hatta web sayfamız üzerinde de çok pratik bir şekilde yer alan bu adreslerden yararlanarak, istediğiniz ulaşım yöntemleriyle firmamıza ulaşabilirsiniz. Özellikle Avusturya diplomatik misyonları kapsamında Avusturya vize işlemleri için de bölge sınırlaması bulunduğundan dolayı Edirne bölgesi kapsamında yer alan Çorlu ofisimiz sayesinde hizmet alarak vize başvurularınızı kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Bu nedenle firmamıza ait Çorlu ofis konumu çok önemli bir noktada yer almaktadır. 

Avusturya Vize Randevu Çorlu'dan Nasıl Alınır?

Bugün hangi ülke üzerinden vize talep etmek isterseniz isteyin, öncelikle belirli hazırlıklar gerçekleştirmeniz ve sonrasında ise online yöntemler veya uzaktan erişim sayesinde vize randevusu talep etmeniz gerekir. Avusturya vizesi başvurusu gerçekleştirirken de belirli aracı kurumlar ve acenteler sayesinde yani firmamız gibi kurumlar sayesinde bu imkanlara ulaşarak, randevu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Randevu işlemlerinin tamamlanmasından önce firmamız ile görüşme gerçekleştirerek hazırlamanız gereken evrakları, ödemeniz gereken ücretleri ve yapmanız gereken yükümlülükleri kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu sayede büromuz yetkilileri tarafından verilen danışmanlık hizmetleri ile randevu işlemleri alınırken hiçbir eksiklik yaşanmadan çok kısa ve pratik bir şekilde randevu tamamlanabilir. Hatta bu süreç içerisinde personellerimiz tarafından seyahat tarihiniz, seyahat amacınız ve hatta en uygun olduğunuz gün gibi bilgiler göz önüne alınarak randevu sağlanır. 

Günümüzde birçok kişi Avusturya vize randevu Çorlu işlemlerini gerçekleştirirken seyahat tarihini göz önünde bulundurarak, en azından bir ay öncesinde randevu almayı tercih etmektedir. Hatta birçok kişi de randevu işlemlerini 3 ay öncesine kadar alarak tüm işlemlerini yani vize başvuru sürecini rahatlıkla tamamlamaktadır. Çünkü hem maddi anlamda belirli hazırlıkların gerçekleştirilmesi hem birçok farklı evrakın eksiksiz bir şekilde hazırlanması hem de rezervasyonların doğru şekilde yapılması gibi zorunluluklar bulunmaktadır. Örneğin, çalışan veya memur gibi kişilerin Avusturya vizesi talep etmesi için 3 ay geçerli olacak şekilde 30.000 Euro teminat sağlayan bir sağlık sigortası elde etmesi gereklidir. Yine örnek olarak çalışan kişilerin sahip olduğu banka hesabı içerisinde belirli bir miktar Euro bakiyesi yer almalıdır. Bu gibi ayrıntılar göz önünde bulundurulduğunda, hazırlık süreci için doğru randevu tarihine dikkat edilmesi önemlidir. 

Çorlu Avusturya Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Firmamız sağlamış olduğu danışmanlık hizmetleri ve sahip olduğu yetki ile birlikte vize başvuru merkezi olarak ilk danışma noktasını oluşturmaktadır. Bu bağlamda mutlak bir şekilde ofis ziyareti gerçekleştirmeniz gerekmek ile birlikte sadece telefon üzerinden dahi vize başvuru sürecinin nasıl işlediği ve yapılması gerekenler hakkında rahatlıkla bilgi talep edebilirsiniz. Firmamız hizmet politikası gereği telefon üzerinden iletişim kurarak bilgi talebinde bulunan hiçbir müşterimizden ücret talep etmemektedir. Bu nedenle istediğiniz her an mesai saatleri içerisinde sabit telefon hatlarımızdan iletişim kurarak, personellerimiz ile görüşme gerçekleştirebilir ve genel bilgilendirmeler talep edebilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız telefon hat bilgilerinizi ve mail adresi gibi online iletişim bilgilerini web sayfamız üzerinde kolaylıkla temin edebilirsiniz. 

Çorlu Avusturya Vize Ücreti 2023

Avusturya bir Avrupa Birliği ülkesi ve Schengen bölgesi ülkesi olduğundan dolayı para birimi açısından da Euro bölgesi içerisinde bulunmaktadır. Bu nedenle Avusturya vizesi yani Schengen vizesi başvuruları gerçekleştirildiğinde, hem firmamız tarafından hem de konsolosluk tarafından hatta yetkili başvuru merkezi tarafından Euro bazında ücret talepleri sağlanmaktadır. İlk aşamada firmamıza başvurduğunuz andan itibaren vize başvuru işlemi gerçekleştirmek istediğinizde, EAGVS olarak sizden gayet uygun bir rakam üzerinden €30 hizmet bedeli talep ediyoruz. Bu hizmet bedeli dışında konsolosluk tarafından talep edilen harç ücreti ve yetkili başvuru merkezi tarafından talep edilen hizmet bedeli açısından da toplam 110 Euro gibi bir ücret talep edilmektedir. Firmamıza ödenen ücret, konsolosluk harcı ve yetkili başvuru merkezi ücret bedeli birleştirildiğinde, toplam olarak 140 Euro gibi bir ödeme yapılması gerekir. 

Yetişkin vatandaşlar tarafından Schengen vize başvurusu gerçekleştirilirken ödenmesi gereken bu 140 Euro ücret, standart olarak birçok farklı vize kategorisi için geçerlilik oluşturmaktadır. Yani öncelikli olarak turistik vize talep etmenizden başlamak üzere öğrenci vizesi, kültürel vize, şoför vizesi, ticari vize veya aile ve arkadaş ziyareti vizesi gibi tüm kategorilerde aynı ücret ödemesi yapılır. Sunulan kurallar ve uygulanan işlem çerçevesinde vize başvurusu gerçekleştirilirken ödenen bu ücret, vize başvurusunun kabul edilmemesi durumunda dahi iade edilmez. Yani her seferinde yeni vize talep ettiğinizde veya yeni başvuru yaptığınızda bu ücretin yeniden ödenmesi gerekir. Ayrıca vize ücreti bir defa ödenerek Avusturya vizesi başvurusu yapıldığında, sadece Avusturya vizesi alındığında bu ücret kullanılabilir. Yine ek olarak Çorlu Avusturya vize ücreti 2023 rakamları incelendiğinde, kısa süreli Schengen vizeleri dışında daha uzun süreli oturum vizesi ve yerleşim vizesi taleplerinde ücretlerde artış görülebilir.

Çorlu Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hangi ülke için olursa olsun vize talebi gerçekleştirdiğinizde, tamamen resmi bir prosedür devreye girer ve ülke yönetimi tarafından birçok farklı evrak talep edilir. Aslında bu evraklar ülkeye kabul edilmeniz sırasında kişiliğinizin tanınması, güvenlik kontrolü yapılması, sağlık kontrolü yapılması, gelir tespiti yapılması gibi birçok farklı fayda oluşturmaktadır. Her ülke tarafından ve her bölge tarafından evrak taleplerinde de farklı ayrıntılar ve istekler görülebilir. Bu bağlamda kısa süreli yani 90 güne kadar konaklama sağlayabileceğiniz şekilde Avusturya vizesi talep ettiğinizde de Schengen bölge kurallarına göre standart ve belirli evraklar talep edilmektedir. Ofisimizi ziyaret ettiğinizde, ilk aşamadan itibaren personellerimiz tarafından sizlere bu evraklar açısından net bir liste ile bilgilendirme yapılır. 

Sunulan liste içerisinde görebileceğiniz şekilde Avusturya vizesi için gerekli evraklar Çorlu kapsamında standart olarak pasaport, fotoğraf, gelir belgesi ve nüfus örneği gibi birçok belge yer almaktadır. Ayrıca Schengen kuralları gereği Avusturya hükümeti tarafından konaklama rezervasyonu, uçak rezervasyonu, seyahat rezervasyonu, kullanacağınız araç ile ilgili bilgiler, banka gelir bilgileriniz, sicil bilgileriniz, çalışma bilgileriniz, öğrenim bilgileriniz gibi birçok talep sunulmaktadır. Örneğin, bir ev hanımı tarafından vize başvurusu gerçekleştirilirken farklı evraklar bir ve bir öğrenci tarafından başvuru gerçekleştirilirken farklı evraklar talep edilebilir. Genellikle öğrenciler tarafından vize başvurusu gerçekleştirilirken, Avusturya'da konaklayacakları bölge ve kendileri için maddi destek sağlayacak kişinin sponsorluk belgeleri, dilekçesi ve gelir belgeleri talep edilebilir. 

Çorlu'dan Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Aslında temel olarak ister Çorlu'dan ister Ankara üzerinden Avusturya vize başvurusu yapın, hem prosedürler hem de işlem süresi açısından çok büyük bir değişiklik ile karşılaşılmaz. Yani Çorlu üzerinden yapılan Avusturya vize başvurularında da işlem süresi ve onay süresi yaklaşık olarak aynı standardı oluşturacaktır. Bu bağlamda tüm resmi işlemlerin tamamlanması, evrakların hazırlanması, randevu alınması ve randevu gününde biometrik veri sunulması gibi işlemler tamamlandıktan sonra konsolosluk tarafından başvuru evrakları inceleme altına alınır. Bu inceleme sırasında eksiklik yer alıp yer almadığı veya bir sorun bulunup bulunmadığı tespit edilir. Herhangi bir eksiklik veya sorun ile karşılaşılmadığında genellikle ortalama olarak 15 gün gibi bir süre içerisinde pasaportunuz için vize onayı verilebilir. 

Bahsedildiği şekilde 15 günlük ortalama süre pasaport onayı için ideal süreyi oluşturmaktadır. Bu 15 günlük süre genellikle 90 güne kadar olan Schengen vizesi gibi taleplerde görülen başvuru onay süresini göstermektedir. Hatta iş yoğunluğunun düşük olması ve hiçbir şekilde resmi tatillere denk gelmemeniz gibi noktalarda başvurularınız 1 hafta gibi bir süre içerisinde dahi onaylanabilir. Bu nedenle genellikle danışmanlık hizmetleri verilirken, firmamız tarafından randevu tarihine ve işlem tarihine çok yüksek özen gösterilir. Özellikle hem Türkiye hükümeti hem de Avusturya hükümeti tarafından ilan edilmiş resmi tatiller ve dini tatiller gibi noktalarda randevu alınmamasına ve işlem yapılmamasına gayret gösterilir. Ancak önemli bir ayrıntı olarak daha uzun süreli vize başvuruları gerçekleştirirken, örneğin D tipi uzun süreli vize başvurusu gerçekleştirdiğinizde hem işlem süresi hem de onay süresi uzayabilir. 

Avusturya Vizesi VFS Global Çorlu

VFS Global, Schengen bölgesi gibi birçok farklı noktada vize başvurularının yönetilmesi ve idare edilmesi açısından yetkiye sahip olan resmi bir kuruluş olarak bilinmektedir. Bu kuruluş tarafından sağlanan yetki merkezleri Türkiye'de belirli kentlerde bulunmak ile birlikte her kent kendine ait bir bölgeye sahiptir. Örneğin, Edirne bölgesi kapsamında Tekirdağ ve Çorlu gibi birçok kentte yapılacak işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu bağlamda EAGVS, Çorlu merkezinde kurmuş olduğu vize danışmanlık ofisi sayesinde de VFS Global tarafından hizmet verilebilecek şekilde kabul edilmiş acentelerden biri olarak Edirne merkezi üzerinden bağlantılı olarak çalışma sergilemektedir. 

Çorlu merkezinde firmamız üzerinden gerçekleştirdiğiniz Avusturya vizesi başvuruları sonrasında tamamlanan tüm dosya, evrak ve işlemler ile birlikte inceleme süreci için son adım olarak VFS Global kurumu devreye girmektedir. Bu sayede kurum tarafından son incelemeler gerçekleştirilerek genellikle kısa süreli şekilde talep edilen Schengen vizesi gibi vize işlemlerinin sonucu için kararlar verilir. Ancak bahsedilen diğer vize türleri olarak uzun süreli ve oturma izni sağlayacak kapsamlı vizeler gibi noktalarda mutlaka yine firmamız danışmanlığı sayesinde Avusturya elçiliğine veya başkonsolosluğuna başvuru gerçekleştirmeniz gerekecektir.  

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Tekirdağ'dan Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
G. Goren 30/03/20, 11:18 Cevabı Görüntüle
Geçen yıl Almanya için vize almıştım. Tekirdağ’da yaşıyorum. Avusturya vizesi Tekirdağ’dan nasıl alınıyor? İşin aslı ilk seyahatimizi Avusturya’ya yapacağız ama Avusturya üzerinden alacağımız Schengen statüsüne sahip Avusturya vizesi ile Bulgaristan’a da giriş çıkışlarımızı yapabilir miyiz diye düşünüyoruz. Bulgaristan’da şu an hali hazırda bir iş ortağımız olmadığı için ve ticari iş ortaklarımız olmadığı içi çoklu giriş ticari vize maalesef alamıyoruz ve her defasında günlük turistik vize ile giriş çıkış yapmaktan ve para harcamaktan bıktık. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederiz. Ben ve ortağım için vize alacağız. Ortağım resmi prosedürde sigortalı çalışanım olarak gözükmekte bilginiz olsun. Teşekkürler.