x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 27 87

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ask@eagvs.com
help@eagvs.com

Avusturya Vize Başvuru, İstanbul

Avusturya vizesi almak, vize sürecinin nasıl ilerlediğine dair bilgi alabilmeniz için Eagvs İstanbul şubesi olarak sizler için gereken bilgileri toplayıp vize alma sürecinde sizleri bekleyen adımları, gereken belgeleri 2023 güncel belgeler ile sizlerle paylaşmak adına bu sayfayı rahat bilgi aktarımı sağlamak adına hazırladık. Bu yazıdan edindiğiniz bilgiler dahilinde vize çıkartmak isterseniz ya da kafanızı kurcalayan herhangi bir konu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sayfamıza hoş geldiniz diyor ve iyi okumalar diliyoruz.

İstanbul’dan vize işlemi başlatmanız için İstanbul ilçelerinden; Silivri, Pendik, Şişli, Üsküdar, Kağıthane, Eyüp, Esenler, Fatih, Kartal, Sancaktepe, Üsküdar, Zeytinburnu, Kadıköy, Başakşehir, Çatalca, Tuzla, Beyoğlu, Çekmeköy, Sultangazi, Güngören, Ataşehir, Bahçelievler, Arnavutköy, Eyüp, Beşiktaş, Adalar, Büyükçekmece, Kağıthane, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Şile, Ümraniye, Sarıyer, BeykozBakırköy, Maltepe başvuru sağlayabileceğiniz gibi Kocaeli, Kırklareli ve civar illerden de bizlere ulaşabilirsiniz. Vize şirketimiz ile iletişime geçebilmeniz için İlgili ziyaretçilerimiz ofisimize +90 (212) 963 27 87 no’lu telefon ile ulaşabilir veya ask@eagvs.com  adresine mail göndererek sizlere yardımcı olmamız için bize sorularınızı yönlendirebilirsiniz. Sayfamızda yazıların altına yaptığınız yorumlara da en kısa sürede dönüş yapmaya çalışırız.  

Avusturya vizesi kimlere gereklidir? -İstanbul

Elinizde ki Schengen vizesinin güncel halde olup olmadığını kontrol ettirmeniz ve de güncel olmadığı halde Schengen vizesi çıkartmanız gerekir. Vize çıkartabilmeniz için elinizde umuma has pasaport olması halinde kurumuz ile vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsin.

Şayet elinizde ki pasaportun hususi pasaport(yeşil), Hizmet pasaportu (gri), diplomatik pasaport (kırmızı/siyah) olması halinde 6 aylık süreçte 3 ayı geçmeyecek şekilde ülkede kalmanız gerekmektedir. Ülkede daha uzun kalmak isterseniz Schengen vizesini daha uzun süreli alabileceğiniz bir ülkeden başvuru ile almalısınız; bilgilendirmeler için İstanbul’da vize şirketimiz sizlere uzman kadromuz ile yardımcı olacaktır.

Avusturya vizesi için gerekli evraklar 

Vizeler maalesef ki ayrımlar ve ayrımlara göre belgeler istiyor. Sizlere kolaylık sağlamak adına İstanbul şubesi olarak bir sıralama yaptık. Gerekli yerlerde şubemizle iletişime geçebilir hangi kategori sizin için ve hangi belgeler sizden istenir ya da aklınıza takılan sorular için size yardım edebiliriz.

  • Turistik vize
  • <a data-cke-saved-href="https://www.eagvs.com/avusturya/ticari-vize-icin-gerekli-evraklar-" href="https://www.eagvs.com/avusturya/ticari-vize-icin-gerekli-evraklar-" "="">Aile ziyareti vizesi
  • Kültürel, sportif faaliyet ve konferans katılım vizesi

Avusturya geziniz için seçtiğiniz kategori yukarıda ki maddelerden farklıysa; şayet eğitim, Schengen vizesi ile aile birleşimi ya da uzun süreli bir iş içinse 90 günü (3 ayı) geçecekse eğer D tipi vize türüne başvuru yapmanız gerekir; D tip vize almanız için vize çeşitlendirmeleri aşağıda ki gibidir;

Avusturya vize başvurusu nasıl yapılır? - İstanbul

Avusturya vize başvuru nedeninizi belirlemenizden sonra evrak toplama gibi diplomasi adımları kalıyor burada da sizleri uğraştırmadan vizeyi rahat alabilmeniz için İstanbul şubemiz devreye giriyor. İşlemleriniz hızlı ve sorunsuz ilerlemesi için uzman kadromuz her zaman sizlere yardımcı olmak adına var. Genel adımlardan bahsedelim ancak soru sormak, bilgi almak veya vize çıkartmak için şubemize ulaşabilirsiniz. 

  • Avusturya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması: Kalma süreniz, vize çeşidi sınıflandırmasından hangi nedenle ülkeye giriş yapacağınızı belirlemeniz dahilinde başlayan bu süreçte; evrak toplanması ve işleme konulması ile devam eder.
  • Avusturya Vizesi Başvuru Ücretini Ödemesi: İşleme verilmesini istediğiniz evraklar ile birlikte şirketimize yapmanız gereken ödeme tutarı vardır. Ödeme tutarı; gider bedeli, işlem ücreti ve danışmanlık hizmetimizin bedelini yani tüm harç ödemesini isteğinize bağlı olarak banka üzerinden veya İstanbul danışmanlık ofisimizi ziyaret ederek elden ödeyebilirsiniz.
  • Parmak izi: Vize çıkarttığınız için Avusturya sizden parmak izinizi istiyor; 2014 yılından itibaren yürürlüğe giren bu ibare için güncel parmak izinizi yoksa yeniden tanımlamanız gerekmektedir. Bu aşama içinde şubemizde çalışan uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Uzman kadromuzun yürüttüğü bu vize sürecin devamında sizlere başvuru yaptığınız ülkenin vizesini iletmek kalıyor. Çıkan vizenizi dilerseniz şubemize gelip alabilirsiniz ya da bizlere bıraktığınız, ulaştırılmasını istediğiniz adrese kargo ile yönlendirebiliriz. 

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya’ya gitme kararını verdikten sonra şubemiz ile iletişime geçip bu süreci başlatmanız gitme tarihiniz ile arasında bir ay olmasını öneririz. Konsolosluk yoğunlukları; vize sürecini etkileyen bir konudur. Araya giren resmî tatiller, bayramlar seyranlar bu sürecin yavaşlamasına sebep olabilir. Böyle bir sorun yaşamanız adına sizleri uyarmak bizim görevimiz bunun haricinde normal şartlarda konsolosluğun ekstrem bir yoğunluğu yoksa genel olarak yedi ile on gün arasında vizeniz çıkmış olacaktır.

İstanbul EAGVS şubesi olarak hazırladığımız bu yazıyla sizlere yardımcı olmaya çalıştık, umarız yardımcı olabilmişizdir. Eğer ki vize almanız gerektiğini düşünüyorsanız ya da aklınıza bir soru takıldıysa İstanbul EAGVS şubemize +90 (212) 963 27 87 numaralı telefon numarasını arayarak ulaşabilir veya bizlere mail yoluyla ask@eagvs.com internet adresimizden mail atarak ulaşabilirsiniz.

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Avusturya Konsolosluğu İstanbul
K. ATEŞ 31/03/20, 19:13 Cevabı Görüntüle
Avusturya Konsolosluğu İstanbul üzerinden ticari vize için randevu alınabiliyor mu? Şirketimiz Bursadadır. Haziran ayında Avusturya’daki iş ortağımıza bir makine satışımız oldu ve çalışanlarımızın oraya gidip kurulumunu yapmaları gerekiyor. Hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor? Vize başvurumuzu direkt konsolosluğa yapabiliyor muyuz? Yapacağımız vize başvurusundan önce nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Çalışanlarımızın her biri için ayrı ayrı davetiyelerin oluşturulması mı gerekiyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederiz.
İstanbul'dan Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
K. SAĞLAM 25/03/20, 20:28 Cevabı Görüntüle
Türkmen vatandaşıyım. Beyoğlu’nda oturuyorum ve çalışıyorum. Avusturya vizesi İstanbul Beyoğlu’ndan nasıl alınıyor? Türkiye’den yapılacak başvurularda Türkmen vatandaşlarından çalışma izinlerinin olma zorunluluğu var mı? Ben eşimle birlikte başvuru yapacağım ama sadece benim çalışma iznim var. Eşim ise şu an için sadece oturum iznine sahip. Daha herhangi bir ülke üzerinden Schengen vize başvurusunda bulunmadık ne yazık ki. Yapacağımız vize başvurusunda sıkıntı yaşar mıyız? Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler şimdiden.
Altunizade Avusturya Vize Başvuru Merkezi
C. Çiçek 23/03/20, 17:52 Cevabı Görüntüle
İstanbul ili, Kadıköy ilçesinde ikamet etmekteyim. Avusturya turist vizesini Altunizade Avusturya vize başvuru merkezi’nden alabilir miyim? İşyerim yani kayıtlı olduğum işyerinin merkez ofisi Kocaeli’nde gözükmektedir. Ama çalıştığım ofis Kartal şube ofisi. Kayıtlı olduğum işyerinin farklı bir şehirde olması problem yaratır mı? Bütün bunlar kocaman birer soru işareti. Avusturya sürekli gitmek istediğim, gezmek istediğim bir ülkeydi. Üniversite döneminde bunu yapamadım. Ama şimdi maaş bordrolarım Türkiye standartlarında iyi sayılabilir düzeyde. Konu ile ilgi ivedi dönüşlerinizi bekliyorum.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';