x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Avusturya Vize Başvuru, Trabzon

Trabzon’dan Avusturya vizesi almak için yaptığınız araştırma sonucunda Eagvs vize şirketinin sayfasına ulaştınız. Avusturya vizesi almanız için size yardımcı olacak kafanıza takılan her şey için buradayız. Vize süreçlerini anlattığımız bu yazımızın okuru sizlere merhaba!

Trabzon danışmanlık şubesi olarak, Trabzon merkez veya Trabzon ilçelerinden; Araklı, Beşikdüzü, Dernekpazarı, Arsin, Çaykara, Of, Vakfıkebir, Yomra, Şalpazarı, Hayrat, Düzköy, Sürmene, Ortahisar, Maçka, Köprübaşı bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karadeniz harika bir yer ancak işlemler için ilçelerden şu an sayfamızda vize araştırması yapmakta olan sevgili ziyaretçimiz ve aynı şekilde civar il ve ilçelerde olan sayfa ziyaretçilerimiz Avusturya vize başvurusu için EVGS Trabzon Vize Ofisimize ulaşabilir. Ulaşabilmeniz için Kurum telefon hattımız +90 (462) 215 60 10 veya kurum mail adresimiz trabzon@eagvs.com olup şayet ulaşamazsanız istediğiniz gibi ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Trabzon

Avusturya vizesi kimlere gereklidir sorusuna yanıt vermek için Trabzon şubesi olarak burada hizmetinizdeyiz. Schengen vizeniz geçerliliği olup olmadığını öğrendikten sonra eğer ki geçerliliği yoksa 6 aylık süre için 3 aylık kalma hakkınız bulunmaktadır. Pasaportlar umuma mahsus(bordo)pasaport, hizmet (gri) pasaport, diplomatik(siyah/kırmızı) pasaport, hususi(yeşil) pasaport üzerinden Schengen başvuru sağlanabilir. Güncel bilgiler için yazımızı okumaya devam edebilir ya da Trabzon vize danışmanlık şubemizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler - Trabzon

Yukarıda belirttiğimiz vize çeşitlerinin ayrılma sebebi ülkeye girişiniz için belirlemeniz gerektiği içindir. Avusturya’yı ziyaret gerekçenizi belirlemek, ne kadar süre kalacağınızı, Schengen vizesi alırken ne kadarlık bir zamanı kapsayacağının önemi olduğu için önemlidir.

Oturma vizesi, çalışma vizesi gibi uzun süre kalmanızı gerektirecek vizeler D tipi vize olarak geçer ve bunun için şirketimiz ile iletişime geçmenizi ve ayrıntıları istemenizi öneririz.

Avusturya vize işlemleri başvurusu nasıl yapılır? – Trabzon

Avusturya vizenizi almak için hangi vizeyi alacağınızı belirlemenizden sonra ki aşamaya geçelim. Karar verdiniz ama hangi belgeleri toplamanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Hemen yardımcı olalım. Fikir sahibi olmanız için yardımcı olmaya çalıştığımız yazımızın devamını Eagvs olarak sizlerin önüne sunuyoruz. Umarız ki sizlere yol gösterici bir yazı sunuyor ve kafa karışıklığınıza bir son veriyoruzdur. Birlikte; aşamalı olarak gereken belgeler, işlem süreci nasıl ilerliyor neler gerekiyor dikkat etmemiz gereken hususlara göz atalım.

  • Avusturya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması: Vize alma sebebinizi belirledikten sonra sizlere e-mail ya da şirketimizden alabileceğiniz belgeler doğrultusunda gereken evrakları toparlamanız gerekiyor. Toplamanız gereken belgeler haricinde Trabzon şubesi olarak sizlere yardımcı olacağız. Beraber vize işlemleri için gereken belgeleri toplanması vize sürecinizin başlamasının bir adımıdır.
  • Avusturya Vizesi Başvuru Ücretini Ödemesi: Belgelerin toplanması bir adım olması gibi şirketimize yapmanız gereken vize çıkması için; şirkete ödemeniz gereken   gider bedeli, işlem ücreti ve danışmanlık hizmetimizin bedelini yani tüm harç ödemesini isteğinize bağlı olarak banka üzerinden veya danışmanlık ofisimizi ziyaret ederek elden ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik verilerin sunulması: Her ülke bunu istemese bile; Avusturya için gereken bir adımda parmak iziniz. Schengen vizeniz geçerli olamadığı takdir de yeniden çıkarmanız gerekiyor; vizeniz geçerlilik kazanması için yeniden parmak iziniz gerekebilir. Bu adımlar için şirketimizi ziyaret etmeniz yeterli; deneyimli kadromuz sizlere yardımcı olacaktır.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Vize süreçlerinizin gerçekleşmesi için gereken adımlar tamamlandığında, pasaportunuz konsolosluk yoğunluğuna göre çıkar. Vizenizi zamanında alabilmeniz için konsolosluk yoğunluğunu dikkate almanız, aksilik olma olasılığını azaltır. Gitmeyi düşündüğünüz tarihten bir ya da iki ay önce başvuru yapmanız işlemlerde bir sorun olma olasılığını sıfıra indirir. İşlemlerde bir sıkıntı olmaması için Trabzon vize danışmanlık şubesi olarak sizlere yardımcı olmak bizim görevimiz. Ancak başvuru tarihiniz ile gitme tarihinize olan süreyi ayarlamanızı ve konsolosluk yoğunluklarını dikkate almanızı öneririz. Vizeniz şubemize ulaştıktan sonra isterseniz kargo ile belirttiğiniz adrese ulaşır; isterseniz de şubemizden gelip alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avusturya vizesi evraklarınız tamamlandığında konsolosluğun geri dönüşü ile Avusturya vizeniz Trabzon şubemize gelir. Tahmini olarak konsolosluğun genel dönüşlerini göz önüne aldığımızda yaklaşık sekiz ile on beş gün içinde vizeniz çıkmış olur. Bu tahmini sürenin değişkenlik göstereceğini iki üç gün önce veya sonra vizenizin çıkabileceğini de unutmamanızı öneririz.

Trabzon şubesi olarak hazırladığımız bu yazıyla sizlere yardımcı olmaya çalıştık; yazımız yeterli gelmediyse ya da vize alma işleminizi başlatmayı düşünüyorsanız ya da aklınıza bir soru takıldıysa Trabzon şubemize +90 (462) 215 60 10 numaralı telefon numarasını arayarak ulaşabilir veya bizlere mail yoluyla trabzon@eagvs.com internet adresimizden mail atarak ulaşabilirsiniz.

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Trabzon'dan Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
S. Tırnak 26/03/20, 15:46 Cevabı Görüntüle
Trabzon da ikamet ediyorum daha önce Avusturya’ya birkaç defa gidip geldim. Ama her vize başvurumda Avusturya Konsolosluğu tarafıma seyahat sürem kadar ve tek girişli vizeler verdi. Daha önce başvurumu yaparken İstanbul’da ikamet ediyordum ve başvurumu oradan yapıyordum. Avusturya vizesi Trabzon’dan yapılabiliyor mu? Yoksa tekrar İstanbul’dan veya başka bir yerden mi başvurumu yapmam gerekiyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';