x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika'ya Evcil Hayvan Götürmek

Amerika Birleşik Devletleri, dünya üzerinde en çok evcil hayvana ev sahipliği yapan ülkelerden biridir ve evcil hayvanlarınız için özel olarak faaliyet gösteren çok sayıda işletme bulunmaktadır. Gerek bu işletmelerden faydalandırmak, gerekse seyahatiniz esnasında yanınızda bulunmanızı istemeniz halinde, gerekli hazırlıkları yapmanızın ardından evcil hayvanınız sizinle birlikte ABD’ye gelebilmektedir.

Bu bize türünde hizmet veremiyoruz

Bu süreçte yapmanız gerekenleri sizin için liste halinde derledik. Bu hazırlık süresi 2-3 ay sürebilmektedir. Hazırlıklarınızı bu süreyi gözeterek başlatmanız son derece önemlidir.

• İlk olarak, aşı kayıtlarını kontrol etmelisiniz. Hayvanınızın tüm aşılarının eksiksiz ve zamanında yapılmış olması son derece önemlidir.
 
• En önemli unsurlardan biri hayvanınızın kuduz aşısının, seyahat tarihinizden en erken 30 gün içerisinde yapılmış olmasıdır.  Seyahat tarihinize göre bunu planlamanız gerekmektedir. Son kuduz aşısını 1 yıldan daha uzun süre içinde olan hayvanların da ABD’ye girişine izin verilmemektedir. ABD yetkilerinin ilgili kontrolleri ülke girişinde yapacaklarını unutmayın.
 
• Bir diğer önemli aşı ise parazit aşısıdır. Hayvanınızın ülkeye giriş yapabilmesi için, parazit aşısının son 3 ay içerisinde yapılmış olması zorunludur. Çıkış yapmadan önce mutlaka kontrol etmenizi tavsiye etmekteyiz.

 

• Veteriner hekiminiz aracılığı ile kuduz yoktur içerikli kan testi almanızı ayrıca öneriyoruz. Bu testin sonucunun gelmesi yaklaşık 1 ay sürmektedir.

 

• Seyahatiniz başlamadan 48 saat önce Sağlık Sertifikası için Tarım İl Müdürlüklerine bağlı Hayvan Sağlığı Merkezleri ya da Tarım İlçe Müdürlüklerinden, veteriner onaylı sağlık sertifikası almanız gerekmekte. Bu sertifika uluslararası geçerliliğe sahiptir ve hem Türkiye gümrüğünde hem de ülkeye giriş aşamasında Amerikan gümrüğünde ihtiyacınız olacaktır. Sertifika alırken size seyahat tarihiniz sorulacak ve evrak buna göre düzenlenecektir. Belirttiğiniz tarihten başka bir zamanda çıkış yapmak istemeniz halinde mevcut sertifikanın geçersiz olacağınız ve yeniden almanız gerekeceğini unutmayın. Bu sertifikayı alırken, hayvanınız, aşı kartınız ve aşı kartınızın en az bir kopyasının yanınızda olması gerekmektedir.

 

• Son olarak, Ankara ve Van Kedileri ya da Kangal cinsi köpek ile yolculuk yapacaksanız, Tarım Bakanlığından özel izin almanız gerektiğini belirtelim.

 

Hazırladığımız bu metin, yayınlandığı tarih itibariyle güncel olmakla birlikte herhangi bir resmiyeti bulunmamaktadır. Seyahatiniz öncesinde ilgili kurumlarının resmi websitesinden son prosedürleri kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika’ya evcil hayvan götürmek
M. K 19/11/21, 11:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben şu an Amerika’dayım ama 1 yaşındaki tekir kedimi de getirmek istiyorum en kısa sürede kuduz titrasyon testinden sonra 3 ay beklemek zorunda mıyız? İkinci sorum da getirme süreci ne kadar sürer? Amerika’ya evcil hayvan götürmek gerektiğinde dönüşteki presodürler nelerdir? (şimdiye kadar hiç aşı olmadı, aşılara yeni başlanılacak).
Amerika Pet Pasaport
E.Bayrak 21/01/19, 19:02 Cevabı Görüntüle
Turist vizesiyle Amerikaya defalarca giriş yaptım.4 ay sonra tekrar gitme planım var 3 aylıpına...
Benim sorum turist vizesiyle beraberimde kedimide götürsem, girişte sorun yaşarmıyım?Çook teşekkür edrim.
Amerika Pet Vizesi, Amerika'ya Kedi, Köpek ve Evcil Hayvan Taşıma
M. sargın 19/11/18, 19:41 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, benim iki sorum olacak sizlere. Benim 3 kedim var,dilkursu için vize aldım ögrenim süreci 4 ay görünüyor ama nisanlimin greencardi var ben ogrenci olarak gidecegim fakat orada evlilik yapacagim nisanlimla onun greencardi oldugu icin bende grrencardli olacagim. Iki yil giris cikis yasagim olacak gibi gorunuyor o nedenle kedilerimin hepsini goturmek istiyoruz, nisanlim 3 kedi goturebilir mi amerikaya ? Veya ben ogrenci olarak kedi goturebiliyor muyum? Guvenlikten gecerken “sen ogrencisin 4 ay icin bu kediyi neden getirdin?” Gibi bi soruyla karsilasir miyim ? Cok zor durumdayim suan lutfen yardimci olun :(
Yazıdırılabilir Versiyonu
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';